Jump to content
Dogomania

Jarek_Soja

Members
 • Content Count

  173
 • Joined

 • Last visited

About Jarek_Soja

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.facebook.com/pages/Koty-trzy-w-tym-jeden-pies/1555244761386136?ref=hl

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Zdjęcia z dzisiejszego pikniku z psem, z grodziskiego parku.
 2.     Zapraszam do schroniska, gdzie te, co się za dwie stówy nie sprzedały, albo znudziły - lądują. Potem na przykład ja wpłacam na leczenie takiego, co to wstyd oddać, bo tak strasznie wychudzony, więc się w nocy pod płotem przywiązuje i ucieka. A opowiadanie, ile to pięęęęęknych psów spotykasz, które z "giełdy" są - a nie przyszło ci do głowy zastanowić się, co się dzieje z tymi, co to takie piękne nie były? Ile wylądowało w worku w lesie na przykład?
 3. Poszukuję pomysłu, jak zamknąć część mieszkania przed psami. Idealne byłoby rozwiązanie takie: [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/buda_drzwiczki_dla_psa/kojec_dla_psa/295959[/url] tylko że to jest niestety za wąskie, poszukuję czegoś na ponad metr. Natomiast drzwiczki dla kotów oraz możliwość bezproblemowego wejścia przez człowieka - jak najbardziej tak. Czy jest coś takiego do kupienia, czy tylko pozostaje kombinowanie we własnym zakresie?
 4. Szukam chętnej/chętnego/chętnych na wspólne psacery. Okolice Pruszkowa, także najbliższe dzielnice Warszawy. Ze swojej strony zapewniam trzymiesięcznego, niewyżytego bulteriera miniaturowego, pozytywnie nastawionego do psów i palącego się do zabaw :)
 5. Oczywiście, że psy są różne i rzeczywiście istnieją predyspozycje genetyczne do np. nietolerancji glutenu. Ważne, by swojego psa/swoje psy obserwować, a także brać pod uwagę tryb życia rodziny - czy na przykład pies często jeździ w dalsze trasy, czy też jest raczej domownikiem osiadłym Ja mam problem z tym, co zauważyła Ania&Tania, czyli z tym nieuprawnionym poczuciem wyższości. Mam subiektywne wrażenie, że dla części ludzi wybór sposobu karmienia psa jest podyktowany właśnie chęcią wywyższania się ponad tych "znęcających się". Sam swoje psy karmiłem suchą karmą dobrej jakości i jedzeniem "tradycyjnym" czyli mięso, warzywa gotowane i surowe i ryż/makaron/ziemniaki z masą dodatków - owoce, jajka, ryby, oleje różne. Barfa uważam za dietę ciężką do zbilansowania, najmniej wartościową z tych trzech opcji (dobra sucha, "tradycyjna", barf). Ale to moja opinia i nie buduję na tym poczucia własnej wartości.
 6. Szczur dziki żywi się w ponad 50% produktami zwierzęcymi, jeśli ma taką możliwość. Co do zboża, badania z 1999 roku: "[COLOR=#000000][FONT=arial]Starch digestion was complete (> 98%) within the small intestine and was unaffected by[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=arial]carbohydrate[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=arial] source." żródło: [/FONT][/COLOR]http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7996265
 7. To ja może kilka uwag o naturze informacyjnej. Po pierwsze zboża są świetnym źródłem energii, także dla psów. Po drugie białka zwierzęce uczulają częściej, niż roślinne. Po trzecie kości są zagrożeniem dla psów. Powyższe twierdzenia są oparte o aktualne badania naukowe, nie strony o naturalnym, holistycznym, nie-znęcaniowym karmieniu psów. Generalnie nie czepiam się ludzi o to, jak karmią swoje psy, ale nie mogę wytrzymać, gdy inni to robią, startują z pozycji wyższości, podczas gdy tak naprawdę zaspokajają przede wszystkim swoje potrzeby - potrzeby dbania o psa, poświęcania mu czasu, tyle że nie w kontakcie z nim, a przez komponowanie posiłków.
 8. [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Od dziś już w domu jest Cass-Staf VAMPIRES HOOLIGANS GIRL aka Łajza aka Maja. Siedzi teraz obok mnie i wystukuje nosem co drugą literę [/FONT][/COLOR][IMG]http://www.bulterier-forum.pl/images/smiles/smile.gif[/IMG] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Wczoraj odebraliśmy ją od Katarzyny z Cass Staf, pojechaliśmy potem do Częstochowy, do mojej mamy, skąd zabraliśmy klatkę kenellową i przenocowaliśmy, a rano do Pruszkowa. Łącznie 997 km. [/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=Verdana]Mała jest niesamowita, z opisu i imienia spodziewałem się szatanka, a ona pierwszą noc z nami przespała grzecznie, niczego się nie boi (no, w granicach rozsądku, jak coś jest dziwnego, to lepiej przyglądać się temu stojąc między moimi nogami, nie samemu), nie grymasi, w samochodzie [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana]zachowuje się fenomenalnie. [/FONT][/COLOR][URL="http://postimg.org/image/fxejo8u8f/"][IMG]http://s27.postimg.org/fxejo8u8f/tn_01.jpg[/IMG][/URL] [COLOR=#000000][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana]Pierwsze kontakty z kotami obustronnie ostrożne. Potem było pierwsze pacnięcie łapą, pierwsze oszczekanie i pierwsza psia frustracja, że kot zamiast się bawić wskakuje taaaaaaak wysoko, że to jest w ogóle niemożliwe. [/FONT][/COLOR][URL="http://postimg.org/image/jxqae8a33/"][IMG]http://s27.postimg.org/jxqae8a33/tn_02.jpg[/IMG][/URL][COLOR=#000000][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana]W więźniu. [/FONT][/COLOR][URL="http://postimg.org/image/c3posu2a7/"][IMG]http://s27.postimg.org/c3posu2a7/tn_03.jpg[/IMG][/URL][COLOR=#000000][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana]Balkon jest ok, aczkolwiek koty lubią zastawiać wejście, co powoduje u Mai konsternację [/FONT][/COLOR][URL="http://postimg.org/image/ui07wtekv/"][IMG]http://s27.postimg.org/ui07wtekv/tn_04.jpg[/IMG][/URL] [COLOR=#000000][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana]Tutaj zaś poza "Jestem uroczym, głodnym nietoperzem" [/FONT][/COLOR]
 9. Pies znaleziony dziś w Pruszkowie, zaczipowany, ale nie zarejestrowany. Wiek prawdopodobnie ok. 3-4 lata. [URL="http://postimg.org/image/4ykcmsp1p/"][IMG]http://s30.postimg.org/4ykcmsp1p/10377368_960837397274983_4802708446687364088_n.jpg[/IMG][/URL]
×
×
 • Create New...