Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='NightQueen']A powiedzcie mi co robicie z włosami w uszach? wyrywacie je pincetą? bo o ile trymowanie nie boli to mam odmienne zdanie na temat uszu i tego nie robię.[/QUOTE]
Włosy ze środka uszu trzeba [U]umiejętnie[/U] wyrwać pincetką;-) Wtedy nie boli, a jak ktoś nie umie, to niech skorzysta z pomocy doświadczonej osoby;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']ja swoim wyrywam regularnie - przyzwyczaily sie i nie protestuja

gorzej jak robie to u jakiegos psa po raz pierwszy

czasem wyrywam za pomoca kciuka i np nozyczek[/QUOTE]
Dokładnie tak Agnieszko, pies musi mieć te włosy regularnie wyrywane, wtedy jest łatwiej i pies nie protestuje;-)
A ból - to tak jak regulacja brwi u nas kobiet:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Ja swojej suce wyrywam, na początku się burzyła, teraz tylko patrzy z rezygnacją... Robię to dość regularnie, nie wyrywam na raz całego ucha do łysa - tylko na tyle, żeby jej długie kłaki tego ucha nie zatkały [kudłata nie ma tam gęstej sierści, tylko długą] ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']A ból - to tak jak regulacja brwi u nas kobiet:hmmmm:[/QUOTE]
Powiedzmy, ból jak diabli :lol: A próbowałaś z ucha? Brrrr. Odczuwanie bólu przy wyrywaniu włosów podobno jest mocno indywidualną kwestią, ale nie bardzo mi się chce wierzyć, ze nie boli w ogóle. Raczej psy przestają się wyrywać, skoro to im nic nie daje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudusia0219']ja mojego ciapka gole- sznupek olb. z rodo (zn teraz był niedawno pierwszy raz golony) :)
chciałam trymować, ale nie stać mnie, ani moich rodziców na wydanie [B]400 zł[/B]... ;([/QUOTE]

:crazyeye: skąd taka cena?
u mnie trymowanie w zależności od wielkości psa jest w cenie 70 - 150 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']:crazyeye: skąd taka cena?
u mnie trymowanie w zależności od wielkości psa jest w cenie 70 - 150 zł[/QUOTE]

u mnie to tak właśnie od 300 zł ( z kąpielą i wg wzorca pazurki itp)
drogo jak diabli ;/
my za golenie zapłaciliśmy 170zł





hahahahah grey dostał banna na dgm poszedł na e-sznaucery się mądrzyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudusia0219']ja mojego ciapka gole- sznupek olb. z rodo (zn teraz był niedawno pierwszy raz golony) :)
chciałam trymować, ale nie stać mnie, ani moich rodziców na wydanie 400 zł... ;([/QUOTE]

O litości.. :mdleje: Nie wydaje mi się, żeby takie ceny nawet w Warszawie były. Może podpytaj na e-sznaucerach - może ktoś mieszka w pobliżu, nie ma salonu ale wie jak to zrobić dobrze i nie za taką cenę.
A jak podpatrzysz to i potem sama się nauczysz i będzie po problemie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']O litości.. :mdleje: Nie wydaje mi się, żeby takie ceny nawet w Warszawie były. Może podpytaj na e-sznaucerach - może ktoś mieszka w pobliżu, nie ma salonu ale wie jak to zrobić dobrze i nie za taką cenę.
A jak podpatrzysz to i potem sama się nauczysz i będzie po problemie ;)[/QUOTE]

spytam spytam , bo tez wole go trymować nawet jakby czasem gdzieś na wystawe, ale z tą ceną to się załamałam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudusia0219']spytam spytam , bo tez wole go trymować nawet jakby czasem gdzieś na wystawe, ale z tą ceną to się załamałam :)[/QUOTE]

