Jump to content
Dogomania

Wolontariat w schronisku w Katowicach!! Ruszyliśmy!! Poszukiwani wolontariusze!!!


Istar19

Jaki dzień Ci najbardziej pasuje (poza sobotą) do spotykania się w schronisku ?  

53 members have voted

  1. 1. Jaki dzień Ci najbardziej pasuje (poza sobotą) do spotykania się w schronisku ?

    • poniedziałek
      1
    • wtorek
      8
    • środa
      5
    • czwartek
      19
    • piątek
      20


Recommended Posts

z uwagi na pogodę odwołuję jutrzejsze zajęcia, Katowice są kompletnie nieprzejezdne, trudno zrekompensujemy to psiakom w sobotę, między Chorzowem a Sosnowcem dziś od 16 auta stały przesuwając się metr za metrem, centrum Katowic nieprzejezdne, krótki odcinek jechałam ponad godzinę, na Granicznej auta obracało w poprzek, wiem, że będziecie narzekać, ale ten jeden dzień ataku zimy musimy sobie darować, bo jedynie mogli by przyjść Ci którzy mogą dojść na piechotę, bo tramwaj do schroniska nie kursuje

Link to comment
Share on other sites

Mam propozycję dotyczącą szkoleń zimowych, napiszcie mi co o tym sądzicie.

Chciałbym zebrać po 0,50 zł na herbatę i cukier, i parzyć zawsze przed zajęciami gorącą herbatę. Różnie każdy dojeżdża, niektórzy z Was tłuką się autobusem i nie maja możliwości zabrania termosu.A w czasie zajęć, czy po przyjściu każdy jest zziębnięty.
Koszt nie będzie duży, jest nas tyle, że jak każdy wrzuci po 0,50 zł to na herbatę i cukier wystarczy na cały miesiąc, albo i dłużej.
Najchętniej parzyłabym do termosów, jeden mam zbędny i na pewno przyniosę, może jeszcze ktoś też ma???

Dobrze by też było przynieść parę kubeczków, bo jednorazówki za drogo nas wyjdą, a każdy może się przebiec do łazienki i umyć po sobie.

Napiszcie mi co sądzicie o takiej propozycji, czy macie jakieś zbędne kubeczki do przyniesienia, a może jeszcze jakiś termos???

Link to comment
Share on other sites

Ten dzień otwarty na pewno nam pokazał co musimy poprawić jeszcze przed następnymi pokazami, bo chwilami panował chaos, a tak nie może być.
Szkolenie psiaków wg mnie wypadło rewelacyjnie, obie szkoły i ćwiczenia indywidualne (mnie osobiście) bardzo się podobały, Hosi całkiem opanował moje serce, ale wszystkie wypały super. Pierwszy raz ćwiczyły na podium a wychodziło im to jak zawodowcom.

Przy następnym pokazie mody musimy miedzy opisami psów wtrącać informacje o psiej modzie, o odblaskach, płaszczykach, bezpieczeństwie itp. Będzie wtedy ciekawiej a jednocześnie da to chwilkę na wejście następnego psa.
Nie mówię juz o tym, że duża część nie dała opisu psa - dla mnie to wstyd, że dziewczyny same chodziły po Internecie szukały na stronach, co tez o danym psie pisze. Na następny raz myślę, że nie dojdzie do takiej sytuacji, bo dal opiekuna opisać 1 psa to "pryszcz", a opisać 30 bez znajomości psa, to spory problem. Tym bardziej jestem pełna podziwu dla Agnieszki i Marzeny. należą się im wielkie, wielkie brawa!!!

Od czwartku będę wraz z Ania układać listę psów stałych wraz z opiekunami, postaram się zrobić opisy boksów, dlatego nadal są aktualne opisy psów, najlepiej na picaso.

Byłam pod wrażeniem opisu Karoliny Wąsik - Lola - kapitalny opis, bardzo miło mi się go czytało, może Karolinko pomożesz ułożyć inne opisy? Kto ma jeszcze polot literacki, Iza to tez kapitalne opisy robisz, może pomożesz innym???

Taki opis od razu zwraca uwagę na danego psa, jeżeli ktoś nie bardzo potrafi pisać to poproście innych, na pewno nie odmówią pomocy, a większość piesków ma standardowe 3 zdania: piszczotliwy, nieagresywny, energiczny...

Link to comment
Share on other sites

Ogłaszam konkursik na najfajniejszą i najbardziej chwytna nazwę imprezy, którą chcemy zorganizować w maju.
Nie może to być: "Adoptuj zwierzaka" bo przyjdą nieliczni
nie może być np. "Psi festyn", bo będą z nami kociarze i koty
Kompletnie nie mam polotu na nazwę
Nazwa powinna być do środy (tej środy!!!)

