Jump to content
Dogomania

SHIH TZU-pielęgnacja i wystawy (prosimy zakładać nowe tematy)


dianthus

Recommended Posts

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/Doswiadczeni hodowcy wyprowadzaja Shih na ringowkach"]Doswiadczeni hodowcy wyprowadzaja Shih na ringowkach [/URL]

tak normalnie ?? na spacer ???:cool1:

Super Gosia , a jak wyglada taka obroza - rurka ??? i co jest pod skorka ? ja mialam rozne i takie z welurku sliskiego , ale tez sie czochral wlos .
na razie zakladam na golf przy kombinezonie , ale nie zawsze ten golfik przy ubranku jest , bo np.jak jest cieplo to golfa nie ma :shake: i wtedy wlasnie jest problem czochrania.:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety nie mogę znaleźć fotki z taką obróżką. Obroża nie jest płaska, tylko w kształcie rurki; jest zrobiona z samej (miękkiej) skóry. Wygląda dosłownie tak, jakbyś złączyła zwykłą plastkową rurkę w kółko. Bardziej obrazowo nie potrafię wytłumaczyć :evil_lol:
Możesz poprzeglądać zdjęcia Tynia w galerii (link pod bannerem na dole) i może na jakiejś fotce będzie bardziej widoczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']Nasza mała Rain z pierwszym w życiu kucykiem :lol:
[IMG]http://img382.imageshack.us/img382/9126/pict2987zzax5.jpg[/IMG][/quote]
Brak słów by opisac ten cud! :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:
Ile ma tu ms?

Mam pytanie do was: robicie te kucyki dorosłym psom, na gąsienice jak tu ktoś nazwał, czy włosy się nie łamią, kurszą. itp?

Link to comment
Share on other sites

:multi: a ja dzis mojego malucha uczesalam na taka "gasieniczke " :oops: , choc troszke sie rozczochral na spacerze to i tak w sumie lepiej sie trzymala fruzurka niz kucyk. :cool3:

[IMG]http://img154.imageshack.us/img154/9826/pict0363zs7.jpg[/IMG]

Super Gosia , a gdzie taka kupilas i czy fakrtycznie jest lepsza od innych?
fajnie by bylo jakby udalo Ci sie zdjecie pokazac tej obrozki:p

Link to comment
Share on other sites

Lepiej na ringówce nie wyprowadzać. Czytałam gdzieś dyskusję o tym na forum, wypowiadali się hodowcy.

Ja sama mam kudłacza i uważam, że świetną obrożą jest obroża na ,,zatrzask". Nie ma problemu z zapięciem psa, jest to szybkie, wygodnie i nie niszczy włosa, nie wyrywa itd. ;)

Link to comment
Share on other sites

Zatrzask też przerabialiśmy. Było b. dobrze, póki Tyś z niego nie wyrósł, bo potem można było kupić tylko albo nieco większy (też za mały) albo dla średniego psa, z którego wypadała mu głowa. A innych rozmiarów z firmy Rogz nie było, natomiast obroża zatrzaskowa firmy xyz (estetyczna z resztą) wytrzymała 2 dni i zatrzask puścił (co fajniejsze pies nie ciągnie na spacerach do tego stopnia, że spokojnie można go dać do potrzymania babci :evil_lol:), a Tysiek sobie poszedl.

Bognik - zależy jaki pies i jaka ringówka. I też jaki spacer - jeśli Shih biega sobie luzem po ogródku, a na zewnątrz wychodzi tylko na qpkę i siku na ringówce z podkładką, to nic mu się nie dzieje. Jak my chodzimy na długie spacery, to nie założę małemu ringówy.

