Jump to content
Dogomania

Historia Chipsa vel Pattona. Niestety bez happy endu


Recommended Posts

Właśnie dzwoniła do mnie tufi, jest w stanie jechać do Olkusza po tego psa i przywieźć go do Poznania do zaprzyjaźnionej kliniki i postarać się by ewentualne koszty leczenia zrobili po minimalnych kosztach.

Tufi pojedzie na własny koszt, ale w takim wypadku trzeba będzie robić ściepe na kase na weta. W najbliższym czasie podamy numer konta.

XXL czy w takim przypadku jesteś w stanie zabrać psa do siebie z Poznania czy trzeba szukać mu tymczasowego domu ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 350
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ze Zlosnica rozmawialam tak na goraco, wiec teraz po kolei:
pojedziemy po psa w tym tygodniu, przywieziemy go do Poznania do kliniki, w ktorej leczymy nasze psy. Z wlascicielem kliniki porozmawiamy nt znizki w leczeniu psa. Nie wiadomo, jaka moze to byc kwota ze wzgledu na to, ze nie wiadomo, co psu dolega - moze wystarczy 100zl, ale moga wyjsc rozne komplikacje i kwota moze wzrosnac. Na czas leczenia pies pozostalby w szpitalu kliniki (to chyba najlepsze rozwiazanie). Moglabym go codziennie odwiedzac i zabierac na spacery, zeby okreslic dokladniej jego charakter itp itd. Dochodzi jeszcze koszt karmy - to w zaleznosci od stanu narzadow wewnetrznych, jesli bedzie trzeba, to bede mu gotowac i zawozic jedzenie do kliniki.
Pozostaje jeszcze dwie sprawy:
1. czy psa juz mozna zabrac (czy minelo ustawowe 14 dni) - nalezy zostawic namiary w schronisku dla ew. wlasciciela, ktory byc moze szuka psa
2. czy jest osoba, ktora na 100% zaadoptuje psa po leczeniu, zebysmy nie zostali z kolejnym bullem na glowie - moge sie nim zajac przez jakis czas, ale chyba nie musze tlumaczyc przy mojej gromadce, ze by nas to bardzo obciazylo, poza tym to starszy samiec i mimo wszystko boje sie jakichs starc

Czekamy zatem na wiadomosci - czy udalo sie dzis odwiedzic psa, czy mozna go zabrac, zebysmy nie jechali te ilesset km na darmo.
Jesli bedzie ok, to wsiadamy w samochod i jedziemy. Numer konta podam, jak wszystko sie wyjasni - ze jedziemy i przywozimy psa do lecznicy, ok?

XXL - podobno adoptowales juz bulka kiedys od 333 - co sie z nim dzieje? Mozesz wyjasnic sytuacje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']Ze Zlosnica rozmawialam tak na goraco, wiec teraz po kolei:
pojedziemy po psa w tym tygodniu, przywieziemy go do Poznania do kliniki, w ktorej leczymy nasze psy. Z wlascicielem kliniki porozmawiamy nt znizki w leczeniu psa. Nie wiadomo, jaka moze to byc kwota ze wzgledu na to, ze nie wiadomo, co psu dolega - moze wystarczy 100zl, ale moga wyjsc rozne komplikacje i kwota moze wzrosnac. Na czas leczenia pies pozostalby w szpitalu kliniki (to chyba najlepsze rozwiazanie). Moglabym go codziennie odwiedzac i zabierac na spacery, zeby okreslic dokladniej jego charakter itp itd. Dochodzi jeszcze koszt karmy - to w zaleznosci od stanu narzadow wewnetrznych, jesli bedzie trzeba, to bede mu gotowac i zawozic jedzenie do kliniki.
Pozostaje jeszcze dwie sprawy:
1. czy psa juz mozna zabrac (czy minelo ustawowe 14 dni) - nalezy zostawic namiary w schronisku dla ew. wlasciciela, ktory byc moze szuka psa
2. czy jest osoba, ktora na 100% zaadoptuje psa po leczeniu, zebysmy nie zostali z kolejnym bullem na glowie - moge sie nim zajac przez jakis czas, ale chyba nie musze tlumaczyc przy mojej gromadce, ze by nas to bardzo obciazylo, poza tym to starszy samiec i mimo wszystko boje sie jakichs starc

