Jump to content
Dogomania

Pół roku trzymali go w piwnicy!!!A teraz śpi na kanapie:) Marlej ma dom! :):)


gusia0106

Recommended Posts

[quote name='3 x']gusia
przesadziłas

to marlej miał szukac nowego domu
nie ty ;)[/QUOTE]

Wzięłam Was sposobem ;)

A jak mi tu jeszcze słowo podanie, że Marlej zostanie to normalnie wezmę i nie wrócę ! ;)

Mam zaległego maila od Piotra:

[FONT=Arial][SIZE=2]Hej Aga.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Poniżej zalecenia i cele po naszym marcowym treningu.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]1. Gwizdek - przepracowaliśmy pierwszy etap, rozpoczęliśmy pracę nad drugim (w poniższej instrukcji oznaczony cyfrą 2).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://www.pomocnalapa.pl/article/180/45/przywolanie_awaryjne[/URL][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][B]Cel: 400 powtórek[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]2. Nauka "siad" - praca bez klikera[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]W dniu wizyty pies siadał naprowadzany 5/10 powtórek. [B]Cel do najbliższego spotkania: 8/10[/B].[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]3. Nauka "waruj".[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]W dniu konsultacji Marlej kładł się naprowadzany 7/10 powtórek. [B]Cel do najbliższego spotkania: 10/10 powtórek[/B].[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]4. Zabawka - żwacz na sznurku.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]W dniu konsultacji pies interesował się zabawką 1/10 razy, [B]cel do najbliższego spotkania to 4/10 powtórek[/B].[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]5. Nauka "podążąnia" za przewodnikiem.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Obecnie, gdy odchodzisz od psa, dodawaj komendę "wróc", po przybiegnięciu psa - nagroda. Pamiętaj, że komendę wydajemy tylko 1 raz, potem zachęcam psa słowem (np. "dawaj dawaj") i odbiegając od niego. Dośc ładnie pokazał niektóre elementy tego cwiczenia Ian Dunbar:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://www.youtube.com/watch?v=gM5iOTVaq5k&feature=related[/URL][/SIZE][/FONT]


[FONT=Arial][SIZE=2][B]Jak pracowa w psem w ciągu dnia?[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Najlepiej czas treningowy podzielic na krótkie bloki treningowe, pracując wielokrotnie w ciągu dnia. Innymi słowy dużo skuteczniej jest pracowac 10 razy 6 minut niż 2 razy 30 minut.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Zasady pracy w sesji (odcinka czasu, kiedy pracujemy z psem):[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]1. [I]Krótko[/I] - pracujemy tak, aby nie stracic zainteresowania psa.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]2. [I]Zasada serialu[/I] - kończymy w najciekawszym momencie (niczym reżyser telenoweli telewizyjnej).[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]3. [I]Sukces na koniec[/I] - z każdej sesji pies powinien odnosic uczucie wygranej, kończymy w momencie, gdy psu cwiczenie wychodzi. Nawet jeżeli sesja miałaby się zakończyc po kilku powtórkach.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Ogólnie lepiej zagrac dużym niedosytem niż małym przesytem.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]4. [I]1 zachowanie[/I] - na początku pracujemy nad 1 zachowaniem w 1 sesji (np. jeżeli pracuje nad "siad" nie pracuję w tej samej sesji nad "waruj")[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]5. [I]Cisza na planie[/I]. Na początku - chyba że poinstruuję Was inaczej - nie odzywamy się do psa w trakcie sesji.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Pozdrawiam sedecznie Was[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Jakbyś miała najmniejsze problemy, dzwoń, pisz![/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Daj znac czy mejl dotarł.[/SIZE][/FONT]

[COLOR=#888888] [FONT=Arial][SIZE=2]Piotr[/SIZE][/FONT]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Tora&Faro']Wiecie co...ale to w sumie dobrze się składa bo przekonamy się jak Marlej zniesie nieobecność Gusi....[B]przecież do tej pory byli nierozłączni[/B];)[/QUOTE]

i źle im, a już na pewno nam, z tym nie było ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Mogę Cię wziąć, ale tylko na tymczas :cool3::evil_lol:[/QUOTE]
ja mogę zrobić allegro
tylko potrzebuj kilku inf

typu: czy zachowuje czystosc w domu
jaki ma stosunek do kotów
sterylizacja?
wiek ?
itp


ale jakby coś to na łańuch jej nie wydamy ? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia0106']Ty mi lepiej powiedz Ciotka, czy to śmierdzące paskudztwo to ja mam mu dodawać do jedzenia, czy dawać oddzielnie jako bleeeeeeeeeeee rarytas?;)[/QUOTE]

do jedzenia - zalewasz wrzatkeim, zeby zmiękło
wystawiasz na balkon
i udajesz ze cie nie ma jakby sie sasiedzi dobilai ;)

michowi dajemy na michę jedzenai 2-3 płaskie łyżki


edit:
i czy umie chodzic na smyczy :evil_lol:

mala czarna sprawdzisz jakbny coś? ;)

Link to comment
Share on other sites

Gusi daję dom w ciemno!
Test z moimi psami i kotami przeszła pozytywnie. To na kiedy szykować posłanko i transport?... :evil_lol: O przepraszam, jeszcze przecież przedadopcyjna, ale skoro przeszłam przez sito Neigh, to w sumie się nie boję!;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia0106']Tłumy były! Się bić musieliśmy o miejsce do zdjęć! ;)

Lody Panie, gofry, kukurydza, grille - sezon w pełni normalnie ![/QUOTE]


:lol::lol::lol:

ale akcja!

a o Andzi miałam sama wspomnieć ale widzę, ze się pofatygowała osobiście :evil_lol:

Gusiu jakby co to dzwoncie do nas :) najwyżej Marlej zje nas a nie opiekuna :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Gusi daję dom w ciemno!
Test z moimi psami i kotami przeszła pozytywnie. To na kiedy szykować posłanko i transport?... :evil_lol: O przepraszam, jeszcze przecież przedadopcyjna, ale skoro przeszłam przez sito Neigh, to w sumie się nie boję!;)[/QUOTE]


to ja ją mogę przewiezc
za zwrot kosztów oczywiście ;)
na honorowym miejscu Michała w bagażniku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia0106']Może mnie jednak przygarną jak wrócę, a jak nie to się pakuję i wprowadzam do Nutusi ;)

Nutusia ma łazienkę w szafie! :) Bardzo mi się to spodobało :)[/QUOTE]

Dobra, dostaniesz pokój z łazienką w szafie! :) On nie ma drzwi, więc spanie z całym zwierzyńcem masz jak w banku! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...