Jump to content
Dogomania

Czy mam odpowiednie warunki abym mogła kupić psa? i jakiego?


Czikaa

Recommended Posts

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Martens']Młoda hodowla nie znaczy zła hodowla - jeśli hodowca jest uczciwy i teoretycznie dobrze przygotowany do tego co robi, to można tam nabyć świetnego pieska za o wiele niższą cenę niż takiego samego w hodowli renomowanej z wieloletnią tradycją ;)[/QUOTE]

ja właśnie nie mówię, że 100% przypadków jest takich a nie innych, ale z[B] Z REGUŁ[/B]Y tak jest... ;)
może nie o wiele niższą ;) i zgadzam się, nie oznacza, że to zła hodowla. ale zazwyczaj taki początkujący hodowca ma pomoc i opiekę hodowcy, od którego kupował psiaka zakładając hodowlę - więc też ma komu sprzedawac szczeniaki, bo zwyczajnie ta renomowana hodowla go poleca.
ale się zrobiła dyskusja o hodowlach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda & Zicko']a i ja podzielę zdanie Papryczki w kwestii shih tzu :) hodowle shih tzu te na TOPie nie ogłaszają się na allegro bo same wyrobiły sobie renomę. Te które się ogłąszają zazwyczaj są "młodymi" hodowlami :))

a Tobie Czikaa życze powodzenia w poszukiwaniu szczeniaka.[/QUOTE]
bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Czikaa jest taka sprawa, że włosy występują u wszystkich.I ty masz włosy i każdy pies i kot i inne zwierzę.
A sierść ,to piszemy wtedy kiedy chcemy określić rodzaj tego włosa.
Jeżeli masz alergię ,trzeba to dokładnie z diagnozować oraz sprawę trzymania pieska uzgodnić z rodzicami ,bo to na nich spadnie większość ważnych spraw .Musisz wziąć pod uwagę sprawy pielęgnacji ,bo u wspomnianych ras jest trudna i możesz mieć duże trudności,trzeba mieć dużo cierpliwości.
Może weź pod uwagę japońskiego czina oraz grzywacza owłosionego.[/QUOTE]
to chyba to...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czikaa']przeczytałam właśnie że maltańczyków nie wolno zostawiać w domu na długi czas. czy to prawda? podobno są bardzo wrażliwe, ale gdybym go nauczyła zostawiać w domu na długo?[/QUOTE]

każdego psa, jak nauczysz, możesz zostawić w domu samego. ale trzeba pamiętać, że psiaki potrzebują min. 3 spacery dziennie i [B]nie może[/B] to być spacer na smyczy przez 10-15 minut, bo to zdecydowanie za mało, nawet jak na małego pieska. Ja ze swoimi zimą spędzam około 2 godzin na dworze, w ciągu tygodnia, gdy pracuję, latem jest to conajmniej 2 razy więcej czasu....
psiak, jak go nauczysz, będzie sobie spał, jak jest sam w domu, ale nie można go zostawić na 10 godzin samego, bo potrzebuje zrobić siusiu. ale jak będziesz mu kazała cały dzień spac, to się będzie nudził, a to prosta droga do tego, żeby mieć z nim dużo problemów, może np. niszczyć meble...
Poza tym to, co napisałam w bardzo dużym skrócie, odnosi się do dorosłego psiaka, szczeniaczek musi bardzo często wychodzi na dwór, a w domu dobrze miec matę, na którą się załatwia. Małego szczeniaczka nie powinno się zostawiać samego na długo, bo zdziczeje, będzie tęsknił i nudził się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czikaa']licze na szybką odpowiedż[/QUOTE]

a co to za stwierdzenie? Czikaa każdy, kto Ci tu pomaga, robi to z własnej woli i takie stwierdzenie jest zupełnie nie na miejscu. Pisać umiesz, czytać umiesz - a jest pełno wątków, nawet na dogo na temat konkretnych ras - w tym maltańczyków, gdzie możesz sobie wszystko wyczytać, a Ty chcesz mieć wszystko podane na tacy, bo nawet Ci się nie chce cofnąć kilka wpisów wcześniej, żeby zobaczyć, co wcześniej Ci grey napisał i polecił... ja liczę, że się podszkolisz, bo na razie to ja bym Ci chomika nie dała pod opiekę, mimo, że może masz dobre chęci... i póki co żadnej dobry hodowca, który dba o swoje szczeniaki i psiaki, niczego Ci nie sprzeda, więc możesz trafić na bardzo niefajną osobę, której zależeć będzie raczej na pieniądzach i sprzeda Ci cokolwiek....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili']każdego psa, jak nauczysz, możesz zostawić w domu samego. ale trzeba pamiętać, że psiaki potrzebują min. 3 spacery dziennie i [B]nie może[/B] to być spacer na smyczy przez 10-15 minut, bo to zdecydowanie za mało, nawet jak na małego pieska. Ja ze swoimi zimą spędzam około 2 godzin na dworze, w ciągu tygodnia, gdy pracuję, latem jest to conajmniej 2 razy więcej czasu....
psiak, jak go nauczysz, będzie sobie spał, jak jest sam w domu, ale nie można go zostawić na 10 godzin samego, bo potrzebuje zrobić siusiu. ale jak będziesz mu kazała cały dzień spac, to się będzie nudził, a to prosta droga do tego, żeby mieć z nim dużo problemów, może np. niszczyć meble...
Poza tym to, co napisałam w bardzo dużym skrócie, odnosi się do dorosłego psiaka, szczeniaczek musi bardzo często wychodzi na dwór, a w domu dobrze miec matę, na którą się załatwia. Małego szczeniaczka nie powinno się zostawiać samego na długo, bo zdziczeje, będzie tęsknił i nudził się.[/QUOTE]
nie chodzi mi o 10 godz ale o 5 lub 3. oczywiscie ze bede z nim wychodzila 3 razy dziennie. przed szkola raz, potem po szkole odrazu i tak wieczorkiem. jak bede miala duzo czqasu to bede wychodzic z nim wiecej razy i beda dluzsze spacery. tak ok 30 minut bede wychodzila jezle nie bd miala czasu a jezeli bd miala to tak 1 godz na kaZdy spacer oczywiscie te 30 minut to tak na 1 spacer.

