Jump to content
Dogomania

Problemy skórne, alergia i nie wiadomo co - błękitny staffik


Martens

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Michał1987']to odczulanie jest najlepszym rozwiazaniem??a ile odczulanie kosztuje mniej wiecej??[/QUOTE]

Jest jednym z wielu rozwiązań.
W wypadku uczulenia na składniki pokarmowe można ich po prostu unikać.
Do odczulania na składniki pokarmowe trzeba się przygotować - pies przez 3 tyg nie może mieć kontaktu z alergenami.
1 skł/ 50zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Hej ja też mam stafika który obecnie ma 6 miesięcy a jej problemy rozpoczęły się tydzień po przybyciu do naszego domu i mam podobny problem lecz po wizycię u kilku wetów którzy próbowali ją leczyć twierdząc że to nużeniec, świerzb lub jakiś grzyb itp. trafiłam do weta specjalizującego się w dermatologi u psów. Od razu stwierdziła u psiaka alergie i kazała na zmienić karmę. Po paru próbach podawania leków odczulających i zmniejszających świąd, stwierdziła że nie ma poco psa dalej truć lekami lecz trzeba zrobić badania alergiczne i szczepionkę odczulającą koszt ok. 1000zł. więc teraz zbieramy kasę a do tego czasu stosujemy moczenie psu suchych miejsc wodą by strupki się trochę namoczyły i odeszły bez zostawiania ran, oraz stosujemy szampony nawilżające i łagodzące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dana19']Po paru próbach podawania leków odczulających i zmniejszających świąd, stwierdziła że nie ma poco psa dalej truć lekami lecz trzeba zrobić badania alergiczne i szczepionkę odczulającą koszt ok. 1000zł.[/QUOTE]
Eeee tam, tylko 1000 zł?
Może od razu 10000 zł, będzie szybszy zarobek. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

witam Was serdecznie jak mozna podratowac skóre i siersc psa (labrador)
pies sie sypie juz kilka miesiecy od marca ją kuruje (olej z łososia Brit,Laveta super z Beaphar,OMEGA z Overzoo)+siemie lniane.czesze ją trymerem hakowym oprcz tego nic jej nie dolega nie żyje w stresie je karme Sams Field Junior (bo to jest do 24mcy)ma 18.co przejade po niej reką to masakra a poslanie wole nie mowic musi przez to mieszkac na dworze.bylam u weta ale jakis ten facet niedorozwiniety nawet psa dobrze nie obejrzal,dal jakis efa oil (sredniawe to)i cos tam do wcierania hexaderm..
jutro mamy umowionego innego weta oby pomógł bo sama zaczne siwieć:crazyeye:
nie wymiotuje,nie ma biegunek,odpchlona odrobaczona..chcemy pracowac w dogoterapii jestesmy po kursie itd.a tu taki problem ..juz o wystawie nie mówiąc..bo zapisani jestesmy na wrzesnia...]co dawac do jedzenia co poprawi stan skóry?
wzbogacilam jej diete w kasze,drozdze jaja,owoce i warzywa tez je chetnie wiec no problem..

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś mi powiedzieć czy stosował karmę Trovet NVD Exclusion - dieta wegetariańska. Lub Techni- Cal Hypo Allergenic również karma wegetariańska.

Przez długi czas mój alergik jadł karmę z jagnięcina. Przy końcówce 15 kg worka zaczął się drapać i wylizywać. Stwierdziłam że spróbuje z gotowanym sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła pryszcze na pyszczku więcej drapania, wypadający włos, krostki na brzuchu i zgrubienia.
Miałam jeszcze trochę 1st Choice świąd może i jest mniejszy i wylizywanie. Ale uszy zrobiły się czerwone :(
Dlatego zaczynam poważnie myśleć o karmie bezmięsnej

Zaobserwowałam że zawsze przy końcówce zaczyna się drapać. Tak teraz było w przypadku NDFC, wcześniej przy Platinum Natural. Chociaż to Platinum postawiła małego na nogi.

Edited by andromeda
Link to comment
Share on other sites

Był na rybnej Bento Kronen i TOTW. Na Bento były wieczne problemy z gruczołami i wypadającym włosem. Na TOTW wystarczy kilka dni żeby włos zrobił się suchy i wypadający.

Kurczak odpada jest na niego uczulony. Gotowana ryba również. Przerobiłam filety z indyka po ok roku włos się sypną.
Teraz gotowałam kaczkę. Jedyne mięso którego nie jadł w dużej ilości to wieprzowina.

