Jump to content
Dogomania

Czy cudem uratowana Albinka nie ma szans na dom? A jednak... CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!


ewelinka_m

Recommended Posts

Trzeba spróbować! Ta sunia ma ogromną wolę walki. Przeżyła dwie operacje, dwie transfuzje krwi. Nie można jej teraz odbierać życia nawet nie próbując podjąć walki. Uspić zawsze jest czas.
Wiem, że zebranie takiej kwoty graniczy z cudem, ale trzeba rozsyłać wątek, zainteresować zagraniczne fundacje, wystawić allegro cegiełkowe. W tej chwili nie ma nawet na diagnostykę suni. A bez diagnostyki można tak na prawdę gdybać o tym co jej jest i o ostatecznych kosztach operacji.
Dogomanio pomocy! :modla: :modla: :modla:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Monika z Katowic, ja na razie zbierałam na swoje konto, ale jeżeli wchodziłoby w grę zbieranie takiej dużej sumy, wolałabym tego nie robić. Dlatego muszę znaleźc jakąs fundację lub stowarzyszenie.

Na razie prosiłam Xenię, czy by nie mogła sie zorientowć sie , jakie faktycznie koszty byłyby w Wiedniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewelinka_m']koniecznie przydałoby się napisać jakiś tekst do ewentualnego allegra cegiełkowego czy bazarków...opisujący całą historię od początku:(

Jaaga spróbuj też nakręcić filmik, ludziom łatwiej zobrazujemy w jakim stanie jest Albinka i może to ich poruszy

Zastanawiam się też, czy nie lepiej byłoby zmienić osobę prowadzącą wątek..betel sporadycznie zagląda na wątek,a tu potrzebne są częste aktualizację...czy ktoś mógłby się tego podjąć ?:roll:[/QUOTE]

Poprosiłam Majqę o tekst do allegro. Może znajdzie chwilkę by tu zajrzeć.

Isadora dzięki za informacje.

Link to comment
Share on other sites

Albinka ma ogromną wolę walki i chęć życia...nie możemy tak szybko jej przekreślić!

Już raz z erką rozważałyśmy takie rozwiązanie, kiedy w nocy musiała przejść operację ratującą jej życie, rano było fatalnie.... .to nie jest jakiś tam zwykły pies, których setki tysięcy jest wszędzie..to psi anioł..to nasza Albinka..i musimy spróbować.
Kiedy trzymałam ją na rękach przy pierwszej transfuzji umierającą w jej oczach zobaczyłam to czego nigdy nie było mi dane zobaczyć..coś niesamowitego..ogromna chęć do życia i wołanie o pomoc...obiecałam jej, że zrobimy wszystko, żeby jej pomóc, żeby znów mogła cieszyć się życiem, prawdziwym psim życiem.
Żadna z osób, która z nią obcowała pewnie nie byłaby w stanie podjąć decyzji o eutanazji..to niesamowity pies...nie da się tego opisać słowami..trzeba spojrzeć w jej oczy, żeby zrozumieć.

Musimy chociaż spróbować!


Karola dzięki! miałam właśnie również pisać do majqi, cieszę sie, że już napisałaś :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mialam okazje - w niezbyt milych okolicznosciach - pozan sunieczke. I przyznam, ze naprawde jest wyjatkowa. Nie umniejszajac urody i urokow innych cudownych psiakow - Albinka jest naprawde wyjatkowa. Kazdy ktokowielk spojrzy na zdjecie od razu sie w niej zakochuje.
Co do eutanazji - na pewno byloby to najprostsze rozwiazanie, ale nie zawszew w zyciu jest prosto a dziewczyny wiem ze nie byly by w stanie podjac takiej decyzji, czemu sie nie dziwie bo sunia jest cudowna. Trzeba walczyc i trzymac kciuki za dziewczyne. ALe takze za erke i reszte, bo to ile nerwow i trudow kosztowalo je wymyslanie co poczac i jak to wszystko zorganizowac one tylko wiedza....A na pewno bylo bardzo duzo wysilkow. Dlatego trzeba im pomoc. Za daleko to poszlo by zrezygnowac
[B]Prosimy o wsparcie, [/B]rozmawijcie gdzie sie da. Jak macie znajomych w fundacjach pytajcie prosze i meczcie. Moze ktos cos...

Link to comment
Share on other sites

A rozważałyście leczenie tu:

Klinika JAGGY, s.r.o.
Komárovská 5, 617 00 Brno
tel. 545 234 035, fax: 545 234 406
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Poziom usług na prawdę wysoki ( a ceny nizsze niz w Wiedniu no i bliżej). Full serwis, tomografia,rezonans, swietna chirurgia, komplet specjalistów
Juz sporo dogomaniaków tam zawędrowało tyle ,że bark wyszukiwarki i nie znajdę teraz ...
Mam teraz link tylko do tego przypadku
[url]http://www.dogomania.pl/threads/172173-ChciaA-mnie-ZABIC-ale-zadaA-o-jeden-cios-kamieniem-za-maA-o-LILI-chce-A-yc-POMOCY[/url] była tam bodaj Amikat ( a w każdym razie będzie wiedzieć co i jak)

Link to comment
Share on other sites

znalazłam na przytoczonym wyżej wątku wypowiedź Amikat:

"[COLOR=RoyalBlue]A dlaczego do BRNA? Dlaczego dr SZRENK?

