Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Grey']Nykea zapomniałaś , że oczy muszą być odsłonięte i włosy z czesane do przodu , po bokach odpowiednio się wycina i nie wiąże się gumek .[/QUOTE]

To nie ja pisalam, tylko autorytety jesli chodzi o hodowle i strzyzenie czarnego teriera. Nie chce lamac praw autorskich wiec nie bede wklejac zdjec, ale wpisz sobie w wyszukiwarke takie imiona jak Kris, Jashka Malahovski iz Russkoi Dinastii, Ledogor iz Russkoi Dinastii, Adam Malahovski, Dargas Drugelis czy Jasno Solnyszko iz Russkoi Dinastii. I pokaz mi jedno zdjecie, na ktorym przygotowany pies (nie mowie o zdjeciach "polowych" gdzie wiatr odwiewa grzywke) ma odsloniete oczy w sposob inny niz przez gumke.
Na temat innych ras sie nie odzywalam, bo sie na nich zupelnie nie znam, ale tu juz moge cos powiedziec. Dlaczego Grey robisz z siebie alfe i omege, gdzie Twoja wiedza znaczaco odbiega od standartow i PRAWDZIWYCH autorytetow? Przeciez tu jest mnostwo ludzi, ktorzy doskonale widza jakie farmazony wypisujesz.
Co do zczesywania do przodu, to na pewno jest to gdzies w fragmencie wymienionym, jesli nie, to dlatego ze sprawa jest raczej oczywista jesli chcesz zgodnie z wzorcem zrobic z glowy prostokat. Do tego jesli nie ma wiatru wlosy same pod wplywem ciezkosci naturalnie opadaja do przodu.

Link to comment
Share on other sites

Nykea wiele osób pisze , że Ja coś tam pisze , tylko nikt nie potrafi udowodnić że nie mam racji , tak samo jest w twoim przypadku .Ty uważasz ,że u CTR-a grzywka naturalna zarasta i to normalne, jest to racja bo odróżnia od innych ras.
Ale co z oczami , przecież oczy muszą widzieć i nie mogą być całkowicie zarośnięte .
Gumka jest nie do przyjęcia ,bo męczy tylko psa.Ja słyszałem , jak ludzie mówili " nie wolno skracać grzywki , bo pies oślepnie"
Nie chodzi o CTR-a .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']
Gumka jest nie do przyjęcia ,bo męczy tylko psa.Ja słyszałem , jak ludzie mówili " nie wolno skracać grzywki , bo pies oślepnie"
Nie chodzi o CTR-a .[/QUOTE]

Gumka meczy psa?:evil_lol::multi:
A w jaki to spsob?
Oj to drodzy posiadacze yorkow,shih tzu i psow wszelakich ras posiadajacych grzywki nad oczkami-meczycie psa:-(:mad:
Jak mozecie:shake::megagrin:
Grey kiedy przestaniesz sluchac "znafcow weterynari" i "kynologof" ktorzy nie wiedza jak spaniel wyglada?
Bazuj na wiedzy specjalistow a nie partaczy,o wiele lepiej na tym wyjdziesz...
Czyli np Dr Garncarz nie ma racji i namawia swoich klijentow do robienia krzywdy psa-bo podpianie wlosw z oczu wg niego jest bardzo wazne :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']
Gumka jest nie do przyjęcia ,bo męczy tylko psa.Ja słyszałem , jak ludzie mówili " nie wolno skracać grzywki , bo pies oślepnie"
Nie chodzi o CTR-a .[/QUOTE]
mój pies lubi mieć gumke tyle że młodszy namiętnie go jej pozbawia więc to męczenie tą gumką odbywa się wyłącznie na tej zasadzie,ja swojemu kilka razy coś tam przy oczach podciełam ale jedna taka jego ciocia z dogomanii absolutnie zabroniła więc już więcej nie ruszamy ani brody ani grzywki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Nykea wiele osób pisze , że Ja coś tam pisze , tylko nikt nie potrafi udowodnić że nie mam racji , tak samo jest w twoim przypadku . [/QUOTE]


Mysle, ze tutaj dochodzimy do sedna sprawy. My rozmawiamy o tym, jak pies powinien byc zrobiony wg wzorca, Ty mowisz jak Tobie sie wydaje. Bo nie rozumiem jak podanie przeze mnie standardu czarnego teriera ktory zaprzecza temu co mowisz nie stnowi dla Ciebie dowodu. Standardu napisanego przez kobiete, ktora wlasciwie brala udzial w tworzeniu rasy, a juz na pewno ma wielki wklad w to jak rasa w tym momencie wyglada i jest najbardziej prestizowym sedzia ctrow na swiecie.