Nie wiem, czy rurka jest najlepszą alternatywą - mnie się już po prostu skończyły pomysły na czym go wyprowadzać. Włos się potrafi wkęcić w każdą obrożę:p, szczególnie jak zwierzak jest żywiołowy - hasa, przewraca się, znowu biegnie, itd.
Zrobię zdjęcie kolekcji obrózek Tyśka (tych, które zostały w domciu - część podarowałam), ale musisz uzbroić się w cierpliwość ;)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/Zrobię zdjęcie kolekcji obrózek Tyśka (tych, które zostały w domciu - część podarowałam), ale musisz uzbroić się w cierpliwość"]Zrobię zdjęcie kolekcji obrózek Tyśka (tych, które zostały w domciu - część podarowałam), ale musisz uzbroić się w cierpliwość [/URL]

:p pewnie , dzieki:Rose: , moze cos podpatrze czego jeszcze nie mialam :hmmmm: ....bo ringowka to raczej nie dla nas , bo my nie mamy ogrodka:niewiem: i chodzimy na dlugie spacery:Dog_run:
i kolejne pytanie , pewnie z serii "glupich" ale czy zdarzyla Wam sie wklejona guma do zucia we wlosy??? :mdleje: i czy jest jakis inny srodek niz nozyczki zeby sie pozbyc takiego paskudztwa wyplutego przez jakiegos gumopozeracza ???:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockerek']Brak słów by opisac ten cud! :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:
Ile ma tu ms?

Mam pytanie do was: robicie te kucyki dorosłym psom, na gąsienice jak tu ktoś nazwał, czy włosy się nie łamią, kurszą. itp?[/quote]
Rain dzisiaj skończyła trzy miesiące, fotka była robiona dwa dni temu.

Włosy się nie łamią, nie kruszą. Takie gumeczki można zabezpieczać papierkami ;)
Zresztą wystarczy spojrzeć tu [url]http://shih-tzu.webz.cz/pes/foto%20chacha/chacha1.htm[/url] (pies Prime Moon Cha Cha Cha z hodowli Premium Bohemia).
Tyle że maltańczyk ma pewnie trochę delikatniejsze włosy niż shihtzak.

Link to comment
Share on other sites

Ja dosc dlugo przerabialam ringowke doczepiona do linki. teraz tylko absolutnie obroza na zatrzask. Porownujac ringowke i obroze (tylko na czas spacerow) nie widze by obroza na zatrzask, zle wplywala na siersc psa. Na pewno nie sprzyja jej wycieraniu!
Ja mialam taka pierwsza w te indianskie wzory, okolo dwoch lat... I na swiatowce zastanawialam sie czy nie kupic nowej, nie kupilam, a dzien pozniej pekla obroza :crazyeye::cool3:

Wiec kupilam znowu taka zwykla,tylko czarna.
Jesli chodzi o renomowane firmy, to faktycznie jak chcialam kupic taka fajna, niemiecka, to niestety nie mieli rozmiarow. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zima , snieg ... jak sobie radzicie ? czy macie to samo? wczoraj byl lepki snieg , musialam go niesc do domu i dopiero woda roztapiac to co mu sie nalepilo. Masakra , :mad: czy Wasze pieski nosza buty?
[IMG]http://img261.imageshack.us/img261/1489/pict0832ob5.jpg[/IMG]

bo mnie nie wydaje sie to smieszne , ale wrecz konieczne , szczegolnie przy takim dlugim wlosie . Niestety nie mam bucikow . ;)