już wyjasniam:[/COLOR] [COLOR=RoyalBlue]
w Polsce są TK ale nie ma rezonansu. Co gorsza - nie ma wg mojej widzy i wiedzy lekarzy których znam weterynarza który wie jak TK lub rezonans i dczytać prawidłowo - zaznaczam ze cena w Polsce i Brnie jest porównywalna !!!
W Brnie otrzymujesz KOMPLETNĄ dokumentacje - zdjęcia, diagnoza,
zalecenia i wnioski. Na tej podstawie biegły w Polsce wydaje opinie
mając KOMPLETNY materiał dowodowy.
Co najważniejsze- wiadomo na 100 % co psiakowi jest, jak go leczyć . W
przypadku urazu rdzenia to kosmicznie ważne.

Wiem co mowie - moja sunia zaliczyła Brno i dlatego wiemy co jej jest - [/COLOR] [COLOR=RoyalBlue]
KONKRETNIE! Ratowali niejednokrotnie beznadziejne przypadki. To chyba najlepszy ośrodek neurologczny w Europie i wcale nie droższy niż w Polsce. [/COLOR]"

Wydaje mi sie ,że jak już zdecydujecie się poddać sunię cięzkiej dla niej i diagnostyce i ew. operacji to warto zrobic to tam gdzie sie na tym na prawdę znają i mają doświadczenie . Niestety w Polsce nawet diagnostyka neurologiczna jest jeszcze w powijakach nie mówiąc o operacjach neurochirurgicznych.

Link to comment
Share on other sites

kurcze a może napisać do polonusów - w Ameryce, Australii i w ogóle na różne portale zagraniczne., Tylko ktos kto zna dobrze angielski. Tekst zdjęcia - trzeba próbować. Jeden dolar dla Amerykanina czy Australijczyka to jest nic. Dlaczego nie spróbować??
Gdy tekst ktoś napisze po angielsku będę rozmieszczać wśród polonii i nie tylko.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie wcześniejszych propozycji leczenia w Brnie. Też pytałam, bo znam ośrodek, ale p. doktor powiedziała, ze w tym przypadku lepiej jechac do Wiednia. Ceny są wszędzie porównywalne.
Inny lekarz mówił mi, ze nawet od nas ludzie na chemioterapie tam jeżdżą z psami. Czyli nie jest to tak nieosiąglane, jak wydawałoby sie z początku. W końcu w przeszłosci Ślązaczki na zakupy do Wiednia jeździły ;):razz:.
Tu tylko czas ma znaczenie, bo zmiany będą nieodwracalne i moze byc tak, ze zanim nazbiera sie pieniadze, to Albinka przestanie chodzić :-(. Jak już wczesniej napisałam zmiany w rdzeniu kręgowym powinna miec usuniete do miesiąca od wypadku, a to już czwarty miesiąc.

Erko, czy udało Ci sie znaleźć fundacje, która udostepniłaby nam konto na zbieranie pieniędzy albinkowych? Trzeba szybko to robic, a nie wiadomo, na jakie konto wpłacać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karinsien']Może tutaj ktoś, kto będzie zbierał pieniądze na Albinkę, założy profil?
[url]http://siepomaga.pl/[/url]
Widzę, że jest bardzo fajny system zbiórek.[/QUOTE]

To jest dobry pomysł. Tylko potrzebne konto do wpłat. Czy któraś Fundacja lub stowarzyszenie może pomóc? Byłoby też od razu na wpłaty z allegro cegiełkowego.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, przegladalam teraz zdjecia Albinki zeby wstawic na nk i nie wiem, ale mam wrazenie, ze ona juz wczesniej miala cos z nozkami... NA tym zdjeciu mi sie wydaje. ALe moze jestem przewrazliwona...Bo przeciez nie kazdy mogl wtedy cokolwiek podejrzewac. A na sterylce moze doszlo do zaognienia objawow czy przyspieszenia....
[CENTER][IMG]http://lh5.ggpht.com/_J2lVRHlTi9U/S68gSC_ddcI/AAAAAAAAClQ/vvoPd0otI3o/Albinka%20%2814%29.jpg[/IMG]
[/CENTER]
Te nozki tylne takie postawione dziwnie. Ale moze moja paranoja sie odezwala....

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o tą stronę siepomaga.pl to:
[B]SiePomaga współpracuje tylko ze sprawdzonymi Fundacjami i Stowarzyszeniami Rejestrowymi posiadającymi status Organizacji Pożytku Publicznego.[/B]
Zglasza się psa do fundacji posiadającej status OPP, a potem fundacja zgłasza psa do "siepomaga".

Link to comment
Share on other sites

na razie na dogocegielkach jest 166zł - poki nie ma fundacji to trzeba skupić się na dogomaniakach - a jak będzie fundacja to szybciutko ruszyć z allegro cegiełkami i zbiórce na naszej -klasie, oraz co przyjdzie tylko do głowy , bo czas ucieka a biorac pod uwagę wysokość kwoty zbiórka musi być robiona gdzie tylko się da.
nie wiem tylko jak to będzie jak fundacja będzie miała kasę, bo raczej wypłacają na podstawie faktury - jeśli zagranicą miała by mieć zabieg - na pewno klinika nie będzie chciała czekać na odroczenie zapłaty

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...