Jump to content
Dogomania

Czy mam odpowiednie warunki abym mogła kupić psa? i jakiego?


Czikaa

Recommended Posts

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie kupuj w sklepie zoologicznym ! Nie wiadomo jakie te psiaki maja pochodzenie i na pewno nie są to rasowe pieski, tylko przypominające rase. Takie psy moga mieć tez różne choroby genetyczne co sie łaczy z pozniejszym leczeniem i kosztami. Bron Boze nie kupuj takiego psiaka, jeśli pieniadze nie graja roli to zadzwon czy napisz do hodowli rasowych psiaków z rodowodem i porozmawiaj z hodowcą, tam kupisz rasowego pieska ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestka']Nie kupuj w sklepie zoologicznym ! Nie wiadomo jakie te psiaki maja pochodzenie i na pewno nie są to rasowe pieski, tylko przypominające rase. Takie psy moga mieć tez różne choroby genetyczne co sie łaczy z pozniejszym leczeniem i kosztami. Bron Boze nie kupuj takiego psiaka, jeśli pieniadze nie graja roli to zadzwon czy napisz do hodowli rasowych psiaków z rodowodem i porozmawiaj z hodowcą, tam kupisz rasowego pieska ;)[/QUOTE]
aha. dziękuje za rade. a jaka hodowle byscie polecali?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestka']Wrzuć sobie w google hasło "hodowle shih tzu" i poszukaj czegoś odpowiedniego, porozmawiaj z hodowcami i dowiesz sie jakie maja warunki. Mozesz odwiedzic też fora rasy też czegoś można się dowiedzieć ;)[/QUOTE]
aha. dzięki. bardzo zalezy mi na tym by byl rasowy. poszukam czegos. napewno cos znajde.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Czikaa [/B]pamiętaj, że rasowy pies zawsze ma rodowód albo metrykę [na jej podstawie wyrabia się rodowód]. Nie daj się nabrać na gadanie "to ostatnio z miotu" itp. Każdy rasowy szczeniak w miocie dostaje metrykę, zawsze.[/QUOTE]
oh. dziekuje. nie zapomne. ;)

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki, żebyś nie była uczulona. I żebyś dokonała mądrego wyboru przy zakupie psa.

Tak, jak piszę dziewczyny - absolutnie nie kupuj w sklepie zoologicznym! Pochodzenie takich szczeniaków w większości nie jest znane (chociaż zdażają się także z metrykami), a co za tym idzie płacisz duże pieniądze za psa "w typie rasy". Za podobne pieniądze możesz mieć takiego, o jakim marzysz, czyli rasowego!! Nie daj się oszukać - to tak, jakbyś poszła kupić firmowe adidasy np. Pumy czy Nike, ale zamiast do sklepu sportowego zdecydowała się iść na bazar i kupić za 400 zł (bo powiedzmy, że tyle miałaś przygotowane na nowe buty) chińskie badziewie warte 25 zł... Rozumiesz o co mi chodzi?

Druga sprawa, to kwestia socjalizacji szczeniaków w zoologicznym. Są wystawione godzinami na mnóstwo szkodliwych bodźców, nikt się z nimi nie bawi i ich nie przytula. Nie są wynoszone na dwór, robią pod siebie. Często bardzo negatywnie odbija się to na ich psychice, późniejszym zachowaniu.

Ponadto kupując w sklepie zoologicznym, czy np. w tzw. pseudohodowli (poczytaj o tym na dogo, tu jest wiele wątków poświęconych psudo i R=R), dajesz zarabiać ludziom, którzy traktują psy przedmiotowo - suczka jest po to, żeby co cieczkę rodzić szczeniaki, a pies ma za zadanie tylko kryć. Psy ras małych, jak np. Twój wymarzony shih tzu, trzymane są często non stop w klatkach, czy transporterach, w ciasnocie i odchodach, nikt ich nie pieści, nie zajmuje się nimi. Kupując psa z niesprawdzonego źródła nigdy nie będziesz wiedziała, czy mama Twojego szczeniaczka nie jest przetrzymywana w strasznych warunkach, czy nie cierpi, a przecież nie można być na to obojętnym, prawda? Poczytaj o tym, pooglądaj zdjęcia, to będziesz wiedziała, o czym piszę.

