Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

[quote name='Asiaczek']E, jakby były zgniłki, to sunia Cavisi by tego nie jadła...
pzdr.[/quote]
No nie wiem :diabloti: Ona działa według zasady -im bardziej capi, tym lepsze .
Pochwalę się wam, że była u nas dzisiaj znajoma lekarka i osłuchała mały brzuszek :loveu: . Cudo, dziewczyny - już im serduszka słychać,tak szybciutko biją. Poza tym moja sunia już jest tak grubiutka, że ja nie wiem co będzie za tydzień, dwa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

teraz już śledze ten topic na zupełnym luzie bo moje maluchy mają już 10 dni :)
jak tak czytam to dochodzę do wniosku, że u mnie ciąża mojej suni nie była taka straszna bo i aktywność i wilczy apetyt miała do końca, jedyne co nam dokuczało to to 18kg więcej...

a oto jedna z moich panienek jak miała 7 dni :)
[IMG]http://img144.imageshack.us/img144/781/22022007020suczka10copyqo9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z przepisami miot należy zgłosić w oddziale w ciągu 2 tygodni od daty urodzin (kiedyś w Krakowie robili mi "afronty", że za późno zgłosiłam).
Przy zgłoszeniu należy złozyć kartę krycia i wykupić kartę miotu. A dalej to różnie bywa w różnych oddziałach.
W Krakowie należało wypełnić kartę miotu i wykupić kartę tatuażu. Następnie zrobić u jakiegoś wet. tatuaż (w 5 tygodniu) a natępnie zgłosić miot do przeglądu (w 6 tygodniu).

Natomiast w Będzinie po otrzymaniu karty miotu wypełnia się ją spokojnie w domu i w 6 tygodniu życia zgłasza miot do przeglądu. Przegląd odbywa się bądź w oddziale, bądź w domu (jak kto woli) i przy przeglądzie szczenieta są tatuowane. Jeżeli przegląd odbywa się w oddziale, to dodatkowo można od razu szczenieta zaszczepić i zachipować.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki Asiaczku za pomoc!!!:loveu:
Jesteśmy dwa tygodnie przed porodem i mam nadzieje, zę Bóg da, by cało i zdrowo maluszki sie urodziły :)

Asiek, śliczne dzieciaczki!!!!:loveu:

Alojzyno, za późno się dowiedziałam, ze wcale nie musiałam lecieć od razu z kartą krycia do ZK, mogłam poczekać i przy przeglądzie dać wszystkie dokumenty ...Na drugi raz będę mądrzejsza ;)

Ty nalezysz do Krakowa czy Będzina?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Najpierw poczekaj, aż maluszki się urodzą. :lol:

Potem idziesz do Oddziału i tam wykupujesz kartę miotu, wypełniasz ją. Karta miotu + karta krycia zostawiasz w oddziale (dostajesz kopie) + opłacasz przegląd i metryczki. I czekasz.
Pzdr.[/QUOTE]


A ja kupowałam karte krycia, kiedy maluchy miały 4 tyg., wypełniałam ją podczas przeglądu i wtedy oddawałam.
Cavisia, Ty należysz do rzeszowskiego oddziału?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']A ja kupowałam karte krycia, kiedy maluchy miały 4 tyg., wypełniałam ją podczas przeglądu i wtedy oddawałam.
Cavisia, Ty należysz do rzeszowskiego oddziału?[/quote]
Nice_girl - z nieba mi spadasz:loveu:.Tak, należę właśnie do Rzeszowa.
To po co ja jak głupia mordowałam się przez półtorej godziny o tą kartę? :crazyeye:
Powiedz mi jak u nas wygląda robota papierkowa. Jak wygląda przegląd i gdzie - w domu czy w związku? I kiedy tatuowanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Nice_girl - z nieba mi spadasz:loveu:.Tak, należę właśnie do Rzeszowa.
To po co ja jak głupia mordowałam się przez półtorej godziny o tą kartę? :crazyeye:
Powiedz mi jak u nas wygląda robota papierkowa. Jak wygląda przegląd i gdzie - w domu czy w związku? I kiedy tatuowanie?[/QUOTE]

Daj maila, a zaraz Ci napiszę. :)

Link to comment
Share on other sites

Czekamy na relację :-). Ale swoją drogą ciekawskie jesteśmy :cool3: , ani odrobiny prywatności im nie zapewnimy ;).
U mnie znów bunt na orijena, więc teraz karmimy tak :moczony hills p/d zrobiony na papkę, oprócz tego, żeby skusić puszka hills dla alergików jako smakołyk. I to je ze smakiem, jak zacznie jeść, to wcina jak wygłodniały pies. Mam nadzieję, że już na dobre wrócił jej apetyt i więcej zmian nie będzie. Poza tym brzuszek jej rośnie bardzo. Oglądałam zdjęcia sprzed tyodnia i teraz, to urósł, że ho ho :).

Link to comment
Share on other sites

Alojzyno, a skąd dokłądnie jesteś? ;)
Nie myślałaś nad NT(nie, żebym coś miała do Będzina, bo fajni ludzie, tak tylko pytam ;))

Saksja!Trzymam kciuki za udane krycie!!!!!:loveu:

Ja w ciąży suni podaję karmę dla ciężarnych suk, nic więcej :)

Dziś kupiłam "kwokę" i jak przyjdzie kojec, to oficjalne montowanie i jesteśmy zwarci i gotowi ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...