Jump to content
Dogomania

SHIH TZU-pielęgnacja i wystawy (prosimy zakładać nowe tematy)


dianthus

Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ELSING'],Flash przegrał porownanie z Magnatem ale trudno porównywać 1.5 rocznego pieska z czterolatkiem( chociażby ze względu na długość włosa).[/quote]

Myśle ze nie tylko chodziło o włos i wiek wygranego psa;)
w zeszłym roku będąc o rok młodszym Magnat nie tylko wygrał rasę ale i całego BIS-a na Klubie:evil_lol: :evil_lol:
Wielokrotnie miałam okazję konkurować z Magnatem na wyborach grupy i poza włosem ma wiele innych atutów

Link to comment
Share on other sites

Magnat jest pięknym psem i to nie podlega dyskusji.Ale nie powiecie ze wiek w pewnych momentach nie pomaga.Gdy ja wystawiałałam w kl.otwartej gdy sunia miała 15mc to sunia która miała 3 lata zdecydowanie górowała włosem(długością) .Anatomicznie były i moja i ta druga sunia idealne,lecz przez długośc włosa przegrałam.Nie upieram się ze w przypadku Magnata było podobnie,lecz generalnie tak jest,że znakomita anatomia to 40% sukcesu,sposób poruszania ok.20%,cechy płci ok,10% a reszta to szata.A tak na marginesie dowiedziałam się że Da Vinci wczoraj zdobył CWC.Zw.Rasy i puchar dla Zw.Rasy(w Bydgoszczy) Gratulacje dla Właściciela i pieska!!!:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baha']
i troszke zmiana tematu, ale tez wystawowy
zerknijcie na Suuper gumeczki lateksowe:happy1:
Dla zainteresowanych podaje link
[URL="http://www.allegro.pl/item102550768_..._dla_psow.html"]http://www.allegro.pl/item102550768_..._dla_psow.html[/URL][/quote]

Baha, jak jeszcze wyslesz po PW kazdemu wlascicielowi Shih, LA i innych "zagumkowanych", to Cie zaczne podziwiac :evil_lol:

P.S. Masz ladnego Shih, glosowalam na niego w pierwszym podejsciu Wystawy Internetowej na Kynologii :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baha']i troszke zmiana tematu, ale tez wystawowy
zerknijcie na Suuper gumeczki lateksowe:happy1:
Dla zainteresowanych podaje link
[URL="http://www.allegro.pl/item102550768_..._dla_psow.html"]http://www.allegro.pl/item102550768_..._dla_psow.html[/URL][/quote]

Kolorki fajne , ale cena mało konkurencyjna ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

O rany...:-( dopiero tu dotarlam , przeczytalam z wielkim zainteresowaniem wiekszosc postow i okazuje sie ze dawno nikt tu nie pisze , a ja jako ze mam shih tzaka mam tak wiele pytan o rady , choc czasami moze komus wydadza sie smieszne dla mnie bardzo wazne . Szkoda ze nie ma nikogo , a moze gdzies jest inny taki temat ?
i wogole to pozdrawiam i witam wszystkich posiadaczy Shih Tzu..:p
no szkoda , ale moze sie ktos odezwie , bede tu zagladac .

Link to comment
Share on other sites

:p oo , bardzo sie ciesze , witam. Mam bardzo dobre uklady z hodowca zarowno ze strony matki jak i ojca mojego shih tzu. Uwzam jednak ze nigdy nie dosc wiedzy , szczegolnie dla laika jak ja . Jesli mimo tego ktos zechce powiedziec o swoich doswiadczeniach to bede bardzo wdzieczna . :p Moj piesio skonczyl 10 miesiecy i jest wlasnie w okresie zmiany wlosa z dzieciecego na ten doroslejszy. Jest psem zyjacym normalnie , czyli biegajacym gdzie sie da i po czym sie da bo nasze spacery sa dluugie.chodzi w ubrankach ale poza tym ze nie brudzi sie tak bardzo i nie czepia nic typu patyczki , mam problem z koltunami, szczegolnie na lapkach , pod pacha i brzuszku. stosuje lanoline miedzy kapielami , Koltuny jenak zatruwaja zycie szczegolnie jemu , nie wiem jak sobie radzicie , badz radziliscie z nimi w takim okresie ? co najlepiej i jak zastosowac ? dodam ze zyje na codzien z szetlandem i zabawy przeroznego typu nie maja konca . tarmosza sie ile sie da , ale jak zabronic im zabawy? dlatego pytam o Wasze doswiadczenia z tego okresu.

