Jump to content
Dogomania

Argo z Szydłowca - na DT u Murki - potrzebne wsparcie na opłaty i szukanie domu


Marinka

Recommended Posts

Miałam wczoraj pytanie o Argo i Wili (domyśliłam się, że chodzi o Sambę). Dokładnie chodziło o to czy lubią koty. Był późny wieczór, ale SMS był bardzo uprzejmy z przeprosinami za późną porę, więc odpisałam, że z kotami średnio, ale pomyślałam, że jak ktoś pyta o takie staruszki, to zaproponuję coś innego bez szansy nad dom co koty lubi i zaprezentowałam Shilę. Zdziwiłam się gdy pani zapytała jak u niej z kondycją i czy da radę pójść na całodzienną wyprawę. Zaproponowałam więc Andreę, jako nieco młodszą i bardziej energiczną. Dziś była kontynuacja rozmowy SMSowej i mi ręce opadły. Pani napisała, że są zainteresowani Andreą, tylko czy ona nie ma dysplazji (??), bo oni szukają psa na wycieczki i wyjazdy pociągiem. Mieszkają w kamienicy na 3 piętrze... I nawet ankiete mogą wypełnić (pewnie nie pierwszy raz pani stara się o adopcję). No i ja się pytam PO CO w takim razie zawraca mi gitarę o 22.00 pytając o dwa duże stare schorowane psiaki??

Wzięłam głęboki oddech i odpisałam pani, że jeśli nie mają windy to proponowałbym im mniejszego psa poszukać, bo na starość z dużym będą mieli problem. No i się chyba wzięła i obraziła, bo już nic nie odpisała.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.12.2021 o 20:18, Monika z Katowic napisał:

Dzisiaj wysłałam ARGO 100 złotych (bezpośrednio do Murki).

Postaram się co miesiąc coś dla ARGO przesłać.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Arguś bardzo dziękuje, a jeszcze bardziej dziękujemy my - Argusiowe ciotki  :)

I pozdrawiamy serdecznie ❤️ 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dla Argo Caniviton, koszt 135,30 zł:

argoc.jpg.b920219d54528261fe8ad54aa7842365.jpg

 

Rozliczenie:

Stan konta na 12 listopad wynosił -459 zł

+459 zł Help Animals

+30 zł Tianku

+200 zł jess

+10 zł Jo37

+30 zł ranias

+20 zł mdk8

+300 zł Skarpeta im. Talcott

+100 zł mariusz_pp

+400 zł Aldrumka (bazarek)

+100 zł Monika z Katowic

-360 zł hotelowanie 13.11-12.12

-11 zł Rumen Tabs

-54 zł Cimalgex

-120 zł Cimalgex

-11 zł Rumen Tabs

-135,30 zł Caniviton

Stan konta na 12 grudzień wynosi +498,70 zł.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2021 o 16:23, Murka napisał:

Kupiłam dla Argo Caniviton, koszt 135,30 zł:

argoc.jpg.b920219d54528261fe8ad54aa7842365.jpg

 

Rozliczenie:

Stan konta na 12 listopad wynosił -459 zł

+459 zł Help Animals

+200 zł jess

+10 zł Jo37

+30 zł ranias

+20 zł mdk8

+300 zł Skarpeta im. Talcott

+100 zł mariusz_pp

+400 zł Aldrumka (bazarek)

+100 zł Monika z Katowic

-360 zł hotelowanie 13.11-12.12

-11 zł Rumen Tabs

-54 zł Cimalgex

-120 zł Cimalgex

-11 zł Rumen Tabs

-135,30 zł Caniviton

Stan konta na 12 grudzień wynosi +468,70 zł

 

 Murko sprawdz prosze czy moja wplata dotarła 30 listopada wplaciłam grosik

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.12.2021 o 22:51, mari23 napisał:

Kolejne wpłaty dla Argusia:

40,- ranias XII (06.12.)

30,- Marek M. (06.12.)

20,- Zachary (07.12.)

90,- złotych - razem wpłaty

minus - 354,19 zł stan konta Argo dn. 07.12.2021r

wpłaty:

25,- mtf zalesie (08.12.)

