Jump to content
Dogomania

Linienie u haszczaków


Hayne

Recommended Posts

Czy ktoś może mi napisać ile przeciętnie trwa linienie u haszczaków? U naszej suni właśnie się rozpoczęło to straszne zjawisko, a klubówka już niedługo... Nie wiem czy jest sens zapisywać ją na wystawę? (dodam jeszcze, że linieje pierwszy raz)

:???:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U mojega psa trwa to ok. 3 tygodni(apogeum) ale futro zrzuca przez 3 miesiące. Tyle że u mojego apogeum przypada a lipiec... ;)
Coś wcześnie u Twojego.
Ale juz dzisiaj czytałem co nieco i słysze że i inne linieją.
Ciekawe czy w lipcu będą miały zimowe futro?:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie slyszalem szczerze mowiac o podawaniu siemia lnianego na odrost siersci, nam wet jedynie polecal przygotowywac w momencie kiedy pies sie dosc powaznie zatruwal czyms.A jak podawac? na opakowaniu ziol, jest napisane. Zwykle jest to maly garczek, troche nasion siemia , i gotowanie az powstanie z tego galaretowata esencja. Napewno pisze sposob przygotowywania.

A co do siersci. Hasan porzucal pierwszy raz siersc przez okres wakacji, mimo ze byl czesany co dzien. I co ciekawsze ostatnimi dniami, moze 2 tygodnie, teraz, widze ze znow zaczyna, lecz ilosc tej siersci ktorej sie pozbywa jest mniejsza stanowczo niz w apogeum w wakacje. Wiec pewnie to tak symbolicznie tylko, zebym za bardzo sie nie przyzwyczajal :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='HuSkYdIaNa']Daisunia ja mam od wczoraj i w domu i w samochodzie bialo:Pzaczela Diana moja glubic siersc teraz:]i koszmar trzeba co chwile odkurzac i ja skubac:)okropienstwo[/quote]
jak daisy zacznie liniec to zrobie zdjecie jak to wyglada u nas w aucie :lol:
my przestalismy odkurzac co chwila mama poprostu raz w tygodniu odkurza
a i tak dalej jest bialo za chwile bo daisyś machnie ogonem i dom wyglada dokladnie tak jak przed sprzątaniem :lol:

Link to comment
Share on other sites

A u mnie już się kończy :cool3: Szaman jest golutki, futerko cieniutkie, podszerstka w zasadzie nie ma. W domu wciąż się odkurza co 1-2 dni ale to już nie to co na poczatku linienia ;) Dlatego jestem zdania, że [B]IDZIE WIOSNA[/B] :lol: No bo jak psy futro zrzucają to przecież musi o czymś świadczyć :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ratunkuuu... Czy idzie jakoś spowolnić linienie? Jura zaczęła linieć w marcu jak były te ciepłe dni, później przestała bo było przez jakiś czas zimno i deszczowo no i teraz znowu zaczyna a za 26 dni wystawa :shake: Już w zeszłym roku pojechałyśmy łyse i boję się, że znowu się to powtórzy.

Myślałam już, żeby ją zamknąć w jakiejś chlodni, ale nie ma takiej dużej w pobliżu:diabloti: :evil_lol: :evil_lol: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Niestety temperatura niewiele ma z tym wspólnego. Kiedy nadchodzi czas, następuje wymiana sierści i tyle... mozna ją przyspieszyć, trochę spowolnić jak się wie, kiedy haszczak będzie zrzucał sierść, ale nic poza tym. Ja miałem 2 delikwentów totalnie łysych w zimowe dni, aż żal było patrzeć...

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

nie temperatura a hormony, dlatego czesto jest tak ze suki linieja przed cieczka, stad zwykle dwa razy w roku, a psy - z racji swojej uprzywilejowanej pozycji w tej kwestii raz w roku. Nie jest to regula, husky nie uznaja chyba zadnych regul ;-)

Link to comment
Share on other sites

A co powiecie na ten preparat? Ktoś go stosował? Efra a te Twoje tabletki daja jakieś efekty i na czym polega ich działanie? Da rade zrobić coś z tą sierscią do wystawy? Czy raczej są marne szanse?

[URL="http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1423&action=prod"]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1423&action=prod[/URL]

[IMG]http://img105.imageshack.us/img105/8098/n14239lj.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...