Jump to content
Dogomania

Wystawowe czy użytkowe


Kamilapon

Recommended Posts

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ach DeDe - to ja Ciebie kojarzę - dałaś nam ulotkę i powiedziałaś - a to pewnie jest Shep i Fabia - nie mogłaś powiedzieć kto ty za jedna!!! A ja się zastanawiałam skąd możesz moje psiury znać!

A o spotkaniu belgomaniaków możecie się dowiedzieć prawie wszystkiego tutaj - to jest mocno nieformalne zgrupowanie - ale my belgomaniacy postanowiliśmy zewrzeć szeregi!

http://www.owczarkibelgijskie.waw.pl/

Link to comment
Share on other sites

No proszę, jak na zawołanie :D

W najnowszym numerze "Psa" na stronie 45 jest artykuł o PON-ach Zygmunta Jakubowskiego pt. "Sędziowanie PON-a - aspekty kynologiczne i pozakynologiczne".

Polecam go zwłaszcza Dzitce, która hoduje tą rasę i jest za typem wystawowym. Czekam na jej komentarz i ustosunkowanie się do apelu proszącego o uratowanie cech użytkowych PON-a poprzez użytkowanie właśnie

PS. Dla niewtajemniczonych: autor uważa, że samo wystawianie zabija u PON-a cechy psa pasterskiego, czyni z niego wypchaną kukłę, a hodowcom będących przeciwko użytkowości zarzuca, że zaprzepaszczają dwukrotne, ciężkie restaurowanie tej rasy, które kładło nacisk na cechy użytkowe tego psa.

Link to comment
Share on other sites

a to widocznie mi się pomyliło z innym artykułem, w innej gazecie - ale też właśnie w najnowszym numerze było o PONach - łeb sobie dam uciąć że Redlicki to napisał - ale oczywiście sprawdzę!

Wirka - co jest na okładce tego Twojego pisemka - bo zaczynam się obawiać o swój stan psychiczny - ale Fabia ma cieczkę i zapewnia mi moc emocji...

Link to comment
Share on other sites

Uffff... to inna gazeta :) z tego co pamiętam to jest na moim pisemku berneńczyk - znaczy nie zwariowałam :)

A panowie - Paweł z Shepem ponad 2 tygodnie temy zostali wyeksmitowani z chałupy - robimy z słomiane wdowy. Jedyna rada - bo Shep też temperamentny wielce i zaczynał zaloty na długo przed, a Fabia nie miała okresu odganiania psów, prawie siadała mu na nos... nie wiem co to kiedyś będzie - pióra będą leciały ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...