Link to comment
Share on other sites

Reniu - wymiane wlosa po prostu trzeba przeczekac :p Na razie natluszczaj go i staraj sie nie dopuszczac do tworzenia koltunow. Lapki to "pikus", zobaczysz, co bedzie jak zacznie wymieniac wlos na glowie i boczkach.

Jesli chcesz, by piesek uczestniczyl w wystawach - musisz zakonczyc takie zabawy pomiedzy obydwoma psami. Wiem co mowie ;) To ja pisalam wirtualnym znajomym: poznacie mnie po wygryzionym Shih Tzu :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']
Jesli chcesz, by piesek uczestniczyl w wystawach - musisz zakonczyc takie zabawy pomiedzy obydwoma psami.[/quote]

Tylko jak niby to zrobić?

A ja jeszcze spytam, bo jestem laik kompletny: O co chodzi z natłuszczaniem włosa?
Od których mcy można natłuszczać?
Jak często?
Czym? :eviltong:
Dzieki za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']Tylko jak niby to zrobić?

A ja jeszcze spytam, bo jestem laik kompletny: O co chodzi z natłuszczaniem włosa?
Od których mcy można natłuszczać?
Jak często?
Czym? :eviltong:
Dzieki za odpowiedzi.[/quote]

odezwij sie na gg to Ci powiem co i jak

Link to comment
Share on other sites

Jak już odkopaliście ten temat to może ja wyjdę"do tablicy":cool3: .

Co do lanoliny to użyłam jej wiele lat temu jeden raz i było to totalne nieporozumienie.Shih ma WŁOS, a lanolina dobrze sprawdza się przy sierści.Włos jest oklejony, ciężki do czesania, a na dokładkę lanolinę ciężko ściągnąć z włosa (najlepiej robi się to przy pomocy oliwki z oliwek).Jak już się toto ściągnie z włosa to natychmiast psa trzeba wykąpać.

Co do kołtunienia się to [B]psa wyczesać przy użyciu dobrego nienatłuszczającego sprayu.Wykąpać, nałożyć wg przpisu odżywkę.CZESAĆ PSA PÓKI JEST MOKRY!!!Wyschnie w trakcie czesania.[/B]Czesze się na mokro aby doczesać ewentualne niedoróbki z wcześniejszego czesania.Czesze się najpierw rzadkim grzebieniem (pisałam o takim we wcześniejszych postach), potem szczotka(też opisana)i jeszcze raz grzebieniem.Psiaki wymnieniające włos trzeba często kąpać i czesać aby nie dopuścić do kołtunów.I przypominam NIE CZESZE SIĘ NA SUCHO!!!

Co do pytania Aisy od kiedy natłuszczać włos to moje prywatne zdanie jest takie ; IM PÓŻNIEJ TYM LEPIEJ.Natłuszczanie szczenięcego włosa mija się z celem.Cała zabawa polega na prawidłowym czesaniu dobrym sprzętem i używaniu dobrego szamponu i odżywki.
Natłuszczanie włosa ma na celu jego ochronę jak i zwiększenie objętości.Część oleju wchłania się ,a reszta stanowi warstwę ochronną przed łamaniem się ,kołtunieniem, płowieniem.Jeśli ktoś psa papilotuje to jest to bezwzględnie wymagany pod nie podkład.
A jak często? A przed każdą kąpielą :eviltong: (2-3 godziny), po kąpieli i co drugie czesanie (na zmianę z nienatłuszczającym dobrym preparatem do czesania).

Co do wyrywania wlosów z uszu to skubanie maleńkiemu szczeniaczkowi jest wg mnie barbarzyństwem.[B]Włos w uszkach musi być dobrze przerośnięty żeby można było go wyrwać![/B]Ja najwcześniej skubałam u 5-cio miesięcznej suki ale miałam i takie,że u 9-cio miesięcznego jeszcze nie były do skubania.A robi się to po prostu palcami.Podnosi się uszko do góry dokładnie odsłania się światło ucha i po 2-3 wloski ciągnie to co rośnie w środku.Można to spokojnie robić nawet przed telewizorem trzymając psa na kolanach.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dianthus, dziękuję za odpowiedź.
Ja małego nie wykąpałam jeszcze ani razu, a to dlatego, że miał katarek, długo był leczony, jak na razie jest po jednym szczepieniu, a czeka go jeszcze drugie.
Lekko go podmyłam (brzunio i siurek) ze dwa razy, jak była okazja (czyli rzadka kupka, bo dostałem kawałek mięska ;) i mi się wszystko zalepiło, a teraz dynda i co z tym zrobić? ;) ).
Tylko go wywracam gdzieś na łóżku i czeszę, wycinam, już włoski spomiędzy paluszków. Ogólnie przyzwyczajam do pielęgnacji.
Włosów z uszu jeszcze nie wyrywałam.
Tzn starałam się, ale tego szatana się nie da dłużej przytrzymać niż 10 sekund :D.
Brycia już lecę jak idzie - mam nawet te specjalne nożyczki ze szczypczykami. Znacznie łatwiej idzie. Palce często ślizgają się po woskowinie i to tylko takie przedłużanie roboty, nożyce pomagają.

