Jump to content
Dogomania

Czy cudem uratowana Albinka nie ma szans na dom? A jednak... CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!


ewelinka_m

Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Igiełka']Jaaga Albinka do innych suczek jest łagodna? I jak z transportem do nowego domu? A czy wózek mógłby być jakąś alternatywą? Sorry za te pytania ale może się uda.[/QUOTE]

Odnosnie wózka. Albinka potrafi chodzić, tylko chodzenie sprawia jej ból. Wystarczy, ze źle postawi nogę i juz piszczy. Nie jest wyjsciem wsadzenie jej na wózek, bo to nie zlikwiduje bólu kręgosłupa. Gdyby była po wypadku, sparaliżowana i bez czucia, to wózek byłby alternatywą. W tym wypadku nalezy zdiagnozować i ewentualnie usunąć źródło bólu.
Z operacjami neurochirurgicznymi zawsze wiąże sie ryzyko, dlatego staramy się wybrac taki ośrodek, gdzie miałaby najwiekszą szansę powodzenia.

Igiełka, Tobie chodzi o dom, w którym ktoś pojechałby sam z Albinką na diagnostyke i zabieg do zagranicznego ośrodka, czy myslisz o czymś po tym wszystkim?
Na dzień dzisiejszy nie można Albinki tak zostawić, bo to po prostu niehumanitarne. Środki przeciwbólowe niewiele dają. Ma podawane je cały czas. Dostaje równiez leki przeciwzapalne.

Link to comment
Share on other sites

Może Fundacja Fioletowy Pies przejmie Albinkę - wtedy łatwiej prosić opomoc. Ja wyslę do Fundacji w Szwecji, trzeba zawołac na wątek Dusje - ona w Holandii, następnie agusiazet/ Anglia/ jak przypomnę jeszcze kto gdzie jest, to dam znać - kurcze ktoś był w Wiedniu? taki znany z dogo

Link to comment
Share on other sites

Jaaga dzięki za odpowiedz-sprawa wózka jest już zamknięta. Mi chodzi o kochający Ds dla Albinki jak już będzie po tym wszystkim. Teraz nie można Jej narażać na ból. Żeby się udało jak najszybciej przeprowadzić tą operację-ta kwota jest ogromna ale trzeba być dobrej myśli chociaż wiem że nie jest to takie proste. Teraz najważniejsze jest to żeby nie cierpiała. Środki przeciwbólowe to są dobre na krótko. Z czasem przestają działać.

Link to comment
Share on other sites

Już betel zmieniła tytuł i będzi aktualizowała pierwszy post w razie potrzeby.
Wpłynęły wpłaty na Albinkę:
40 zł - Iwona Maciszewska
50 zł - Karinsien
50 zł - P.Pilipczukowie
200 zł - jkp

Bardzo serdecznie dziekujemy:)

Jutro Jaaga będzie kompletowała dokumentację medyczną Albinki .
Jeszcze nie weimy, czy będziemy ją wysyłać do Brna czy do Wiednia. Staramy sie zorientowac , co by było lepsze dla Albinki.

Tak , jak Jaaga napisała, musimy sunieczkę zdiagnozowac , nie można tego zostawic tak, jak jest.
Nie wiem, co będzie dalej, wiem jedno,że nie będziemy przedłużać cierpienia Albinki, jeżeli nie będzie szans na jej wyzdrowienie.

Link to comment
Share on other sites

Niunia prosi o pomoc dalej dziewczyny tak przypomnę, że naprawdę 2 zł jest tak samo ważne jakby każda inna wpłata , gdyby każdy zrobił choć minimalną wpłatę łatwiej by było uzbierać kasę
przypomnę o cegiełkach 2 zlotowych - jeśli ktoś może sobie zakupu gazety, kasowania biletu i nie wiem sama co tam 2 zł może kosztować to niech dołoży te 2zł by topniała ta góra lodowa brakującej kasy
[url]http://www.dogomania.pl/threads/182650-Wieczny-bA-l-mA-odej-suni-czy-2zA-na-zabieg-dogofoty-za-dwa-zA-oty-bA-agamy-do-18-04[/url]
moze ktoś coś ma na bazarki - to niech wystawia

