Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

Uff, czyli zbliżamy sie powoli do mety ;)
Wielkie dzięki!!!!:loveu:

Rozumiem, ze jak tak będzie spadać, to ok. 37 stopni będzie kulminacja?

I jeszcze jedno pytanie...Sorry, to nasz pierwszy poród(prócz mojego-ludzkiego ;))
Najpierw rodzi się piesek i zaraz po nim łożysko?Czy tak, jak u ludzi po jakimś czasie?
Czy mam wyciągać je, czy sunia sama urodzi?:oops:

Mogłaby się "lalunia" pośpieszyć sie, bo z Subaru na Katowice chcę spokojnie już jechać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Meggy']Uff, czyli zbliżamy sie powoli do mety ;)
Wielkie dzięki!!!!:loveu:

Rozumiem, ze jak tak będzie spadać, to ok. 37 stopni będzie kulminacja?

I jeszcze jedno pytanie...Sorry, to nasz pierwszy poród(prócz mojego-ludzkiego ;))
Najpierw rodzi się piesek i zaraz po nim łożysko?Czy tak, jak u ludzi po jakimś czasie?
Czy mam wyciągać je, czy sunia sama urodzi?:oops:

Mogłaby się "lalunia" pośpieszyć sie, bo z Subaru na Katowice chcę spokojnie już jechać ;)[/quote]
Ja byłam przy jednym porodzie tylko, więc moje doświadczenie dość minimalne. U mnie to wyglądało tak, że temperatura rzeczywiście dzień wcześniej spadła, następnego dnia suczka zaczęła dyszeć, łazić i w pewnym momencie odeszły wody płodowe (niedużo tego!!). Z tego co pamiętam to łożysko wychodzi właściwie razem ze szczeniakiem -to taki mięsisty twór. Ważne, zeby liczyć ilość łożysk - ma być tyle samo ile szczeniąt. U nas też było tak, ze jedno łozysko urodzone było później, juz po wszystkich szczeniakach.

Link to comment
Share on other sites

Meggy sunia przed porodem dostanie skurczy, może dyszeć być niespokojna i zachowywac sie jakby miała zaparcia;) (ale to skurcze tylko). Później odejdą wody i trzeba sie już pilnowac. Szczeniak rodzi się w błonie która suka przegryza, a jesli tego nie robi to my musimy ją rozerwać. Pępowine odcinamy ok 4 cm od brzuszka malca, wycieramy dokładnie nosek i pocieramy po grzbiecie żeby się nawet darł. Pomoże mu to wykrztusić wody płodowe. Dostawiamy malca do suki i odbieramy nasępne maluchy. Jeśli jeden w połowie się zatrzyma a suka nie będzie miała skurczy to musimy malca wyciągać bo może się udusić. Oczywiście delikatnie. Gdy nastąpi dłuższa przerwa to można wyjść z sunią na siku, dobry byłby tez spacerek po schodach. Po urodzeniu wszystkich malców schodzi łożysko i to by było na tyle:lol: Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, znów mierzyłam temperaturę i jest 37,6.Czy to coś oznacza?

Dziś Arika nie chciała jeść, na spacerku wymiotowała żółtą flegmą.O 19,00 zjadła namoczoną karmę.Teraz leży na plecach, sapie, a dzieci szaleją.

Czyli zaraz po szczeniaku łożysko...Ok...Rozumiem, ze sama urodzi, tylko czasu potrzeba..Uff, oby wszystko było ok.:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Meggy']Dziękuję, dziękuję Diano!!!!

Czy wody są bezbarwne?sunia leży na draybedzie...[/quote]


Tak wody, są praktycznie bezbarwne, nie posiadają przynajmniej żadnego wyraźnego koloru. Na pewno zauważysz kiedy suni odejdą wody. Po prostu będzie duuzia kałuzia:evil_lol: Trzymam kciuki, a Wy trzymajcie za mnie i moją suńke bo lada chwila też ma rodzić;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Diano!
Trzymamy i za Was kciuki!!:loveu:

Moja sunia w kojcu chwilkę temu zdjęcie zrobione :
[URL]http://www.wawelskiewzgorza.jpg.pl/?257821,9793,393725[/URL]

[URL]http://www.wawelskiewzgorza.jpg.pl/?257821,9793,393726[/URL]

[URL]http://www.wawelskiewzgorza.jpg.pl/?257821,9793,393727[/URL]

Link to comment
Share on other sites

My dalej czekamy...Cała nocka walcząca, na oczy nie patrzę ;)
Arika wciąż zipie, kopie, temperatura 37,0 stopni.Dziś na spacerku odeszło trochę śluzu, rano sie trzęsła.MAm nadzieję, ze zrobi mi przyjemność i 13 marca urodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Nieeeeeeeeee no, to już [B]na pewno[/B] dziś. Ten śluz zwłaszcza (tak jest u ludzi, dlatego sie wymądrzam, a sama będą pytała o każdy szczegół za mniej więcej miesiąc :-)).
Informuj na gorąco. Trzymamy wszyscy kciuki :crazyeye: aż nam oczy wyłażą z orbit.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, dzięki, dzięki dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:loveu:
Kochane jesteście:loveu:
Mam nadzieję, ze pójdzie gładko, bo widać, że sunia już dość mocno się męczy, niech ma to za sobą.
NA pewno będę tu na bieżąco, wszystko gotowe, aparat też, tyle, ze chyba ze zdjec z porodu, to nie za bardzo da sie wstawiać ;)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie kochani!!
Krótka relacja...
o 20,45 wczoraj 13 marca urodziła sie pierwsza dziewczynka ważąca 2,0, dalej 21:15 dziewczynka-2,0, potem 22:05 chłopczyk- 2,1, dalej 22:45 dziewczynka-2,0, potem 23:11 chłopak-2,0 i na końcu śpiewaczka operowa, która pierwszy koncert już dała dziewczynka 23:45 z wagą 2,10.

MAluszki są czarne, piękne, duże i nie opuszczają baru.Arika na siku wychodzi na sekundę i zwrot do dzieci, spisuje sie w tej roli ;)

Poród odbył sie bez komplikacji, poradziłam sobie sama przy rodzeniu, potem szybkie wytarcie i do cyca...Wydaje mi się, ze w miarę szybko sie sunia uporała z rodzeniem,a ważne, ze wszystkie urodziły sie tak jak chciałam 13 marca(imieniny mojej przyjaciółki i też Orsinii ;))

Powiem Wam, że to niesamowite uczucie odbierać taki poród.Strach zawsze jest, ale uwieńczony łzami radości i zadowolenia, że udało sie :loveu:

Zdjęcia zaraz pozmniejszam i powrzucam na jpg. a teraz biorę sie za zdjęcia na stronę, gdzie będą wszelkie informacje o szczeniorkach, może się wyrobię z wielką pomocą Marty, która czuwa nad moją [URL="http://www.:"]www.:[/URL])

Saksjo, ja drugą dobę nie śpię ;)

Link to comment
Share on other sites

A to moja ciężarowka w 60 dniu ciąży (dzisiaj mamy 61 i już się nie możemy doczekać rozwiązania;) )

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v367/snooopy/Kopia13-03-07_1906.jpg[/IMG]

a tutaj w swoim mini zameczku:evil_lol:

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v367/snooopy/Kopia13-03-07_2028.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...