Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

[QUOTE]
Nie zrozumiałes mojego postu. Chodziło mi o to ze pies nawet zle traktowany bedzie pokazywał przywiazanie do tego człowieka. Wiec to ze sie dogadujesz i on nie uwaza ze zrobiłes mu krzywde nie ma nic do rzeczy. On nie wiem ze obciecie ogona zawdziecza Tobie
[/QUOTE]
..zrozumialem.Ogon mial kopiowany w takim okresie,ze nawet gdybym sam mu go kopiowal nie skojarzyl by tego faktu:lol:

[QUOTE]
Wrecz przeciwnie pozwalam psu byc psem. A kiedy tak podkreslasz ze pies musi być na końcu podporzadkowany to zastanawiam sie czy aby nie za bardzo przykładasz do tego znaczenia. No wiesz musimy pokazac psu na kazdym kroku ze jest na końcu stada, ze ciagle mueimy udowodniac ze ma byc podporzadkowany.
[/QUOTE]

Czyli postepujemy tak samo.Poraz kolejny lapiesz za slowka.Mowiac o podporzadkowaniu nie znaczy to nic innego jak jego sacjalizacja.

[QUOTE]
No ale powiedz w Twoich relacjach z psem, co dla Ciebie oznacza ze pies ma byc podporzadkowany i jak to osiagasz?
[/QUOTE]

Jest w takim okresie,ze sam narazie odnajduje swoje miejsce w "stadzie",stopniowo bedzie sie to zmieniac.W miedzy czasie jest tez psie przedszkole
[QUOTE]
To juz było, kiedys uwazano ze niemowlaki tez maja zmniejszone poczucie bólu.
Byc moze maja mniejsza mozliwosc przekazywania na zewnatrz[/quote]
[/QUOTE]

Tylko,ze przeciwnicy kopiowania zdaja sie o tym zapominac

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Jest w takim okresie,ze sam narazie odnajduje swoje miejsce w "stadzie",stopniowo bedzie sie to zmieniac.W miedzy czasie jest tez psie przedszkole[/QUOTE]
No to przynajmniej dobry wybór


[QUOTE]Tylko,ze przeciwnicy kopiowania zdaja sie o tym zapominac [/QUOTE]
Mniejsza mozliwosc przekazywania na zewnatrz nie znaczy mniejsze odczuwanie.
Jest jeszcze cos takiego jak instynkt, byc moze bedziesz meic okazję zobaczyc psa z wypadku, albo takiego który wiele dni egzystuje po wypadku, zanim otrzyma pomoc. Wydawałoby sie ze odczuwa mniejszy ból niz człowiek w takiej sytuacji. A jednak nie, on tylko ukrywa bo tak mu kaze instynkt przetrawnia. W naturze słabszy, rany przegrywa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']W takim razie sorry z powodu kaleki!! [/quote]
Dziekuje , widze ze powoli zaczynasz problem rozumiec.

[quote name='"maxxel"']
A czy wiesz,ze przez cale zycie moze sobie kaleczyc ogon,o czym Wy niechcecie pamietac [/quote]
No tak masz racje,
TYLKO DLACZEGO W TAKIM RAZIE KAZDEJ RASIE NIE OBCINAMY OGONOW.
TAK SAMO JAK NIBY TNIE SIE USZY BO STAN ZAPALNY SIE TWORZY,
DLACZEGO NIE WSZYSTKIM TNIE SIE ????
[B][quote]skoro o hormonach.czy zachwiana rownowaga po sterylizacji i kastracji w tym wypadku Ci nie przeszkadza?[/quote][/B]
NIE NIE PRZESZKADZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po co tniesz ogon ,uszy ? dla swojego widzimisia,takie piekniejsze pokaleczone.
Sterylizacje/kastracje wykonuje sie z innego powodu - nie wiesz widac z jakiego,
skoro porownujesz .
Radze pojsc do schronisk zobaczyc co tam sie dzieje , dokladnie zobacz
bo widze ze brakuje Tobie troche wyobrazni.
[quote]jak wiec te wszystkie skopiowane psy przetrwaly do tej pory!![/quote]
Nie slyszales ze w momencie pozbawienia ogona uzalezniamy psa od siebie.
W naturze pies bez ogona nie przetrwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']
Czyli kazdy pies bez ogona ..........
to niedorajdy nie mogace zlesc z kanapy!!
dziwne bo boxerka moich przyjaciol z ogonem kopiowanym bierze plot 1.6m bez rozbiegu..mojego szczeniaka tez nie podsadzam na sofe:razz: [/quote]
Napisalam ze ja to widze ,
a nigdy nie podejrzewalam po Twoich wypowiedziach ze Ty to zauwazysz.
Tobie dam inny przyklad jak czuje sie Twoj pies bez ogona, moze zrozumiesz :p

