Jump to content
Dogomania

Obroża w domu ??


NikiS

Recommended Posts

Fado chodzi cały czas, bo teraz w lato jest spuszczany na ogród, i gdyby ktoś nie domknął kurtki, lub by się sama otworzyła (tak się raz zdarzyło, ale szczęście że ktoś był w pobliżu i w odpowiednim momencie złapał psa, bo by go już nie było, a był bez obroży), gdyż do obroży przyczepiony jest identyfikator od weterynarza, a jeszcze zamierzam zakupić z wygrawerowanym imieniem i nr, telefonu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdy mieszkaliśmy w mieście Zołza zawsze chodziła w parcianej, plecionej lub skórzanej obroży. Była wtedy z niej niezła uciekinierka (lekko uchylone drzwi i psa nie ma), a przy obroży miała adresówkę, no i łatwiej było ją złapać. Z drugiej stronmy nie potrafiła też usiedzieć w miejscu i zakładanie obroży przed spacerem odwlekałoby moment wyjścia o minimum 5 minut (ganianie psa z obrożą). Suczka mojej babci miała zaś smycz zawsze przypiętą do obroży i po powrocie ze spacerów odpinała obroże i cały zestaw odwieszała na kołku, ale ona była trochę mniej energiczna.
Teraz mieszkam w domu z ogrodem i pies również ma obrożę zawsze, bo a to kurier, a to listonosz, a to sąsiadka, a Zołza ma nieładny zwyczaj witania ludzi na dwóch łapach

Link to comment
Share on other sites

Witam, jestem t[COLOR=#000000]u nowa :) Mój piesek nosi cały czas obrożę w dom[/COLOR][COLOR=#000000]u-miękką i l[/COLOR][COLOR=#000000]uźną, z adresówką. Nawet w nocy jej nie ściągam.Ona jest chartem i jak tylko zobaczy kota a drzwi otwarte to leci na dwór(kota mam też w dom[/COLOR][COLOR=#000000]u i nie zwraca na niego [/COLOR][COLOR=#000000]uwagi).Pozatym w anglii mamy obowiązek nie wyp[/COLOR][COLOR=#000000]uszczać psa bez adresówki więc łatwiej jej nie ściągać tej obroży. Natomiast na spacery ma inną obrożę, skórzaną, która założona jest nieco wyżej więc jedna nie zachodzi na dr[/COLOR][COLOR=#000000]ugą.Ta dr[/COLOR][COLOR=#000000]uga też z adresatką.Zastanawiam się czy nie k[/COLOR][COLOR=#000000]upić jej szelek na spacery, bo ta obroża spacerowa wydaje się być sztywna i niewygodna.Mój piesek k[/COLOR][COLOR=#000000]undelek z dziecinstwa też nosił cały czas.[/COLOR]

Edited by Kaśkamanna
błędy przy pisaniu
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moja Xena w domu nie nosi ani obroży ani szelek, bo jak ma coś założone to próbuje się do tego dogryźć żeby to zdjąć :diabloti:
Ale z drugiej strony cieszę się że nie nosi, bo nie będzie miała dziwnej sierści, takiej "zagiętej" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...