Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przede wszystkim - zmniejsz fotki.
Ja tylko nie bardzo rozumiem "co autor miał na myśli"...korpus wychapany prawie do łysa, a łapki praktycznie nie tknięte...
Jeśli już miał być włos skrócony - to według mnie,przy niezbyt dużej ilości włosa - trzeba było ładnie zdegażować grzbiet i boki, włos pod brzuszkiem wyrównać. Na łapkach bardzo delikatnie ścieniować i wyrównać stopki. Przed oczami też nie zrobione, a to bardzo ważne.

Link to comment
Share on other sites

Boże ,ale to jest tylko piesek domowy.Nie wystawowy i chyba dziewczyna może ją sobie strzyc jak jej się żywnie podoba.Dla mnie ważniejsze jest to ,że nawet przed strzyżeniem ,piesek był zadbany ładny wyczesany.(o ile york może być ładny hehe).Chociaż ja bym jej w ogóle nie obcinał ,bo z dłuższymi włoskami wygląda ładniej.

Link to comment
Share on other sites

Ja też moją sunię obcinam sama. Faktycznie trochę krzywo Ci wyszło, musisz cały grzbiet ogolić równiutko, uda troszkę ( na górze), kark i szyję. Maszynką ludzką jest to upierdliwe, ale się da, najlepiej czyste włosy po myciu. Twoja sunia ma dziwnie wygiętą łapkę, mam nadzieję , że to tylko na fotce tak wyszło i nic jej nie dolega. Jak poprawisz jej fryzurę to koniecznie wstaw, tylko w mniejszym formacie takie jak to przed strzyżeniem .

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Twoja sunia ma dziwnie wygiętą łapkę, mam nadzieję , że to tylko na fotce tak wyszło i nic jej nie dolega[/QUOTE]
Sunia ma niestety krzywą łapkę:-(
[quote name='Aleksandrossa']Oj, z łapką to dłuuga historia.
Jak była szczeniaczkiem miała złamaną/ zwichniętą. Wet nastawił, podał antybiotyki i koniec. Nie usztywnił ani nic. I krzywo jej sie zrosła :(
Teraz jedynym wyjściem jest wizyta w klinice (Warszawa, Lublin), zdjęcia, operacje itp.
Ale jej bardzo nie przeszkadza wiec chyba nie ma sensu już jej meczyć tym...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Sunia ma no i tak marny włos wiec nie wiem po co ją tak narażać na udar i pozbawiać jedynej ochrony jaką jej dała natura -(
To tylko w naszym wyobrażeniu pies się "męczy" we włosie, prawdą jest że po strzyzeniu pies "odżywa" bo następuje pobudzenie krążenia ... chwilowe. Lepsze pobudzenie krążenia daje regularne codzienne szczotkowanie psa i pozostawienie włosa chroniącego przed promieniowaniem.
Łapka krzywa to może być krzywica albo złe przyswajanie minerałów- to drugie jest dziedziczne i ma przykre konsekwencje jak się to powiela ....

Link to comment
Share on other sites

Nie żebym była upierdliwa i złośliwa ale jaki jest sens kupowania psa długowłosego i obcinania go na krótko :( Trzeba było sobie ratlerka kupić, też mały też mało zje i też modny....może nie tak jak York w dodatku tańszy....
No ale wiem rozumiem, każdy robi jak chce to powyższe tylko moje widzi mi się, więc jeśli chodzi o strzyżenie to trening czyni mistrza. Ściągnij parę fot z netu, które Ci się podobają i próbuj :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']Nie żebym była upierdliwa i złośliwa ale jaki jest sens kupowania psa długowłosego i obcinania go na krótko :( Trzeba było sobie ratlerka kupić, też mały też mało zje i też modny....może nie tak jak York w dodatku tańszy....[/QUOTE]

