Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='LeCoyotte']Też go mam, ale zdecydowanie wolę Ring5... jest lepszy, włos się nie skleja i nie brudzi tak szybko jak po tym Championie... i nawet wychodzi taniej...[/QUOTE]

czy taniej to zależy od częstotliwości mycia ;) bo ja tą buteleczkę mam już jakieś 1.5 roku i zostało koło 1/3, a niedługo się kończy termin przydatności

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a ja dzisiaj przystrzygłam swojego Danterka,łepek,uchole,szyjke króciutko żeby uwydatnić klate :) przejechałam grzbiet ale tak ostrożnie go bałam się zrobić schody,za cholere nie wiem jak się robi kolumny u CTRa??? chodzi mi o nogi,aha jak często dbacie o pupki waszych psów,mój ma co jakiś czas tak że sie zwyczajnie obsra łeeee co jakiś czas mu tam wycinam praktycznie na zero żeby się nie zaparzył mu kuperek

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Przeczytałam pół tematu i się cieszę,ze mam psa długowłosego bez takich problemów jak trymowanie,strzyżenie itp. :)
Myta jest w zwykłym szamponie i czesana dwa razy w tygodniu i to chyba tyle z zabiegów pielęgnacyjnych :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra Bytom']a ja dzisiaj przystrzygłam swojego Danterka,łepek,uchole,szyjke króciutko żeby uwydatnić klate :) przejechałam grzbiet ale tak ostrożnie go bałam się zrobić schody,za cholere nie wiem jak się robi kolumny u CTRa??? chodzi mi o nogi,aha jak często dbacie o pupki waszych psów,mój ma co jakiś czas tak że sie zwyczajnie obsra łeeee co jakiś czas mu tam wycinam praktycznie na zero żeby się nie zaparzył mu kuperek[/QUOTE]


Hej Ola, schodami sie nie przejmuj, po ilus tam razach sie nauczysz ;) Co do lapek, to ja tez mam z tym problem. Chyba najlatwiej (chociaz sama tego nigdy nie robilam) jest wysuszyc na lakier pod wlos tak, zeby wlosy byly jak najbardziej napuszone i BARDZO powoli (po malych ilosciach wlosa) wyrownujesz, nadajesz ksztalt. To troche tak na "pudlowy" sposob ;) Ale wlosy nie moga byc za dlugie, bo wtedy nawet na lakier nie ustoja. Boki i przod robi sie jak pies stoi, tyl najlepiej zrobic kiedy pies siedzi i "daje lape". Tylko uwazaj zeby nie zrobic ukosu (ja tak mam na ostatnich zdjeciach), przy stopie powinien byc tak samo dlugi wlos jak przy lokciu. Moje rady moga nie byc idealne, poczekaj na Kelpie jeszcze ;)

A co do zadka to zalezy jak go normalnie utrzymujesz. Ja staram sie miec Yarpena w ksztalcie wystawowym non-stop. Tne go tak raz na 2 miesiace (wlaczajac golenie, zadek, szyja, glowa, uszy...), raz na jakis czas obcinam go dosc krotko. Wiec on nigdy jakos super kudlaty nie jest. Dostaje niestety uczulen po goleniu na krotko, wiec gole ostrzem 1mm, nakladka na 3mm i z wlosem. I mowie o goleniu calego tylu, jak we wzorcu, nie tylko naokolo dupki.
Czym go karmisz? Na dobrej karmie nie powinien sie za bardzo obsrywac... Jesli ma miekkie kupale (my mielismy do czasu az sie ptrzenieslismy na Barf) to uwazaj na gruczoly okolo-odbytowe.

Link to comment
Share on other sites

ja sama dla niego gotuje,ryż z warzywami i mięskiem,nie pracuje więc mam na to czas,te kolumny to będzie masakra jakaś,musze fotki cyknąć i problem jest w tym że robie go na leżąco więc szału nie ma i kilka godzin mi to zajmuje hehe w każdym razie zadowolona jestem bo z włosem go podcinałam,nie na króciutko :)

Link to comment
Share on other sites

Ja Yarpena czesze na lezaco, przygotowuje jak nabardziej do suszenia zeby szybko poszlo. Sprobuj go powoli przyzwyczajac do stania, tak zaczynajac od malej chwilki. Na lezaco nigdy nog nie zrobisz dobrze ;)

A przy gotowanym jedzeniu zwroc uwage na ryz, moj Yarpen nie toleruje za bardzo ziaren i ryz go bardziej rozmiekcza niz warzywa :)

Link to comment
Share on other sites

hmmm jak nie ryż to co? po kaszy to ma biegunke straszliwą,ziemniaki szkodzą podobno psom,nykea wyslij mi jeszcze raz link do forum ctrów bo dogo mi koduje i to co mi wysłałaś nie weszło niestety
mój Danterek ma sierść już lichą,to taki dziadzio jest,coraz więcej u niego siwych włosów ma około hmm 8lat już :)

Link to comment
Share on other sites

Na mojego maila dostałam ofertę uczestnictwa w seminarium w Warszawie więcej informacji w linku [URL]http://www.zooglobe.pl/seminaria[/URL]
Pani prowadząca to seminarium ma swój kącik w Przyjacielu Psa chyba i tam opisuje kolejne etapy pielęgnacji danej rasy....

Matko znalazłam jeszcze coś takiego [B][COLOR=#ED897B][COLOR=black]ale cena zawrotna!!!! to link do [url]http://www.groomer.edu.pl/index-1.html[/url]
[/COLOR]Cena kursu II tygodnie(nie zawiera kosztów noclegów):[/COLOR]
[/B][B]13530,00 zł brutto ([/B][B]23%VAT)[/B][B]
[COLOR=#ED897B]Wysokość zaliczki:[/COLOR] 2500,00zł[/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='bobroska.']W naturze wilków się nie czesało - może ja teź przestanę czesać swojego długowłosego psa?
Gdyby nie podcinało się jorczkom nawet wystawowym włosów, to rosłyby chyba w nieskończoność.[/QUOTE]

Myślę,że wilki miały krótszy włos ,który nie plątał się tak bardzo i umiały same sobie z nim poradzić.
Podcinało,a nie cięlo prawie do gołej skóry ;)

[quote name='gryf80']pewnie-jeśli natura obdarzyła psa długimi włosami to powinien takie mieć,ale ci właściciele którzy nie wystawiaja lub mają psiaki w typie,wolą fryzurki bardziej krótkie.ja to rozumiem,są mniej pracochłonne[/QUOTE]

Ja tylko mówie ,ze mi sie podobają,ale rozumiem,że nie każdy ma czas siedzieć i wyczesywać gałązki i liście po każdym spacerze ;) Na wystawie mi sie bardzo spodobały i uważam że nie ma ładniejszej fryzury :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...