Jump to content
Dogomania

Czy cudem uratowana Albinka nie ma szans na dom? A jednak... CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!


ewelinka_m

Recommended Posts

Nie za dużo tego wszystkiego jak na jedną sunię- ciągle tylko walka o sprawność. Moim zdaniem za te wszystkie zabiegi powinien zapłacić ten który zrobił Jej tak ogromną krzywdę. Ile ta wspaniała Sunia przeszła i co myślę że się udało to znowu i tak w kółko.
Czym Ona zawiniła że spotkał Ją taki los?
Czy Albinka naprawdę nie zasługuje by normalnie żyć i chodzić?
Warto żeby odpowiedział Nam na te pytania ten kto Jej to piekło zgotował.:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dalmibea']Nie ma nigdzie takiej kliniki w Polsce co mogliby najpierw wyciagnac srut i jezeli bedzie w narkozie szybko przeniesc na rezonans ?? Wtedy starczylaby tylko jedna narkoza i do 17.4 na konsultacje neurologiczna.[/QUOTE]


no niestety:-( nie ma takiej możliwości:placz: nie wiem, która klinika wet ma rezonans...we Wrocławiu korzystają z "uprzejmości" ludzkiego...więc nie da rady zrobic operacji i od razu zrobic rezonans...:-(

Link to comment
Share on other sites

tutaj tez maja taki sam problem / Post 19
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/10666-Rezonans-magnetyczny/page2[/URL]

A moze nawiazac kontakt z Klinika w Brnie, tam mozna zrobic wszystko na miejscu.(Rezonans , konsultacje , operacje)
Albo poczekac do tego 17 go na konsultacje z lekarzem [FONT=Arial][COLOR=#ff0000][B]MVDr. Jan Beránek [/B][/COLOR][/FONT] i zobaczyc co on na to powie , jakie badania sa potrzebne , i czy by mozna bylo wykonac wszystko w jednej klinice.
10 lekarzy =10 innych zdan
A moze warto by bylo trzymac sie jednego lekarza , zeby jeden zaczal i ten sam skonczyl
Do konsultacji zostalo jeszcze 10 dni , moze poczekac i dalej zbierac kase

Ja juz sama nie wiem jak zrobic zeby bylo najlepiej

Link to comment
Share on other sites

wniosę trochę zamętu
1.rezonans da się zrobić z metalem,bo ja miałam. głowy z metalem i nie było przeszkód
chyba że chodzi o newralgiczne tkanki,naczynia,żyły.nie wiem czym argumentował wet.
2.nie róbcie z wyjęcia śrutu z wiatrówki "operacji" bo często można go wyłuskać w głupim jasiu.
zazwyczaj jest otorbiony tuż pod skórą i wystarczy ją naciąć i wydłubać.jeśli utkwił w mięśniach/tkance to też jest najwyżej do cm wgłąb.
3.fakt-nie ma rezonasu zwierzęcego i wszędzie robią na ludzkim,stąd trzeba się czaić,zamawiać technika,wjeżdżać od tyłu i te podobne cyrki;)a narkoza do rez.koniczna bo bad.trwa ok.20 min.ma wiele faz i pies nie może się ruszyć

Link to comment
Share on other sites

Kobix, śrut jest na wysokości serca. Jest głeboko, na pewno nie jest pod skórą, bo są zdjęcia i lekarz ją dotykał. Rezonansu lekarz nie chce zrobic, bo śrut może przesunąć się w stronę np. serca czy płuc. Co wtedy zrobiłby z Albinka na stole w ludzkiej przychodni?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dalmibea']
A moze nawiazac kontakt z Klinika w Brnie, tam mozna zrobic wszystko na miejscu.(Rezonans , konsultacje , operacje)
[B] Albo poczekac do tego 17 go na konsultacje z lekarzem [/B][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][B]MVDr. Jan Beránek [/B][/COLOR][/FONT] i zobaczyc co on na to powie , jakie badania sa potrzebne , i czy by mozna bylo wykonac wszystko w jednej klinice.
10 lekarzy =10 innych zdan
A moze warto by bylo trzymac sie jednego lekarza , zeby jeden zaczal i ten sam skonczyl
Do konsultacji zostalo jeszcze 10 dni , moze poczekac i dalej zbierac kase
[/QUOTE]
To juz jest nas dwie o podobnym zdaniu - szkoda tylko, że tak trudno przekonać innych:roll:
Zawsze trzymam sie zasady, że badania zleca ten kto podejmie się prowadzić leczenie do końca. Na tzw. "pośrednikach" zwykle kiepsko się wychodzi...

Link to comment
Share on other sites

Kobix, gdyby ten śrut umiejscowiony był do głebkości 1 cm pod skórą , oczywiście nie pisałybysmy o operacji, ale wet , który oglądał Albinkę i zdjęcia rtg swierdził,że jest głeboko i będzie konieczne rozcięcie klatki piersiowej, oczywiście z narkozą . To nie jest malutki śrut, tylko prawie ok 0.8 cm, ostro zakończony.

Co do Brna, to niestety my jeszcze musimy mysleć o kasie. A rezonans w Brnie jest droższy prawie dwa razy niz we Wrocławiu .
Nawet nie wiem, czy w tej chwili nam starczy pieniędzy na to wyjęcie śrutu i rezonans w Polsce, a gdzie jeszcze operacja, na nią wogóle nie środków.