[quote name='Grey'] Ty uważasz ,że u CTR-a grzywka naturalna zarasta i to normalne, jest to racja bo odróżnia od innych ras.
Ale co z oczami , przecież oczy muszą widzieć i nie mogą być całkowicie zarośnięte .
Gumka jest nie do przyjęcia ,bo męczy tylko psa.[/QUOTE]

Sorry, ale co to za argument? Taki troche w stylu "pies musi sobie ulzyc i pokryc jakas suczke bo inaczej bedzie cierpial".... Pies sie meczy wtedy kiedy go zmuszasz do czegos do czego nie jest przyzwyczjony albo do czegos co jest niekomfortowe. Moj bachorek jest bardzo rozpuszczony i mozesz mi wierzyc ze gdyby sie w gumce meczyl to by ja zdjal, bo na tyle rozumku to ma. Jesli czasem sciagne za mocno, albo jakis pojedynczy wlos sie zle naciagnie (sama mialam dlugie wlosy wystarczajaco dlugo zeby wiedziec jak irytujace to potrafi byc) to sie albo o mnie albo o sciane tyak dlugo wycier az poprawie. Jak dopasujemy dobrze to w ogole na nia nie zwraca uwagi. Moj problem polega tylko na tym ze on lubi lazic po chaszczach i mu sie bardzo szybko gumki gubia (bo uzywam miekkich, nieciagnacych za wlosy ale przez to tez latwo-zsuwalnych).

[quote name='Grey'] Ja słyszałem , jak ludzie mówili " nie wolno skracać grzywki , bo pies oślepnie"
Nie chodzi o CTR-a .[/QUOTE]
Akurat to nie jest smieszne. Nieumiejetne skrocenie wlosow w okolicach oczu moze spowodowac ze odrastajace wlosy beda podrazniac spojowke co szybciutko prowadzi do zapalen, nieleczone moga sie skonczyc zle. Podkreslam tutaj, NIEUMIEJETNE skrocenie!!
I nie dotyczy to tylko ctr-ow :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Iza po co te gumki i spinki , to tylko Twoje widzi mi się .
[/QUOTE]

Nie, to nie jest moje widzimisie, Mój pies ma długa grzywkę tu zdjęcie z maja [url]http://i43.tinypic.com/nwaio.jpg[/url] [url]http://i44.tinypic.com/kckqs9.jpg[/url] teraz jest jeszcze dłuższa.Nie wyobrażam sobie żeby chodził i zamiatał tą grzywą na prawo i lewo, zresztą sama widzę, że jemu jest niewygodnie z rozpuszczonymi kudełkami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']
Nykea mnie chodziło o grzywkę, a nie o wzorzec .[/QUOTE]

Napisales wczesniej, ze ctr-om obcina sie grzywke. "Wycina odpowiednio". Podalam wzorzec w ktorym opisane jest kazde ciecie szczegolowo, a o grzywce nie ma nic, poza zaczesywaniem i nadaniem ksztaltu. Jakiego dowodu jeszcze potrzebujesz?

Link to comment
Share on other sites

Iza patrząc na zdjęcie to nie możesz zapanować nad fryzurą , skraca się włosy degażówką i żadna gumka nie potrzebna .
Nykea nic nie pisałem o skracaniu grzywki z długości i pomyśl jakie wykonać wycięcie , żeby odsłonić oczy , przecież to logiczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Iza patrząc na zdjęcie to nie możesz zapanować nad fryzurą , skraca się włosy degażówką i żadna gumka nie potrzebna .
Nykea nic nie pisałem o skracaniu grzywki z długości i pomyśl jakie wykonać wycięcie , żeby odsłonić oczy , przecież to logiczne.[/QUOTE]
Grey, czy Ty CTR-a nie pomyliłeś przypadkiem ze sznaucerem?:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Grey zawsze wie lepiej niż jest to we wzorcu opisane ..... tylko, że to zaczyna się to robić po prostu żałosne ....

Robiąc psa na wystawy trzeba sie trzymac wzorca ..... a nie czyjegoś widzimisie .... czy sie to komuś podoba czy nie ...



A to mój boorek na wystawie w Krakowie:

[URL="http://img713.imageshack.us/i/dsc4203p.jpg/"][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/4492/dsc4203p.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Iza patrząc na zdjęcie to nie możesz zapanować nad fryzurą , skraca się włosy degażówką i żadna gumka nie potrzebna .
[/QUOTE]

Doskonale nad nią panuje :) [URL]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs221.snc4/38367_140629775966604_100000587461704_293940_3284465_n.jpg[/URL]
Hmmm obciąć grzywkę mówisz... to [B]grzywa[/B]cz nie wyobrażam go sobie bez grzywki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']I tam sztuczki, godzenie się z losem to gooopie. Z gołą dooopą, z kickami, staniem na stole godzinami. Jaki normalny pies by to wytrzymał?[/QUOTE]


napewno nie godzenie sie z losem Akira wie kiedy idziemy na spacerek a kiedy do veta, na spacer bardzochętnie idzie a do veta jej zapał gaśnie

Link to comment
Share on other sites

Lilix a teraz możesz mnie zabić - zawsze twierdziłam, że głupie psy się łatwiej uczy :D. Głupiemu beaglowi mojej ciotki nie chciało się kombinować, więc się w sekundę uczył, a dla odmiany moja wariatka przy każdej komendzie próbuje zrobić tak, żeby teoretycznie wykonać rozkaz, a w praktyce zagrać mi na nosie... i tak się prześcigamy od ponad 2 lat, nawet sobie nie wyobrażacie jak mi inteligencja poskoczyła przez ten czas od ciągłego kombinowania :D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...