Jump to content
Dogomania

Piękny Bilon w Nowym Domku Dziękuję wszystkim za wsparcie Bilonika !


Klaudus__

Recommended Posts

nie wiem czy go zaczipowali, sądzę ,że nie.Ale z tymi czipami to też nie jest takie proste.Jak przciętni ludzie znajda psa, to nie pobiegną sprawdzać czy ma czipa.Ale oczywiście czasem ułatwia to odnalezienie właścicieli.Podpowiem im to w mejlu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja będąc już w PL 2 psy znalazłam i pierwsze co to leciałam chipa szukać i na szczęście 2 miały :)
ale przeciętny człowiek jak znajdzie psa to oddaje go do schroniska - a tam zawsze chipy sprawdzają i dzwonią, więc na pewno warto - nie wiem w jakiej dzielnic mieszkają - ale tu jest lista wetow gdzie to można za darmo zrobić [url]http://www.wroclaw.pl/m3508/p48567.aspx[/url] , myślę, ze warto skorzystać, bo w innych miastach kosztuje ok 60-90zł :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

niestety mam złe wieści z samego rana.Dzwonił pan Bilona .Chcą oddać psa, ponieważ od ok.2 miesięcy warczy znowu na córeczkę z zazdrości o zabawki, gdy wychodzą z domu nawet na godzinę , niszczy co się da .Zgryzł drzwi wejściowe,, jakieś meble, gumoleum. Powiedział ,że mogą go przetrzymać jeszcze miesiąc. Spytałam czy są gotowi popracować pod kierunkiem behawiorysty przez ten miesiąc, zgodził się.
poprosiłam , by się skontaktował z klaudus , bo z Nią podpisywał umowę.
Radźcie cioteczki kogo poprosić o pomoc? Jest wątek wrocławski pomocy psom, może tam uderzyć o polecenie behawiorysty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']kolezanka zna behawioryste z wrocka ,opowie mu o Bilonie.[/QUOTE]
super:) mam nadzieję, ze będą chcieli współpracować, bo bez tego to i tak nic nie wyjdzie... ja jescze tydzień dwa jestem poza siecią, zaglądam tylko, ale postaram się pomóc w miarę możliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']A Bilon wczesniej demolowal cos w domu ..? Dziwne ,ze tak nagle zaczal niszczyc..[/QUOTE]
może ma za mało spacerów i ogólnie nie ma gdzie energii spożytkować... Teraz na dniach do bokserów wróciła w trybie interwencji zabrana od nas bokserka - też w okropnym stanie i jak się okazało spacerów dużo nie miała... Jakiś wysyp chyba

Link to comment
Share on other sites

Hej,
Poker jak to jest , czy pies tak nagle zaczął demolować..... czy robił to wcześniej? Ile oni mu czasu poświęcają, spacery, zabawa, podstawowe komendy. Psy niszczą z dwóch powodów: stres albo nuda. Nie jestem specjalistą , ale wydaje się , że ten pies nie wie gdzie jest jego miejsce. Dziś będę się widzieć z behawiorystą szkoleniowcem, może coś doradzi, ale nic nie obiecuję. Nie mam czasu czytać cały wątek, w jakich sytuacjach on startuje do małej ?

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałam on startuje do małej z zazdrości o zabawki. Z tego co wiem chodzili z nim dużo , czy teraz nie wiem. Przypuszczam ,że on nie zna miejsca w szeregu. Młoda pańcia i chyba pańcio są za mało konsekwentni.Kilka miesięcy temu ten temat był przerabiany, podobno stali się bardziej stanowczy.
Nie można ich tak całkiem potępiać, bo za naszą radą wykastrowali go , czekali teraz licząc ,że się poprawi , ale jest coraz gorzej. Nie wyrzucają go natychmiast i jak pisałam pan zgodził się na pracę z behawiorystą.Pańcio powiedział ,że pal licho zniszczenia ,ale martwią się o dziecko, które podobno teraz boi się psa.
Ja ich nie bronię tylko staram się podejść do sprawy w miarę obiektywnie i bez nadmiernych emocji.

Link to comment
Share on other sites

Nie potępiam. Jest jak jest. Trzeba zrobić wszystko, żeby było lepiej. Bezpieczeństwo dziecka jest tu najważniejsze, ile ono ma lat, czy jest to niemowlę ? Jak wtedy pracowali z psem gdy warczał ? I co udało im się wypracować, bo chyba cos się udało, skoro na pewien czas problem zniknął. BYć może powinni jeszcze raz to wszystko ćwiczyć, ale nie zaprzestawać tylko wzmacniać w nieskończoność. Na temat niszczenia w domu jest mnóstwo artykułów w necie, bardzo pomocnych. Czy zrobili cos w tym kierunku? Gdzie tu mi się o oczy obiło , że Bilon jest karny. Jeśli tak to nie pwoinno byc problemów z jego ułożeniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...