Jump to content
Dogomania

SHIH TZU-pielęgnacja i wystawy (prosimy zakładać nowe tematy)


dianthus

Recommended Posts

[quote name='Goja']elsing dzieki za radeja kupiłam 3 ringówki każdą inną i okazało się na wystawie że wszystkie są złe więc poszłam do sklepu i kupiłam czwartą i ta jest ok[/quote]Sama widzisz jakie to ważne -dobra ringowka a wydawałoby się ze ringówka jak ringówka prawie takie same.zyczę udanych treningów,pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Goja']
dzisiaj pierwszy raz poszłyśmy na spacer na ringówce (cały spacerek)
muszę przyznać że robi postępy ale czasu trzeba jej troszkę już nie ciąga aż tak mocno ale nie jest to jeszcze to co powinno być

ćwiczymy codziennie więc się poprawi do następnej wystawy[/quote]

Goja, trening na ringówce nie powinien polegać na wychodzeniu na ringówce na spacer. Sunia w ten sposób nigdy nie nauczy sie ładnie chodzić na ringu. Założenie ringówki ma być sygnałem do skupienia całej uwagi na Tobie a raczej tego nie osiągniesz, gdy sunia będzie zajęta szukaniem miejsca na siusiu. Jak pies potrafi chodzić na ringówce, to na każdej pójdzie. Ringówka nie ma pełnić roli kolczatki, to jedynie wodzik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']Goja, trening na ringówce nie powinien polegać na wychodzeniu na ringówce na spacer. Sunia w ten sposób nigdy nie nauczy sie ładnie chodzić na ringu. Założenie ringówki ma być sygnałem do skupienia całej uwagi na Tobie a raczej tego nie osiągniesz, gdy sunia będzie zajęta szukaniem miejsca na siusiu. Jak pies potrafi chodzić na ringówce, to na każdej pójdzie. Ringówka nie ma pełnić roli kolczatki, to jedynie wodzik.[/quote]

I tu się zgadzam w 100 a nawet 200%. Goju postaraj się aby Twoja suka podczas założenia i chodzenia na ringówce całą uwagę skupiła na Tobie. Zyczę Ci powodzenia i wytrwałości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Candy']I tu się zgadzam w 100 a nawet 200%. Goju postaraj się aby Twoja suka podczas założenia i chodzenia na ringówce całą uwagę skupiła na Tobie. Zyczę Ci powodzenia i wytrwałości.[/quote]Sunka ma skupiac uwage ale cwiczyc najlepiej jest tam gdzie duzo hoasu(chodzi duzo ludzi i pieskow).chodzi o to aby się uczyla sunka skupiac uwage a nie rozpraszac sie .chyba się zgodzicie?;)

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ nikt nie odpowiedział na pytanie Goji o podcinanie włosów,a ja poprzednio tego pytania nie zauważylam...
Ja podcinam nożyczkami.Mozna podgalac maszynką(specjalną dla psów)ale zawsze jest ryzyko,że mozna ogolić za dużo i pies będzie śmiesznie wyglądał.No i włos długo odrasta.
Co do stałego prowadzania na ringówce też jestem przeciwna.Pies nie nabiera okreslonych nawyków.Goja zabieraj ringówkę w kieszeni i gdy pies juz załatwi co trzeba,wybiega się,nałóż ringówkę(wysoko pod brodą)[B]leciutko[/B] sunię podciągnij -podaj jej jakieś hasło,które powinno zawsze być takie samo-przejdż z nią tak jakbyś szła po ringu,ustaw ją,a potem nagroda.Poza tym ćwicz ustawianie w domu na stole i podłodze.
Co do ringówek to dobre mozna kupić na wystawach na jednym ze stoisk lub w internecie-cieniutke z podkładką.
Dla zainteresowanyc na pudel-grooming jest wklejone zdjęcie grzywacza w papilotach-zobaczcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']
Co do ringówek to dobre mozna kupić na wystawach na jednym ze stoisk lub w internecie-cieniutke z podkładką.
[/quote]
A możesz podać stronkę, gdzie taką ringówkę kupię? Co prawda nie mam shih-tzu, ale potrzebuję dla mojej lhasaczki :lol:
Z góry dzięki ;)