Jak bedziesz go jechać maszynką, to prawdopodobnie Ci zszarzeje, szczególnie, że on raczej w typie amerykańskim jest. Ja Galinę goliłam przez ładnych kilka lat, a sierść miała wciąż czarną jak węgiel, ale ona w nieco innym typie jest. Potem zawzięłam się i oskubałam ją z całej okrywówki i tak się zaczęło, kupiłam maszynkę to podgalania tu i ówdzie i właściwie na warunki domowe brakuje mi tylko degażówek, które ma mi kupić Ewa ;)
Galina miała też różnego rodzaju problemy skórne - a od czasu kiedy trymujemy problem się skończył. Skóra jest czysta i zdrowa :)
A przy okazji człowiek nabywa nowych umiejętności, bo umieć samemu psa przygotować to jest megafrajda - przynajmniej dla mnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Jak bedziesz go jechać maszynką, to prawdopodobnie Ci zszarzeje, szczególnie, że on raczej w typie amerykańskim jest. Ja Galinę goliłam przez ładnych kilka lat, a sierść miała wciąż czarną jak węgiel, ale ona w nieco innym typie jest. Potem zawzięłam się i oskubałam ją z całej okrywówki i tak się zaczęło, kupiłam maszynkę to podgalania tu i ówdzie i właściwie na warunki domowe brakuje mi tylko degażówek, które ma mi kupić Ewa ;)
Galina miała też różnego rodzaju problemy skórne - a od czasu kiedy trymujemy problem się skończył. Skóra jest czysta i zdrowa :)
A przy okazji człowiek nabywa nowych umiejętności, bo umieć samemu psa przygotować to jest megafrajda - przynajmniej dla mnie :)[/QUOTE]

Tekla też mówiła, że to jest super uczucie :)
no ja właśnie nie chce żeby on szary był :(
spytać , spytałam :)
żeby było dobrze i na wystawy, to po tym goleniu go na łyso, żeby sierść odrosła dobra? czy jeżeli robiłam to tylko raz to sierść się nie zdążyła popsuć ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudusia0219']Tekla też mówiła, że to jest super uczucie :)
no ja właśnie nie chce żeby on szary był :(
spytać , spytałam :)
żeby było dobrze i na wystawy, to po tym goleniu go na łyso, żeby sierść odrosła dobra? czy jeżeli robiłam to tylko raz to sierść się nie zdążyła popsuć ? :)[/QUOTE]

To wszystko jest osobnicze, teraz musisz poczekać aż mu ten włos odrośnie, żeby nadawał się do rwania - każdy pies ma inne tempo zarastania. Ciężko przewidzieć ile zajmie doprowadzenie sierści do odpowiedniej szorstkości ;) Gorzej, że on tego szczenięcego puchu nie miał wyrwanego tylko bezlitośnie przycięty maszynką.. Ale pójdziecie do dobrego groomera to będzie umiał coś wiecej powiedzieć z pewnością.

Link to comment
Share on other sites

trymowanie "na lyso" miniatury kosztuje srednio 150 zl

te nizsze ceny w salonach to najczesciej przeczesanie trymerem, grabkami i wyrwanie pojedynczych wlosow :shake:

mysle ze prawie 400 zl za olbrzyma to duzo ale na ksozt 250-300 zl musialabys sie przygotowac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']To wszystko jest osobnicze, teraz musisz poczekać aż mu ten włos odrośnie, żeby nadawał się do rwania - każdy pies ma inne tempo zarastania. Ciężko przewidzieć ile zajmie doprowadzenie sierści do odpowiedniej szorstkości ;) Gorzej, że on tego szczenięcego puchu nie miał wyrwanego tylko bezlitośnie przycięty maszynką.. Ale pójdziecie do dobrego groomera to będzie umiał coś wiecej powiedzieć z pewnością.[/QUOTE]

poczekamy, poczekamy, ale z tego co widzę szybko odrasta ;)
puch w większości miał wygrabiony przeze mnie Marsem :)

[quote name='Elitesse']trymowanie "na lyso" miniatury kosztuje srednio 150 zl

te nizsze ceny w salonach to najczesciej przeczesanie trymerem, grabkami i wyrwanie pojedynczych wlosow :shake:

mysle ze prawie 400 zl za olbrzyma to duzo ale na ksozt 250-300 zl musialabys sie przygotowac[/QUOTE]

250-300 jakoś zniose :) poprostu odłoże pieniądze a rodzice dadzą tyle ile na golenie :) reszte dołoże-cena za porządnego psa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']trymowanie "na lyso" miniatury kosztuje srednio 150 zl

te nizsze ceny w salonach to najczesciej przeczesanie trymerem, grabkami i wyrwanie pojedynczych wlosow :shake:

mysle ze prawie 400 zl za olbrzyma to duzo ale na ksozt 250-300 zl musialabys sie przygotowac[/QUOTE]

A orientujesz się czy w salonie też robią na łyso?
Mnie się wydaje, że jednak najlepiej pójść do jakiegoś hodowcy z naszego forum, który przygotowuje własne psiaki, można zobaczyć efekty jego pracy i po prostu 'siedzi' w rasie i pielęgnacji sznaucerów od lat ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...