Przez caly dzien w momencie kiedy uzywasz nogi wloz swoje rece do kieszeni.
Przebiegnij sie tak, zbiegnij szybko ze schodow.
Przejdz przez kladke, podskocz wysoko jak tylko mozesz , zeskocz z czegos......
rozpedz sie i zatrzymaj sie w miejscu, poczujesz jak Ci sa rece potrzebne,
psu do hamowania ogon potrzebny tez jest........itd
Zawsze trzymajac rece w kieszeni, na pewno czujesz dyskomfort .
Jednak jestes w stanie z rekoma w kieszeni poruszac sie, tak jak twoj pies bez ogona.
Rece pomagaja nam przy poruszaniu sie tak samo jak psu ogon.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Sterylizacje/kastracje wykonuje sie z innego powodu - nie wiesz widac z jakiego,
skoro porownujesz .
[/QUOTE]

Porownuje pod wzgledem zadawania bolu.Wygodnie o tym zapominac,prawde?

[QUOTE]
Radze pojsc do schronisk zobaczyc co tam sie dzieje , dokladnie zobacz
bo widze ze brakuje Tobie troche wyobrazni.
[/QUOTE]

Od jakiegos czasu nie chodze do schroniska,tak jak nie biore odpowiedzialnosci za innych.To porownanie jest rownie glupie jak to ,zebym Ci powiedzial,abys adoptowala te wszystkie biedy

[QUOTE]
Nie slyszales ze w momencie pozbawienia ogona uzalezniamy psa od siebie.
W naturze pies bez ogona nie przetrwa.
[/QUOTE]

Czyli wszystkim ogoniastym nalezy sie WOLNOSC:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Przez caly dzien w momencie kiedy uzywasz nogi wloz swoje rece do kieszeni.
Przebiegnij sie tak, zbiegnij szybko ze schodow.
Przejdz przez kladke, podskocz wysoko jak tylko mozesz , zeskocz z czegos......
rozpedz sie i zatrzymaj sie w miejscu, poczujesz jak Ci sa rece potrzebne,
psu do hamowania ogon potrzebny tez jest........itd
Zawsze trzymajac rece w kieszeni, na pewno czujesz dyskomfort .
Jednak jestes w stanie z rekoma w kieszeni poruszac sie, tak jak twoj pies bez ogona.
Rece pomagaja nam przy poruszaniu sie tak samo jak psu ogon.
[/QUOTE]

Ja wiem,ze starasz sie cos napisac,ale powinnas chyba juz przestac.Mysle,ze zacietrzewienie w sprawie wiaze sie z Twoim bardzo mlodym wiekiem:lol:Napisalas brednie.Nie podejmuje wiec dysputy o rekach w kieszeni:lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Porownuje pod wzgledem zadawania bolu.Wygodnie o tym zapominac,prawde?[/quote]
Nikt nie zapomina , tylko trudno takie porownanie zrozumiec .
Cierpiec Twoj pies ma w imie Twojego widzimisia ??????
Sterylizacja/kastracja nie jest dla widzimisia.