Link to comment
Share on other sites

renia13 ja to przerabialam z silky terierem - tyle kulek ze juz nie mial jak chodzic. Jest na to rada - przed spacerem smarowalismy lapki linomagiem (to taka masc z apteki) - pomaga, snieg sie przyczepial o wiele mniej i w sumie wlos tez nie byl pozniej tlusty bo w trakcie biegania masc wytarla sie o snieg.
Zreszta tez tu na dogo dowiedzialam sie o tym sposobie.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Jaszczurka:p na szczescie juz nie ma sniegu choc moje chlopaki uwielbiaja buszowanie po najwiekszych zaspach , ale wlasnie w podobny sposob sobie poradzilam po tych pierwszych nie milych doswiadczeniach , tyle ze lanolina dodatkowo natluszczalam wlos na lapkach i brodzie bo reszte kombinezon chronil , Bylo lepiej , ale tak czy inaczej psiaki z takim dlugim wlosem to ogrom pracy dla takich laikow nie doswiadczonych :oops: jak ja . Podziwiam tych ktorzy maja takl pieknie utrzymana szate i to jeszcze kilku futrzakow . Ja zawsze mialam psy dyze i krotkowlose , Teraz moje futrzaki to nowe doswiadczenie, ale bez nich zycie trudno sobie wyobrazic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renia13']Dzieki Jaszczurka:p na szczescie juz nie ma sniegu choc moje chlopaki uwielbiaja buszowanie po najwiekszych zaspach , ale wlasnie w podobny sposob sobie poradzilam po tych pierwszych nie milych doswiadczeniach , tyle ze lanolina dodatkowo natluszczalam wlos na lapkach i brodzie bo reszte kombinezon chronil , Bylo lepiej , ale tak czy inaczej psiaki z takim dlugim wlosem to ogrom pracy dla takich laikow nie doswiadczonych :oops: jak ja . Podziwiam tych ktorzy maja takl pieknie utrzymana szate i to jeszcze kilku futrzakow . Ja zawsze mialam psy dyze i krotkowlose , Teraz moje futrzaki to nowe doswiadczenie, ale bez nich zycie trudno sobie wyobrazic.[/quote]
:evil_lol: Tak tak zimą z futrzakami ful pracy,ale one sa takie piekne:lol: a zima szybko minie:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:p to prawda ze sa cudne wszelkie futrzaki , a im dluzszy wlos tym psiak piekniejszy ..:loveu: teraz tylko zbiegly sie dwie niesprzyjajace okolicznosci:roll: zima i zmiana wlosa ..:angryy: juz kilka razy myslalam ze jedynym wyjsciem jest tylko maszynka lub nozyczki:placz: , nie wiem nadal czy uda mi sie przejsc ten okres .... wszelkie rady i porady jak sobie radzic chetnie przyjmuje :p ....

Bursztynku .. cudne masz Bursztynki , widzialam na stronce , piekne sa ...pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam serdecznie,wiem,ze pewnie bede kolejną osobą ktra bedzie prosiła o odpowiedzi,ktore są pewnie juz tysieczny raz zawarte...jednak jak poprzedniczka nie moge zbyt wielu nurtujacych mnie odpowiedzi znalezc...Więc mam nadzieje,ze hodowcy- posiadający doskonale hodowle ,moze mi odpowiedzą na kilka pytan.bardzo Was prosze.
Mianowicie....
Pielegnacja- jakie są najlepsze preparaty,jesli to reklama prosze o pv.
Wiem,ze są bernarda i herrego,Ktore są lepsze??
czytałam,na jakiejs stronie,ze brodka po jedzeniu a dokladnie wlos staje sie poplamiony i trzeba przemywac kwasem bornym-bo On niby rozjasnia włos,tak samo oczka- czy to prawda,jak czesto przemywac??
- czy oprocz czestego czesania,podcina sie włosy??
-czy wloski między palcami wycinamy,czy nie??
-jest jakas specjalna technika robienia kitki na głowie??
-po kąpieli mozna tylko czesac psa a co kapieli,po spacerze??
-czeszemy od dołu do gory,tak??
-------------------------------------------------------------------
Zdrowie
- na jakie choroby Shih tsu są narazone??
- na co zwaracac uwagę,
- upały z uwagi na budowe buzki chyba nie są dobrym momentem na wystawy,chodzi mi o lato??
------------------------------------------------------------------
Hodowla
- czy wady zgryzu często sie zdarzają?? czytalaam,ze prawidłowym zgryzem jest leki przodozgryz-czy tylko ten jest preferowany i prawidłowy??
-Czytałam,ze czesto robi sie inbred na wlos- czy w tej rasie przy inbredzie czesto wystepują wady genetyczne??
-jakie wystepują wady genetyczne??
-czy wlos jest wskazowką by kojarzyc psy???
jakie istnieją wady odnosnie buzki?? Język wystający w niewielkim stopniu jest wadą wystawową??oraz hodowlaną.
- czy ta rasa kryje sie normalnie,czy często występują inseminacje
-porody- naturalne czy przewaga jest cesarek
------------------------------------------------------------------
Zywienie
Ile shih Tsu w ogole jada??jakie porcje??
-czy na wlos lepsze jest stosowanie suchej czy mokrej??
-jakie witaminy powieniec jest Shih tsu
-----------------------------------------------------------------
mam wiele pytan,wiem ale nigdzie nie moge znalezc konkretnych odpowiedzi.
bardzo prosze wlascicieli hodowli o odpowiedz.bede bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nalina, czy Ty piszesz artykul o Shih do jakiejs gazety? :cool3:

