Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Cockermaniaczka']Jakich uzywasz nozyczek?:)
Sznupek piekny:)[/QUOTE]

Ja tam chyba widzę Rose Line :)

[quote name='Doginka']Pudel pięknie zrobiony:loveu:[/QUOTE]

A dziękuję bardzo, ładnie to wyszedł tu:

[IMG]http://a.imageshack.us/img835/6733/img9681x.jpg[/IMG]


A Twój sznaucer śliczny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Igor jest piękny i ta śnieżnobiała sierśc:loveu: jak po Arielu:lol:.[/QUOTE]

Iiii tam, ja niczym nie wybielam, umyłam tydzień przed wystawą pompony w wybielającym to były niebieskie, myślałam, że umrę. Dobrze, że go całego w tym nie umyłam, byłby niebieski pudel :P Igor jest bardzo białym białym psem, z bardzo mocnym pigmentem, dlatego to tak wygląda. I dziękuję za uznanie, jak dla mnie to jest gruszka zamaist kuli, ale cóż, podobno to za pięćdziesiątym razem dopiero wychodzi :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Jakich uzywasz nozyczek?:)
Sznupek piekny:)[/QUOTE]
Za pochwałę sznupeczki Holly dziękuję;-)
A nożyczki Solingen linii Rose Line:lol:
[quote name='Bura']...A Twój sznaucer śliczny :)[/QUOTE]
Sznupka nie moja, ale to córka mojego psa - Gordona;-)

Link to comment
Share on other sites

Doginka ładne normalne strzyżenie . Jednak patrząc na zdjęcia to widzę ,że za bardzo wykrzywiasz nogi do czesania psu ( i ta szczotka ) . Ja taki efekt uzyskuję jednym ruchem grzebienia . Ten styl strzyżenia falbany widziałem na wystawie ( nie jest wycinana pachwina ) . Teraz to panuje duże uproszczenie w strzyżeniu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Doginka ładne normalne strzyżenie . Jednak patrząc na zdjęcia to widzę ,że za bardzo wykrzywiasz nogi do czesania psu ( i ta szczotka ) . Ja taki efekt uzyskuję jednym ruchem grzebienia . Ten styl strzyżenia falbany widziałem na wystawie ( nie jest wycinana pachwina ) . Teraz to panuje duże uproszczenie w strzyżeniu .[/QUOTE]
Weź ty się Grey ogarnij - napisałam, że wystawowe strzyżenie i we wzorcu pachwina też ma falbankę. Nie chciałabym trafić do takiego groomera jak Ty ze swoimi sznupami:crazyeye: Chyba nic bym na wystawach nie zdobyła:shake:
[quote name='Mudik']Czy ona ma do golaska wyskubaną szyjkę? pod brodą?[/QUOTE]
Nie wyskubaną, tylko wystrzyżoną - szyjki się nie skubie, bo to bardzo bolesne miejsce;-)

Link to comment
Share on other sites

Doginka na wystawach nie zdobywa się tylko za samą fryzurę . O pachwinie nie będę z tobą dyskutował rób sobie jak chcesz .

Mudik nic się na "golaska " nie skubie .

Yorkuś za bardzo się kręcił i pani nie mogła go ostrzyc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']

Mudik nic się na "golaska " nie skubie .

Yorkuś za bardzo się kręcił i pani nie mogła go ostrzyc.[/QUOTE]

I tu się mylisz waciakowe sznupki się skubie a i owszem do gołej skóry, a yorka oszpeciła, nie ostrzygła, więcej by moja noga u takiego "fryzjera "nie postała, każdego można dobrze zrobić, nawet wiercipiętę;-)

Link to comment
Share on other sites

Grey., nie za samą fryzurę, ale uwierz mi, że 'samą fryzurą' można dużo zrobić, zwłaszcza psy, które się strzyże, a sędzia za bardzo nie obmaca - dużo da się poprawić.

A i pies odpowiednio przygotowany jest efektowniejszy niż zaroślak, który sobie na ring wejdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']...Doginka! Jesteś mistrz, chciałabym do Ciebie przyjechać kiedyś się doszkolić , szkoda,że Wawka daleko i nie jest to takie proste ;)[/QUOTE]
Może kiedyś będzie okazja - odwiedzisz mnie, pokażę Ci sznupa jak ja robię, ale musi też się trafić sznup:lol:
A z tym mistrzem to przesada - ja robię w sumie prawie same sznupki, a Ty potrafisz każdego zrobić;-)
[quote name='Mudik']I tu się mylisz waciakowe sznupki się skubie a i owszem do gołej skóry, a yorka oszpeciła, nie ostrzygła, więcej by moja noga u takiego "fryzjera "nie postała, każdego można dobrze zrobić, nawet wiercipiętę;-)[/QUOTE]
Nie tylko waciakowe, moje też dwa razy w roku są łyse jak kolano - właśnie Gordon obrósł w podszerstek, a 2 tygodnie temu nie miał na grzbiecie nawet 1 włoska:-)
A wiercipiętki też mam i jakoś ich nie szpecę;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta']Sunia ma no i tak marny włos wiec nie wiem po co ją tak narażać na udar i pozbawiać jedynej ochrony jaką jej dała natura -(
To tylko w naszym wyobrażeniu pies się "męczy" we włosie, prawdą jest że po strzyzeniu pies "odżywa" bo następuje pobudzenie krążenia ... chwilowe. Lepsze pobudzenie krążenia daje regularne codzienne szczotkowanie psa i pozostawienie włosa chroniącego przed promieniowaniem.
Łapka krzywa to może być krzywica albo złe przyswajanie minerałów- to drugie jest dziedziczne i ma przykre konsekwencje jak się to powiela ....[/QUOTE]

nic odkrywczego nie powiem... pierwsze pytanie o moje psy to: czy je się obcina... a ludzie nawet jak podziwiają, że piękne, to zaraz jest 'ale ileż to pielęgnacji...wyobrażasz sobie zimną'... moi sąsiedzi mają wiele modnych ras: westy, maltańczyki, yorki, shih tzu... wszystkie golone, względnie obcinane. A już moje ukochane shih tzu - w okolicy nie ma żadnego niewygolonego i z tą idiotyczną falbanką. Poprawcie mnie, jeśli się myślę, ale o ile dla sznupka falbana jest ok, to po co szpecić shih tzu takim cięciem?
Ostatnio Pan od dwóch pseudo-maltańczyków na spotkaniu z moimi shih, które już włos mają prawie do ziemi z pobłażaniem mnie uświadamiał, jak to one się męczą w te upały. Ja osobiście nie widzę żadnej różnicy, też kiedyś goliłam psa i tak samo ziajał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...