[quote]Od jakiegos czasu nie chodze do schroniska,tak jak nie biore odpowiedzialnosci za innych.To porownanie jest rownie glupie jak to ,zebym Ci powiedzial,abys adoptowala te wszystkie biedy[/quote]
A gdzie Ty widzisz porownanie i to jeszcze glupie:crazyeye:???? mysle ze glupio odczytujesz ;)
Tlumacze Ci jak majemu dziecku po co jest sterylka, azeby do Ciebie dotarlo to powinienes tam pojsc.
Adoptowac nie bedzie takiej potrzeby jak bedzie kontrola narodzin.
[quote]Czyli wszystkim ogoniastym nalezy sie WOLNOSC:lol::lol::lol::lol::lol:[/quote]
NIE , tylko maja szanse przetrwania :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Ja wiem,ze starasz sie cos napisac,ale powinnas chyba juz przestac.[/quote]
No co na wyobraznie podzialalo , ze brak odpowiedzi ?
[quote]Mysle,ze zacietrzewienie w sprawie wiaze sie z Twoim bardzo mlodym wiekiem:lol:[/quote]
Logicznym mysleniem popisales sie juz przy sterylce.
Do tego zacietrzewiasz sie moze Ty , Ty u mnie to widzisz ?
dawno zdalam sobie sprawe ze nie kazdemu przetlumaczy sie slowem
na takich istnieje tylko bicz w postaci prawa.
Cierpliwie staram Cie przekonac jaka krzywde wyrzadzasz swojemu psu.
Poniewaz nie grzeszysz wyobraznia , staram sie tlumaczyc bardzo obrazowo.
A to ze tematu nie znasz i nie czytales od poczatku to tlumaczy Twoje
mnie podsumowanie.Nawet mile.
[quote]Napisalas brednie.Nie podejmuje wiec dysputy o rekach w kieszeni:lol:.[/quote]
Nie dziwie sie ,psu ogon do niczego nie jest przeciez potrzebny wg Ciebie.
Musze Cie rozczarowac nie ja te brednie jak Ty nazywasz wymyslilam,
tu gdzie mieszkam byly tego typu dyskusje juz kilka lat temu.
"Jak czuje sie pies bez ogona ?"
Jezeli chodzi o porozumiewanie sie to tak jakbys tylko gestykulowal rekoma a nie mogl mowic ,
poruszanie sie psa bez ogona jest uposledzone i wlasnie porownano do rak w kieszeni u czlowieka przy bieganiu czy utrzymaniu rownowagi.
Dyskutowac nie musisz :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Ja wiem,ze starasz sie cos napisac,ale powinnas chyba juz przestac.Mysle,ze zacietrzewienie w sprawie wiaze sie z Twoim bardzo mlodym wiekiem:lol:Napisalas brednie.Nie podejmuje wiec dysputy o rekach w kieszeni:lol:.[/quote]
Maxxel, możesz ujawnić, czy gimnazjalny kurs fizyki masz za, czy przed sobą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Teraz rozumie sens nazwy psa kanapowego.Idac za waszymi rekoma w kieszeni,pewne rasy z podkreconym ogonem nie moga z niej zejsc.Bo jakos trudno mi sobie wyobrazic mopsa hamujacego ogonem:lol:[/quote]
Tak, żeby to potwierdzić, to niektórym psom bez ogonów nawet trzeba zabraniać występów w imprezach sportowych - jeszcze by się okazało, że są bardziej sprawne od tych całoogoniastych :eviltong:

[URL="http://youtube.com/watch?v=H4sySOn9lnM"][COLOR=#006699]http://youtube.com/watch?v=H4sySOn9lnM[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Tak, żeby to potwierdzić, to niektórym psom bez ogonów nawet trzeba zabraniać występów w imprezach sportowych - jeszcze by się okazało, że są bardziej sprawne od tych całoogoniastych :eviltong:

[URL="http://youtube.com/watch?v=H4sySOn9lnM"][COLOR=#006699]http://youtube.com/watch?v=H4sySOn9lnM[/COLOR][/URL]
[/QUOTE]

Obok psiego przedszkola gdzie chadza moj piechu,grupa osob bawi sie w agility.Z tego co zapamietalem,jest skopiowany dobek,miniatura szn.W niczym te psy nie odbiegaja od swoich ogoniastych kolesi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Tak, żeby to potwierdzić, to niektórym psom bez ogonów nawet trzeba zabraniać występów w imprezach sportowych - jeszcze by się okazało, że są bardziej sprawne od tych całoogoniastych :eviltong:

[URL="http://youtube.com/watch?v=H4sySOn9lnM"][COLOR=#006699][URL="http://youtube.com/watch?v=H4sySOn9lnM"]http://youtube.com/watch?v=H4sySOn9lnM[/COLOR][/URL][/URL][/quote]