Link to comment
Share on other sites

Piszecie o "skalpowaniu"się z włosów na karku.Całkiem niezłym rozwiązaniem jest nakładanie psu na szyję ochraniaczy takich jak widzi się u afganów.Ja swego czasu coś takiego nakładałam suce ze szczeniakami gdyż chciałam ją jeszcze powystawiać.Robiłam taki "rękawek ześliniaczkiem"(bo tak to mniej więcej wyglądało)z rekawów starych bawewłnianych podkoszulków.Dłuższa część rękawa opadała na kark i przyzwoicie osłaniała włos.Doskonale zdawało egzamin.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']Piszecie o "skalpowaniu"się z włosów na karku.Całkiem niezłym rozwiązaniem jest nakładanie psu na szyję ochraniaczy takich jak widzi się u afganów.Ja swego czasu coś takiego nakładałam suce ze szczeniakami gdyż chciałam ją jeszcze powystawiać.Robiłam taki "rękawek ześliniaczkiem"(bo tak to mniej więcej wyglądało)z rekawów starych bawewłnianych podkoszulków.Dłuższa część rękawa opadała na kark i przyzwoicie osłaniała włos.Doskonale zdawało egzamin.
Pozdrawiam[/quote]Dianthus dzięki za radę,tego jeszcze nie próbowałam,pomysł niezły więc zabieram sie za obcinanie rękawów i jutro próba,Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ELSING']Dianthus dzięki za radę,tego jeszcze nie próbowałam,pomysł niezły więc zabieram sie za obcinanie rękawów i jutro próba,Pozdrawiam[/quote]
Napisz jak ci wyszło.
Taki "ochraniaczyk"można zrobić z lekką gumką u góry i osłonić kucyk i uszy.U mnie to wychodziło bardzo dobrze bo w domu moje psy mają głowy czesane "na płasko" i kucyk kończy się za uszami.Dzięki temu nie miałam wydartego na karku wlosa.A wogole rodziły mi się jakieś genialne szczeniaki nie interesowały się włosem tylko piórami papugi latającej po domu luzem.Papug latał do czasu jak małe postanowiły zrobić sobie z jej ogona pióropusz:diabloti: .
Z ogryzionymi papilotami też nie miałam problemów bo ich nigdy nie robiłam.Moje psy chodzą na codzień podwiązane.Na błotko i do lasu kombinezony.Tylko staruszka chodzi w sweterku-golę ją na "łysą pałę"żeby nie czesać,a wiek ma jednak swoje prawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']Napisz jak ci wyszło.
Taki "ochraniaczyk"można zrobić z lekką gumką u góry i osłonić kucyk i uszy.U mnie to wychodziło bardzo dobrze bo w domu moje psy mają głowy czesane "na płasko" i kucyk kończy się za uszami.Dzięki temu nie miałam wydartego na karku wlosa.A wogole rodziły mi się jakieś genialne szczeniaki nie interesowały się włosem tylko piórami papugi latającej po domu luzem.Papug latał do czasu jak małe postanowiły zrobić sobie z jej ogona pióropusz:diabloti: .
Z ogryzionymi papilotami też nie miałam problemów bo ich nigdy nie robiłam.Moje psy chodzą na codzień podwiązane.Na błotko i do lasu kombinezony.Tylko staruszka chodzi w sweterku-golę ją na "łysą pałę"żeby nie czesać,a wiek ma jednak swoje prawa.[/quote]Dzieki!co prawda ze mnie krawcowa marna ,zmiszczyłam 3 bawełniane koszulki męża -ale wyszło jak należy! Faktycznie to super pomysl.a sunia nawet nie protestowała przy zakładaniu,widocznie czuje się w tym dobrze.a maluchy się zdziwiły że nie mogą na mamie się podyndać:lol: w sobotę porobię w końcu zdjęcia i wrzucę do kompa jeśli oczywiście zdołam to zrobić.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam trochę takich jak "śliniaczkorękawek" podpatrzonych i zmodyfikowanych pomysłów.:diabloti: A ja wogóle mam w tym kierunku uzdolnienia jak ze snu szalonego krawca i moje "dzieła"na ogół są bardziej użytkowe niż estetyczne.No ale chodzi o skutecznośc "fiufraczka",a nie jego urodę.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']Mam trochę takich jak "śliniaczkorękawek" podpatrzonych i zmodyfikowanych pomysłów.:diabloti: A ja wogóle mam w tym kierunku uzdolnienia jak ze snu szalonego krawca i moje "dzieła"na ogół są bardziej użytkowe niż estetyczne.No ale chodzi o skutecznośc "fiufraczka",a nie jego urodę.
Pozdrawiam[/quote]A mozesz wstawic fotki i pokazac?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: tak się wstydzę.
Lonka już pisałam,że nie mam skanera ani cyfrowego aparatu więc nic nie mam obfotografowanego.Cały czas się zbieram zeby zrobić zdjęcia "zgumkowanych"shih i w wersji papilotowej jak też różne fryzurki dla shih ale ciągle coś mi wypada albo osobie,która ma robić zdjęcia.Bo ja niestety aż taka zdolna nie jestem żeby ustawić psa wziąć aparat do ręki i zrobić [B]DOBRE [/B]zdjęcie.Potrzebna jest druga osoba.a sama wiesz,że "cały w tym ambaras żeby dwoje chciało na raz".Ale jak mi powiercicie odpowiednio długo dziurę w brzuchu to "się wezmę i zrobię".
A tak coś mi się wydaje,że Elsing coś pisała o zrobieniu na "po niedzieli" zdjęcia w "rękawku"8) .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: tak się wstydzę.
.Bo ja niestety aż taka zdolna nie jestem żeby ustawić psa wziąć aparat do ręki i zrobić [B]DOBRE [/B]zdjęcie.Potrzebna jest druga osoba.a sama wiesz,że "cały w tym ambaras żeby dwoje chciało na raz".Ale jak mi powiercicie odpowiednio długo dziurę w brzuchu to "się wezmę i zrobię".