Konsultacja w Mikołowie nic nie da, bo tam nie zrobia rezonansu, więc jeżeli już zdecydowałysmy sie na dr Wrzoska we Wrocławiu, to musimy sie tego trzymać.

Link to comment
Share on other sites

A skąd ta pewność, że rezonans jest potrzebny do postawienia diagnozy i wdrożenia leczenia i skąd pewnośc, że jedynym i niezbędnym leczeniem jest operacja ( czego?).
Byc może czegoś nie doczytałam ale wydaje mi się, że to są pomysły trochę na ślepo bo dotychczasowi lekarze nie wiedzą tak na prawdę z czym mają do czynienia. Więc może zamiast dostarczania im kolejnych badań lepiej poszukać kogoś kompetentnego?
Jedyne co jest w tym wszystkim pewne to to, że śrut ( pocisk?) należy usunąć bo
a/ może sie przemieścić
b/ może zatruwać organizm
c/ może powodować ucisk na któryś z nerwów obwodowych

No dobrze, róbcie jak uważacie za słuszne...
Chciałam tylko zauważyć, że mailowa konsultacja z Brnem jest możliwa ( równiez po polsku)i NIC nie kosztuje.
To tyle i więcej się już nie wtrącam.
Życzę suni dużo szczęścia

Link to comment
Share on other sites

Wysyłałam maila do Brna w sprawie umówienia operacji mojej suni. Do dzis nie doczekałam się odpowiedzi. Oczywiście mogę przesłać RTG Albinki komukolwiek, kto chciałby konsultować ją w Brnie. Opis leczenia po angielsku ma dr Olender.

Każdy lekarz mówi, że rezonans da najpełniejszy obraz. To nie jest nasz wymysł. Uważam, ze lepiej zrobić jedno porządne badanie, niz po kolei wszystkie, aż w końcu i tak dojdziemy do rezonansu. Oczywiscie wolałabym w dobrym ośrodku na sprzęcie weterynaryjnym, ale patrząc realnie, nie ma na to pieniędzy. Nawet bazarki nie mają wielkiego wzięcia, nie mówiąc o wpłatach.

Dziś Albinka umówiona jest na wizytę w sprawie wyjęcia śrutu. Znowu wszystko musimy zaczynac od zera, czyli konsultacja, umówienie terminu, sam zabieg.
Do jeżdżenia w sprawie Albinki jest tylko mój mąż, który ma, jak wszyscy swoje obowiazki i trudno dostosowac sie do tych wszystkich terminów i wizyt.

Link to comment
Share on other sites

Taks, ale co konsultować w Brnie mailowo, skoro mamy tylko rtg kręgosłupa , na którym nie widać żadnych zmian? Nikt bez dalszych badań nie postawi diagnozy.

Miłośnicy zwierząt, konto ŚTOZ do wpłat na Albinke jest podane w pierwszym poście:).

Link to comment
Share on other sites

wiem ze wszyscy sie martwia o Albinke i kazdy chce jak najlepiej i dlatego uwazam ze dobrze jest jak kazdy napisze co mysli i podsuwa propozycje , moze tak znajdzie sie optymalne wyjscie.
Tak jak juz pisalam , nawet u ludzi jest czesto nie mozliwe wykonanie rezonansu , bo maja albo rozrusznik serca , albo pompe insulinowa albo jakies inne metale w ciele , i wtedy tez jest robiona "tylko" Tomografia Komputerowa , ktora jest tez bardzo dokladnym badaniem, zanim pojawil sie rezonans magnetyczny wszystkie diagnozy byly opierane na tomografi komputerowej ktora daje naprawde duze mozliwosci postawienia trafnej diagnozy.
Jezeli Plan A nie chwyta trzeba zmienic go na plan B ;
Moze faktycznie zrobic Tomografie i 17 kwietnia omowic wyniki z doktorem z Brna .
W miedzy czasie dalej zbierac kase,

Link to comment
Share on other sites

Czyli , jak z tego wynika wyjęcie śrutu nie jest prostym zabiegiem, jak niektórzy sądzili. Również ten wet swierdził,że konieczne będzie następne zdjęcie rtg w innym ułożeniu. A przed zabiegiem jeszcze nakłuwanie ciała igłami w celu dokładniejszej lokalizacji. Poprzedni wet tez nie chciał sie tego podjąć, zrobił to po usilnych prośbach Jaagi.
Nie wiem, czy znajdziemy szybko innego weta, bo znowu najpierw konsultacje, potem wyznaczenie terminu.
Chyba wyjdzie na to samo, jak zaczekamy na tego, który jest na razie w szpitalu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']Taks, ale co konsultować w Brnie mailowo, skoro mamy tylko rtg kręgosłupa , na którym nie widać żadnych zmian? Nikt bez dalszych badań nie postawi diagnozy.

Miłośnicy zwierząt, konto ŚTOZ do wpłat na Albinke jest podane w pierwszym poście:).[/QUOTE]


Ja nie widze zadnej mojej wplaty..moze WTATARA wplacila????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coronaaj']Ja nie widze zadnej mojej wplaty..moze WTATARA wplacila????[/QUOTE]

A kiedy wpłacałaś i na które konto?

Miłośnicy zwierząt, jeżeli do wpłaty na WU są potrzebne dane prywatnej osoby moge podać swoje na pw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...