Jump to content
Dogomania

Linienie u haszczaków


Hayne

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam do Was wielka prosbe zwiazana z tematem. Na aukcji na allegro [url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=121697416[/url] pani sprzedajaca szczeniaki napisala:

[QUOTE]Jednak należy sie liczyć z tym, że dwa razy do roku wymieniają swój puch, a wtedy sierść jest wszędzie:)Ale to tylko kwestia kilku dni.[/QUOTE]

Od kilku dni rozmawiamy z nia proszac, aby zmienila ten opis, bo pozniej ktos odda psa zszokowany, ze linienie trwa dluzej niz kilka dni i majac dosc ciaglego odkurzania. Pani odpisala mi, ze jej pies linieje 1,5 tygodnia, bo ma swietna genetyke gdyz pochodzi ze wspanialej hodowli i jest na dobrej karmie + biotyna a ja sie nie znam. Na nic tlumaczenia, ze inni wlasciciele psow twierdza podobnie jak ja, ze okres linienia trwa dluzej, a czasami nawet zdecydowanie dluzej, przy czym u kazdego psa inaczej i w zasadzie nie ma reguly.

Stad wlasnie moja prosba do Was - czy moglibyscie napisac jej doslownie jedno zdanie, ile trwa okres linienia u Waszych psow i poprosic, aby nie wprowadzala w blad kupujacych? Zrobcie to prosze dla psiakow, moze gdy wiecej osob jej to napisze to do niej dotrze. Jej e-mail podam na pw - prosze tylko o sygnal od osob zainteresowanych.

Im wiecej dostanie e-maili tym wieksza szansa na powodzenie. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']Taaaa......... Jak sie trzyma psa w kojcu na dworzu to wtedy moze i trwa kilka dni... :mad::mad: bo wogole tego sie nie odczowa(przynajmniej tak sadze) :-o[/quote]

chicken Jura jest psem kojcowym a pisałam juz ile to trwa i nawet w przypadku psa kojcowego to się odczuwa, bo przecież nie zamkne jej na miesiąc na czas intensywnego liniena w kojcu. Ona ma kojec zamykany tylko na noc a tak to jak jej sie uda wejsć do domu to jest w domu i śpi na tapczanie a jak nie to leży na dworze.

Link to comment
Share on other sites

Hmm no tak... Ale sa ludzie ktorzy nie pozwalaja wchodzic psom do domu :cool1: >nie mowie tu o zadnym z WAS<
Ja sobie to tak wyobrazam., bo jesli pies nie jest wogole do domu wpuszczany to chyba linienia sie az tak bardzo nie odczua jak pies caly czas jest w domu. Kesi tez teoretycznie moglaby byc na dworze ale boje sie ze by sie podkopala bo jest zwykla siatka tylko :shake: A poza tym ogrodek za duzy nie jest i nie ma sensu jej meczyc w malym :-( A Kesi to nasze (moje i mojej mamy) dziecko i nie pozwolimy zeby spala bidula na dworzu :eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']Mam do Was wielka prosbe zwiazana z tematem. Na aukcji na allegro [URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=121697416"]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=121697416[/URL] pani sprzedajaca szczeniaki napisala:



Od kilku dni rozmawiamy z nia proszac, aby zmienila ten opis, bo pozniej ktos odda psa zszokowany, ze linienie trwa dluzej niz kilka dni i majac dosc ciaglego odkurzania. Pani odpisala mi, ze jej pies linieje 1,5 tygodnia, bo ma swietna genetyke gdyz pochodzi ze wspanialej hodowli i jest na dobrej karmie + biotyna a ja sie nie znam. Na nic tlumaczenia, ze inni wlasciciele psow twierdza podobnie jak ja, ze okres linienia trwa dluzej, a czasami nawet zdecydowanie dluzej, przy czym u kazdego psa inaczej i w zasadzie nie ma reguly.

Stad wlasnie moja prosba do Was - czy moglibyscie napisac jej doslownie jedno zdanie, ile trwa okres linienia u Waszych psow i poprosic, aby nie wprowadzala w blad kupujacych? Zrobcie to prosze dla psiakow, moze gdy wiecej osob jej to napisze to do niej dotrze. Jej e-mail podam na pw - prosze tylko o sygnal od osob zainteresowanych.

