Jump to content
Dogomania

Sheyna w typie MALINOIS oraz jej dzieci już szczęśliwe w swoich domach!


Lilmo

Recommended Posts

[B][COLOR="red"]Cała rodzinka znalazła już domy! :) Dziękujemy wszystkim za pomoc! :)
[/COLOR][/B]


Wątek zakładam na prośbę esperanzy oraz Owieczki.



SZCZENIAK - ELIPSA ORAZ MAMA - SHEYNA PILNIE SZUKAJĄ DOMÓW!


------------------------------------------------------------------------

5 szczeniaków znalazło już swoje domy. Ich mama - Laska wciąż czeka i bardzo pilnie poszukuje kochającego domu.

Laska jest przesympatyczną sunią o bardzo miłym usposobieniu, bardzo lgnie do ludzi , szuka z nimi kontaktu, uwielbia pieszczoty. Nawet do obcych jest bardzo przyjaźnie nastawiona. Jest bardzo ruchliwym psem, skacze, biega , jest ciągle w ruchu. Potrafi narobic hałasu, pilnuje swojego terytorium i wszczyna kłótnie z innymi psami chcąc odgonić ich od swojego terenu, jednak nie ma ostrzejszych awantur tylko pyskówki. Jest bardzo czujna.

Ostatnio bardzo schudła... Sunia niedoajda bo ciągle pilnuje misek na swoim terenie i skacze od jednej do drugiej a w sumie niewiele zjada. Laska ma bardzo krótka sierść , bardzo marznie i powinna byc w jakims ciepłym pomieszczeniu, najlepiej w swoim domu...

[IMG]http://img51.imageshack.us/img51/5623/wszystkie2838.jpg[/IMG]

------------------------------------------------------------------------


[B]Sprawa jest bardzo pilna!!![/B]

Schronisko w Kruszewie dostało informacje o suce z piątką maluchów, które koczuja pod lasem. Nie mogą ich zabrac do schroniska, bo panuje tam jakiś paskudny wirus ( nie wiadomo co to za wirus ) i szczeniaki, których jest tam bardzo dużo umierają jeden za drugim :-( Nie można tych maluchów narazić na takie niebezpieczeństwo, dlatego pilnie zbieramy pieniążki na hotelik lub dom tymczasowy dla całej rodzinki! W sobote lub niedziele dziewczyny mogą przywieźć sunie z małymi do Warszawy, ale musimy miec jakiekolwiek deklaracje.

[B]BARDZO PROSIMY O POMOC!!![/B]

------------------------------------------------------------------------

[B][COLOR=red]AKTUALIZACJA:[/COLOR][/B]

[B][COLOR=#ff0000]28.11.2009[/COLOR][/B]
[B]Od dziś maluchy przebywają w bardzo awaryjnym DT w Warszawie! Matka szczeniaków pozostała w schronisku w Kruszewie.[/B]

Maluchy mają opiekę w ciągu dnia, na około 12 godzin- od wieczora do rana zostają same. Nie mają szansy poznać świata poza obecnym pomieszczeniem, więc jest to rozwiązanie bardzo tymczasowe-awaryjne.

Ich wiek oceniono maksymalnie na 9 tygodni, a więc są w okresie krytycznym. Właśnie teraz, zanim ukończą 12 tygodni, powinny poznać różnych ludzi, różne odgłosy, środki transportu i różne zwierzęta, aby w przyszłości być zrównoważonymi, nielękliwymi psami.
[B]Powinny jak najszybciej iść do dt- najlepiej bezpłatnych, bo nie stać nas na długie finansowanie ich pobytu.[/B]

Szczeniaki mają opłacony pobyt na najbliże 10 dni ( 10zł za dobę ) oraz zakupioną karmę na 4-5 dni.
Przydałoby się już na zapas zakupić i dostarczyć kolejną.

