Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

Dziewczyny, ależ oczywiście, że można robić pudla maszynką... tylko fryzura będzie raczej niewystawowa - a'la wyżeł ;).

Swoją drogą kiedyś z ciekawości próbowałam na Birmowej sierści [ma ona sierść bardzo miękką, średnio kołtuniącą się - kołtuny jeśli się robią same to na zadzie i za uszami, w innych miejscach ew. zrobią się równe dredy] - mogłam sobie tą maszynką machać do woli, włos się uginał i maszynka nic nie chwytała.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='bonsai_88']Dziewczyny, ależ oczywiście, że można robić pudla maszynką... tylko fryzura będzie raczej niewystawowa - a'la wyżeł ;).

Swoją drogą kiedyś z ciekawości próbowałam na Birmowej sierści [ma ona sierść bardzo miękką, średnio kołtuniącą się - kołtuny jeśli się robią same to na zadzie i za uszami, w innych miejscach ew. zrobią się równe dredy] - mogłam sobie tą maszynką machać do woli, włos się uginał i maszynka nic nie chwytała.[/QUOTE]


no chyba ze taka fryzura pomaszynkowa-to ok :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Dziewczyny, ależ oczywiście, że można robić pudla maszynką... tylko fryzura będzie raczej niewystawowa - a'la wyżeł ;).

Swoją drogą kiedyś z ciekawości próbowałam na Birmowej sierści [ma ona sierść bardzo miękką, średnio kołtuniącą się - kołtuny jeśli się robią same to na zadzie i za uszami, w innych miejscach ew. zrobią się równe dredy] - mogłam sobie tą maszynką machać do woli, włos się uginał i maszynka nic nie chwytała.[/QUOTE]

A wcześniej ja rozczesałaś wykąpałaś i wyczesałaś susząc by rozkręcic włos? i napuszyć? dawałam kiedyś tu zdjęcia pudla, linie niebyły te ,ale to pierwszy raz pudla robiłąam i to było maszynką oczywiście wyrównanie lini, głowa to nożyczki,ale jak się ma rozprostowany włos, spokojnego psa, i umie delikatnie rzeźbić maszynką to pewnie ,że można ale federała lub krótką , ale nie goła sportową fryzurę kuli bym się maszynką nie podjęła robić.

Link to comment
Share on other sites

[B]Mudik[/B] tak rozczesałam i wyprostowałam włos na tyle na ile to możliwe u Birmy ;). Problem mógł tkwić albo w bardzo miękkiej sierści mojej suki [wszystkie pudle jakie do tej pory głaskałam miały jednak tą sierść sztywniejszą od niej], albo w tym, że jej sierść nie jest tak gęsta jak u pudli, albo w braku moich umiejętności, bo tego faktu też nie można pominąć ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Mudik[/B] tak rozczesałam i wyprostowałam włos na tyle na ile to możliwe u Birmy ;). Problem mógł tkwić albo w bardzo miękkiej sierści mojej suki [wszystkie pudle jakie do tej pory głaskałam miały jednak tą sierść sztywniejszą od niej], albo w tym, że jej sierść nie jest tak gęsta jak u pudli, albo w braku moich umiejętności, bo tego faktu też nie można pominąć ;).[/QUOTE]
bardzo możliwe,że masz racje i jej włos jest chyba taki bardziej tłusty chyba , taki inny w dotyku niż u pudla, mam znajome lagotto i ten włos jakby to ując o ... jak papier śniadaniowy ten woskowany, taki śliski, no specyficzny.

Link to comment
Share on other sites

[B]Mudik[/B] jej włos nie jest przetłuszczony [na zdjęciach może sprawiać takie wrażenie na uszach - tam ma najciemniejszy, prawie prosty włos ;)], raczej przypomina bardzo dobrze rozczesaną watę ;). Jedyne miejsce, gdzie włos jest przetłuszczony to spód uszu [ale to chyba normalne], na całej reszcie psa mam raczej problemy z suchym włosem.
Swoją drogą znacie może jakieś cudowne sposoby na usuwanie rzepów z sierści? Birma codziennie jest cała w rzepach, a jedyne co umiem z tym zrobić to wyczesać. Młoda przy tym zawsze traci trochę sierści, a wolałabym tego uniknąć :(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Mudik[/B] jej włos nie jest przetłuszczony [na zdjęciach może sprawiać takie wrażenie na uszach - tam ma najciemniejszy, prawie prosty włos ;)], raczej przypomina bardzo dobrze rozczesaną watę ;). Jedyne miejsce, gdzie włos jest przetłuszczony to spód uszu [ale to chyba normalne], na całej reszcie psa mam raczej problemy z suchym włosem.
Swoją drogą znacie może jakieś cudowne sposoby na usuwanie rzepów z sierści? Birma codziennie jest cała w rzepach, a jedyne co umiem z tym zrobić to wyczesać. Młoda przy tym zawsze traci trochę sierści, a wolałabym tego uniknąć :(.[/QUOTE]


może trymerek? ktory nie wycina kupy siersci, a wytnie to z rzepem. Tak mi sie przynajmniej wydaje ;) ja tak wycinam jakies drobne kołtunki-albo zfilcowania za uszami.

