Jump to content
Dogomania

Linienie u haszczaków


Hayne

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No ja mam jeszcze prawie miesiąc i albo do tego czasu Jura nie wylinieje całkowicie, albo wylinieje doszczetnie jak w zeszłym roku

[IMG]http://img138.imageshack.us/img138/230/jurka5006ci7ar.jpg[/IMG]

Tak wygladała rok temu kilka dni po wystawie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Moze czesz ja duzo.Slyszalam ze czesanie przyspiesza odrastanie wlosow.
Ja w zeszlym roku jakis miesiac przed klubowka zaczelam Azji podawac Aminobiotyne w tabletkach i na klubowce siersc miala ladna.Tylko nie wiem na ile byl to efekt podawania tych tabletek a na ile to,ze poprostu byl to jej czas obrastania w nowe futro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18']A co powiecie na ten preparat? Ktoś go stosował? Efra a te Twoje tabletki daja jakieś efekty i na czym polega ich działanie? Da rade zrobić coś z tą sierscią do wystawy? Czy raczej są marne szanse?

[URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1423&action=prod"]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1423&action=prod[/URL]

[IMG]http://img105.imageshack.us/img105/8098/n14239lj.jpg[/IMG][/quote]

Laveta jest doskonała, ale nie można jej stosować zbyt często, bo uzależnia organizm i przestaje działać. My używamy ją w ostateczności, jak bardzo szybko potrzebny jest włos i działa bez zarzutu :-).
Ponadto bardzo dobry jest gammolen.
W tym roku ekspresowo Alpinka musiała obrosnąć i udało się za pomocą tych preparatów. Obrosła w ciągu półtora miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']Paulinka18 a na którą wystawę się tak szykujecie :razz:[/quote]

Do naszego Kalisza bo u mnie rodzince nie chce sie jeździć dalej :shake: A patrząc na to, że ona przeważnie latem jest łysa najlepiej jeździć zimą no a zimą mama twierdzi, że niebezpiecznie bo ślizgo i gadaj se z takimi :mad: . Jedynie we wrześniu pojedziemy do Wrocławia na miedzynarodówkę i pewnie na ten rok znowu zakończymy wystawy chyba, że jeszcze gdzieś uda mi się uderzyć :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Hayne']Czy ktoś może mi napisać ile przeciętnie trwa linienie u haszczaków? U naszej suni właśnie się rozpoczęło to straszne zjawisko, a klubówka już niedługo... Nie wiem czy jest sens zapisywać ją na wystawę? (dodam jeszcze, że linieje pierwszy raz)

:???:[/quote]
moj to jcaly czas linieje! Ale to jest tragiiczne.Garściami się wyjmuje:lol: Ci co jeszcze nie doszli do linienia huszczakow uprzedzam,że ciężkoo.Chociaż to zależy od podszrrstka psa.

Link to comment
Share on other sites

A propo linienia-sadzicie ze kapiel husky jest dobrym rozwiazaniem? Hodowca powiedzial mi ze lepiej tego nie robic u huskich i wogole u psow polnocnych bo straci naturalna ochrone przed zimnem... Teraz mamy lato a Kesi i tak od czasu do czasu musi sie popluskac w wodzie zeby sie schlodzic bo inaczej nie dalo by rady-pomimo tego ze spi w domu... :cool1: Mam dosc tych upalow-Kesi sie do mnie tez przylacza :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Laveta jest dobra,ale wszystkim moim psom po długim stosowaniu jej strasznie żółkły zęby więc długo faktycznie nie można jej stosować...
kąpać trzeba często jeśli się wystawia psa,jeśli nie to wszystko zależy od stopnia zabrudzenia :cool3:,

Link to comment
Share on other sites

wczoraj Moirze wyczesałam garść sierści tylko z przednich łap:evil_lol:


[quote name='Paulinka18']My kąpiemy Jurę tylko przed wystawami czyli np w tym roku będzie kapana 3 razy no i jak się wytarza w czymś to niestety też ją trzeba wykapać, ale wtedy wystarczy woda i odrobinka szamponu.[/quote]

No patrz... a moja psina to niemalze codziennie funduje sobie kąpiel :eviltong: i to sama z siebie /czasem to kilka razy na dzień/ przy tunelu stoi balia z wodą do której to Moira wskakuje następnie robi kilka obrotów /tak jakoś w półsiadzie/ po czym wyskakuje, biega jak oszalała i z rozpędu znów wskakuje do wody i tak kilka razy /świetnie wygląda przy tym aport w jej wykonaniu-wokół niej jest taka jakgdyby chmura kropel wody

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='HuSkYdIaNa']10-07-06, 14:43 no u mnie to już lepiej ale ciągle linieje:)to już udręka tyle czesu linienia nie spodziewałem się[/quote]

Cały czas to samo ale już mniej tej sierści ma i wygląda jak by była łysa:(można coś z tym zrobić bo wygląda jakby jakaś z kosmosu byłą:razz: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HuSkYdIaNa']Cały czas to samo ale już mniej tej sierści ma i wygląda jak by była łysa:(można coś z tym zrobić bo wygląda jakby jakaś z kosmosu byłą:razz: :crazyeye:[/quote]

Czekać jak sierść odrośnie. Nie ma się czym martwić na zime będzie miała znowu piękne futro.

Link to comment
Share on other sites

u mnie chłopaki lnieją i lnieją, znajoma dała mi do wypróbowania grzebień fachowo nazwany odpliśniarką grubą:evil_lol: i rewelka podszerstek wyciągnięty Janosik wygląda jak szczur wyścigowy i odkurzam już co drugi dzień:multi: , więc polecam zakupić sobie takie ustrojstwo 25 zł kosztuje u mnie . Samo wyczesywanie trwa trochę długo, a ilości wyczesane przeszły moje wyobrażenie około 4 reklamówek puchu. Kasus jeszcze nie ruszony bo nie ma mi kto pomóc bestji trzymać, ale przyjdzie kryska na Kasuska.

Link to comment
Share on other sites

nasza Potwora linieje już ze trzy miesiące-nic nie działa w tej chwili to nawet odkurzam ją odkurzaczem co znosi ze stoickim spokojem :multi:
czekam na zimę z utęsknieniem,żeby Gina wyglądała pięknie i żebym nie musiała non stop z odkurzaczem chodzić po chacie :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ha!
A mojemu juz prawie cale nowe futro odroslo ;P nabral 'masy' .
I kolejny rok przezylam fale fruwajacego futra, i nie bylo nawet tak zle.Linienie trwalo z 3 miesiace.Odkurzanie pare razy w tygodniu i dywan ktory zazwyczaj jest zielony, zmienial kolor na bialy =='

Link to comment
Share on other sites

My najgorsze chyba mamy za sobą. Nie ma tylu kłaków podczas wyczesywania, a i po domu fruwa mniej. Można więc odkurzać co drugi dzień, a nie codziennie ;) Podszerstka prawie nie ma, teraz mu wychodzi włos okrywowy. Ale łysy mój Szaman jeszcze nigdy nie był :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...