Link to comment
Share on other sites

:shake: [quote name='Aisa_']Dianthus, dziękuję za odpowiedź.
Ja małego nie wykąpałam jeszcze ani razu, a to dlatego, że miał katarek, długo był leczony, jak na razie jest po jednym szczepieniu, a czeka go jeszcze drugie.
Lekko go podmyłam (brzunio i siurek) ze dwa razy, jak była okazja (czyli rzadka kupka, bo dostałem kawałek mięska ;) i mi się wszystko zalepiło, a teraz dynda i co z tym zrobić? ;) ).
Tylko go wywracam gdzieś na łóżku i czeszę, wycinam, już włoski spomiędzy paluszków. Ogólnie przyzwyczajam do pielęgnacji.
Włosów z uszu jeszcze nie wyrywałam.
Tzn starałam się, ale tego szatana się nie da dłużej przytrzymać niż 10 sekund :D.
Brycia już lecę jak idzie - mam nawet te specjalne nożyczki ze szczypczykami. Znacznie łatwiej idzie. Palce często ślizgają się po woskowinie i to tylko takie przedłużanie roboty, nożyce pomagają.[/quote]
:shake: OJ TO ROBOTY MACIE - Ja wole moje kudłacze :multi:

Link to comment
Share on other sites

Jak mam szczeniorki to myję im regularnie podwozia i gębusie.Z szamponikiem i odżywką oczywiście.Całościowa kąpiel jak mają około 4-ch miesięcy.
Co do skubania można tak i tak :lol: .Ja lecę palcami.Kiedyś zawodowo zajmowałam się pielęgancją psów i robiłam wiele ras wystawowo.Jak mogę wyskubać palcami teriera to co mi tam takie malutkie uszka :eviltong: .
Co do "dyndania" pod ogonkiem :evil_lol: to obetnij mu włoski wokół odbytu.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']Nooo Ty przy swoich nic nie musisz robić :evil_lol: .Same się kąpią,czeszą i strzygą :cool3: .
Pozdrawiam[/quote]
:crazyeye: oczywiście że same tego nie robią, ale wasze trzeba jeszcze papilotować, natłuszczać ja moje czesze i kąpie i mam ful robotki ....a was podziwiam ale co się nierobi dla kochanej rasy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bursztynki']:crazyeye: oczywiście że same tego nie robią, ale wasze trzeba jeszcze papilotować, natłuszczać ja moje czesze i kąpie i mam ful robotki ....a was podziwiam ale co się nierobi dla kochanej rasy:evil_lol:[/quote]

Eee nie wszystkie wystawowe shih są papilotowane.Ja swoich nigdy nie papilotowałam tylko podwiązywałam.A ci co znają moje psy z wystaw wiedzą ile go mają:evil_lol: .A żadnemu futrzakowi jeszcze nie zaszkodził dobry olej czy też nienatłuszczający spray.Życie "trza se" ułatwiać i psu też.Jak "psiukasz"to mniej psa ciągniesz za włosy,a i mniej na grzebieniu czy szczotce znajdziesz :cool3: .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']Eee nie wszystkie wystawowe shih są papilotowane.Ja swoich nigdy nie papilotowałam tylko podwiązywałam.A ci co znają moje psy z wystaw wiedzą ile go mają:evil_lol: .A żadnemu futrzakowi jeszcze nie zaszkodził dobry olej czy też nienatłuszczający spray.Życie "trza se" ułatwiać i psu też.Jak "psiukasz"to mniej psa ciągniesz za włosy,a i mniej na grzebieniu czy szczotce znajdziesz :cool3: .
Pozdrawiam[/quote]
:evil_lol: oczywiście że trzeba sobie radzić .pozdrawiam:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='devegacja']W jaki sposób myć małemu psiakowi pysio?
Chodzi mi konkretnie o spłukanie szamponu-jak to zrobić żeby nie nalać psu wody do noska i oczu?:razz:[/quote]
ja przekrecam jakby prysznic i polewam tak zeby nie lać wody na nos... ale moze sa lepsze sposoby ;) chetnie sie dowiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...