Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Gru']Karolciu nie śmiej się ze mnie....Ja dopiero się uczę obcować z aparatem ,poza tym model nie chciał pozować ,wiercił się i siadał , nie miał mi go kto przytrzymać ...
Byliśmy sam na sam ;)[/QUOTE]

>>>>>>>>Basiu to był taki mały uśmiech:) ja zdjęcia robie zawsze tel; więc moje też są słabe niestety,i też jestem z psami sam na sam:) niestety nie wszystkie zwierzaki chcą pozować:) pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Włosa na uszach nie ruszałam maszynką , podcięłam tylko końcówki , on ma taki dziwny włos na nich.
Chętnie posłucham rad na temat cięcia pudli , spanieli i goldenów.Jestem samoukiem , oglądam zdjęcia i próbuję zrobić podobnie ;)
Całego pieska zrobiłam nożyczkami giętymi , oczywiście prócz pyszczka ,części szyi i łapek .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gru']Włosa na uszach nie ruszałam maszynką , podcięłam tylko końcówki , on ma taki dziwny włos na nich.
Chętnie posłucham rad na temat cięcia pudli , spanieli i goldenów.Jestem samoukiem , oglądam zdjęcia i próbuję zrobić podobnie ;)
Całego pieska zrobiłam nożyczkami giętymi , oczywiście prócz pyszczka ,części szyi i łapek .[/QUOTE]

[B]Gru[/B] gratuluję, bardzo ładnie zrobiony pudelek :)
Uszy są u nasady albo wycięte nożyczkami, albo zgolone.
Osobiście ja bym jeszcze podrównała brzegi nożyczkami.
Swoim pudlom, które strzygę na "jeżyka" ;) od spodu wygalam całkowicie włos z ucha, a na zewnętrznej stronie zostawiam włos maksymalnie do 2 cm :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi i miłe posty.Ciesze się ,że mogę z Wami pisać bo do tej pory nie miałam z kim wymieniać doświadczeń.
Nie posiadam kursu strzyżenia i na euro-groomie znalazłam się przypadkiem za namową koleżanki i tam poznałam Lilki16 i stąd moja obecność na dogo ;)

Link to comment
Share on other sites

A tego pudla wcześniej strzygła sama właścicielka a co z uszami zrobiła zapytam przy najbliższej okazji ;)
Spaniela to bym wytrymowała tylko miałabym problem ze szczegółami tj.brzuch , łapy (zarys) ,trójkąt między tylnymi łapami i czy przedpiersie musi być obfite czy umiarkowane to tego też nie wiem ....

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.youtube.com/watch?v=-VhiXTjNNCE[/url] polecam te filmiki::)a co do reszty podpatrz sobie na fotkach.Tak naprawde kazdemu spanielowi przedpiersie zrobisz inaczej.Jak ma slabe to wiadomo,zostawiamy wiecej klaka,jak mocne mozna wiecej wyciac:)
Lapki na kocio(okraglo).
Firanka na brzuchu tez zalezy od psa i groomera.Ja np robie taka troche scieta pod skosem w kierunku przedpiersia,nieraz zostawia sie dluga prosta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gru']Dzięki Doginko (wiem ,że hodujesz sznupki)tym bardziej dzięki;)[/QUOTE]
Ja nie hoduję sznupków - 2 moje psy są z hodowli Sasquehanna i 1 z Kosmate łapy;-)
Ale robię sznupki i tak jak Ty zrobiłaś/łeś głowę, a i resztę, bardzo mi się podoba;-)

Link to comment
Share on other sites

Sonya a jak się nazywają te różne fryzury pudlowe? Jakieś kontynentalne? Na lwa? Bardzo mnie to ciekawi.
Kiedyś pragnęłam mieć pudelka czarnego toyka , okrutnie mi się podobają.
Na jakiejś międzynarodówce kobieta wystawiała na bisach królewskiego i toyka oba były w nią tak wpatrzone w ruchu ,że zastanawiałam się nad tym jak mogą biec nie patrząc pod łapy,ten mały tak zadarta główka do góry jak w obrazek w nią patrzył ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale na wystawach bywasz często ;) Fervex ma bardzo mało włosa na łapach , jest bardzo szorstki a i wskubany brzuch miał zbyt płytko stąd różnica koloru płetwy .Niestety trymował go właściciel ,ja bym to zrobiła nieco inaczej .Rosjanie pięknie robią sznupki;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gru']Modern clip jest najłatwiejsza ;)[/QUOTE]

No nie wiem. Przy modern clip musisz mieć super oko i technikę bo inaczej zrobisz z psa koślawca a przy pomponach tylko giete nożyczki :P Zdaniem prawdziwych groomerów kontynentalna najłatwiejsza bo nie musisz tak strasznie pilnowac proporcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gru']No właśnie technikę...Jakie są techniki? Brakiem proporcji można każdego psa "zbebrać"...[/QUOTE]

Ja się nie wypowiadam, bom nie groomer, o technikach strzyżenia. Nie mam wiedzy teoretycznej tylko troszkę praktycznej :D Tak tyci tyci :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...