Jump to content
Dogomania

ATOS został u nas.


Waldek

Recommended Posts

Waldek, a może zwrócić się z prośbą do fundacji pomagających psom, aby umieściły Atosa na swojej stronie? teoretycznie Atos nadal jest bezdomny, tyle, że gościnnie mieszka u Ciebie. Ja np często odwiedzam stronę fundacji przytul psa. Mam też maila do Pani Eli Lipińskiej z tej fundacji. Inne Fundacje też mają swoje strony. Szukanie domu trwa już dość długo, a do tego Atosik nie jest ani średniakiem ani maluchem, które to są bardziej adopcyjne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

żyjemy, ale wkróce pojawi się problem, otóż przeprowadzamy się do domku z ogrodem, niestety parter tego domku jest jednym wielkim salonem , nie ma pomieszczenia gdzie można by izolować Atosa więc psy będą się musiały zaprzyjaźnić albo naprawdę nie wiem co będzie .....nie mam doświadczenia w zaprzyjaźnianiu dwóch samców owczarków ....bo szczekliwy Kubuś jest niegroźny, kajwyżej dostanie kuksańca od któregoś onka i się uspokoi ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Awit']No to Atosowi poprawią się warunki mieszkaniowe......
Więcej przestrzeni, to i swobodniej sie poczują:-)
Powodzenia życzę!![/QUOTE]

Tylko teoretycznie . W praktyce wugląda to inaczej. Usiłowaliśmy zapoznać Atosa z Foksem i Kubusiem i niestety Atos reaguje umiarkowanie agresywnie. Pozostało już niewiele dni do przeprowadzki i będziemy nadal próbować . W nowych warunkach nie będę miał możliwości odizolowania Atosa od pozostałych psów i komplikuje nieco jego dalszy pobyt u nas. Tym bardziej , że przecierz będą musiały zostawać same w domu. Przyznam, że jeśli dwa samce onki się nie dogadają to Atos może być oddany do schronu a naprawdę szkoda by było aby tak się stało. Mam naprawdę niezły zgryz.
[B]Dodam tylko, że jeśli ktoś by go przygarnął to deklarujemy pomoc w dokarmianiu tzn co miesiąc uzgodniona dawka karmy dla Atosa z naszej strony. [/B]
[B]Naprawdę bardzo proszę o pomoc.

[/B]

Link to comment
Share on other sites

to jak przez 5 miesięcy nie udało się przyzwyczaić Atosa to życia z innymi psami, to zdecydowanie może być tylko jedynym psem w domu. A jak będziecie wychodzić do pracy to Atos nie może mieszkać w ogródku? teraz jak jest ciepło to już nie jest problem dla żadnego psa w sumie.
Może trzeba wznowić ogłoszenia, bo wygasły albo pospadały na sam dół?
Nie piszę tego w złej wierze, ale ja nie mogę od przeszło 3 miesięcy znaleźć domu młodej małej grzecznej zdrowej suni... taki jakiś straszny zastój w adopcjach...
może jednak poprosić fundację np przytul psa, aby umieścili Atosa na swojej stronie?

Link to comment
Share on other sites

[B]Awit[/B]: na spacerach to raczej Foks jest bardziej agresywny do innych psów, Atos mniej zwraca uwagę na inne czworonogi, dziwne....

[B]tripti[/B]: wczesniej nie przyzwyczajaliśmy ich do siebie , widziały sie przez uchylone drzwi i z daleka nie było złych reakcji ze strony Atosa, jeśli chodzi o izolację w nowym miejscu to dom jest tak skonfigurowany że wewnątrz na parterze nie mam jak ich izolować ....chyba że Atosa będę zamykał w ciemniej małej łazience (koszmar) ......jeśli możesz mi pomóc to roześlij ogłoszenia gdzie się da ....bardzo proszę ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waldek']


przyznam, że to trzeba mieć wyjątkowego pecha aby dać kilkadziesiąt ogłoszeń i ......cisza.....[/QUOTE]

no tak,ale to są ogłoszenia internetowe.Nie wszyscy korzystają z internetu.Są ludzie/głownie starsze pokolenie/którzy wiedzę czerpią nadal z gazet.Może w takiej,najbardziej popularnej/regionalnej/gazecie ogłosić Atosa.W naszym regionie taką popularną jest Wyborcza...A swoją drogą Waldku chylę czoła i podziwiam trud jaki wkładasz by Atos znalazł właściwy Dom:roll:

Link to comment
Share on other sites

Od paru dni Kubuś już przechodzi w przedpokoju obok Atosa a Atos bez agresywnej reakcji w stosunku do niego. Chcąc wyprowadzić Kube na spacer nie muszę już Atosa zamykać w łazience.
Natomiast jest agresja w stosunku do Foksa, Foks wyraźnie się cofa i boi się Atosa, dziś spróbowałem z Foksem tego samego manewru co z Kubą i Atos zawarczał oraz rzucił się na Foksa, musiałem go odciągać .Chciał go dziabnąć w ucho. Foks cały w strachu po otwarciu drzwi od pokoju szybko do niego się wycofał . Jeśli Atos nie zmądrzeje to mam wrażenie że w nowym miejscu czeka go buda i łańcuch a jeśli i tam się nie dogada z Foksem to niestety po bardzo wielu próbach będę musiał go gdzieś umieścić a tym miejscem może to być tylko schronisko.

Link to comment
Share on other sites

lepsze, ale też nie przesądzone, że będzie to wykonalne po stronie Waldka i bezpieczne też dla Jego psa. Poza tym Atos ma już konkretny wiek i np. zimą będzie mu na pewno ciężko.
Może jednak uda się dla niego znaleźć jakiś jego własny domek...

Link to comment
Share on other sites

ktoś szuka owczarka, może być starszy: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/182902-Domek-szuka-owczarka-niemieckiego[/URL]

narazie jest mało propozycji, więc może warto zastanowić się w trypie pilnym!!! tylko nie wiem czy Atos lubi koty...???? jak lubi to Waldek wrzucisz jego propozycję z jakimś dodatkowym opisem?

Wiem, że Wrocław, ale to tylko kwestia transportu!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...