[B][COLOR=purple]Maluchy można odwiedzać od pon do pt do godziny 15, najlepiej po wcześniejszym umówieniu.[/COLOR][/B]


[B][COLOR=#ff0000]05.12.2009[/COLOR][/B]
[B]W dniu dzisiejszym 2 szczeniaki -[COLOR=yellowgreen]ETER I EUREKA[/COLOR] - pojechały do domu tymczasowego u KropkaKropka w [COLOR=yellowgreen]Żmigrodzie.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=#ff0000]11.12.2009[/COLOR][/B]
[B][COLOR=yellowgreen]EUREKA[/COLOR] pojechała do swojego domku! 4 szczeniaki oraz ich mama wciąż poszukują domów![/B]

[B][COLOR=#ff0000]... .12.2009[/COLOR][/B]
[B][COLOR=yellowgreen]ELIOT[/COLOR] znalazł dom![/B]

[B][COLOR=#ff0000]02.01.2010[/COLOR][/B]
[B][COLOR=yellowgreen]ETER i ELIPSA[/COLOR] już w swoich domach! Na dom nadal czeka Etiuda oraz mama szczeniaków ![/B]

[B][COLOR=#ff0000]23.01.2010[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9acd32]ETIUDA[/COLOR] pojechała dziś do swojego domku! Na dom wciąż czeka mama szczeniaków![/B]

[B][COLOR=#ff0000]24.02.2010[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9acd32]ELIPSA[/COLOR] WRACA Z ADOPCJI! PILNIE PROSIMY O DOM![/B]

[B][COLOR=#9acd32]LASKA - SHEYNA[/COLOR] mieszka we wspaniałym DT i także szuka kochającego domu![/B]

[B][COLOR=#ff0000]06.03.2010[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9acd32]ELIPSA[/COLOR] pojechała do wspaniałego domu w Trójmieście. Sheyna wciąż czeka na dom.[/B]
[B][COLOR=#9acd32]-----------------------------------------------------------------------[/COLOR][/B]


[B][SIZE=5][COLOR=red]Potrzebujemy:[/COLOR][/SIZE][/B]
[B]- przede wszystkim dt- także pojedynczo[/B]
[B]- karmy dla szczeniąt[/B]
[B]- funduszy, jeśli ich pobyt się przedłuży[/B]
[B]- osób chętnych do odwiedzenia maluchów w aktualnym DT w celu socjalizacji z człowiekiem[/B]


[B][COLOR=purple]DEKLARACJE:[/COLOR][/B]

[B]Stałe:[/B]
Aga-33-76 - 10 zł ( od grudnia )

[B]Jednorazowe:[/B]
AnnaA - 40 zł

Dziękujemy!

A oto zdjęcia bohaterów tego wątku:


[B][COLOR=red]ETER[/COLOR] - Chłopak nr 1[/B] -[B][SIZE=4][COLOR=#ff0000]ZNALAZŁ DOM![/COLOR][/SIZE][/B]
największy a najbardziej bojący. I nie ma żadnych białych znaczeń.

[IMG]http://i48.tinypic.com/2hebw3q.jpg[/IMG]

[B][COLOR=red]ELIOT[/COLOR] - psiak ( chłopczyk) nr 2 - [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ZNALAZŁ DOM![/COLOR][/SIZE][/B]
ma biały paluszek na lewej - tylniej łapce; biały- średkowy pazurek na przedniej, lewej łapce i piekną gwiazdkę na piersi

[IMG]http://i50.tinypic.com/33nyf41.jpg[/IMG]

[B][COLOR=red]ETIUDA[/COLOR] - Dziewczynka nr 1[/B] -[B][COLOR=#ff0000]ZNALAZŁA DOM![/COLOR][/B]
Ma wszystkie 4 łapeczki białe, plamke na brodzie i rozległą, białą krawatkę

[IMG]http://i46.tinypic.com/2vikrb9.jpg[/IMG]

[B][COLOR=red]EUREKA[/COLOR] - Dziewczynka nr 2[/B] -[B][SIZE=3][COLOR=red]ZNALAZŁA DOM![/COLOR][/SIZE][/B]
Ma dwie tylne łapeczki białe , piekną długą ( wązką) krawatkę na piersi i biała bródkę