Im wiecej dostanie e-maili tym wieksza szansa na powodzenie. :)[/quote]



Zgłosiłam naruszenie zasad opisu na Allegro, napisałam również maila do tej kobiety,

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4]A ja dostałam meila z odpowiedzią od tej Pani o takiej treści:
[/SIZE]Wiem że na dogomanii jest post aby wysyłać do mnie takie maile. Jednak
dostaje także maila od osób , których psy tak samo jak i moja sunia tracą
sierść w trakcie linienia tylko przez kilka do kilkunastu dni. Więc, jeszcze
raz zaznaczam, nie mam duzej hodowli, urodziły nam się tylko dwa
szczeniaczki i nie sprzedawałabym ich, gdybym miała warunki do zatrzymania.Nigdy
nie sprzedamnaszych maluszków komuś nieodpowiedzialnemu!!!!Nie uważam
także, iż podaję fałszywe informacje.Moja sunia, wymienia całe futro w ciągu
kilku dni. Poza tymi dwoma okresami traci tyle samo sierści co np. labrador
od naszych sąsiadów. I nie uważam żeby był to problem! Jeżeli ktoś w ogóle
decyduje się na psa, to musi się liczyć ze wzmożonym porządkiem. Ale nie
jest to tylko i wyłącznie problem husky!!!!!Dlaczego więc przysyłacie mi
Państwo takie maile? Jest bardzo wielu nieuczciwych hodowców, którzy hoduja
psy typowo pod sprzedaż, a Państwo nagabujecie kogoś, kto dla tych psów
oddałby wszystko!!!! Jest mi bardzo przykro. A oto treść listu który
dostałam od Pani, która tak samo podziela moją opinię:



"Witam.ponizszy post znalazlem na dogomani.
Pani reimar twierdzi ze linienie u husky trwa dlugo a moja suczka ostatnio
liniala pare dni i zrzucila cale futerko .
A jezeli chodzi dogomaniakom o straszenie klientow na szczeniaczki to myla
sie dlatego ze twierdzac ze husky musi biegac dziennie 20 kilometrow to
zupelna bzdura itd. i tp. co wypisuja na tej dogolandi , tez mam w tej
chwili szczeniaczki ale ludzi przestrasza wlasnie to 20 km a nie linienie .
a jezeli chca zeby usunela poni , pan , linienie to najpierw niech usuna te
wszystkie bzdury co wypisuja a najlepiej niech pojada i spytaja sie eskimosa
czy psy ciagna sanie dziennie 20 km .
pozdrawiam i zycze szybkiego sprzedania szczeniaczkow

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"Witam.ponizszy post znalazlem na dogomani.
Pani reimar twierdzi ze linienie u husky trwa dlugo a moja suczka ostatnio
liniala pare dni i zrzucila cale futerko .
A jezeli chodzi dogomaniakom o straszenie klientow na szczeniaczki to myla
sie dlatego ze twierdzac ze husky musi biegac dziennie 20 kilometrow to
zupelna bzdura itd. i tp. co wypisuja na tej dogolandi , tez mam w tej
chwili szczeniaczki ale ludzi przestrasza wlasnie to 20 km a nie linienie .
a jezeli chca zeby usunela poni , pan , linienie to najpierw niech usuna te
wszystkie bzdury co wypisuja a najlepiej niech pojada i spytaja sie eskimosa
czy psy ciagna sanie dziennie 20 km .
pozdrawiam i zycze szybkiego sprzedania szczeniaczkow[/QUOTE]


No prosze... jakich my tu mamy odwaznych znawcow rasy... tak odwaznych, ze nie maja nawet odwagi publicznie napisac co mysla...

Otoz tajemniczy superhodowco... skoro tak doskonale sie znasz na husky, to powiedz mi o czym swiadcza posty w tym temacie? Przeciez wyraznie wymienia sie tu doswiadczeniami wielu wlascicieli husky i jak widac linienie u ich psow trwa dluzej niz kilka dni. Czyli co? Pan wie lepiej niz kilkadziesiat osob z kilkoma psami? Czy nic Panu to nie mowi? Ponoc madremu czlowiekowi wystarcza dwa slowa, glupiemu referat za malo...

Prosze sie tez zastanowic, gdzie pan tu wyczytal, ze husky [B][U]MUSI[/U][/B] biegac 20 km dziennie??? Powinien biegac, ale nigdzie nie jest powiedziane ze az tyle i ze codziennie a to chyba roznica? I niech Pan zapyta tego eskimosa ile dziennie biegaja jego psy, tylko niech Pan usiadzie wczesniej, bo moglby sie Pan przewrocic z wrazenia...

