Jump to content
Dogomania

OSTRÓW MAZOWIECKA- ok.400 psów!Prosimy o pomoc w adopcjach!zdj.-str.1517


esperanza

Recommended Posts

  • Replies 17k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • idusiek

    1729

  • Fela

    1234

  • esperanza

    1002

  • Lara

    922

Top Posters In This Topic

[quote name='Witokret']Rany... toć to rasowa onka !!! Żeby tylko nikomu jej nie wydali :mad: boje się, że ma szanse BARDZO szybko znaleźć domek... Koniecznie musimy ja stamtad zabrac !!![/quote]

ONka zamowiona, z zakazem wydania komukolwiek innemu poza wlascicielem i nami. Spokojna. Czy w weekend bedziecie Witokretki jechac do Ostrowi? Rottek czeka (bardziej pani na rottka) i ta ONka, wg mnie domek tymczasowy na kilka dni i sunia znajdzie SWOJ domek :p Ja bym ja chetnie ale mam zapsienie ogromne.

*Gajowa* - Greyka ma sie ok (o ile w ogole mozna tak powiedziec). Chuda jest jeszcze nadal, do wyczesania (nie zdazylysmy jej wyczesac) bo baaardzo lnieje. Domaga sie kontaktu z czlowiekiem, i jaka ona ma przesympatyczna mordke :loveu: Jesli tylko kaska by byla na hotelik to sunia juz siedzialaby u Ciebie w ogrodku :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']jest piękny :loveu: jakiej wielkości?[/quote]

no mnie ponad kolano siega :eviltong:

Felu - Fraszka zaszczepiona na co? wscieklizne tez? Ja bym ja jeszcze odrobaczyla bo strasznie "bączy" ale moze to po tym co jadla w schronisku.

Kastor strasznie fajny psiak, ale rzeczywiscie chudziutki, jak go czesalam to grzebien po kosciach jezdzil :-(

Fraszka jest CUDOWNA!!!!! :loveu:

Bolek - bialy szczeniaczek jest baaardzo odwazny, bawi sie z Lara i Fraszka jak rowny z rownymi, gryzie i szarpie tak samo i cwaniak wykorzystuje to, ze jest szczeniakiem i mu wszystko wolno :p [U]Owieczko[/U] - pisalas, ze masz domki dla szczeniaczkow, dla Bolka jeszcze by sie znalazl? Ja go wzielam bo nie bylo 4go domku, ale lepiej aby u mnie nie zostawal, ja nie mam czasu na tyle psiakow, a taki maluch to wymaga opieki i wychowania. U mnie sie dobrze zsocjalizuje z psami i kotami (koty chce namowic do zabawy ale zbyt nachalnie wiec jest fukanie i burczenie kocie), ale musze miec czas dla Fraszki, ona nie umie nawet na smyczy chodzic wiec troche pracy musze w nia wlozyc. Znalazloby sie cos? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Laruś niestety w ten weekend nie damy rady - jutro wyjeżdżam na tydzień... Będziemy cały czas miały z Wami kontakt mailowo-telefoniczny. Qrcze fakytcznie dobrze byłoby jak najszybciej zabrać te psiaki, o których pisałyście - oby tylko nikt do tej pory nikt z miejscowych się nimi nie zainteresował... Super, że "zaklepałaś" onkę :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Witokret']Laruś niestety w ten weekend nie damy rady - jutro wyjeżdżam na tydzień... Będziemy cały czas miały z Wami kontakt mailowo-telefoniczny. Qrcze fakytcznie dobrze byłoby jak najszybciej zabrać te psiaki, o których pisałyście - oby tylko nikt do tej pory nikt z miejscowych się nimi nie zainteresował... Super, że "zaklepałaś" onkę :loveu:[/quote]

oj, oj... to sie Pani od rottka zaplacze... [B]A moze ktos inny moze w sobote po Rocia i Onke pojechac [/B](dla Onki mam nadzieje, do jutra jakis domek sie znajdzie tymczasowy) :placz:

