Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

No to jeszcze my się pochwalimy :-) Jak wszystko dobrze pójdzie, to powinniśmy rodzić ok 10 marca. Carmen przez ostatni tydzień bardzo się podokrągliła, coś za bardzo... Umowe mamy na 5 szczeniorków i dużooo dziewczynek, zobaczymy czy mamusia się wywiąże :lol:
Maluchy już strasznie baraszkują, a wczoraj w nocy miały chyba imprezke :evil_lol: Czekamy z niecierpliwością na przyszły weekend... i napewno damy znać :-)

Link to comment
Share on other sites

No i prawidłowo :-). Ale pamiętaj, nie przekarmiaj, na razie ma jeść tyle ile cały czas jadła, po usg stopniowo zmienicie karmę i ilość.
U nas 48 dzień,baryłka coraz bardziej baryłkowata, coraz większy apetyt, tyle samo energii i szaleństwa, nic bardziej spokojna.
Mamy już przygotowane legowisko, podkłady, prześcieradła poprane, lekarz umówiony, teraz tylko karmić głodomora i czekać :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

ojeje, niedlugo bedzie cala masa maluchow :multi:
U nas 51 dzien, sunia gruba jak slonica :lol: i nie pozostalo nam nic innego jak cierpliwie czekac :razz: :evil_lol:
Pozdrawiamy wszystkie przyszle mamuski i te z dzidziusiami juz tez :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, u mnie jest cyrk dosłownie. Mała nie wie jak się kłaść, jak się kładzie to jęczy :cool3: :cool3: . Zanim się położy, przewraca się kilka razy ( dzieci musi wszystkie ułożyć:lol: :lol: ). Najchętniej też leży na boczku, wyciąnięta jak się tylko da.

Link to comment
Share on other sites

4 marca moj Czagut urodzil 6 klusek. porod przebiegl bez problemow i w ekspresowym tempie. 1 o 16:30 ostatni na "wiadomosci" :D
mamy 4 baby i 2 chlopakow. Czagusiek jest super mama az jestem w szoku, bo po cyrkach w czasie ciazy balam sie ze bedzie tak dalej, ale jest super.

[IMG]http://fiorkes.net/ula_galeria/dzial_szczeniaki/dzialportrety/3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

:)
wiecie to jest cos cudownego codziennie patrzec jak rosna... jak sie uwidaczniaja u nich charakterki.... patrzec jak zaczynaja reagowac na ludzkie "pieszczoty"
super uczucie... i ta zmiana mamusi z rozszalalej wariatki w powazna mamusie ktora wchodzac do kojca stopa jak by po szklach chodzila aby tylko nie zrobic krzywdy rzadnemu dzieciaczkowi :)
zycze wszystkim oczekujacym tak cudnych przezyc :)

Link to comment
Share on other sites

U mnie pierwsze badanie było dopiero przy pierwszym kryciu, tzn. 10 dnia cieczki. Wynik dostaliśmy już po kryciu. Okazalo się, że było 4,2 i to nie było dobrze. Tzn. kto wie, może by wystarczylo, ale woleliśmy powtórzyć krycie za dwa dni. Okazało się, że to była idealna decyzja, bo po dwóch dniach - czyli 12 dnia cieczki - było dokładnie 7,99. Reakcja kawalerów z sąsiednich podwórek potwierdzała, że to dokładnie TERAZ. Wkrótce sprawdzimy na usg, czy rzeczywiście, ale na moje oko - tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jula&czaga']4 marca moj Czagut urodzil 6 klusek. porod przebiegl bez problemow i w ekspresowym tempie. 1 o 16:30 ostatni na "wiadomosci" :D
mamy 4 baby i 2 chlopakow. Czagusiek jest super mama az jestem w szoku, bo po cyrkach w czasie ciazy balam sie ze bedzie tak dalej, ale jest super.

[IMG]http://fiorkes.net/ula_galeria/dzial_szczeniaki/dzialportrety/3.jpg[/IMG][/quote]
Super!!! Lekki poród, mamuśka zadowolona, maluchy rosną... Uf, same radości!:lol:

[quote name='Alojzyna']Nie mogę znaleźć tematu o progesteronie (a gdzieś taki był), więc piszę tutaj.
Napiszcie jak zmieniał się w czasie (który dzień cieczki i jaki wynik) u waszych suczek progesteron przy kolejnych badaniach. Plissss.......[/quote]
Nie pomogę, bo ja wogóle nie badan progesteronu, po prostu z zasady doprowadzam suczkę 13-14 (I krycie) dnia cieczki do chłopaka i ... dalej działa natura. I jeszcze nigdy nie miałam pustego krycia, ani u kotek ani u suczek.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']To tylko pozazrościć.
MOja suka ma bardzo nietypowe cieczki. Progesteron wczoraj (krew pobierana w czwartek wieczorem w 12 niu cieczki - 4,7). Dzisiaj miałam jechać na krycie, ale chyba pojadę dopiero jutro i powtórzę we wtorek.[/quote]

To masz podone problemy jak u nas, co cieczka inaczej.
W 12 dniu - wg badań "kubeczkami"-progesteron pomiędzy 1-2,5 ng/ml, czyli szczyt LH, a juz 14 dnia progesteron badany tradycyjnie w laboratorium 13 ng/ml.Owulacja następuje pomiędzy 2,5- 5,0 ng/ml.Od 5,0-10,0 jest okres plodny.
Ja bym kryła już dzisiaj, bo skok do wyższych wartości może byc bardzo szybki. Najlepiej by było jakbys mogła pokryc ja trzy razy

Masz tu wykres przebiegu :
[IMG]http://img81.imageshack.us/img81/5077/ovulationgraphpc9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

co do okresu plodnego to natura potrafi nas milo zaskoczyc. przykladame jest moja Czagusia i jej 6 osoboy miot.
W 9 dniu cieczki wynik progesteronu 0,5
w 11 dniu wyszedl 1
potem robilam dopiero 15 dnia gdyz trafilismy na okres sylwestrowy... i wynik 16!!!!!
wiec w teorii nic powinno z tego nie wyjsc a my mamy 6 slicznych wyzlatek ktorych fote jako dowod zalaczam :)

[IMG]http://fiorkes.net/ula_galeria/dzial_szczeniaki/dzialportrety/31.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...