Czesc odpowiedzi na pytania zawiera wzorzec rasy FCI. Kolejne znajdziesz w pierwszej lepszej ksiazce o Shih Tzu dostepnej na naszym rynku (pielegnacja, choroby). Koszt ksiazek od 15 do 30 zl w zaleznosci od egzemplarza. Naprawde warto kupic takowa i miec teoretyczne podstawy, a potem tylko wyjasniac ew. watpliwosci. Nikt z forum nie udzieli Ci odpowiedzi w tak wyczerpujacy sposob, natomiast wiele rzeczy wyjasni lektura.
Przy doborze kosmetykow, ktorych jest ogromna ilosc powinien pomoc hodowca - kojarzac psy orientuje sie mniej-wiecej jakiego rodzaju wlos powinno miec potomstwo. Takze - czym i w jakich proporcjach karmic szczenie.

"Hodowla
-Czytałam,ze czesto robi sie inbred na wlos- czy w tej rasie przy inbredzie czesto wystepują wady genetyczne??"

[B]Zaden inbred nie powinien byc robiony TYLKO ze wzgledu na jedna ceche psa.[/B]

"-jakie wystepują wady genetyczne??"

Nie ma jednoznacznej odpwiedzi. Rozne - tak jak u innych ras od wnetrostwa po dysplazje (rzadkie w tej rasie, ale mozliwe).

"-czy wlos jest wskazowką by kojarzyc psy???"

Sam wlos? NIE.

"- czy ta rasa kryje sie normalnie,czy często występują inseminacje"

Nie slyszalam, ale to jest niewykluczone - jak w kazdej innej rasie.

"-porody- naturalne czy przewaga jest cesarek".

Trzeba poszukac statystyk. Wiadomo mi o takich, i takich przypadkach z przewaga porodow naturalnych.

Nie jestem hodowca, podpatruje hodowcow, rozmawiam z nimi, koresponduje z hodowlami polskimi i zagranicznymi, zeby poszerzyc wiedze o tej rasie. Ale swoja przygode z Shih zaczelam od dokladnego przestudiowania wzorca i kupienia ksiazki ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz.tak ja wszystko rozumiem ale z doswiadczenia wiem,ze czasem praktyka z teoria w parze w 100% nie idzie.Wiem,ze czlowiek uczy sie na błedach ..wiem,ze hodowcy niechetnie pomagają osobą,ktore chca kupic szczeniaka ale nie od nich.Nie mam na mysli hodowcow tej rasy ale pisze ogolnie..

Narazie bardzo Ci dziekuje za odpowiedzi..Mam nadzieje,ze jakis hodowca sie odezwie...

