Jump to content
Dogomania

Odszedl Barni:(zostal tylko smutek:(zegnaj Piesku:(


DORA1020

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Barni cały czas utrzymuje tę samą wagę:)
17.11.2013 - 34,0 kg
14.01.2014 - 34,7 kg
16.04.2014 - 34,8 kg
Z tego co widzę to dzisiejsza waga jest rekordowa:)

Zaczyna się czas pcheł i kleszczy. Jeśli chcecie dosłać jakieś zabezpieczenie to proszę dać znać. W przeciwnym razie zakropimy Fiprexem:)

Link to comment
Share on other sites

wpadam w odwiedziny do Barnisia ,oraz przepraszam za zaśmiecanie wątku ale szukam pomocy, może ktoś ma doświadczenie w żywieniu psa z niewydolnością nerek. Jadł tylko gotowane i zawsze był niejadkiem. Suchego Renala oczywiście omija szerokim łukiem:shake: .niewydolność nerek jest u niego spowodowana wiekiem ma już prawie 13 lat.Bedę wdzięczna za wszelkie rady

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorot131']wpadam w odwiedziny do Barnisia ,oraz przepraszam za zaśmiecanie wątku ale szukam pomocy, może ktoś ma doświadczenie w żywieniu psa z niewydolnością nerek. Jadł tylko gotowane i zawsze był niejadkiem. Suchego Renala oczywiście omija szerokim łukiem:shake: .niewydolność nerek jest u niego spowodowana wiekiem ma już prawie 13 lat.Bedę wdzięczna za wszelkie rady[/QUOTE]
Dorotko, moze na tym forum znajdziesz pomoc ?
[url]http://www.dogomania.pl/forum/forums/1089-Urologia[/url]

A ja zycze Wam wszystkim zdrowych i spokojnych świąt :lol:

Link to comment
Share on other sites

błagam zajrzyjcie chociaż ....
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/252524-Dt-lub-%C5%9Bmier%C4%87%21-Na-cito-potrzeba-pomocy-dla-onka%21%21%21%21kielce%21%21?p=22075513#post22075513"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...3#post22075513[/URL]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10178033_585582241540397_3244937525911556946_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorot131']wpadam w odwiedziny do Barnisia ,oraz przepraszam za zaśmiecanie wątku ale szukam pomocy, może ktoś ma doświadczenie w żywieniu psa z niewydolnością nerek. Jadł tylko gotowane i zawsze był niejadkiem. Suchego Renala oczywiście omija szerokim łukiem:shake: .niewydolność nerek jest u niego spowodowana wiekiem ma już prawie 13 lat.Bedę wdzięczna za wszelkie rady[/QUOTE]
U mojego tydzień temu zdiagnozowano to samo:( Na razie jestem na etapie codziennych kroplówek.
Teraz zakaz mięsa i wbrew temu co radzą niektórzy - twarogu też nie może. Bardzo dobrą opinię ma lek Impakitine na spadek mocznika i keratyniny. Możesz spróbować jeszcze karm na lerki z Hill's'a lub Trovetu. Bosch Special Light ma 13% białka i tylko o 0,25% więcej fosforu od Hill's'a i też zalecany jest przy niewydolności nerek, ale chyba nie jest to karma typowo weterynaryjna. Skonsultuj to lepiej z wetem.

[quote name='Doda_']Maćku, Barniś przytył o 0,8 kg :eviltong:[/QUOTE]
Przy jego problemach z łapami to dobrze, że nie o 8 kg;)

[quote name='Doda_']Fiprexy dobre nie są.. to już nie ten sam preparat co kiedyś.. nasz wet wycofał juz w zeszlym roku. .
[B]Moze zdecydujcie sie na jakis inny ?[/B][/QUOTE]
Na takie okoliczności to u mnie w banerku "psanatorium" jest nr telefonu:evil_lol:
Nie mam zdania o Fiprexie bo nigdy go nie używałem. Do domu z pchłami też nie wracam więc chyba aż tak zły nie może być:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']U mojego tydzień temu zdiagnozowano to samo:( Na razie jestem na etapie codziennych kroplówek.
Teraz zakaz mięsa i wbrew temu co radzą niektórzy - twarogu też nie może. Bardzo dobrą opinię ma lek Impakitine na spadek mocznika i keratyniny. Możesz spróbować jeszcze karm na lerki z Hill's'a lub Trovetu. Bosch Special Light ma 13% białka i tylko o 0,25% więcej fosforu od Hill's'a i też zalecany jest przy niewydolności nerek, ale chyba nie jest to karma typowo weterynaryjna. Skonsultuj to lepiej z wetem.


Przy jego problemach z łapami to dobrze, że nie o 8 kg;)


