Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Aleksandra Bytom'][URL]http://www.youtube.com/watch?v=99-7SlzsvT4[/URL]
to jest prawidłowe robienie psa?,jakoś to mi dziwnie wygląda,nigdy nie byłam z psem u fryzjera,czy tak to własnie wygląda,ja wiem że to pewnie spory skrót[/QUOTE]
Pomijając to,że west nie był trymowany tylko strzyżony to efekt końcowy mi się nie podoba. Pies wygląda jak zbita wata...

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie praca na nierozczesanym psie to jakieś nieporozumienie... :crazyeye: Efekt końcowy marny, ale co się dziwić, skoro ktoś suszy psa nie czesząc równocześnie...:shake:

[B]Marta666[/B], jak nie był trymowany...przecież pani poskubała trymerem skacząc po psie jak znudzona pchła... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak zobaczyłam filmik z westem i jak kobita go "suszy"-wymiękłam...:roll:
Teraz patrze na strony poswiecone zawodowemu groomingu i mam pytanko. Przy fryzurze puppy clip albo lion clip jak uzyskujecie futro tak idealnie zbite w kuleczke? Albo ta grzywa na glowce-to spray'e,lakiery, czy poprostu dluga siersc? Bo Morel obecnie ma taka kuleczke na koncu ogona, ale zawsze mu sie to brzydko rozlazi na wszystkie strony i wyglada jak palma na bezludnej wyspie a nie ogon pudla:lol:
Chyba zdecydowałam-fryzura summer clip. Wybieram raczej takie, w ktorych Morelowi bedzie chlodno. Ta powinna zdac egzamin;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']A jak Wam się widzi takie trymowanie? [url]http://www.youtube.com/watch?v=jb37pisl5Bs&feature=related[/url]
Prawidłowo? ;) Trochę mam wrażenie że Pani momentami rwie za dużo włosa na raz i to może być bolesne..[/QUOTE]

Co jak co ale pani raczej średnio delikatna jest.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Olalolaa trymowanie nie prawidłowe .Włos teriera miękki , zastosowany trymer rzadki zabiera za dużo włosa ,powinien być trymer czerwony . Przy trymowaniu pracują obie ręce, jedna przytrzymuje włos. Na początek pies powinien być wyczesany ,można zastosować trymery grabkowe i potem zacząć trymowanie , ale nie palcami .

Link to comment
Share on other sites

Morelka-przy pudlu prawidlowa pielegnacja zaczyna sie od prawidlowego utrzymania wlosa...Kosmetykow do mycia,odzywek...Pozniej to kwestia wlosa (jego rodzaju) plus dokladnego wyprostowania i wyszuszenia po kapieli...
Jak masz zle wyprostowany wlos-nic nie zrobisz...
Ola nie najgorsze to trymowanie,wlos musial byc gotowy na to wiec efekt niezly;)
Tak naprawde Jakosc trymowania zalezy od uzytych narzedzi plus wprawy groomera...

Link to comment
Share on other sites

wiem wiem ze wygolony na grzbiecie na łysaka prawie ale jakos tak lubie heheh nie wiem czemu ,od malego go sama strzyge , teraz czekam az mu zarosnie grzbiet i przy nastepnym strzyzeniu bedzie cacy , z jedne strony na glowie ma dziore wyrypana bo moi znajomi zrobili mu irokeza jak mnie w domu nie bylo teraz co odrosnie wiecej na czubku to rownam tam gdzie mial wystrzyzone.a tak wg chapek ma 10 lat i 4 miesiace
[IMG]http://img402.imageshack.us/img402/4008/dsc4050.jpg[/IMG]

[IMG]http://img508.imageshack.us/img508/9107/dsc4038w.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dziwny. :lol:

Jak na moje oko (kompletnie się nieznające, w sumie to "jak na mój gust") przejścia są zbyt ostre, przy krótkim tułowiu bardziej pasowałyby krótsze łapy, a ogólnie to ten tułów wolałabym jednak dłuższy. I stópki trochę za wysoko wygolone. :)

Link to comment
Share on other sites

co do fryzur pudlowych.Cocermaniaczka ma rację:).Ale pudle lakieruje się a nawet tapiruje mimo iż regulamin tego zabrania ale oczywiscie nie wszyscy lakieruja,przeważnie po lakierowaniu na wystawie po powrocie do domu lepiej wykapać psa żeby włos sie nie niszczył a my żebyśmy nie mieli roboty z kołtunami które mogą się zrobić po lakierze.Włos na ogonie można nieco krócej ściąć żeby się tak nie rozłaził.Ewelinbuck dla mnie przejścia są też zbyt duże ale jak zarośnie możesz sobie inaczej spróbować ściąć :) [url]http://imageshack.us/photo/my-images/819/zdjcie0822.jpg/[/url] Tutaj jest federał mojej roboty z tym że Akira odrastała z lwa przez co z tylu jest jeszcze mało włosa(nogi) a z kolei czapę za mało ścięłam od przodu chociaż można zebrac w małego kucyka również :)

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy film pokazujący strzyżenie yorka ala sznaucer .Pokazuje zniszczone włosy na głowie oraz technikę wykonania .Stosowanie takiego grzebienia i szczotki pokazuje jak dużo trzeba ruchów wykonać do wyczesania .Pani zastosowała cięcia prostymi nożyczkami , zastosowanie degażówki byłoby dokładniejsze .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']mam wrazenie ze to takie niedbale strzyzenie...Glowa nie wyszla zupelnie;/[/QUOTE]

choć nie zajmuje się strzyżeniem psiaków, a jedynie amatorsko podcinam włoski mojego psiaka to zgadzam się w 100% gołym okiem widać, że głowa zupełnie nie równa, niezłe zęby powychodziły..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...