[IMG]http://i50.tinypic.com/vgoci9.jpg[/IMG]

[B][COLOR=red]ELIPSA[/COLOR] - Dziewczynka nr 3 -[SIZE=4] [COLOR=#ff0000]ZNALAZŁA DOM![/COLOR][/SIZE][/B]
Ma trzy łapeczki białe

[IMG]http://i48.tinypic.com/2vru6uo.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziekuję Lilmo za założenie watku.
[B]Sytacja jest dramatyczna !![/B]
W schronisku maluchy padaja jeden za drugim :( nie wiem co się dzieje , jaka dokładnie jest tego przyczyna. Ogólnie nie maja objawów a padaja jak muchy :( Tragedia...

Schronisko wstrzymuje się od przyjmowania kolejnych psiaków a[B] matka z maluchami koczuje pod lasem !![/B]
Nie mamy co z nimi zrobić !![B] Pomóżcie... :([/B]

Link to comment
Share on other sites

ehh no przykra sytuacja ale ja nie mogę sobie pozwolic już na darmowe DT...i nie mam jeszcze dodatkowego kojca...u mnie szczylki mają cały podwórek do dyspozycji a śpią w transporterze w stodole lub z moimi psami w budzie (w zależności od tego jak wolą)...zarezerwowałam miejsce dla szczeniaczków od daruni na za kilka tyg jak będą mogli je odłączyć od suki a w tą sobotę przyjeżdza szczyl od ladySwallow...
tyle bid jest, że nie wiadomo w co ręce włożyć:-(

Link to comment
Share on other sites

Soema, zgłaszam się na wątku. ;)
Niestety, nie mam pomysłu gdzie umieścić suczkę z maluchami. U mnie ze względu na 3,5 letnią córkę odpada. Suczka z małymi potrzebuje spokoju, a dziecko chociażby tylko swoją ruchliwością stale by ją niepokoiło. No i pies w obronie małych mógłby też ugryźć dziecko. Bardzo mi przykro, tym bardziej, że psy nie mają dachu nad głową, ale muszę brać wszystko pod uwagę.
A jak duże są jej dzieci, tzn. chodzi mi o wiek szczeniaków? Jeśli pieski są na tyle samodzielne, aby nie być przy cycu mamy to jednego mogę wziąć do siebie na DT. Ze szczeniakiem nie byłoby już tych problemów, o których wspomniałam wyżej.

Link to comment
Share on other sites

AnnaA bardzo, bardzo dziękujemy! Zaraz wpiszę deklarację do pierwszego postu.

Esperanza na wątku ogólnym szczeniaków z Kruszewa napisała, że będzie na dogo po 20, więc napewno jak tylko się pojawi na forum to odpowie na Wasze pytania i poda szczegół dotyczące maluchów i matki.

Link to comment
Share on other sites

Jestem już.
Suka koczuje gdzieś na obrzeżach Ostrołęki. Maluchy już jedzą same, więc pewnie można by je oddzielić od matki. Chociaż należy to traktować jako ostateczność.
Podobno psiaki są średniej wielkości, ale nikt ze schroniska jeszcze ich nie widział i dobrze, bo wtedy miałyby kontakt z wirusem.
Problemem jest też fakt, że nie ma kto po nie pojechać :-(
Jayo będzie w wekend we Wrocławiu, a właściwie tylko ona jeździła do tej pory na tej trasie.
Czy na dogo jest ktoś, kto mógłby pojechać po psiaki w wekend jeśli znajdziemy miejsce dla całej rodzinki lub choćby pojedynczym maluchom?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Potrzebne sa zdjecia! Bez tego ani rusz! i konkretne informacje![/QUOTE]


malagos nie ma możliwości zrobienia zdjeć :(( chyba ze dopierio przy odbiorze psiaków. Schronisko po nie nie pojedzie bo maja wirusa i wszystko pada masowo ;( a dziewczyny mogą dopiero w niedziele więc odrazu by całą rodzinkę zabrały... tylko muszęą mieć dokąd. ;(((

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...