Jump to content
Dogomania

Maszynka do strzyżenia psów MOSER 1245


maga18

Recommended Posts

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lothia, pisalam o tym przy okazji innego tematu odnosnie golarki dla grzywacza. Z tego co sie orientuje grzywacza nalezy zgolic do golej, gladkiej skory. Maszynka nad ktora sie zastanawiasz (Moser 1400) nie spelni tych oczekiwan z prostej przyczyny, na najkrotszym ustawieniu noza tnie na ok. 1 mm. Spotkalam sie z opinia, iz to wystarczy poniewaz po takim ostrzyzeniu i tak nalezy meska "skrobaczka" z dodatkiem mydla czy tez zelu do golenia doprowadzic skore do gladkosci niemowlecej pupy :). Jezeli szukasz maszynki, ktora zetnie wlos naprawde na zero, to polecam Ci model Moser 1556
[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,25950211,31890764164656,03,,pl-pln,294102,0.html[/URL]
Do tej maszynki mozesz dokupic rozne noze, a jej koszt jes posredni miedzy modelem Moser 1400 a 1245 :).
Pomysl nad takim rozwiazaniem.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedź, chwilowo dalej nie na moją kieszeń[na szczęście Demcio na wystawy nie chodzi a jest tak zarosniety , ze wyglada jak marny pp, dopiero po blizszym przyjzeniu się widać że on nie ma wcale podszerstka],ale po powrocie do pracy chyba właśnie taką sobię sprawię

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że [B]Iza i CTR[/B] udziela fachowych rad więc i ja skorzystam:cool3:
Mam sznaucer średniego (bez rodowodu) i przymierzam się do samodzielnego strzyżenia. Chciałam się skłonić :evil_lol: do kupna MOSERA 1245, ale trochę mnie odstrasza cena... No więc pomyślałam o tym żeby kupić tańszą maszynkę (aczkolwiek nie chciałabym, aby maszynka po kilku użyciach "zeszła z tego świata" bo tak kojarzy mi się opis: "do domowego strzyżenia") i trymer MARS. Teraz korzystam z trymera ale TRIXI:razz:
No więc jakie rady ? Będę dźwięczna ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żancia']Chciałam się skłonić :evil_lol: do kupna MOSERA 1245, ale trochę mnie odstrasza cena... [/quote]

Być może Iza doradzi Ci jakąś inną maszynkę, ale moim zdaniem skuś się na tego Mosera :evil_lol: Nie wiem, ile płacisz za strzyżenie psa, ale w naszym wypadku maszynka "zamortyzowała się" po jakichś 7-8 strzyżeniach. A i strzyc mogę częściej, bo wcześniej nie chciało mi się jechać, umawiać - zawsze było nie po drodze.

Też mam średniaka czarnego i kupowałam maszynkę u Izy :lol: Tak więc z czystym sumieniem polecam. Fryzjer ze mnie słaby a wiadomo - jak ktoś nie jest mistrzem, to sprzęt musi mieć dobry (bo mistrzowie to i słabszym sobie poradzą :cool3: )

Link to comment
Share on other sites

Za strzyżenie psa płacę 60 zł i strzygę 2 razy do roku: na wiosne i na jesień. Pomiędzy wizytami u fryzjera sama go trymuję. Niestety pysk zostaje zawsze nie tknięty bo trymerem go nie dopracuję, a wtedy ma z mordy prostokąt:angryy:
Najbardziej w strzyżeniu to mi chodzi o pyszczycho, ale gdzie indziej też się przyda:evil_lol:
Moser kosztuje ok 500 zl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żancia']Za strzyżenie psa płacę 60 zł i strzygę 2 razy do roku: na wiosne i na jesień.[/quote]

Ja dopóki jeździłam na strzyżenie, to robiłam to jakieś 3 razy w roku. Teraz (jak mam maszynkę) to w sezonie letnim strzygę go co miesiąc (co dwa miesiące całego a co dwa miesiące tylko głowa, tyłek, przód). Te 500zł naprawdę szybko się zwraca ;)