20,- dorota1  (10.12.)

minus - 309,19 zł stan konta Argo dn. 13.12.2021r

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.12.2021 o 00:15, GatoNegro22 napisał:

Nie orientuję się w tym podwójnym rozliczeniu, ale mogę wesprzeć Argo stałą 20 zł. Mogę prosić nr konta i co wpisać w tytule przelewu? No i fanty na bazarek nadal czekają może ktoś znajdzie czas.

Część osób wpłaca bezpośrednio do hoteliku u Murki i tam jest nadpłata.  Starsze deklaracje wpływają na konto Stowarzyszenia Help Animals, które opłaca pobyt i leczenie Argo  - tam jest minus, a raczej w moim portfelu, bo z niego dopłaciłam brakującą kwotę :) 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 17:22, mari23 napisał:

wpłaty:

25,- mtf zalesie (08.12.)

20,- dorota1  (10.12.)

minus - 309,19 zł stan konta Argo dn. 13.12.2021r

Ale to trzeba uregulować - to duża kwota - a Mari23 ratuje tyle innych psiaków!

Ja daję Argo teraz - od grudnia - 25 złotych deklaracji stałej. Tylko proszę o informację, gdzie tą deklarację wpłacać. Jednak nie ukrywam, że wolałabym bezpośrednio na konto hoteliku. Po wielu latach pobytu na Dogomanii mam ogólnie złe zdanie o wszelkich fundacjach i stowarzyszeniach. Podkreślam - ogólnie złe. Nie piszę o konkretnej fundacji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

W sprawie Argusia nie ma osoby decyzyjnej.. część osób wpłaca na konto hoteliku część na konto stowarzyszenia deczyja należy do wpłacającego 🙂

Ale Mari nie może dokładać tyle ze swojego portfela więc spłata dlugu na koncie stowarzyszenia to dobry pomysł

Konto z pierwszej strony ale może Mari jak tu wejdzie potwierdzi czy się nie zmieniło...

Stowarzyszenie Help Animals
nr konta na które proszę wpłacać pieniążki:

85 9589 0003 0007 2023 2000 0010
 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.12.2021 o 13:10, Tianku napisał:

W sprawie Argusia nie ma osoby decyzyjnej.. część osób wpłaca na konto hoteliku część na konto stowarzyszenia deczyja należy do wpłacającego 🙂

Ale Mari nie może dokładać tyle ze swojego portfela więc spłata dlugu na koncie stowarzyszenia to dobry pomysł

Konto z pierwszej strony ale może Mari jak tu wejdzie potwierdzi czy się nie zmieniło...

Stowarzyszenie Help Animals
nr konta na które proszę wpłacać pieniążki:

85 9589 0003 0007 2023 2000 0010
 

 

Ale Mari23 pisała, że spłaciła na konto stowarzyszenia ze swoich prywatnych pieniędzy ten dług Argo, więc moją deklarację wpłacałabym na Jej prywatne konto (to byłby realny i prawdziwy zwrot długu).

To stowarzyszenie nic nie dopłaca do Argo? Tylko dysponuje pieniędzmi prywatnych darczyńców z Dogomanii?

Logicznie rzecz biorąc - po co to pośrednictwo, które obecnie tylko generuje problemy finansowe? Przecież nikt nie będzie co miesiąc wpłacał po 300 złotych na konto stowarzyszenia ze swoich prywatnych pieniędzy...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.12.2021 o 12:38, Monika z Katowic napisał:

Ale to trzeba uregulować - to duża kwota - a Mari23 ratuje tyle innych psiaków!

Ja daję Argo teraz - od grudnia - 25 złotych deklaracji stałej. Tylko proszę o informację, gdzie tą deklarację wpłacać. Jednak nie ukrywam, że wolałabym bezpośrednio na konto hoteliku. Po wielu latach pobytu na Dogomanii mam ogólnie złe zdanie o wszelkich fundacjach i stowarzyszeniach. Podkreślam - ogólnie złe. Nie piszę o konkretnej fundacji.