Link to comment
Share on other sites

myślę,że należy powiedzieć głośno co się stało
czy się to komuś podoba, czy nie

Niedziela rano ok 10,00 telefon- dzwoni Sylwia z ''cudowną'' informacją
W boskie 29 kocia wolontariuszka widziała pełzające szczeniaki
Dla mnie SZOK, jak to?? przecież to boks bytowy dorosłych psów- suki siedzą tam z wykastrowanym psem
Zbieram myśli i pierwsza decyzja- UŚPIĆ
Sylwia ma słowotok klnie, narzeka, prosi- proszę o chwilę na zastanowienie i mówię,że oddzwonię
Wybierałam się na giełdę, może nie po drodze, ale postanawiam jechać do niej
W tym czasie dzwoni telefon- ZNOWU- o zgrozo...
Odbieram i słyszę Anetę- z Dziadkiem, naszym 17-letnim ON-kiem jest źle, trzeba go wieźć na Brynów
Odbijam piłeczkę, informując o szczeniakach- w słuchawce chwila ciszy potem cichy pomruk( wiem co powiedziała)
Decyzja szybka, zabiorę Dziadka- giełda może poczekać
W międzyczasie telefony od Sylwii, Iza może dojechać za godzinę
W głowie totalny chaos, jak to wszystko zebrać do kupy , tym bardziej że Sylwia bez kasy , a za eutanazję w jakiejkolwiek lecznicy trzeba zapłacić
Jadę samochodem i układam plan
Sylwię ściągam do Szopienic, tam mam odebrać Dziadka- Chwała ludziom, którzy zabierali tą maleńka psinkę z kwarantanny do domu i podrzucili ją z oseskami na Szopienice
Zabieram ją do auta, jedziemy po Dziadka- maluchy piszczą zmarznięte
Szczylki- 8 sztuk w konenerku przykryte jakimś starym obrusem
Sylwia na granicy wytrzymałości nerwowej- jedziemy na Brynów
Zabieram szczeniaki i idę z nimi i Damianem na dół- nie proponowałam jej nawet, żeby szła z nami
Po kolei wyciągam małe z kontenerka, podaję Damianowi , potem biorę na ręce
Cała ósemka odchodzi w moich ramionach (*)
Wracam na górę, do Sylwii i Dziadka
Wchodzimy do gabinetu, doktor Marta ogląda psa, bada go- my wiemy, jak to się skończy
Wspólnie podejmujemy kolejną trudną decyzję i pozwalamy mu odejść
Byłyśmy przy nim obie, nie umierał samotnie(*)

w schronisku dowiedzieliśmy się, że Delma urodziła w piątek- nikt nas o tym nie poinformował mimo, że ludzie od nas byli wczoraj w schronie

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie osobiście to był szczyt.
Suka oszczeniła się [B]W PIĄTEK!!![/B]
Dziękuję Agnieszce, że poszła z nimi na "dół":shake:
Ja całą noc miałam w uszach ich płacz, ich rozdzierające wycie z zimna....od razu wiadome było co trzeba z nimi zrobić, ale to trzeba było zrobić w piątek, a pracownicy schroniska z pełną premedytacja pozwolili tym 8 bezbronnym istotom zamarzać na tym zimnie!
Nie wiem jak to się stało, zapakować do kontenerka kazałam sobie je od razu, a potem myślałam, na szczęście się udało..zdążyć przed Panem Bogiem....
[*]:-(

A Dziadek przynajmniej w ostatnich chwilach życia nie był sam i to najważniejsze, przez kilka dni był czyjś.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie mam około 20próbek suszonych żołądków wołowych i płatów płuc wołowych. W każdej paczce jest około 4 kawałków. Może chcielibyście je to bym podwiozła jednak ciężko mi powiedzieć kiedy. Można by było je dać psiakom pod koniec szkolenia jako przysmak. Do tego co jakiś czas dostajemy próbki Royala więc jak mi się uda też mogłabym trochę wziąć jako smaczki do szkolenia co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Błagam o pomoc, [B]nie dog[/B], [B]nie west[/B] a [B]kundel[/B], bardzo cierpi, już praktycznie [B]nie chodzi,[/B] mamy czas do soboty inaczej [B]morbital!![/B]!

Bazyl woła o pomoc!
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/197405-Bazyl-m%C5%82ody-pies-z-wyrokiem?p=15891464#post15891464"]http://www.dogomania.pl/threads/197405-Bazyl-m%C5%82ody-pies-z-wyrokiem?p=15891464#post15891464[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[INDENT] [INDENT] [INDENT] [CENTER][SIZE=5][COLOR=blue][URL="http://www.silesiacup2010.pl/silesiacup.html"][B][I]Kolejna Akcja Adopcyjna w Katowicach[/I][/B][/URL][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=5][COLOR=blue][B][I][U]Silesia City Center[/U][URL="http://www.silesiacup2010.pl/silesiacup.html"] !!!![/URL][/I][/B][/COLOR][/SIZE] [/CENTER]


[COLOR=red][I][B][SIZE=5]18 - 19 grudnia 2010 r

[/SIZE][/B][/I][/COLOR]Tradycyjnie ZAPRASZAMY do kwestowania i opieki nad zwierzakami wszystkich chętnych WOLONTARIUSZY- koniecznie z identyfikatorami ;-)

Proszę o wpisywanie się chętnych na wątku silesiowym

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/106922-DZIE%C5%83-PSA-quot-Psiejsko-Czarodziejsko-w-Silesia-City-Center-quot"]http://www.dogomania.pl/threads/1069...ty-Center-quot[/URL] [/INDENT] [/INDENT] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Kochani, bardzo ważna sprawa!
Bokser [B]Goliat [/B]- [URL="http://www.dogomania.pl/threads/197830-GOLIAT-boksiu-w-potrzebie-%21%21%21?p=15884302#post15884302"]http://www.dogomania.pl/threads/1978...2#post15884302[/URL] - [B]PILNIE POTRZEBUJE DT !!! [/B]Znowu jest chory :-(. Kolejny raz przeziębiony. Dostaje leki, ale osłabiony poprzednimi przeziębieniami nie daje rady. Ma krwawą wydzielinę z nosa. PILNIE potrzebuje lokum tymczasowego. Ciepła, spokoju. W schronisku dostaje leki, ale tam nie warunki na to by do siebie doszedł. Bardzo, bardzo potrzebny jest dt. Inaczej niedługo pożegnamy Goliata :-(.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...