Link to comment
Share on other sites

"wiem,ze hodowcy niechetnie pomagają osobą,ktore chca kupic szczeniaka ale nie od nich"
zależy kto. to nie o to chodzi- po prostu zadałaś tyle pytań, że trzeba by było napisać niezłe wypracowanie, żeby odpowiedzieć :) o kitkach sporo już było mówione na forum. w lecie jeździ się z szickami na wystawy, jeśli ma się namiot czy parasol, klatkę i pamięta się o wodzie- nie powinno być dla psa większego problemu.
co do żywienia- jestem raczej za suchą karmą, bo taka domowa nie jest wcale taka łatwa do zbilansowania. a wiadomo, że co, to pies je, ma później swoje następstwa w postaci kondycji psa- i włosa ;)
Kosmetyków wybór jest duży, i każdy używa tego, co mu odpowiada...
Z tym rozjaśnianiem i czyszczeniem białych wąsów nie ma co przesadzać, to nie jest w psie najbardziej istotne. A można wszelkimi preparatami nieźle przesuszyć, zniszczyć włosy. Pies będzie się mniej brudził, jeśli będzie miał związane wąsy i będzie pił z poidła ;)

Link to comment
Share on other sites

jejku ma pic z poidła??jak swinka morska.heh a jakich rozmiarow poidlo bedzie najlepsze???
Prosze podajcie mi link do wątku o kitce wystawowej,prosze...nigdzie nie moge tego znalezc??
Wiem,wiem mam bardzo duzo pytan ale mysle,ze osoba odpowiedzialna zanim kupi psa powinna wiedziec chocby prawie wszystko o rasie aby nie była niemile zaskoczona.
Powiem WAm szczerze,ze kiedy zaczełam czytac wątki związane z pielegnacją mimo,ze bardzo mnie sie te piechy podobaja ,myslałam,ze jednak daruje sobie.Bo po prpstu nie dam rady.
Ale z drugiej strony bedzie to dla mnie wyzwanie jesli chodzi o wlos.
mam jeszcze jedno pytanie- tylko nie "zabijajcie"mnie.
chodzi mi o typy ...
wyczytałam,ze amerykanskie są mniejsze,delikatniejsze,maja lepszy wlos a skandynawskie są wieksze,wyzsze i potęzniejsze.i tutaj mam metlik w glowie.
Napisałam odrębny temat o zagranicznych hodowlach ale nikt nie odpisał...Szkoda-(
Jednak moze ktos mi odpisze jakim typem sie zainteresowac na jakie linie patrzec.jak wczesniej napisałam,szukam suczki wystawowej ,ktoa nie bedzie spokrewniona z polskimi liniami....ale w ogole nie wiem na jakie linie patrzec..moze mi cos podpowiecie???bardzo Was prosze!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nalina']Dzieki za odpowiedz.tak ja wszystko rozumiem ale z doswiadczenia wiem,ze czasem praktyka z teoria w parze w 100% nie idzie.Wiem,ze czlowiek uczy sie na błedach ..wiem,ze hodowcy niechetnie pomagają osobą,ktore chca kupic szczeniaka ale nie od nich.Nie mam na mysli hodowcow tej rasy ale pisze ogolnie..[/quote]

A może powiesz skąd ta wiedza o niechęci hodowców?Przecież na tym forum pisują nie tylko nowicjusze ale i "starzy? hodowcy i wystawcy.I jakoś nikt z nas nie trzyma tego co wie pod korcem.
Jesli chcesz odpowiedzi to jak ktoś przede mną napisał pytaj konkretnie i tematycznie.My nie tylko hodujemy psy i jeździmy na wystawy-mamy domy i pracę.

Twój post jest "krótki"(no średniokrótki;) ) a pytań co najmniej na tydzień pisania:lol: .
Co do pielęgnacji i żywienia to jesli kupisz w dobrej hodowli to dostaniesz "instrukcję obsługi".Jakie kosmetyki,jaki sprzęt i jak karma.
Oczywiście,że kazdy uczy się na błędach ale jeśli wprowadzisz w czyn dobre rady i nie będziesz słuchać "znawców" to psiak będzie dobrze wyglądał,a Ty nie będziesz męczyć psa i siebie.Co do doboru kosmetyków to już sprawa indywidualna bo każdy pies jest inny.
Ja swoje psy też karmię suchą karmą i piją z poideł(ja mam 0,75l).
Co do typów to jeszcze sę odezwę w zalożonym przez ciebie temacie.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...