Nie trafiłes ze swoimi rewelacjami. Doberman,bokser z ogonem lub bez borderowi nie dorówna. Nie ta klasa. Z roku na rok maleje udział innych ras w largach i obecnie zostatały juz praktycznie border collie i nawet udział belgów zanika do kilku sztuk Wiec jak widzisz ogony nie maja tu decydujacego wpływu. Swojego czasu były jeszcze vizla z Wegier, ale tez dawno z nich zrezygnowano. Filmiki dosć stare i juz w tamtym roku wiekszosc z tych psów nie wystartowała na MSw mimo ze mogli.
A jak ktos jest dobry to poprostu kupuje sobie psa z ogonem i ma jeszcze wieksze osiagniecia.
Zobacz ile osiagniec Trkmen miała z pirenejczykiem bez ogona a ile z pirenejczykiem z ogonem. Czasy pirenejczyka z ogonem jeszcze długo, długo beda nie do pokonania. Czyli w jej przypadku zostawienie ogona u tej samej rasy z któą wczesniej biegała dało jej olbrzymie korzyści. Psu zreszta tez.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Obok psiego przedszkola gdzie chadza moj piechu,grupa osob bawi sie w agility.Z tego co zapamietalem,jest skopiowany dobek,miniatura szn.W niczym te psy nie odbiegaja od swoich ogoniastych kolesi[/quote]
Dobrze napisałes, bawi się. Kolezanka startujac z leonbergerem potrafiła ogrywac bezogoniste. Ale to tez kwestia dobrego wyszkolenia psa, lub brak wyszkolenie.
Jednak jezeli wezmiesz pod uwagę zawodników którzy walcza na najwyższym poziomie agility to w ich wypadku licza sie setne sekundy.
Trkmen miała dwa psy pirenejczyka z ogonem i bez. Czasy pirenejczyka z ogonem są poza zasiegiem wielu psów.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Jednak jezeli wezmiesz pod uwagę zawodników którzy walcza na najwyższym poziomie agility to w ich wypadku licza sie setne sekundy.
Trkmen miała dwa psy pirenejczyka z ogonem i bez. Czasy pirenejczyka z ogonem są poza zasiegiem wielu psów.
[/QUOTE]

Jezeli mialbym sie bawic w agility na najwyzszym poziomie to myslal bym o psie ktory w tej dziedzinie osiaga najwyzsze noty(w zalozeniu..)
Mysliwy nie bawi sie w polowanie z bernardynem np.Do zaprzegow nie uzywa sie chartow choc sa bardzo szybkie..Ciocia Hania bedzie miziac na kolana pekinczyka zamiast bulla etc
Podobno moj pies(opinia tresera)ma spore predyspozycje w dziedzinie obiedence.Co najwazniejsze brak ogona mu w tym nie przeszkadza..
Mysle ,ze wiesz o co mi chodzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Jezeli mialbym sie bawic w agility na najwyzszym poziomie to myslal bym o psie ktory w tej dziedzinie osiaga najwyzsze noty(w zalozeniu..)
Mysliwy nie bawi sie w polowanie z bernardynem np.Do zaprzegow nie uzywa sie chartow choc sa bardzo szybkie..Ciocia Hania bedzie miziac na kolana pekinczyka zamiast bulla etc
Podobno moj pies(opinia tresera)ma spore predyspozycje w dziedzinie obiedence.Co najwazniejsze brak ogona mu w tym nie przeszkadza..
Mysle ,ze wiesz o co mi chodzi[/quote]
A ogon by mu przeszkadzał? :cool3:

Tu masz stronke Trkman.
Biegała z pirenejczykami ogon a brak ogona hmm byc moze to i tego zasługa. Kto wie. FAkt faktem ze z pirenejczyk z ogonem ma lepsze czasy.
[URL]http://www.silvia.trkman.net/[/URL]

Sa tez inne rasy australijczyk z ogonem lub bez.

Tu masz jamnika zobacz jak pracuje ogonem w wodzie. JAk myslisz pomaga mu ten ogon czy nie?
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=SON6019cbl4[/URL]

Pozatym brak ogona to nie tylko upośledzenie ruchowe, które moze Twój pies nie odczuwac w obedience czy nie trenujac agility na światowym poziomie walczac o setne sekundy.
jest jeszcze inny aspekt zdrowotny
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]
a to moze już miec wpływ nie tylko na starty Twojego psa, ale na całe życie.
Oczywiscie nie kazdy palacz zachoruje na raka pluc, ale jest duże prawdopodobieństwo.
Jezeli biore psa, to chciałabym aby żył jak najdłuzej bez bólu, chorób i powikłań po niepotrzebnych zabiegach.