Był na Lukullus z wołowiną dostał zapalenia ucha. Ostatnio przetestowałam Lupo Sensitive podobno na eko kurczaku. W drugim dniu podawania zmętniały małemu oczy. Szybko odstawiłam.

Nie mam dostępu do świeżej ryby. Ostatnio jak ugotowałam kotom mrożone filety musiałam wietrzyć dom :(

Link to comment
Share on other sites

andromeda to skad te ryby były?z marketu?
jak może po karmie dostać zapalenia ucha?
u mnie jest ponoć hipoalergiczna formuła wiec uczulenie na kurczaka marne no ale moze..
kupuje w miesnym gdzie przywoza prosto z masarni kawalek miesa i gotuje z ryzem,kaszą warzywami gotuje jak na razie gorzej nie jest nawet lepiej moglabym rzec.daje na wieczor a rano karmę,warzywa to lepiej na straganie kupowac bo w markecie to ma ladnie wygladac a nie byc zdrowe..nie kupuje tez batonow miesnych bo to ma zbyt wiele meczki kostnej i zapelniaczy a mam znajomą ktora tym karmi i te psy są jak naćpane..bo wiem ze jakbym naprawila siersc to bym rozwalila zolądek tylko po co? to musi isc w parze..ale potzrebne nam jakies dodatkowe sumplementy i ten cynk chodzi mi po głowie

Link to comment
Share on other sites

a w tych mrożonych filetach wiecej wody niz tej ryby i to jakies zmielone bezwartosciowe juz dawno przestałam to dawac moze jakas wedzona rybke im obrać i z ryzem ugotować?ta karma TOTW to czytalam wiele opinii jedni mowia ze super inni zxe przerekalmowana tj eukanuba czy RC..dla kazdego co innego..jakie są karmy z wołowiną oprocz CHAPPI i tych marketówek?jeszcze brita od znajomej muszę wypróbować ..to moze bedzie dobre..bo tak byc nie moze.

Link to comment
Share on other sites

Ale ja nie kupuje mięsa w marketach. Moje psy jedzą takie samo mięso jakie ludzie kupują dla siebie. Rybę kupiłam w małym lokalnym sklepiku.

Na bazarku w moim mieście mogę kupić warzywa lub owoce. Raz w miesiącu mamy targ koński. Czasami pojawiają się kury. Żywej kury nie kupie bo nie będzie miał kto jej zabić.

Od karmy pies może mieć zapalenie ucha, spojówek a nawet może stracić kolor. W najgorszym momencie mój pies był wypłowiały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niebieska85']a w tych mrożonych filetach wiecej wody niz tej ryby i to jakies zmielone bezwartosciowe juz dawno przestałam to dawac moze jakas wedzona rybke im obrać i z ryzem ugotować?ta karma TOTW to czytalam wiele opinii jedni mowia ze super inni zxe przerekalmowana tj eukanuba czy RC..dla kazdego co innego..jakie są karmy z wołowiną oprocz CHAPPI i tych marketówek?jeszcze brita od znajomej muszę wypróbować ..to moze bedzie dobre..bo tak byc nie moze.[/QUOTE]

Karma z wołowiną np. Lukullus, Trainer

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='andromeda']Karma z wołowiną np. Lukullus, Trainer[/QUOTE]
Witam,
juz przez to wszystko przeszlam z moim psem stafforshire bull terrier,wydana kupa kasy na testy ,karmy,chcieli nas tez naciagnac na szczepionke odzczulajaca.teraz uzywam szamponu malaseb (najlepiej jak ma sie kogos w ie lub uk to mozna kupic tam bo w polsce ten szampon jest drozszy) i karma royal canin dla alergikow

mam nadzieje ze komus pomoglam

Link to comment
Share on other sites

Problemy ze skora u staffikow sa bardzo czeste.Juz przez to wszystko przeszlam z moim psem stafforshire bull terrier,wydana kupa kasy na testy ,karmy,chcieli nas tez naciagnac na szczepionke odzczulajaca.teraz uzywam szamponu malaseb (najlepiej jak ma sie kogos w ie lub uk to mozna kupic tam bo w polsce ten szampon jest drozszy) i karma royal canin dla alergikow.


po paru uzyciach szamponu roznica byla kolosalna a bylo juz naprawde bardzo zle (cala glowe miala lysa) teraz nie mam zadnego problemu ze skora ,kapie ja raz na jakis czas w szamponie o ktorym wczesniej wspomnialam i je tylko i wylacznie karme hypoalergiczna royal canin


mam nadzieje ze komus pomoglam

Edited by Mocca1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...