Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

Anetta każdy filc usunę i staram się żeby pies jak najlepiej wyglądał , ale trzeba mieć dużo cierpliwości .
Szkoda ostrza i maszynki , a przecinakowi i grzebieniowi nic się nie stanie , a i tak trzeba maszynką wyrównać .
Dzięki dokładnemu przygotowaniu włosa nie mam problemu z ostrzami i ciągle mam ostre.
Występujące w sprzedaży narzędzia nie spełniają swojego zadania ,jeżeli chodzi o usunięcie dużych filców .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='NightQueen']

shih trudniej oszpecić niż yorka :evil_lol:[/QUOTE]
Tu bym się sprzeczała , widziałam całą masę oszpeconych shih tzu :mad::razz:

A co do wczęsniejszych filmików nigdy nie zrozumiem postępowania ludzi którzy doprowadzają psy do tego stanu ... Ja rozumiem że przeciętny obywatel kupując potencjalne shih tzu nie trzyma go w długiej szacie ( sama mam 4 , więc wiem ile czasem trzeba godzin spędzic "nad psem" żeby dobrze wyglądał - nie wposminając o kondycji wystawowej) ale naprawde jeśli pisur jest pocięty to taka regularna pielegnacja tudzież przeczesanie go trwa chwilę i powinna byc przyjemnością dla psa i właściciela...:roll:
Przykro się patrzy na takie żyjące dredy :shake:
A shicki poprostu lubią byc czyste i zadbane :razz:

Link to comment
Share on other sites

AbraCadabra masz rację , ale kto kupuje szitka to nie będzie wiedział jak go pielęgnować i zależy jaki będzie miał włos to wielu m-cach zacznie się zagęszczać , ale wtedy kłopot i tnie się jak najkrócej ,oczywiście do pielęgnacji trzeba mieć odpowiednie grzebienie , a nie szczoteczki .Ciekawy jestem czym ich czeszesz , żeby było jak najlepiej.
A pieski z bródkami wszystkie lubią być czyste .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']AbraCadabra masz rację , ale kto kupuje szitka to nie będzie wiedział jak go pielęgnować i zależy jaki będzie miał włos to wielu m-cach zacznie się zagęszczać , ale wtedy kłopot i tnie się jak najkrócej ,oczywiście do pielęgnacji trzeba mieć odpowiednie grzebienie , a nie szczoteczki .Ciekawy jestem czym ich czeszesz , żeby było jak najlepiej.
A pieski z bródkami wszystkie lubią być czyste .[/QUOTE]

[B]Grey[/B] tu bym się sprzeczała, :diabloti: z obserwacji i jakiejś tam praktyki mogę śmiało powiedzieć że podstawą pielęgnacji shih tzu we włosie jest szczotka ( i tu sobie chwalę Mason Pearson, Maxi Pin, Mars, a także odkryłam kilka tzw. "no name") Wiadomo bez grzebieni też się nie da życ, w tej materii lubię spratts i kilka innych.
Ale oczywiście wszystko zależy od zastanej sytuacji włosowej... bo jedne mają podszerstka całe góry.. a inne tyle co kot napłakał :evil_lol: więc "co kraj to obyczaj" i do każdego psa trzeba podejść indywidualnie :cool3: kluczem tutaj jest systematyczność. :cool1:

Zobrazuję sprawę co by odbiec od tych cierpiących piesków w dredach :shake:
[img]http://img28.imageshack.us/img28/6753/68641149.jpg[/img]
[img]http://img861.imageshack.us/img861/1043/cz3.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje :multi: aczkolwiek sama jestem za obcinaniem psów niewystawowych bądź "emerytowanych" z prostych względów - choćby wygody. Moje psiury codziennie nie latają tak jak na zdjęciach bo jest to nierealne... :evil_lol:
Szanuje ludzi którzy kupują sobie shih tzu bo chcą miec w domu ten wspaniały charakter - jeśli nie mamy czasu na pielęgnacje wygodnie jest psa obciąc.. ale w tedy poświećmy minimalnie czasu ( naprawde nie trzeba go wiele ) aby nie dopuścić
do przykrych sytuacji kołtunowych :mad: bo jak czasami spotykam na ulicach zakołtunione "shicki" to aż strach się bac :shake:
Czasami poprostu właściciela powinno się potraktować tak jak on traktuje psa. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

mam "głupie" pytanie . :oops:
zawsze miałam maszynkę jednobiegową , od jakiegoś czasu mam dwubiegową i nie wiem jak używać tego drugiego biegu ? tzn w jakiej sytuacji ? czy tam gdzie sierść jest gęstsza? wiem że to nie ten temat ale tutaj najwięcej osób się wypowiada znających się na rzeczy ;) oczywiście nie obcinam psów profesjonalnie ale jak już mam taka maszynkę to chciałabym wiedzieć co i jak .