Link to comment
Share on other sites

Lubi czy nie lubi to nie jest w ogóle kwestia. Wszystko zależy od tego do czego się psa przyzwyczai i nauczy za młodu. Jak się psa uczy, że ma się denerwować jak nas w domu nie ma to się będzie denerwował. Wystarczy przekazywać psu od małego odpowiednie sygnały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='labfan']Lubi czy nie lubi to nie jest w ogóle kwestia. Wszystko zależy od tego do czego się psa przyzwyczai i nauczy za młodu. Jak się psa uczy, że ma się denerwować jak nas w domu nie ma to się będzie denerwował. Wystarczy przekazywać psu od małego odpowiednie sygnały.[/QUOTE]

zgadza się :) w końcu żeby mieć psa nie trzeba być bezrobotnym, bo ludzie pracujący też mają szczęśliwe psy. ale na forum ciężko pisać w wątku esej o prawidłowej socjalizacji szczeniaka i budowaniu więzi w życiu późniejszym... ;)
wiadomo, ze psy mają swoje psie potrzeby i nie da się mieć psa, który będzie całe dnie siedział sam w domu, ale napewno można tak sobie zorganizować dzień, żeby i dla psa był czas i na obowiązki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili'][...] na forum ciężko pisać w wątku esej o prawidłowej socjalizacji szczeniaka i budowaniu więzi w życiu późniejszym... ;)[/QUOTE]
Dokładnie! Ciężko to opisać, bo to materiał na książkę ;-)

[URL="http://mojpies.org/c/zanim_kupisz/"]Przed zakupem psa[/URL] warto się zdecydować [URL="http://mojpies.org/zanim_kupisz/jak-wybrac-psa-dla-siebie/"]co nam może u niego przeszkadzać a jakie cechy są pożądane[/URL] i między innymi pod tym kątem dobrać [URL="http://mojpies.org/c/rasa/"]rasę[/URL].

Link to comment
Share on other sites

Czika psy nie mają mózgów zautomatyzowanych zaprogramowanych na całe życie. To istota myśląca, jak ją wychowasz taką będziesz miała, co to w ogóle znaczy , że gdzieś coś jest napisane. Jak psa nie nauczysz , że podczas zostawania w domu krzywda mu się nie stanie, to nie będzie darł pyska z tęsknoty za Tobą albo niszczył ze stresu. Psy są elastyczne, szybko łapią, a jak nie szybko to trzeba utrwalać pewne zachowania, trzeba być cierpliwym, nie zniechęcać się itd. Ale to faktyzcnie materiał na cała książkę. Wszystko to jest opisane w sumie na dogo , tylko poszukać trzeba... Również nie bardzo rozumiem Twoją prośbę o szybką odpowiedź.... skąd ten pośpiech, skoro piesek miał być kupiony przed wakacjami. Zaopatrz się w dobre lektury na temat wychowania, zachownia psów i poświęć ten czas na przyswajanie wiedzy, by być dobrze przygotowaną. Bo tak naprawdę co Ci da informacja na temat długości czasu zostawienia psa w domu samego, skoro po drodze może wyskoczyć tysiąc innych problemów....

Link to comment
Share on other sites

Polecam ksiązki, od których możesz zacząć:

"Zapomniany język psów" i "Zapomniany język psów w praktyce" Jan Fennell
"Drugi koniec smyczy" Patricia McConnell
"Wszystko co usłyszałem od moich psów" Katz Jon - i inne pozycje tego autora np. "Dobry pies"

ale jest wiele bardzo ciekawych książek :) i masz sporo czasu, żeby znaleźć odpowiedzi na cześć swoich pytań, ale tak do końca nie da się wszystkiego przewidzieć co i jak będzie. Pies to żywa istota, nie da się jej zaprogramować, ale możesz się jak najlepiej przygotować na to wydarzenie. Jeśli weźmiesz psiaka z dobrej hodowli, to przynajmniej minimalizujesz ryzyko, że pewne problemy się pojawią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...