Jump to content
Dogomania

Maszynka do strzyżenia psów MOSER 1245


maga18

Recommended Posts

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie zgodzę się że shih obcięte maszynką wyglądają nieciekawie...wyglądają świetnie bo mogę im robić co raz to nowe fryzurki...poza tym nie jestem fryzjerem i ciachanie nożyczkami nie bardzo mi idzie...

Ja swoje shih ciacham maszynką na krotko bo jest mi wygodniej je utrzymać w czystości i nie muszę się martwić o kołtunek które je zrobi inny pies "śliniąc " je...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ROOFI']Do strzyżenia Yorka i Shih Tzu to potrzebne są dobre nożyczki proste oraz
nożyczki degażówki.Pieski te golone maszynką wyglądają niciekawie.[/quote]
Dla mnie to wszystko zależy od włosa... Jeżeli przychodzi york z pięknym lejącym włosem to grzechem by było przejechać go maszynką, ale jeżeli przyjdzie waciak to już inna sprawa, tym bardziej jeżeli ma być robiony na krótko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kosa255']
Ja swoje shih ciacham maszynką na krotko bo jest mi wygodniej je utrzymać w czystości i nie muszę się martwić o kołtunek które je zrobi inny pies "śliniąc " je...[/quote]


shih dla leniwych :lol:
[IMG]http://widget.slide.com/rdr/1/1/3/W/220000000ab8b12e/1/177/NTqkF8qW4j9ITWuckoQsLC2J7XLxCNyP.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę wklejać zdjęć swoich shih po strzyżeniu...ale i tak już wyglądają jak miśki...

U mnie nie chodzi o lenistwo ale o to że ....:

Nie mam jeszcze na podwórku kostki wyłożonej :/...jak mieszkałam w bloku miały włos
Dwa że mam jeszcze inne psy z którymi shih sie bawią mimo rozmiarów...
Jak miały włosy trudno było wyhodować włosa na głowie bo moja shih często brała ich kucyki do swojej zaślinionej mordki....
Zauważyłam różnicę w zachowaniu shih po obcięciu włosa....stały się bardziej ruchliwe i zadowolone :cool3:

Ale z drugiej strony masz racje trochę lenistwo bo mam za dużo na głowie :oops:

Ps. poza tym nozyczkami bym narobiła schodów i ciężko wyciąć przy uszach :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam. Chciałabym maszynkę do domowego (stricte domowego) strzyżenia pudla średniego. Chodzi o to, żeby można było skracać mu sierść w miarę często do długości ok 2 cm. Podczytuję wątek od początku i widzę dwa typy - tytułowa Moser 1245 lub Oster golden A5. Która będzie lepsza do takich potrzeb? Która ciszej pracuje? Gross rozmowy miało miejsce parę lat temu, dlatego pozwalam sobie odświeżyć to pytanie. I jakie minimum jeśli chodzi o ostrza - coś na te 2-3 cm i jeszcze coś do pyszczka i stópek. Bardzo będę wdzięczna za podpowiedź, zwłaszcza od osób mających doświadczenie z pudlową szatą.

Link to comment
Share on other sites

Wymienione przez Ciebie maszynki są dobre.Polecam ANDISA bardzo cicha
maszynka w zestawie jest ostrze nr.10-1,5mm. którym ostrzyżesz
pyszczek i stópki.Na 1mm. tnie ostrze nr.15
Jeśli chodzi o ostrze do skracania na 2 cm.to jest takie ale dość drogie.
Do domowego strzyżenia wystarczy ostrze 4F.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Jako że mój Oster golden a5 właśnie dokonał żywota, zabierając ze sobą w zaświaty pakiet korków :mad: zastanawiam się nad następcą. Zależy mi, żeby ta maszynka nie wyła jak Oster, nie wpadała w turbulencje i żeby dało się do niej użyć osterowe noże. Mogę wydać ok 600zł. Polecacie Andisa, tylko którego?? Potrzebuję tej maszynki do pudla.

Link to comment
Share on other sites

Doradźcie proszę, jeszcze w sprawie tej maszynki. Obszukałam internetowe sklepy i jestem trochę w kropce. Normalnie cena z ostrzem to około 650 zł. Ale są sklepy nie wiem czy wolno podać nazwy, gdzie są one po 570, ale czy warto? One jakieś takie nie znane są...

Jaki sklep daje najlepszy serwis itp?? Myślałam o kupnie w Germa.. wiadomoco albo Sew....teżwiadomoco, ewentualnie Petgro...tralala bo ich spotkałam w realu na wystawie, ale doradźcie, u kogo kupić?? Chyba, że napiszę do nich jakie będzie zamówienie i zobaczę kto mi da najlepszy rabat :evil_lol: Ale wolałabym jakiejś Waszej opinii... Poradźcie proszę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kochani, przyszedł Andis i nowe ostrza, ostrzygłam dziada i... trochę się zawiodłam. No fajna maszynka, lżejsza niż Oster, cichsza, ale... ostrza fatalnie się grzeją... Przy Osterze po ok 10 czzy 15 minutach czułam, że jest ciepłe, tu, pomimo iż pies czysty, ostrze naoliwione, a po 5 minutach parzy... i do tego mówią pudlarze, że w Andisie to norma i że muszę uważać, bo psa poparzę....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...