Link to comment
Share on other sites

Aaaaaaaalez brodzisko ;D uwielbiam :) Mój też ma długaśną, codziennie głaskam :P
Sznaucer to nie terier ! broda jest super Moim zdaniem to jak warkocz samuraja.
A też mam ten stół. Tiesto, działa ci ta linka? Ja kupiłam nową, bo tą pies sobie zwyczajnie otwierał, gumeczka jest do niczego.

Link to comment
Share on other sites

Taki miękki przerostowy włos występuje u spanieli rudych , łaciate jasne i u cockera . Nie którym się to podoba , ale taki włos jest nie praktyczny , zbiera dużo brudu .Trzeba to wszystko wytrymować i wyrównać maszynką z włosem.
Cockermaniaczka dobrze napisałaś.
Impresja broda u sznaucera to cała jego uroda , im dłuższa tym piękniejsza .
Ładny sznaucerek , szkoda że takie miękkie włosy, żeby to był prawdziwy pieprz .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka'][B]Korenia[/B]...chcesz mnie zabić???
Jak można ta spaniela oszpecić...[/QUOTE]

Mnie też zamurowało jak to zobaczyłam :evil_lol:
Ja swojej chyba nie wstawiałam, strzyżona juz dawno;)
Przed:
[IMG]http://lh5.ggpht.com/_woJ2m-YtR9A/S9x0LbwL3QI/AAAAAAAABCM/_D_hN8oMBmE/tn_DSC_0146.JPG[/IMG]

Po:
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_woJ2m-YtR9A/TCPJG0I1xqI/AAAAAAAACB0/OOu_l6G9JC8/tn_IMG_3023.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_woJ2m-YtR9A/TCPJRgDZjEI/AAAAAAAACCQ/VZxptufqBqw/tn_IMG_3031.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh4.ggpht.com/_woJ2m-YtR9A/TCPJWdMbxzI/AAAAAAAACCc/n9W7Q1RARsQ/tn_IMG_3034.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh5.ggpht.com/_woJ2m-YtR9A/TCPJcJYZE2I/AAAAAAAACCo/heTMbR7ZPp4/tn_IMG_3039.JPG[/IMG]

Głowa na początku mi się nie podobała, ale się oswoiłam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']praktyczny , zbiera dużo brudu .Trzeba to wszystko wytrymować i wyrównać maszynką z włosem.
.[/QUOTE]
:crazyeye:
Po co maszynka???
Maszynka sie lba nie tyka!!!
Skubanie skubanie skubanie i zdegazowanie przejscia miedzy uszami.Tyle sie robi.zero maszynki!
Chociaz ostatnio coraz wiecej osob robi cockera wg groomingu angielskiego bez uzycia maszynki:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Taki miękki przerostowy włos występuje u spanieli rudych ,[B] łaciate jasne i u cockera .[/B] [/QUOTE]
Coś zamotałeś się tutaj...
A poza tym, taki włos pojawia się u każdego cockera - niezależnie od umaszczenia. Chyba potrzebujesz korepetycji :-P
[quote name='Grey']Nie którym się to podoba , ale taki włos jest nie praktyczny , zbiera dużo brudu .Trzeba to wszystko wytrymować i wyrównać maszynką z włosem.
[/QUOTE]
Grey..co Ty masz z tą maszynką??? Cockerów nie rusza się maszynką! Jedynym wyjątkiem jest nasada i wnętrze ucha i szyja (trójkąt od ucha do mostka) i tyle. Żadnego wyrównywania maszynką.
Nie mówiąc już o typowo angielskim przygotowaniu, gdzie maszynka nie jest używana...

Link to comment
Share on other sites

Szanowne Panie co z tym Skypem u Was ?
A ja się dziwię co wypisuje Impresja ! Ja golę tylko swoją brodę, a psom to skracam włosy.

Cockermaniaczko skubania jest sporo , ale maszynka jest potrzebna ,skracamy z włosem ostrze 5mm ,dł. włosa 7,5 mm..
Jak zostawisz same skubanie to będzie chałturka .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']...Ładny sznaucerek , szkoda że takie miękkie włosy, żeby to był prawdziwy pieprz .[/QUOTE]
Grey, ale to aqrat jest czarno - srebrny sznup;-)

Marta (Tiesto), mogłabyś mu troszeczkę skrócić bródkę, bo cała głowa wydaje się za ciężka w stosunku do reszty ciała;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...