Jump to content
Dogomania

Obroża w domu ??


NikiS

Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

[quote name='Onomato-Peja']Na spacery okiej, ale jeżeli psy nie sa krótkowłose, gładkie - ogniwa mogą się wkręcać w sierśc i psa szczypać, więc w domu im zdejmuj.[/QUOTE]
spoko maja sztywna siersciuche króciutka wiec im sie nie wkreca,a obrozka jest przydatna w domu przy lapaniu psow gdy ktos przylezie do mnie i.nie zyczy sobie aby psy byly w pokoju to je za obrozki lapie i zaprowadzam do innego

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Moje oba zawsze miały ściąganą obroże w domu. Od pewnego czasu boje sie je puszczać na podwórko w obrożach czy szelkach żeby sie gdzieś nie zahaczyły. Kiedyś właśnie jakoś nie zdjęłam Krosi obroży i się zahaczyła o coś, gdyby nie zaczęła histerycznie piszczeć nikt by o tym nie wiedział... A co do ucieczki to mogłabym zostawić otwartą bramę, a one nawet jakby wyszły (co jest mało prawdopodobne) to byłyby koło domu. Nigdy mi sie jednak nie zdażyło żeby zwiały. Adresówkę nosi tylko Krosia, Toro nie (on ma takie serduszko małe przypięte). Moje psy znają wszyscy, więc nawet jakby kiedyś (odpukać) któryś zniknął to podejrzewam że szybko by się znalazł. Nie raz nawet adresówki nie uchronią przed kradzieżą..
Jak wiem że mają przyjść goście to zakładam obroże na chwilę, dopóki psy nie ochłoną, a potem ściągam, zależy też od gości, bo w większości nie muszę zakładać obroży.

Ogólnie mam takie przyzwyczajenie ze ściągam sprzęt po powrocie ze spaceru (czasem nawet na spacer nie zabieram, zwłaszcza późną porą). To jest dla psa wygodniejsze i nie kołtuni sierści, co w moim przypadku jest istotne, bo moje psy mają sierść dość długą i gęstą, zwłaszcza Toro :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest papillonek

My nie mamy obroży tylko szelki ,które zakładane są tylko na spacer ;)
Pies mojej cioci nosi obroże cały dzień ,a zdejmowana jest tylko na noc,bo jak ktoś zadzwoni domofonem on zaczyna wariować,szczekać i przez domofon nic nie słychać.
Zawsze trzeba go w porę złapać i zamknąć w innym pokoju.
Przydałaby się klatka,ale to już inny temat ;)

Link to comment
Share on other sites

Logika mi podpowiada, ze jednak dla komfortu psa lepiej, aby nie nosił obroży w domu, ale w gruncie rzeczy zalezy to od wlasciciela. Jeśli sie zdejmuje obroze w domu warto przyzwyczajac i nauczyc psa ze na wyjscie z domu to jest obowiazkowa koniecznosc, aby potem nie byl zaskoczony i nie wyrywal sie z niej :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='chau']Logika mi podpowiada, ze jednak dla komfortu psa lepiej, aby nie nosił obroży w domu, ale w gruncie rzeczy zalezy to od wlasciciela. Jeśli sie zdejmuje obroze w domu warto przyzwyczajac i nauczyc psa ze na wyjscie z domu to jest obowiazkowa koniecznosc, aby potem nie byl zaskoczony i nie wyrywal sie z niej :P[/QUOTE]
U mnie Perełka luźną, materiałową obrożę nosi cały czas. Jakoś nigdy nie wydawało mi się koniecznym jej ściągać.
A Butkus po spacerze ma zmienianą obrożę na luźną, parcianą. Wolę, żeby ją cały czas miał, bo jeszcze zdarza mu się nawiać, jak ktoś przychodzi i nie domknie furtki na podwórku ;) Podpisana obroża jakoś sprawia, że czuję się bezpieczniej. A na noc ściągam mu całkowicie. Przede wszystkim ze względu na sierść :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój pies w domu lata bez obroży, śpi także bez niej. Zaraz po powrocie do domu i wytarciu ma zdejmowaną, a gdy ma zakładaną to doskonale zdaje sobie sprawę, że zaraz będzie wyjście. Ot, dzięki temu zawsze odróżnia stan domowy od podwórkowego i wie jak się zachowywać :D
pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oprócz obroży na kleszcze mój pies w domu obroży nie nosi bo nie ku temu powodów. Dla mnie obroża służy do przypięcia smyczy która jest koniecznością na spacerach. Więc i obroże tylko na spacer zakładamy zawsze mnie zastanawia pies w obroży w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnIeLa'](...) zawsze mnie zastanawia pies w obroży w domu.[/QUOTE]
To proste. Trzy psy w domu, w razie konfliktu łatwiej złapać. Na spacerach - mimo, że chodzą w szelkach - konieczna, bo do obroży przypięta jest adresówka i dioda, żeby psa było widać w nocy (mamy spory ciemny teren spacerowy). Obroże zdejmowane są wyłącznie na noc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnIeLa']Oprócz obroży na kleszcze mój pies w domu obroży nie nosi bo nie ku temu powodów. Dla mnie obroża służy do przypięcia smyczy która jest koniecznością na spacerach. Więc i obroże tylko na spacer zakładamy zawsze mnie zastanawia pies w obroży w domu.[/QUOTE]

pies psu nierówny, a niektórym przyda się obroża w domu choćby po to żeby wyprowadzić psa z pomieszczenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...