I ostatnia sprawa - hodowle zarejestrowane w ZK, hodujące psy rodowodowe, też nie zawsze traktują odpowiednio swoich podopiecznych. Jak będziesz szukać szczeniaka dla siebie, to proś o pokazanie warunków, w jakich mieszka jego mama i on razem z rodzeństwem. Co je, czy ma zabawki, czy jest głaskany i garnie się do swoich opiekunów. Nie zgadzaj się na spotkanie gdzieś poza domem hodowcy, albo wręcz dowóz szczeniaka do Ciebie! Masz prawo obejrzeć warunki w jakich szczeniaczek spędza pierwsze tygodnie życia, czyli okres w którym bardzo intensywnie kształtuje się jego psychika.

Link to comment
Share on other sites

ja jeszcze wtrącę odnośnie shih i alergii; warto zrobić testy i poprzebywać trochę z psami tej rasy dla sprawdzenia bo shih owszem ma włos ale ma dość dużo podszerstka, który należy wyczesywać / u mnie przy szczotkowaniu włos lata po całym domu/.
co do niszczenia to różnie może być; mam w domu shih i to jest istne tornado. teraz ma już ponad rok i się wysiszył ale początki były trudne, sporo rzeczy mi poniszczył / pogryzł meble, podrapał drzwi, pogryzł książki/ a i teraz zdarza mu się czasem nabroić. z psem jest zawsze loteria-czasem trafiają się aniołki-czasem niszczyciele więc z góry trzeba założyć, że coś może zostać zniszczone żeby potem nie być zdziwionym albo rozczarowanym.
co do spacerów ja z moim chodzę dużo i na długie spacery nawet latem / chociaż staram sie w godzinach wieczornych ze względu na upał/ więc to jest chyba kwestia też indywidualna danego osobnika jak znosi upały i ruch. zresztą mój psiak to wulkan energii; uwielbia zabawe, aportowanie, rzucanie freesbee:) napewno nie jest psem-maskotką z kokardką na głowie:)

co do kupowania w sklepie zoologicznym popieram przedmówczynie- nic dobrego z tego nie wyniknie i może się okazać, że kupisz psa chorego, z wadami i co wtedy? zresztą nie popieram sprzedawania psów w slepach bo raz jest to niehumanitarne / trzymanie w klatce, bez kontaktu z ludźmi/ a dwa sprzyja nieplanowanym, przypadkowym zakupom przez ludzi niekoniecznie gotowych na psa. napędzanie tej machiny zysków tylko zaszkodzi psom bo w miejsce każdego kupionego psa pojawi się kolejny:(
poszukaj dobrej hodowli / na forum jest kilka osób które psiaki hoduje/, z której nie tylko kupisz prawdziwego, rasowego psa ale dostaniesz też pomoc w przyszłości gdybyś miała pytania odnośnie rasy, pielęgnacji czy jakikolwiek inny problem.

Link to comment
Share on other sites

Masz odpowiednie warunki ale co najważniejsze jak widać dobre chęci i zaangażowanie. Jeśli to nie minie to będziesz wspaniałym właścicielem, tylko zawsze musisz spojrzeć na życie 15 lat do przodu, czyli np gdzie będziesz chodzić do szkoły średniej czy potem studia, jeśli masz pewność że rodzina się nim zajmie podczas twojej nieobecności, np na studiach to jak najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']ja jeszcze wtrącę odnośnie shih i alergii; warto zrobić testy i poprzebywać trochę z psami tej rasy dla sprawdzenia bo shih owszem ma włos ale ma dość dużo podszerstka, który należy wyczesywać / u mnie przy szczotkowaniu włos lata po całym domu/.
co do niszczenia to różnie może być; mam w domu shih i to jest istne tornado. teraz ma już ponad rok i się wysiszył ale początki były trudne, sporo rzeczy mi poniszczył / pogryzł meble, podrapał drzwi, pogryzł książki/ a i teraz zdarza mu się czasem nabroić. z psem jest zawsze loteria-czasem trafiają się aniołki-czasem niszczyciele więc z góry trzeba założyć, że coś może zostać zniszczone żeby potem nie być zdziwionym albo rozczarowanym.
co do spacerów ja z moim chodzę dużo i na długie spacery nawet latem / chociaż staram sie w godzinach wieczornych ze względu na upał/ więc to jest chyba kwestia też indywidualna danego osobnika jak znosi upały i ruch. zresztą mój psiak to wulkan energii; uwielbia zabawe, aportowanie, rzucanie freesbee:) napewno nie jest psem-maskotką z kokardką na głowie:)

