Jump to content
Dogomania

ODNALEZIONA po niemal 2 latach! Skradziona suczka West - Daga! Hurra!


aga34

Recommended Posts

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Agnieszko, wierzę głęboko, że jesteś o krok od znalezienia Dagi. Co uderzające, że Ci ludzi nie mieszkają w jakiejs melinie, tylko na strzeżonym osiedlu, ktoby pomyślał, nowobogaccy złodzieje:shake: [quote name='aga34']Wczoraj mieliśmy wielką nadzieję na odzyskanie Dagi, niestety się nie udało. Po wejściu do mieszkania z policją okazało się, że jest tam tylko Chicco. Suczka zniknęła.
Nie wiem co robić, chcemy nagłośnić sprawę i dlatego prosimy wszystkich o pomoc. Może ktoś ma jakieś propozycje i możliwości.
Opis akcji na wątku Chicco.
Pies może być w kilku miejscach:
Gdynia: Kowieńska 21
Rumia Park mieszkanie 80,
Wejherowo osiedle Orlexu przy jednostce wojskowej ul. Sucharskiego 352 B/C/2

Proszę wszystkie osoby, które mieszkają w pobliżu lub mają jakieś znajomości w mediach o pomoc.
Chciałabym też prosić o pomoc kogoś kto się zna na prawie i powie pomoże w załatwieniu przesłuchania dziecka w wieku 10 lat.

Opis akcji z Chicco tutaj:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/181123-Skradziono-Psa-rasy-West-Highland-White-Terrier.[/URL][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

aga, dobrze że w końcu napisałaś na wątku, tak jak Ci obiecałam poprosiłam o pomoc kogoś z mediów, znajoma dostała linki do wątków chicco i dagi. Wiesz już o czym też myślałam?
O zrobieniu plakatów i porozwieszaniu w tych trzech lokalizacjach. Ale nie z napisem: ZAGINĄŁ WEST. Tylko z napisem: ODDAJCIE NAM SKRADIZONEGO PSA! WIEMY ŻE TU BYŁ i zdjęcie, kontakt. albo WIEMY ŻE BYŁ W OKOLICY. Plakaty duże, powiesić na tyle wysoko zeby nie można było zedrzeć tak łatwo. Niech czują się obserwowani, piętnowani nawet!

Link to comment
Share on other sites

Oby tylko naglosnienie tej sprawy nie pogorszylo sytuacji. Ci ludzie bojac sie konsekwencji moga wywiezc psa albo niewiadomo co z nim zrobic. Policja powinna wkroczyc do akcji, przesluchac te dzieci. Takie gnojki wypeplaja wszystko.
Trzymam mocno kciuki. Badzmy dobrej mysli. Jak widac cuda sie zdarzaja. Powodzenia Agus!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja też myślałam Betbet podobnie ale chciałam zrobić ulotki i przejść się po sąsiadach porozdawać i popytać czy czegoś nie widzieli.
Dzisiaj jadę na komisariat w Rumi, nie wiem czy coś załatwię ale nie odpuszczę.

Link to comment
Share on other sites

esiag policja olała sprawę szeroko przez większość czasu. Niewiele robią w sprawie psa, nie mogą wejśc do domu bez nakazu więc jeśli ci ludzie ukryją psa to Aga i tak go nie odzyska. Policja nic nie musi w takich sytuacjach, niestety. Aga od początku działa samodzielnie jeżdżąc, suzkając, dowiadując się. Gdyby liczyła na policję nie odnalazłby się nawet Chicco.

Sporo rozmawiałyśmy przez telefon, początkowo ukrywając sprawę na dogo w obawie, że tamci to przeczytają, ale zdaje sie ,że teraz nagłośnienie sprawy to już jedyna droga.

Link to comment
Share on other sites

w waszym przypadku doszło zarówno do Kradzieży (art. 278KK) jak również do przywłaszczenia (art 284kk) - za oba te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolnosci od 3 mc do lat 5
Są to przestępstwa ścigane z urzędu więc policja ma obowiązek przyjąc zawiadomienie i dopełnić wszelkiej należytej staranności w celu wykrycia sprawcy.

Z uwagi iż zachodzi podejrzenie o osobie sprawcy - powinno nie być problemu.

Proponuję po mimo sprawy karnej równocześnie w momencie zawiadomienia zgłosić iż chcecie wytoczyć również proces adhezyjny (obok sprawy karnej toczy się postępowanie cywilne) - ponieważ z uwagi na to iż piesek jest rasowy, doznaliście krzywdy, mogliście ewentualnie uzyskiwać korzyści majątkowe z tytułu pieska przysługuje wam odszkodowanie i zadośćuczynienie
- będzie to oszczędność czasu i pieniędzy

Jeżeli chodzi o przesłuchanie osoby małoletniej to:
przesłuchanie definiuje art 185a i art 185b kpk
decyzję o przesłuchaniu podejmuje w toku czynnosci policja (lub nadzorujący prokurator) - obowiązek przy przesłuchaniu ma być przedstawiciel ustawowy dziecka(rodzic, prawny opiekun)
w sądzie dziecko przesłuchiwane jest z udziałem biegłego psychologa

Jeżeli macie pewność i wiecie kto jest aktualnie w posiadaniu waszego psa możecie równiez w na drodze procesu cywilnego wytoczyć powództwo o wydanie psa - zwykły pozew - jak równiez w tym przypadku przysługuje wam odszkodowanie

Ja proponuję wybrać opcję pierwszą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majka0010']w waszym przypadku doszło zarówno do Kradzieży (art. 278KK) jak również do przywłaszczenia (art 284kk) - za oba te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolnosci od 3 mc do lat 5
Są to przestępstwa ścigane z urzędu więc policja ma obowiązek przyjąc zawiadomienie i dopełnić wszelkiej należytej staranności w celu wykrycia sprawcy.