Na takie okoliczności to u mnie w banerku "psanatorium" jest nr telefonu:evil_lol:
Nie mam zdania o Fiprexie bo nigdy go nie używałem. Do domu z pchłami też nie wracam więc chyba aż tak zły nie może być:)[/QUOTE]

zalecenia od weta mamy drastycznie ograniczyc mięso i leki (które nie wiadomo jak przemycać). Karmimy gotowanym ,udało sie kilka kulek renala wczoraj przemycić - pewnie z rozpędu zjadł:lol:. wszędzie szukam co bym mu mogła podawać z gotowanego żeby nie szkodziło , miało wartość odzywczą i jeszcze żeby chciał to jeść. po tygodniu ograniczenia mięsa .widzę że samopoczucie ma lepsze. na apetyt dostaje peritol. przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorot131']zalecenia od weta mamy drastycznie ograniczyc mięso i leki (które nie wiadomo jak przemycać). Karmimy gotowanym ,udało sie kilka kulek renala wczoraj przemycić - pewnie z rozpędu zjadł:lol:. wszędzie szukam co bym mu mogła podawać z gotowanego żeby nie szkodziło , miało wartość odzywczą i jeszcze żeby chciał to jeść. po tygodniu ograniczenia mięsa .widzę że samopoczucie ma lepsze. na apetyt dostaje peritol. przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi :oops:[/QUOTE]
A może razem z ryżem / makaronem / kaszą gotowałabyś np żeberka, które po wszystkim wyciągniesz, a smak zostanie?:) Chociaż nie wiem czy tak można, czy część białka też nie zostanie:hmmmm:
Jeśli nie to może kupuj Renal w puszkach i mieszaj trochę dla smaku np z ryżem i warzywami.

Barni, chyba się nie obraziłeś, że trochę wątku Ci "skradziono":evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']A może razem z ryżem / makaronem / kaszą gotowałabyś np żeberka, które po wszystkim wyciągniesz, a smak zostanie?:) Chociaż nie wiem czy tak można, czy część białka też nie zostanie:hmmmm:
Jeśli nie to może kupuj Renal w puszkach i mieszaj trochę dla smaku np z ryżem i warzywami.

Barni, chyba się nie obraziłeś, że trochę wątku Ci "skradziono":evil_lol:[/QUOTE]

dziękuję za rady ,a barniś mam nadzieję nie obrazi się po starej znajomości:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorot131']dziękuję za rady ,a barniś mam nadzieję nie obrazi się po starej znajomości:razz:[/QUOTE]
Nie ma za co. Dosłownie:)

U Barniego wszystko dobrze. Miał dostać koleżankę, ale ostatecznie trafiła do innego psa bo jest młoda i znowu Barni by się przeciążył:roll: Czekamy na jakąś spokojną:roll:

Link to comment
Share on other sites

Podaje wykaz wszystkich kwietniowych wpłat;
31.03. - Dorot131 - 40 zl
1.04. - gosiaczek1984 - 20 zł
7.04. - malibo57 - 25 zł
9.04. - ala123 - 100 zł za IV i V
9.04. - Doda_ - 10 zł
10.04. - J_ulia - 20 zł
10.04. - agat21 - 10 zł + 151 zł bazarek agat21 i Dody
14.04. - Livka - 10 zł
23.04. - agat21 - 15 zł ( bazarek II cz.)
28.04. - mdk8 - 5 zł
28.04. - bela51 - 10 zł

Wszystkim bardzo dziękujemy:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']No widze jak ciezko znalezc mu kandydatkę :evil_lol:[/QUOTE]
Nietsety:roll:
Teraz nam ich trochę przybyło i nawet jedna jest całkiem całkiem dla niego, ale musi troszkę wyzdrowieć, czyli za kilka dni można by sprawdzić:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maciek777']Nietsety:roll:
Teraz nam ich trochę przybyło i nawet jedna jest całkiem całkiem dla niego, ale musi troszkę wyzdrowieć, czyli za kilka dni można by sprawdzić:)[/QUOTE]

minęły juz kilka dni :eviltong:


zajrzyjcie proszę na bazarek dla dziadków: bartłomiej i poldus
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252920-MINI-bazarek!!-ODZIE%C5%BBE-od-2-z%C5%82-smycze-ksi%C4%85zki-od-1-z%C5%82!!!!!!-ZAPRASZAMY-!!!!!?p=22122852#post22122852[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arim']A jak u Barnisia sprawy kreonowe?[/QUOTE]

Maciek chyba pisał wczesniej, ze kreonu starczy do czerwca. Jesli ktos ma mozliwosc załatwic recepte ( teraz ten lek jest bezpłatny, refundowany w 100% ) tylko trzeba miec dojscie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_']minęły juz kilka dni :eviltong:[/QUOTE]
Tak:p Propozycja padła, ale jest mały problem. Barni zwykle gdy mieszkał z suczkami to chyba się przed nimi popisywał i później miał problemy ze zdrowiem. Przez to jest ryzyko i to chyba jedyny powód dlaczego nie mieszka z kimś. Wiadomo, że sam też nie może. Trochę trudna sytuacja.
Gapa (bo tak jej na imię) jest raczej spokojna, choć nie wiadomo jak może się rozbrykać przy Barnim, a on przy niej;)
W końcu trzeba będzie je połączyć i zobaczyć co będzie się działo:roll:

[quote name='bela51']Maciek chyba pisał wczesniej, ze kreonu starczy do czerwca. Jesli ktos ma mozliwosc załatwic recepte ( teraz ten lek jest bezpłatny, refundowany w 100% ) tylko trzeba miec dojscie ...[/QUOTE]
No właśnie. Jest do czerwca lub do końca czerwca. Nie pamiętam:roll: Wiem, że jeszcze mamy ponad jedno lub ponad dwa opakowania, ale zanim to sprawdzę to mogę zapomnieć już tu napisać:oops: Chyba łatwiej byłoby odnaleźć tamtego posta:D

Barni otrzymał 6 kg Royala od pewnych darczyńców:p Ma go dosypywanego do hotelowej karmy pół na pół od 7 maja:) Warto zapamiętać:D

A tu najnowsze fotki:

[IMG]http://i58.tinypic.com/13z2v83.jpg[/IMG]

[IMG]http://i62.tinypic.com/ehfcia.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...