Jump to content
Dogomania

Maleńka pogryziona Fibi czeka na pomoc.Ma dom.


Becia66

Recommended Posts

Ok, ok :evil_lol: :evil_lol: Na razie dzisiaj rano zaczęłam przewalanki (znowu mam popołudnie z nocą...:angryy:) bo w niedzielę to wykrakałam - pojechałam do domu cała happy, a już o 1-szej byłam z powrotem i tak do 5 rano,.. potem maraton kanapkowo-szkolno-babciowo-przedszkolny-potem znowo praca (bo się kłaść nie opłacało) i położyłam się koło 16.00...na godz..:placz: i padłam całkiem wczoraj wieczór...aż do rana.. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przeczytałam wątek o tym, jak to Kaj był pod opieką magge. Wszyscy go baaaardzo pokochali. I oddali gdzieś, gdzie piesek jest absolutnie szczęśliwy. Kilka fotek wszystkich zachwyca. Ale co można myśleć o tym, że Kaj 'może się ogrzać w ciepłej kotłowni' ? I że w tej ciepłej kotłowni będą go odwiedzać dzieci ? Wybaczcie - nie potrafię zachwycać się nowym domem Kaja. Domem, gdzie miejsce dla psa to kotłownia. Nie twierdzę, że to całkiem złe miejsce - pewnie lepsze, niż schronisko. A jak nie będzie ok, to Kaj pojedzie do leśniczówki. Magge popłacze trochę, ale o przyszłość Kaja jest spokojna. Przygarnie wkrótce innego psa. Pinczerowatego (czyli z krótkim włosem - o mały włos byłaby to Fibi). I będzie go zostawiać na dworze - na czas, gdy domownicy będą w pracy/szkole/przedszkolu. Po powrocie domowników pies będzie wpuszczany do domu. Czyli np. zimą - rano na mróz, a po południu lub wieczorem - do ciepłego domu. Przeziębienie, jeżeli nie pewne, to co najmniej prawdopodobne. Jestem ciekawa: jeśli pies, czekając na domowników wiele godzin na podwórzu, uchlapie się dzień po dniu w błocie po same uszy - czy będzie codziennie wpuszczony do czystego domu, do dzieci ? Będzie codziennie cierpliwie kąpany ?
Wierzę, że magge chce dobrze, jednak chyba powinna zdecydować, czy pies ma być psem domowym, czy podwórzowym i przygarnąć odpowiednio "ofutrzonego" psiaka.
Wiem, ze mój tekst ma złośliwy/ironiczny wydźwięk - i przepraszam za to (najbardziej przepraszam magge). Jednak mam obawę, że jeśli następny pies nie spełni licznych oczekiwań magge, to ekspresowo zostanie przekazany w następne ręce. Buuuuuuuuu !

Link to comment
Share on other sites

ponieważ Miki od Malagos znalazła domek:multi: , podmieniłam allegro dla Fibi

[url=http://www.allegro.pl/item767132869_fibi_milosc_od_pierwszego_wejrzenia.html]FIBI - MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO WEJRZENIA (767132869) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

niestety nie chce się zmienić miniaturka ,ale mam nadzieję ,że to jutro się poprawi , już tak raz miałam
wszystkiego dobrego kochane dzieciątko:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figa33']ponieważ Miki od Malagos znalazła domek:multi: , podmieniłam allegro dla Fibi

[URL="http://www.allegro.pl/item767132869_fibi_milosc_od_pierwszego_wejrzenia.html"]FIBI - MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO WEJRZENIA (767132869) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
[/QUOTE]

figuniu bardzo dziekuję ci za ogłoszenie....:calus:
Niedługo majuska zasili cię kasą z bazarku to poprosimy o więcej....:lol:
Ja też sie przymierzam do zrobienia jakiegoś bo adopcje stoją i kasa potrzebna na wyróżnione...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolap.']Przeczytałam wątek o tym, jak to Kaj był pod opieką magge. Wszyscy go baaaardzo pokochali. I oddali gdzieś, gdzie piesek jest absolutnie szczęśliwy. Kilka fotek wszystkich zachwyca. Ale co można myśleć o tym, że Kaj 'może się ogrzać w ciepłej kotłowni' ? I że w tej ciepłej kotłowni będą go odwiedzać dzieci ? Wybaczcie - nie potrafię zachwycać się nowym domem Kaja. Domem, gdzie miejsce dla psa to kotłownia. Nie twierdzę, że to całkiem złe miejsce - pewnie lepsze, niż schronisko. A jak nie będzie ok, to Kaj pojedzie do leśniczówki. Magge popłacze trochę, ale o przyszłość Kaja jest spokojna. Przygarnie wkrótce innego psa. Pinczerowatego (czyli z krótkim włosem - o mały włos byłaby to Fibi). I będzie go zostawiać na dworze - na czas, gdy domownicy będą w pracy/szkole/przedszkolu. Po powrocie domowników pies będzie wpuszczany do domu. Czyli np. zimą - rano na mróz, a po południu lub wieczorem - do ciepłego domu. Przeziębienie, jeżeli nie pewne, to co najmniej prawdopodobne. Jestem ciekawa: jeśli pies, czekając na domowników wiele godzin na podwórzu, uchlapie się dzień po dniu w błocie po same uszy - czy będzie codziennie wpuszczony do czystego domu, do dzieci ? Będzie codziennie cierpliwie kąpany ?
Wierzę, że magge chce dobrze, jednak chyba powinna zdecydować, czy pies ma być psem domowym, czy podwórzowym i przygarnąć odpowiednio "ofutrzonego" psiaka.
Wiem, ze mój tekst ma złośliwy/ironiczny wydźwięk - i przepraszam za to (najbardziej przepraszam magge). Jednak mam obawę, że jeśli następny pies nie spełni licznych oczekiwań magge, to ekspresowo zostanie przekazany w następne ręce. Buuuuuuuuu ![/QUOTE]

[B]jolap [/B]rozumiem twoje obawy ale faktycznie trochę przesadziłaś.
Moje psy też mieszkają w domu ale duzo czasu spędzaja w ogrodzie i nie muszę ich kąpać codziennie po powrocie do domu. Bez przesady. Wycieram łapki, ewentualnie brzuszki jeśli mokre i starczy. Magge ma piękny ogród, zadbany, porośniety trawą - widziałam na zdjęciach, a nie jakieś wiejskie, ubłocone podwórko. Wiele psiaków zostaje na zewnatrz podczas nieobecności właścicieli i krzywda sie im nie dzieje , ba, nawet tak wolą niz byc zamkniete w domu. Jednak Fibi jest za malutka, za delikatna żeby zostawiać ją na mrozie rozgrzaną po nocy na tak długi okres stąd mój wpis wcześniejszy.
Czasami tak jest niestety że psiak ma jakieś fobie i żle się czuje w nowym otoczeniu. Skoro forsowal okna i drzwi do domu w panice przed ruchliwą ulicą i samochodami to najrozsądniej było mu znależc nowe miejsce do życia, a nie męczyc sie wszyscy do kupy. I chwała za to magge że nie odwiozła psa do schronu tylko znalazła dom zastępczy taki jaki mogła. Lepszy niż schronisko w którym jakoś o niego nikt sie nie bił. Dom magge jest rekomendowany przez dziewczyny z ,,Kundelka'' rzeszowskiego, a to dla mnie bardzo duzo znaczy...... Niemniej nie jest to domek dla Fibi.
Radziłabym znależc cos większego...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...