Z uwagi iż zachodzi podejrzenie o osobie sprawcy - powinno nie być problemu.

Proponuję po mimo sprawy karnej równocześnie w momencie zawiadomienia zgłosić iż chcecie wytoczyć również proces adhezyjny (obok sprawy karnej toczy się postępowanie cywilne) - ponieważ z uwagi na to iż piesek jest rasowy, doznaliście krzywdy, mogliście ewentualnie uzyskiwać korzyści majątkowe z tytułu pieska przysługuje wam odszkodowanie i zadośćuczynienie
- będzie to oszczędność czasu i pieniędzy

Jeżeli chodzi o przesłuchanie osoby małoletniej to:
przesłuchanie definiuje art 185a i art 185b kpk
decyzję o przesłuchaniu podejmuje w toku czynnosci policja (lub nadzorujący prokurator) - obowiązek przy przesłuchaniu ma być przedstawiciel ustawowy dziecka(rodzic, prawny opiekun)
w sądzie dziecko przesłuchiwane jest z udziałem biegłego psychologa

Jeżeli macie pewność i wiecie kto jest aktualnie w posiadaniu waszego psa możecie równiez w na drodze procesu cywilnego wytoczyć powództwo o wydanie psa - zwykły pozew - jak równiez w tym przypadku przysługuje wam odszkodowanie

Ja proponuję wybrać opcję pierwszą[/QUOTE]

Tylko drobna uwaga żeby nie było nieporozumień na policji:

Moim zdaniem 185 a i 15 b nie dotyczy tej sprawy - tu nie mają miejsca przestępstwa wymienione w tych artykułach. Przesłuchanie odbędzie się bez udziału przedstawiciela ustawowego - co najwyżej ze 192 par.2 może być biegły psycholog

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj nie chcieli ze mną rozmawiać, powiedzieli że skontaktuje się ze mną ktoś ale się nie skontaktował. Dzisiaj zamierzam się tam pojawić i już nie odpuścić.
Chyba muszę się z tym kk zapoznać.
Mam jedno pytanie, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Jeśli odzyskaliśmy w tej chwili tego psa, to osoba która go miała powinna zostać oskarżona z urzędu za kradzież i powinna być jakaś sprawa karna w sądzie o kradzież i przywłaszczenie.
Czyli jak podam na policji kto ukradł mojego psa to Oni muszą się tym zająć.
Kurcze powinnam iść na prawo a nie na mechaniczny jak mnie kolega z klasy namawiał.

Link to comment
Share on other sites

z tego co napisaliście ukradzione zostały dwa pieski.... jeden Chico i ten został odzyskany i wasza Daga.

art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej
samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy
program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4. Jeżeli kradzież popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

§ 5. Przepisy
§ 1, 3 i 4 stosuje się odpowiednio do kradzieży energii lub karty
uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego.



Art. 284. § 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4. Jeżeli przywłaszczenie nastąpiło na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.


Policja ma obowiązek się zająć waszą sprawą... skoro zachodzi podejrzenie co do osoby sprawcy powinni niezwlocznie się tam udać.... a ze już wam pomagali w odzyskaniu jednego z psiaków więc i co do Dagi powinni się tym zając...


co do tej osoby to procedura jest taka.
Następuej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa
Następnie policja podejmuje czynnosci sprawdzające... i w momencie postawienia zarzutów przez policje staje się ta osoba jest podejrzanym (do czasu postawienia zarzutów jest osoba podejrzaną)... gdy postawia zarzuty sporzadzony zostanie akt oskarzenia i sprawa trafia do sądu od tego momentu będzie oskarżoną.



Najlepiej jakbyscie z właścicielką tego drugiego pieska wspoldziałali







wszystkie art ktore wam wskazalam są w kodeksie karnym w kodeksie postepowania karnego jak również w kodeksie cywilnym (KC księga III - zobowiązania - szukajcie pod czyny niedozwolone)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pytanie.,.. hmmm.. dziwne, bo gdybysmy wiedziały co u dziewczynki to byśmy się tak nie martwiły, a zwłaszcza jej właścicielka nie walczyłaby tak o odzyskanie jej.
Opcji jest wiele
-dziewczynka nie żyje
-dziewcyznka jest chora, brudna i głodna ( teog można sie pdodziewać po stanie odebranego westa)
- dziewczynka jest rozmnażana
-dziewczynka ma sie nieźle

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...