Pozdrawiam[/quote]

Rrrranyyyy...! Wiem coś o tym! Jak JA robię zdjęcia, to jest zatrudniona cała rodzina, ja spocona, rozczochrana, z obłędem w oczach...i... robimy zdjęcia...:question::talker:.. To jest dopiero jazda!:stop:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: tak się wstydzę.
Lonka już pisałam,że nie mam skanera ani cyfrowego aparatu więc nic nie mam obfotografowanego.Cały czas się zbieram zeby zrobić zdjęcia "zgumkowanych"shih i w wersji papilotowej jak też różne fryzurki dla shih ale ciągle coś mi wypada albo osobie,która ma robić zdjęcia.Bo ja niestety aż taka zdolna nie jestem żeby ustawić psa wziąć aparat do ręki i zrobić [B]DOBRE [/B]zdjęcie.Potrzebna jest druga osoba.a sama wiesz,że "cały w tym ambaras żeby dwoje chciało na raz".Ale jak mi powiercicie odpowiednio długo dziurę w brzuchu to "się wezmę i zrobię".
A tak coś mi się wydaje,że Elsing coś pisała o zrobieniu na "po niedzieli" zdjęcia w "rękawku"8) .
Pozdrawiam[/quote]OK to ci powierce ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: tak się wstydzę.
Lonka już pisałam,że nie mam skanera ani cyfrowego aparatu więc nic nie mam obfotografowanego.Cały czas się zbieram zeby zrobić zdjęcia "zgumkowanych"shih i w wersji papilotowej jak też różne fryzurki dla shih ale ciągle coś mi wypada albo osobie,która ma robić zdjęcia.Bo ja niestety aż taka zdolna nie jestem żeby ustawić psa wziąć aparat do ręki i zrobić [B]DOBRE [/B]zdjęcie.Potrzebna jest druga osoba.a sama wiesz,że "cały w tym ambaras żeby dwoje chciało na raz".Ale jak mi powiercicie odpowiednio długo dziurę w brzuchu to "się wezmę i zrobię".
A tak coś mi się wydaje,że Elsing coś pisała o zrobieniu na "po niedzieli" zdjęcia w "rękawku"8) .
Pozdrawiam[/quote]Ok,jutro od 14 będę robić fotki,w rękawku też ,ale nie ręczę za efekt,jak mi się zdaję to moje krawieckie umiejętności są do bani! Jesli nie padniecie z przerażenia to postaram się w poniedziałek pokazać efekt mojej misternej pracy.Zapomniałam dodać że jak będą zdjęcia ,to zainteresowanym właścicielom shih-tzu prześlę na priv.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ELSING']Ok,jutro od 14 będę robić fotki,w rękawku też ,ale nie ręczę za efekt,jak mi się zdaję to moje krawieckie umiejętności są do bani! Jesli nie padniecie z przerażenia to postaram się w poniedziałek pokazać efekt mojej misternej pracy.Pozdrawiam:lol:[/quote]

ja czekam z niecierpliwoscia :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ELSING']Zapomniałam dodać że jak będą zdjęcia ,to zainteresowanym właścicielom shih-tzu prześlę na priv.Pozdrawiam[/quote]

[COLOR=navy]Ja bardzo poproszę, jak już będziesz mieć te zdjęcia o przesłanie mi na maila.[/COLOR]
[COLOR=#000080];) [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]ELSING [/B] ja nie zycze sobie otrzymywania od ciebie prywatnych wiadomosci na dogo :angryy::angryy::angryy: jesli cos do mnie masz to pisz na forum :diabloti::diabloti::diabloti: ludzie sie dowiedza jaki jest ladny ten twoj dojrzaly jezyk :crazyeye::crazyeye::crazyeye::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...