Link to comment
Share on other sites

Trudno mi uwierzyć w bardzo znaczącą rolę psiego ogona.. Miałam dawno temu pinczera średniego z kopiowanym ogonem. Był zadziwiająco zwinny, skoczny, szybki i doskonale pływał... Takiego sprytnego psa jak on w życiu nie widziałam.. Ładnie mu było z malutkim ogonem, co nie oznacza, że popieram kopiowanie. Jest ono jedynie "potrzebne' nam, naszej modzie, upodobaniom, nie psom ( a to wlasnie im, bez narkozy odcina sie cześci ciała..).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Laluna, a nie wiesz może skąd ta Silvia Trkman pochodzi? I czy tam skąd pochodzi kopiowanie ogonów jest dozwolone?[/quote]
TuthaDea kiedyś już pisałam Ci na ten temat. Nikt kto powaznie mysli o agility i o M Swiata nie bedzie kupowac psa bez ogona.
Ten filmik nagrali rozgoryczone jednostki, jedna, dwie osoby. Powycigali stare ujecia psów jeszcze z przed 8 lat a ponad 200 osób startowały w M Swiata w tym roku, ekipy z ich własnych krajów. Byc moze byli i Ci sami zawodnicy z tego filmu tylko już z innymi psami, z psami z ogonami. I kolejne psy beda startowac i juz z ogonami. Kazdy kto pomyślał powaznie o agility brał sobie psa z ogonem i tragedii z tego nie robił. A Francuz ujety z pirenjeczykiem bez ogona na tym filmiku juz dawno spadł w rankingu i nie byłby w stanie zagrozic nowym zwyciezca juz od dawno.
Trkmen w jego klasie była MSwiata dwukrotnie i to wtedy kiedy dopuszczali z cietymi ogonami.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Tu masz stronke Trkman.
Biegała z pirenejczykami ogon a brak ogona hmm byc moze to i tego zasługa. Kto wie. FAkt faktem ze z pirenejczyk z ogonem ma lepsze czasy.
[URL]http://www.silvia.trkman.net/[/URL]
[/QUOTE]

Juz Ci pisalem agility mnie nie kreci.I te porownania do mnie nie trafiaja.Co sie okaze,ze bede mial psa ogoniastego a w agility bedzie bardzo przecietny.Mam sie go pozbyc??

[QUOTE]
Tu masz jamnika zobacz jak pracuje ogonem w wodzie. JAk myslisz pomaga mu ten ogon czy nie?
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=SON6019cbl4[/URL]
[/QUOTE]

Moj poprzedni pies tez bez ogona aportowal patyki z wody i sie nie utopil..

[QUOTE]
Pozatym brak ogona to nie tylko upośledzenie ruchowe, które moze Twój pies nie odczuwac w obedience czy nie trenujac agility na światowym poziomie walczac o setne sekundy.
jest jeszcze inny aspekt zdrow
a to moze już miec wpływ nie tylko na starty Twojego psa, ale na całe życie.
Oczywiscie nie kazdy palacz zachoruje na raka pluc, ale jest duże prawdopodobieństwo.
Jezeli biore psa, to chciałabym aby żył jak najdłuzej bez bólu, chorób i powikłań po niepotrzebnych zabiegach.
[/QUOTE]

Laluna daj spokoj.Znam kilka bezogoniastych psow w wieku 13,14 lat(maja sie swietnie..).Ogoniasty pies przyjaciol padl w wieku 3 lat

Link to comment
Share on other sites

Maxxel są ludzie którzy powaznie myśla o sporcie i jedni nie kupuja psa bez ogona bo z ogonem moze byc lepszy, a inni nie kupuja psa bez ogona bo nie beda mogli brac udział w zawodach w innych krajach. To proste. Nikt psa nie wywala z tego powodu, bo kupuje sobie z ogonem.

Co do pływania nie pisałam ze bez ogona sie utopi. Poprostu na tym filmiku widac jak ogon mu pomaga w pływaniu.
Osoby niepełnosprawne, bez rąk, lub nóg tez mogą doskonale pływac nie tylko sie nie utopia, ale i pływaja lepiej i szybciej niz niktóre z rekoma i nogami. Ale konkurencje Olimpijskie i Para Olimpijskie nie sa łączone, bo osoby niepełnosprawne nie mialyby szans. Co nie znaczy ze na Para Olimpiadzie walcza o przezycie na basenie aby sie nie utopic.

A co do tego ze znałes psa z ogonem który dozył sedziwego wieku. Niektórzy palacze tez dozywaja, ale nie zmieni to faktu ze inni nie i z tego powodu umieraja na raka płuc.
Te aspekty zdrowotne są podane przez weterynarzy, a nie przez zwolenników niekopiowania. Dane sa na podstwaie ich dlugoletniej praktyki i przebadaniu wielu tysiecy psów. I pewnie w tych badaniach trafiały się psy którym nic nie było, ale widac były i takie któe chorowały.
I temu psu który miała powikłania naprawde było pewnie obojetne ze inny nie miał. Noc hyba ze chcesz powiedziec ze miała pecha.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...