Link to comment
Share on other sites

i bazarek z butami dla ALbinki zapraszam
[url]http://www.dogomania.pl/threads/182743-Nowe-buty-z-londynu-wiosna-lato-r-39-zebra-szpilki-i-37-baletki-7-04-kup-teraz[/url]
[IMG]http://i44.tinypic.com/2zjdgqu.jpg[/IMG]
lub
[IMG]http://i.ebayimg.com/18/%21BdHip-wCGk%7E$%28KGrHqMH-CEEq-WI7G+EBK3fBcih6g%7E%7E_3.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Mona'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wczoraj po wyjściu z kliniki z Albinką u P. Dr Olender zadzwoniłam do erki i zdałam jej relacje. Niestety nie dałam rady pojawić się na wątku. Ale jestem dziś i zdaję relację z wizyty. Niestety wieśći nie są dobre jak pisała erka. Pani Doktor stwierdziła ,że Albinka ma tylko minimalne czucie głębokie. Pojawił się problem ma śrut w okolicy mostka, „prawdopodobnie ktoś do niej strzelał” Oczywiście jest to stare złamanie i uszkodzenie kręgosłupa. Ma za sobą chorobę zakrzepowo-zatorową. Pani Doktor przedstawiła dwa wyjścia jeśli chodzi o sytuacje Albanki: pierwsze – zostawiamy ją w tym stanie, ma tylko dużo chodzić, to dla niej jedyna rehabilitacja. Pani Doktor potwierdziła ,że to wyjście osobiście by sama wybrała. Drugie wyjście to wykonanie mielografii tj wprowadzenie kontrastu w rdzeń kręgosłupa. Jest to badanie inwazyjne ale ma pozwolić zlokalizować zmiany w obrębie rdzenia kręgowego. A na podstawie tych zmian zlokalizować jaki jest ucisk i gdzie dokładnie. Następnie wykonanie tomografii czy są zmiany martwicowe.? Te badania pozwolą ocenić czy Albinka kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego czy nie? Pani Dr Olender radzi konsultacje u Dr Wrzoska we Wrocławiu.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] Nestety Albinka nie chce chodzić, rozmawiałam z Mamą Jagi, ponieważ odczuwa ból. Pani Dr Olender też nie potrafi dokładnie odpowiedzieć dlaczego ? Aby się dowiedzieć musiałaby przejść w/w badania. Albinka chodziła ładnie i pogorszyło się . Albinka ma kolejną kontrolę za 3 tygodnie u Dr Olender.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Erka wczoraj zapłaciłam za wizytę 40 zł + 70 dwa zdj rtg = 110 zł , wzięłam na to fakturkę.[/SIZE][/FONT][/QUOTE]


jeśli to jest "najaktualniejsze", to już znalazłam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A.Matyja-Mierzecka']nie mam czasu przeczytać całego wątku, prosze napiszcie madyczne określenie uszkodzenia rdzenia i stan aktualny-jakie leki dostaje, (prosi o to mój TZ z racji swojego wyksztalcenia)[/QUOTE]

Dzisiaj dr Olender ma przesłać historię choroby , to Ci możemy przesłać, bo w takich relacjach , to mozna coś przekręcic, albo niefachowo okreslić.

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie ŚTOZ udostępni nam konto na wpłaty na Albinkę , dzisiaj bedę miała ostateczną odpowiedź.
Czy możemy prosić osoby, któe chciałyby wspomóc Albinkę o finansowe deklaracje.
Musimy się zorientować, czy taka kwota bedzie realna do zdobycia.
Albinka nie ma czasu, zmiany później moga byc nieodwracalne, musimy podjąć jakąś decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, zapomnialam wczoraj napisac - Pani Irena z Fundacji For Animals jest POLKA,
pochodzi z Sopotu.
Mysle, ze warto do niej zadzwonic/napisac; to duza Fundacja - mysle,ze pomoga rowniez finansowo.
MalgosMalgos
P.S. Dokladna wypowiedz p. Ireny znajduje sie na stronie 259 watku Itiego ( adres w poprzednim moim poscie) M.M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MalgosMalgos']Przepraszam, zapomnialam wczoraj napisac - Pani Irena z Fundacji For Animals jest POLKA,
pochodzi z Sopotu.
Mysle, ze warto do niej zadzwonic/napisac; to duza Fundacja - mysle,ze pomoga rowniez finansowo.
MalgosMalgos[/QUOTE]

chyba Dalmibea już do niej napisała i wkleiła link do wątku...zobaczymy czy się odezwie:) najwyżej ja spróbuję do pani Irenki zadzwonić...

Link to comment
Share on other sites

Moze to jest jakas mozliwosc zbierania pieniedzy. Dostalam dzisiaj maila od [FONT=Arial][URL="http://service.gmx.net/de/cgi/derefer?TYPE=3&DEST=http%3A%2F%2Fwww.tierhilfe-naxos.de%2F"]www.tierhilfe-naxos.de[/URL][/FONT] i tak pisza

Hallo Bea,

Du könntest ganz einfach ein Projekt bei [URL="http://service.gmx.net/de/cgi/derefer?TYPE=3&DEST=http%3A%2F%2Fwww.ido-world.com"]www.ido-world.com[/URL] einsetzen. Registrieren geht ganz schnell.
Darüber haben wir auch die Augen OP von zweien unserer Notfallkatzen finanziert.
Du mußt dann 50 "Befürworter" finden und schon kanne s mit den Spenden losgehen. Am Besten den Link so viel wie möglich verbreiten, denn jeder neue Nutzer bekommt Punkte gutgeschrieben, die er sofort spenden kann.
Eigentlich sehr einfach!
Ich drück Euch die Daumen.

LG
Martina

Ona pisza ze na [URL="http://www.ido-world.com"]www.ido-world.com[/URL] mozna zalozyc watek i tak zbierac pieniadze. Oni tak tez zfinansowali operacje oczow u dwoch kotow.Trzeba sie po prostu zarejestrowac, idzie szybko i latwo.Potem trzeba znalezsc 50 zwolennikow i tak zaczyna sie zbieranie, ten link najlepiej jak najwiecej rozprzestrzeniac, bo kazdy nowy uzytkownik dostaje punkty ktore moze od razu komus darowac.


Sorry ,ale ja postaralam sie tylko to przetlumaczyc co mi ona napisala, wiecej nic nie wiem ,ale zaraz wejde na ta strone i zobacze dokladnie o co chodzi , bo sama tego nie znam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...