Link to comment
Share on other sites

Gops Twoje pytanie nie jest "głupie " i o różnych konkretnych sprawach powinno się właśnie rozmawiać , od tego jest forum.
Odnośnie pytania, pomocny jest drugi bieg , można go używać jak się chce .Szybciej się strzyże, poruszanie maszynką jest swobodniejsze .Musisz zwrócić uwagę na ostrza ( temperatura ) , oraz przygotowanie włosa do strzyżenia .Ostrze nie będzie się szybko tępić .

Link to comment
Share on other sites

Witam!!!!!! przeczytałam cały wątek i jestem pod wrazenie Waszych prac!!!! dopiero zaczynam prace groomera,ale juz zadązylam poznac blaski i cienie tego zawodu.i odrazu prosze Was o pomoc: jak strzyżecie uszka yorka? na kursie uczyli inaczej,w mojej miescinie robia inaczej, baaardzo prosze o "instrukcje obsługi"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Gops Twoje pytanie nie jest "głupie " i o różnych konkretnych sprawach powinno się właśnie rozmawiać , od tego jest forum.
Odnośnie pytania, pomocny jest drugi bieg , można go używać jak się chce .Szybciej się strzyże, poruszanie maszynką jest swobodniejsze .Musisz zwrócić uwagę na ostrza ( temperatura ) , oraz przygotowanie włosa do strzyżenia .Ostrze nie będzie się szybko tępić .[/QUOTE]
dzięki za odpowiedź .
zauważyłam że maszynka na 2 biegu jest głośniejsza , bardziej stresuję mi psa więc nie będę go często używać .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Może tutaj uzyskam odpowiedź - powiedzcie mi, jak pielęgnować białego, gładkiego jack russell terriera? Chodzi mi o to, co kupić do czesania i jaki szampon - docelowo pewnie do białej sierści, ale macie może coś konkretnego?[/QUOTE]

do czesania tylko gumowa rękawica, furminatory, zgrzebła nie działają. Do mycia szampon czyszczący, po czyszczącym wybielający. I tyle w zupełności wystarczy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']do czesania tylko gumowa rękawica, furminatory, zgrzebła nie działają. Do mycia szampon czyszczący, po czyszczącym wybielający. I tyle w zupełności wystarczy ;)[/QUOTE]

A jakieś konkretne szampony, tzn. marki? Bo jest tego masa, a nie chcę wydać bezsensownie pieniędzy na coś, co nie jest dobrej jakości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']A jakieś konkretne szampony, tzn. marki? Bo jest tego masa, a nie chcę wydać bezsensownie pieniędzy na coś, co nie jest dobrej jakości.[/QUOTE]

szczerze mówiąc ja myłam psa większość czasu championem dr.seidla(czy jakoś tak), teraz mamy taki w czarnej buteleczce z zoologika do szorstkiej sierści, a wybielający z hery. Nie trzeba nic super kupować, chodzi o to tylko żeby psa umyć i odświeżyć biel ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']szczerze mówiąc ja myłam psa większość czasu championem dr.seidla(czy jakoś tak), teraz mamy taki w czarnej buteleczce z zoologika do szorstkiej sierści,[/QUOTE]
Też go mam, ale zdecydowanie wolę Ring5... jest lepszy, włos się nie skleja i nie brudzi tak szybko jak po tym Championie... i nawet wychodzi taniej...

Link to comment
Share on other sites

przed
na nogach i brzuchu był filc :loveu:

[IMG]http://img189.imageshack.us/img189/8199/dsc3527b.jpg[/IMG]

i po, ale nie ostateczna wersja, puściłam kawalera żeby się pobawił, później były poprawki głowy, ale zapomniałam zdjęcie zrobić :shake:
wiem że strasznie nie równo, wygląda wręcz jakby tasakiem włos był skracany, ale jak mówię to przed poprawkami było

[IMG]http://img153.imageshack.us/img153/4919/dsc3574p.jpg[/IMG]

[IMG]http://img220.imageshack.us/img220/6784/dsc3559b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...