Że nie wspomnę o tym, że to wciąga. Na wiosnę dokupiłam kolejne ostrze a dzisiaj dostałam WAHL Pocket Pro. Mam nadzieję, że sprawdzi się przy wycinaniu włosów spomiędzy palców, bo jakoś nożyczkami to kiepsko mi wychodzi a sezon "śniegowy" za pasem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza i CTR']Lothia, pisalam o tym przy okazji innego tematu odnosnie golarki dla grzywacza. Z tego co sie orientuje grzywacza nalezy zgolic do golej, gladkiej skory. Maszynka nad ktora sie zastanawiasz (Moser 1400) nie spelni tych oczekiwan z prostej przyczyny, na najkrotszym ustawieniu noza tnie na ok. 1 mm. Spotkalam sie z opinia, iz to wystarczy poniewaz po takim ostrzyzeniu i tak nalezy meska "skrobaczka" z dodatkiem mydla czy tez zelu do golenia doprowadzic skore do gladkosci niemowlecej pupy :). Jezeli szukasz maszynki, ktora zetnie wlos naprawde na zero, to polecam Ci model Moser 1556
[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,25950211,31890764164656,03,,pl-pln,294102,0.html[/URL]
Do tej maszynki mozesz dokupic rozne noze, a jej koszt jes posredni miedzy modelem Moser 1400 a 1245 :).
Pomysl nad takim rozwiazaniem.[/quote]

A czy Moser 1400 nadaje się do golenia yorka ? Mój pies był już raz tak obcięty z pozostawioną falbanką i tak chciałabym go strzyc -nie wiem tylko czy ten Moser 1400wystrczy? Czy koniecznie trzeba coś dołożyć i kupić coś droższego ?

Link to comment
Share on other sites

Madziulka - moja znajoma majaca w hodowli kilka yorkow, przez dobrych pare lat uzywala Mosera 1400, potem przeszla na 1245 bo zaczela strzyc rowniez inne rasy. Wg mnie dla Twojego pieska Moser 1400 wystarczy. York ma siersc jedwabista i bez trudu maszynka sobie z nia poradzi.
Aleb - Mosera 1245 kupisz w cenie od 0k. 480 zl, u nas jes terazw promocji za 539 zl z dodatkowa maszynka do wycinania siersci spomiedzy opuszek.
Żancia - najbardziej polecam model 1245 bo to wydatek, ktory sie po pewnym czasie oplaca, ale jesli nie mozesz wydac takiej kasy, to polecam model Moser 1230 REX. To maszynka cewkowa, ale najsilniejsza w swojej klasie - ma 15 Wat mocy, i nie grzeje sie jak wiekszosc maszynek cewkowych. Radzi sobie z sierscia czarnych terierow, sznaucerow, airedale terierow, wiec mysle, ze dla Twojego sznaucerka bylaby odpowiednia.
A tu link do niej : [URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,26035098,84070815549149,03,,pl-pln,290469,0.html[/URL]
Co do trymerkow, to polecam trymer Coat-King Marsa 20 zebowy o rozstawie 1,5 mm. Sa dwie wersje tansza, z plastikowa raczka - 95 zl i drozsza z raczka z drzewa palisandrowego za 135 zl. Czesc robocza taka sama, wiec mozesz wybrac pomiedzy plastikiem a drewnem.

Link to comment
Share on other sites

Adres naszego sklepu to: [URL]http://onlineshop.germapol.pl/[/URL] lub [URL="http://www.germapol.pl"]www.germapol.pl[/URL] w tej chwili jest juz na stronach 95% oferty, brak jeszcze nozyczek Witte (nie mamy jeszcze dobrych zdjec) i rzeczy, ktore dopiero jada czyli grzebieni Sprats, szczotek Lawrence i Mason Person, fartuchow i paru innych. Ale ciagle powiekszamy oferte o te rzeczy, ktore sa najlepsze. Sluchamy ludzi, ktorzy mowia czego szukaja i sukcesywnie wprowadzamy do oferty.

Link to comment
Share on other sites

No, no popatrzyłam sobie, ale i tak ja jestem człowiek starej daty :eviltong: , jak nie zobacze to nie........kupie. Muszę wziąć w rękę obejrzeć, powąchać :razz: i wtedy moge zapłacić. W internetowym sklepie to kupuję tylko towar który już znam.
A tam mi się myslało, że kupię może maszynkę, albo nożyczki, ale chyba kupię znowu na wystawie albo w hurtowni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza i CTR']Bedziemy miec szubieniczki, komplet z petla kosztuje 129 zl. Nasz namiot jest zolto-pomaranczowy, taki jak na glownej stronie [URL="http://www.germapol.pl"]www.germapol.pl[/URL][/quote]
No to SUPER :). A mozna bedzie kupic bez petli :cool3: , moj problem polega na tym, ze mam szybieniczke z petla, ale zgubil sie element laczacy ja ze stolem :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

Meggi odpowiednikiem Marsa 99M341 jest 99M320 [URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,26080316,87940679637632,03,,pl-pln,299329,0.html[/URL]
Ten trymer jest do szczegolow i wg mnie jest wygodniejszy od tego z plastikowa raczka.
Trojkatnych szczotek niestety nie mamy.
Ka-Vanga - szubieniczka jest jako komplet skladajacy sie z 3 elementow: palak, uchwyt do stolu i petla, nie ma sensu rozdzielac rodzinki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...