co do kupowania w sklepie zoologicznym popieram przedmówczynie- nic dobrego z tego nie wyniknie i może się okazać, że kupisz psa chorego, z wadami i co wtedy? zresztą nie popieram sprzedawania psów w slepach bo raz jest to niehumanitarne / trzymanie w klatce, bez kontaktu z ludźmi/ a dwa sprzyja nieplanowanym, przypadkowym zakupom przez ludzi niekoniecznie gotowych na psa. napędzanie tej machiny zysków tylko zaszkodzi psom bo w miejsce każdego kupionego psa pojawi się kolejny:(
poszukaj dobrej hodowli / na forum jest kilka osób które psiaki hoduje/, z której nie tylko kupisz prawdziwego, rasowego psa ale dostaniesz też pomoc w przyszłości gdybyś miała pytania odnośnie rasy, pielęgnacji czy jakikolwiek inny problem.[/QUOTE]
dziękuję. będę dobrej myśli. ;}}

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka(Visenna)']Dodam tylko, ze psy nierodowodowe to jedynie kundelki w typie rasy.
Więc jak nie zależy Ci na konkretnej rasie i Twoja rodzina nie jest gotowa wyłożyć dużych pieniędzy na psa rodowodowego - idź do Schroniska po zwierzę.[/QUOTE]
Ale jestem uczulona na siersc. dlatego moge miec tylko psa z wlosami i rodowodego czy jakos tak sie pisze. xDD

Link to comment
Share on other sites

Ok :) znalazłam takie ogłoszenia, może się przydadzą.

[URL]https://ssl.allegro.pl/item843355258_shih_tzu_rodowodowe_szczenieta.html[/URL]

[URL]http://poznan.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Shih-Tzu-rodowodowe-cena-do-negocjacji-W0QQAdIdZ176020383[/URL]

[URL]http://www.allegro.pl/item852420244_yorki_rodowodowe_po_interchampionie_i_champ_w_w.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka(Visenna)']Ok :) znalazłam takie ogłoszenia, może się przydadzą.

[URL]https://ssl.allegro.pl/item843355258_shih_tzu_rodowodowe_szczenieta.html[/URL]

[URL]http://poznan.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Shih-Tzu-rodowodowe-cena-do-negocjacji-W0QQAdIdZ176020383[/URL]

[URL]http://www.allegro.pl/item852420244_yorki_rodowodowe_po_interchampionie_i_champ_w_w.html[/URL][/QUOTE]

ojej! nie musialas. bede wdzieczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka(Visenna)']Nie znam sie ani na shih ani na yorkach zbytnio, chociaz te drugie troszke mnie irytuja (pewnie przez zdziwaczalych wlascicieli)

Poszukaj w googlach charakterystyki obu ras[/QUOTE]
ah. to nic. moze ktos inny mi odpowie, ale poszukam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czikaa']czy shih tzu są mniej uciążliwe od yorków? (mi się wydaje ze tak, ale dokladnie nie wiem)[/QUOTE]

York to terrier, jest bardziej żywiołowy, uparty, zadziorny.
Shih tzu jest spokojniejszy, łatwiej nad nim zapanować, łagodniejszy - ale też wesoły psiak, lubi się bawić, żeby nie było że to maskotka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']York to terrier, jest bardziej żywiołowy, uparty, zadziorny.
Shih tzu jest spokojniejszy, łatwiej nad nim zapanować, łagodniejszy - ale też wesoły psiak, lubi się bawić, żeby nie było że to maskotka ;)[/QUOTE]
tak jak myslalam. shih tzu bardziej pasuja do mojego charakteru. xDD dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...