A no pewnie taki, że pies to nie tylko wygląd, ale także charakter :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']Nie żebym była upierdliwa i złośliwa ale jaki jest sens kupowania psa długowłosego i obcinania go na krótko :( Trzeba było sobie ratlerka kupić, też mały też mało zje i też modny....może nie tak jak York w dodatku tańszy....
No ale wiem rozumiem, każdy robi jak chce to powyższe tylko moje widzi mi się, więc jeśli chodzi o strzyżenie to trening czyni mistrza. Ściągnij parę fot z netu, które Ci się podobają i próbuj :D[/QUOTE]

Problem jest taki że takie rasy i pseudo rasy jak "york" jest obecnie w społeczeństwie wyznacznikiem pseudo statusu ... wiec ratlerek nie wchodzi w rachubę ...
Zauważ jak dużow i w miastach i na wsi (!!!) jest pseudo yorków - kupowanych tylko dla szpanu -(
A że potem te psy i ich potomstwo trafiają na ulicę i do bud -(
Mam nadzieję że pudle tego boomu znowu nie przeżyją, bo skutecznie zostały wyniszczone 30 lat temu, a do dziś biega i gnije w schroniskach pełno "potomków" dawnych pudelsów -( Potem był boom na dalmatyńczyki, na spaniele, na psy w typie amstafa teraz retrievery i yorki - efekty widać doskonale po około 10 latach w schroniskach jak dużo psów danego typu tam ląduje ... Bo wszyscy pędzą za modą zamiast wybrać tą 1 rasę z 400.

Prawdą jest też że nawet na wydawało by się profesjonalnym kursie groomingu prowadzonym przez mistrza nożyczek innego kraju mowa była tylko o strzyżeniu "pod publiczkę" -( Żeby właściciel był zadowolony, o uwarunkowaniach psa było tam mało mówione -(
Teriery regularnie strzyżone maszynką (!), malowane pazurki i farbowania u pudli -(
Wszystko było prowadzone jak spowodować żeby właściciel czuł konieczność strzyżenia psa co chwilkę (często niepotrzebnego jak w przypadku psów długowłosych jak u yorka, lhasa ... ) i podkreślił że należy wręcz wmówić włascicielowi że jest to niezbędne dla pieska ...

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka K. a Ty znasz ilu ludzi , którzy kupili yorka ze względu na charakter ?:evil_lol: Ludzie kupują je ze względu na książkowy wygląd, a potem właśnie ten (tu dałabym odpowiednie określenie ale mogłoby być obraźliwe:lol:) charakter sprawia, że nie potrafią zapanować nad wyglądem. Pies nie daje się czesać , rzuca się i gryzie, pańcia odpuszcza. I taki właściciel potem każe króciutko ciąć ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Agnieszka K. a Ty znasz ilu ludzi , którzy kupili yorka ze względu na charakter ?:evil_lol:[/QUOTE]
To wyobraź sobie że kiedy kupowałam mojego psa to oprócz wyglądu brałam pod uwagę też charakter:eviltong: a o yorku marzyłam gdzieś tak od 2 klasy podstawówki kiedy yorki nie były jeszcze tak popularne:roll:

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam ostatnie 50 stron wątku. Bardzo mi się spodobał ze względu na fotki... I jakie cuda z psiakami Robicie, zwłaszcza, gdy oglądałam "kołtunki" przerobione na błyszczące "cuda" prawie wystawowe.
Nawet niesnaski Greya mi nie przeszkadzają. Dodają "pieprzu do dania" :)
Będę tu zaglądać czasami...

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chciała zaprezentować moje serduszko Hexe (12 lat )

[COLOR=#0000FF][FONT=MS Shell Dlg 2][U][url]http://salon-cheri.com/img/pudel_1.jpg[/url]

[/U][/FONT][/COLOR][COLOR=#0000FF][FONT=MS Shell Dlg 2][U][url]http://salon-cheri.com/img/pudel_2.jpg[/url][/U][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...