Jeżeli chodzi o Stowarzyszenie Help Animals i opłaty za Argusia to nic się od lat nie zmieniło, ponieważ to ja prowadzę księgowość tego stowarzyszenia - nie ma możliwości, żeby pieniążki poszły na cel inny, niż zaznaczony we wpłacie :)

A "zmiany" w SHA to jedynie takie, że wszystkim chyba się znudziło pomaganie i zostałam z tym prawie sama, finansowo ( 300zł dała dla Argusia) pomaga w krytycznych sytuacjach moja koleżanka, viceprezes SHA . Stowarzyszenie powstało właśnie po to, żeby móc zbierać fundusze na Argo, Marcela, Ksenię, Rudzika i psiaki z Dobrocina, bo Fundacja For Animals zdecydowała, że już im pomagać nie będzie. I tak to się toczy...

Co do "długu" Argusia, najważniejsze, że u Murki nie zalegamy, bo tam on przebywa i generuje koszty. Stowarzyszenie przez te kilkanaście lat wiele razy dopłacało do Marcelka(*) i Argo, wiele sporych długów było pokrywanych, żeby Argo był "na zero", teraz też nic się z powodu tego "długu" nie dzieje. To, że na koncie SHA nie ma zbyt wiele środków i wpłaciłam brakującą kwotę ze swojego własnego portfela to też nie problem, nie mam wprawdzie stałej deklaracji, ale też wiele razy wpłacałam na jego utrzymanie i niech tak zostanie. Czasem dostałam coś dla moich psiaczków i dzieliłam się z Argusiem darowiznami, czasem z braku funduszy wpłacałam z własnego portfela, ale zawsze dbałam, żeby Murka nie czekała miesiącami na pieniążki. Gdyby nie brak załozycielki watku i ciągłości postu rozliczeniowego, byłoby to widoczne, ale i tak jest to do sprawdzenia w kolejnych rozliczeniach na wątku. "Pośrednictwo stowarzyszenia" polegało głównie na tym, żeby płacić na bieżąco bez względu na ilość zebranych środków, nie tylko tych z Dogomanii. Nie ma żadnego problemu w tym, żeby Dogomaniacy wpłacali bezpośrednio na konto hoteliku, a stowarzyszenie (czyli ja i koleżanka) ewentualnie dopłaci brakujące kwoty. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.12.2021 o 13:46, Monika z Katowic napisał:

Ale Mari23 pisała, że spłaciła na konto stowarzyszenia ze swoich prywatnych pieniędzy ten dług Argo, więc moją deklarację wpłacałabym na Jej prywatne konto (to byłby realny i prawdziwy zwrot długu).

To stowarzyszenie nic nie dopłaca do Argo? Tylko dysponuje pieniędzmi prywatnych darczyńców z Dogomanii?

Logicznie rzecz biorąc - po co to pośrednictwo, które obecnie tylko generuje problemy finansowe? Przecież nikt nie będzie co miesiąc wpłacał po 300 złotych na konto stowarzyszenia ze swoich prywatnych pieniędzy...

Jestem za tym żebyś wpłaciła mari23 , jeśli możesz skumulować swoje deklaracje.

Po bazarku pytałam mari23 czy przelewać do Murki ale dyskretnie nie odpowiedziała :). Myślałam, że minus jest tu i tu.

Wpłaty na Stowarzyszenie o tyle mają sens, że Murka nie musi męczyć się z wieloma drobnymi wpłatami na Argo i wiele innych psiaków a także można te wpłaty na Stowarzyszenie uwzględnić w rozliczeniu rocznym podatku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.12.2021 o 21:30, GatoNegro22 napisał:

Czyli nadal nic nie wiem. Wpłacę moją deklaracje albo na konto mari23, (ale tego konta nie mam) albo na konto Help Animals, bo tam jest minus. Proszę mari23 zdecyduj. 🙂

Na prywatne konto nie chcę absolutnie nic, jeśli chcesz, możesz wpłacać na podane wyżej konto Stowarzyszenia, albo do Murki bezpośrednio :)

Rozliczenie zrobiłam dokładnie,  "księgowo" jak zawsze, ale to nie znaczy, że koniecznie natychmiast trzeba ten minus spłacić :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...