Czekamy zatem na wiadomosci - czy udalo sie dzis odwiedzic psa, czy mozna go zabrac, zebysmy nie jechali te ilesset km na darmo.
Jesli bedzie ok, to wsiadamy w samochod i jedziemy. Numer konta podam, jak wszystko sie wyjasni - ze jedziemy i przywozimy psa do lecznicy, ok?

XXL - podobno adoptowales juz bulka kiedys od 333 - co sie z nim dzieje? Mozesz wyjasnic sytuacje?[/quote]

tuffi sprawe z galczem pozwole sobie wyjasnic na pw :)

Link to comment
Share on other sites

moi drodzy!

mam jutro wolny dzien, co sie zdarza ostatnio nieczesto i warto to wykorzystac.
dodatkowo jutro jest wyjatkowy dzien bo bulterier ma umowiona wizyte u weterynarza w olkuszu, musi sie tam zjawic po godzinie 11.
mam znajomych ktorzy chetnie pojada (emmara i jej mąż) do olkusza i przetransportujemy psa do weta ale mozemy wyruszyc dopiero o godzinie 17 ( kierowca pracuje) z myslowic, w olkuszu bylibysmy na 18, moze nieco pozniej, obawiam sie ze nie zdazymy do tego weta!

DLATEGO MAM WIELKA PROSBE ABY KTOKOLWIEK ZMOTORYZOWANY Z OKOLIC KATOWIC, DĄBROWY GORNICZEJ, JAWORZNA, MYSLOWIC ETC ZAOFEROWAL SIE I POJECHAL ZE MNA POMOC TEMU BIEDNEMU ZWIERZECIU O JAKIEJS ROZSADNIEJSZEJ, CZYTAJ- WCZESNIEJSZEJ GPDZINIE ABYSMY ZDAZYLI DO LEKARZA!!! WIEM ZE SA TUTAJ OSOBY ZMOTORYZOWANE Z OKOLIC KATOWIC, [color=red]PROSZE ABY KTOS POSWIECIL ODROBINE CZASU I OKAZAL SERCE...[/color]

Link to comment
Share on other sites

z tego co widze na mapie to blizej jest od nas (czyt. katowic)

marta ch. - nikomu nei wysyłaj pieniedzy! na razie nikt nie poniosł kosztow zwiazanych z tym psem, nei wiadomo co z nim, czego potrzebuje etc. na razie ejst pare ludzi ktorzy chca cos zrobic ale maja przeszkody natury tech. :x
jak juz bedzie cokolwiek wiadomo pewnie pojawi sie oficjalne info kto zajmie sie ostatecznie psem, co mu jest i na co potzrebne sa pieniadze.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze - gubię się! Dwa wątki, w każdym inne plany :roll: tutaj też kilka rozwiązań


Jutro MSMIMI jeżeli chcesz, żebym pojechała to musisz zadzwonić do schroniska i spytać czy nam go dadzą na wizytę. Szczerze mówiąc to nie wiem jak zniosę zabranie psa do weta i oddanie go tam z powrotem :( Na pewno potrzebny będzie kaganiec bo ja tego psa nie znam - nie znam jego przeszłości i boję się jak może się zachowywać w samochodzie - tylko nie wiem jaki kaganiec na tak poraniony pyszczek :( a co z opcją Krakowską? to byłoby najlepsze rozwiązanie, żeby tam pobył w jakiejś klinice do czasu aż zabierze go Tufi. Tylko trzeba porozmawiać z kierownikiem schr. czy go wydadzą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...