I szczerze powiedziawszy jest mi wyjatkowo milo, ze udalo nam sie odstraszyc kilku chetnych na Panskie szczenieta, bo takiego hodowcy jak Pan nie warto wspierac, wydajac u niego swoje pieniadze. Lepiej je wydac u madrego hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

taaaa, mało tu takich co by dali ręco sobie obciać, zeby tylko zamknąć buźki, tym, ktorzy mówią, ze husky to musi biegac.
Nawet niektorzy się z tą nienawiścią nie kryją...
W końcu odstraszamy klientów, i nie daj boże żeby sie źródlo utrzymania ucięło. A to wszystko rzekomo w imię miłości do rasy, idei, i oczywiscie, wszyscy dokładają do interesu.
Ręce opadają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']No prosze... jakich my tu mamy odwaznych znawcow rasy... tak odwaznych, ze nie maja nawet odwagi publicznie napisac co mysla...

Otoz tajemniczy superhodowco... skoro tak doskonale sie znasz na husky, to powiedz mi o czym swiadcza posty w tym temacie? Przeciez wyraznie wymienia sie tu doswiadczeniami wielu wlascicieli husky i jak widac linienie u ich psow trwa dluzej niz kilka dni. Czyli co? Pan wie lepiej niz kilkadziesiat osob z kilkoma psami? Czy nic Panu to nie mowi? Ponoc madremu czlowiekowi wystarcza dwa slowa, glupiemu referat za malo...

Prosze sie tez zastanowic, gdzie pan tu wyczytal, ze husky [B][U]MUSI[/U][/B] biegac 20 km dziennie??? Powinien biegac, ale nigdzie nie jest powiedziane ze az tyle i ze codziennie a to chyba roznica? I niech Pan zapyta tego eskimosa ile dziennie biegaja jego psy, tylko niech Pan usiadzie wczesniej, bo moglby sie Pan przewrocic z wrazenia...

I szczerze powiedziawszy jest mi wyjatkowo milo, ze udalo nam sie odstraszyc kilku chetnych na Panskie szczenieta, bo takiego hodowcy jak Pan nie warto wspierac, wydajac u niego swoje pieniadze. Lepiej je wydac u madrego hodowcy.[/quote]

Ja równiez dostałam odpowiedz a nawet zaproszenie że mam przyjechać i powąchać psy:lol:że niby nie pachną....
Hodowca pisząć o łagodności swojej suczki nie wziął pod uwagę tego że szczenięta mają również tatę.Jego geny równiez będą miały wpływ na psychikę szczeniaków
To że kilka osób mających husky pisze maile świadczy o tym że nie ma racji, choć w każdej rasie zdarzają sie wyjątki, i może ta suka jest właśnie wyjątkiem:razz:
Z jednej strony deklarowana miłość a z drugiej chęć szybkiej sprzedaży szczeniat.Bez komentarza:shake:

Link to comment
Share on other sites

Z takich powodów nie zaglądam na allergo w "poszukiwaniu" żywych zwierząt bo można się załamać :shake: u mnie okres linienia trwał dlugo (nie wiem ile dokładnie) ale chyba wreszcie się skończył i pies odzyskiwa powoli futro. Kilka, kilkanaście dni? :cool1: coś mi tu nie pasi... mój tracił sierściuch chyba przez miesiąc :lol: albo mylę pojęcia...

Link to comment
Share on other sites

Mój futrzak jeszcze dobrze nie skończył letniej wylinki a już chyba zaczął jesienną. Ludzie żeby zarobić pare groszy na psim nieszczęściu są w stanie potencjalnemu nabywcy wcisnąć każdy kit, nawet że haszczaki to świetne psy stróżujące:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Wiem, słyszałam o takim przypadku na allegro :cool1: ale koleżanka mi opowiadała że w jej okolicy domu strzeże... Malamut :roll: ponoć miał biegać w zaprzęgu ale jego nietolerancja wobec innych samców go z tego "wyrzuciła" :-( od tamtej pory "strzeże" domu ciągle wyjąc...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moje dwie samojedki się lenią - dywany zwinięte i na strychu. Haska jeszcze nie zaczęła - czekam cierpliwie, a że nie znosi grzebienia, szczotki i inych cudownych wynalazków do czesania - czeka nas droga przez mękę!:lol: Za to samojedki czesać się uwielbiają i mogę to robić codziennie i najlepiej (dla nich) cały dzień. Więc jak się przyłożę do czesania to po dwóch tygodniach koniec z białym futrem w domu. No chyba, że haska zacznie...

Link to comment
Share on other sites

Husky-regan trzymam cię za słowo z tą zimą bo ani ja ani mój psiak już nie możemy się doczekać kiedy porządnie sypnie. A jeśli chodzi o futerko to mój obrósł okrutnie tylko jak się zrobiło troszkę cieplej to odrobine puścił, ale od kilku dni ani włoska na dywanie chyba faktycznie zima idzie:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...