Link to comment
Share on other sites

hej - mam pytanie do osób zajmujących się schroniskiem w ostrowii - oczywiście jest to na razie tylko plan ale chce się poradzić - w tym roku biorę ślub i zamiast kwiatków chciałabym na zaproszeniach dać info i tu dwa pomysły
1) karmę na schronisko
2) datek do puszki

myślę że kaska by się bardziej przydała na ślub będzie zparoszonych ok. 120-140 osób i tak sobie myślałam niech każdy da 5 zł to już jest jakaś konkretna sumka - podpowiedzcie mi tylko proszę najepiej na pw jakie macie pomysły, jak ewent. to załatwic i co napisać na zaproszeniach zeby się rodzinka nie obraziła - ja już pewne koncepcje mam ale nie jestem do konca przekonana. Czekam na jakieś propozycje - myślałam też żeby właśnie karmę zbierać i zawieżć na Paluch ale wydaje mi się że wasze schronisko jest bardziej potrzebujące. Czy jeśli się zdecyduje na wariant właśnie z datkami na schronisko ( w obojętnie jakiej formie) to byłybyście chętne na te datki? czy jakies inne schronisko - na razie szukam natchnienia a ze każdy kto mnie zna wie że jestem swirniętna na punkcie zwierząt (sama mam 2 psiaki przygarnięte) to myślę że taki pomysł powinien być dobrze zaakceptowany. Sorki że się tak rozpisałam ale na razie robie burze mózgu bo za tydzień zaczynam załatwiać srpawy z zaproszeniami i muszę się zdecydować - dodam że ślub w październiku :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara']

Bolek - bialy szczeniaczek jest baaardzo odwazny, bawi sie z Lara i Fraszka jak rowny z rownymi, gryzie i szarpie tak samo i cwaniak wykorzystuje to, ze jest szczeniakiem i mu wszystko wolno :p [U]Owieczko[/U] - pisalas, ze masz domki dla szczeniaczkow, dla Bolka jeszcze by sie znalazl? Ja go wzielam bo nie bylo 4go domku, ale lepiej aby u mnie nie zostawal, ja nie mam czasu na tyle psiakow, a taki maluch to wymaga opieki i wychowania. U mnie sie dobrze zsocjalizuje z psami i kotami (koty chce namowic do zabawy ale zbyt nachalnie wiec jest fukanie i burczenie kocie), ale musze miec czas dla Fraszki, ona nie umie nawet na smyczy chodzic wiec troche pracy musze w nia wlozyc. Znalazloby sie cos? :roll:[/quote]
niestety większość tych domków które uzbierałam jest zajęta przez inne psiaki i kociaki i musimy poczekać aż coś sie zwolni :shake:
Jak będzie jakis ogromny problem to daj znać ( ale tak awaryjnie jakby się waliło -paliło)
Czekam jeszcze na info od innych ;) jak cokolwiek będę wiedziała dam ci znać natychmiast :roll:
Mała szara nazwana przez Adriana ( synka mojej siostry ) PUSIA dostała
drugie imię ( od mojej siory ) KLUSIA a ja ją nazywam ŁAKOMCZYSIA
Więc ma dość długie imię które mówi samoza siebie ;)
[B]PUSIA-KLUSIA-ŁAKOMCZUSIA :loveu:[/B]
Napada na moją sukę jakby walczyła z niedźwiedziem ( szczeka, gryzie i robi fikołki ) :evil_lol: diablica mała jest super !!
ma jedną wadę ( odnosnie jedzenia dużych ilości pokarmu)
a minowicie bardzo szybko to przetwarza ... i zostawia straszne ilości :eek: :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Ja wlasnie wyslalam smska do tescia z pytaniem czy nie chce przypadkiem tej onki, jakis czas temu ktos mu ukradl przepieknego onka wiec moze zechce.
Sunia mialaby do dyspozycji mieszkanie tescia oraz 15 hektarow powierzchni do biegania, moge glowa reczyc ze u tescia suni byloby dobrze, pod warunkiem oczywiscie ze bedzie chcial.

Link to comment
Share on other sites

Astra ależ oczywiście, że jesteśmy chętni na dary :p
Pamiętam, że na jednym z zaproszeń, ktore kiedys w rodzinie otrzymaliśmy było napisane na samym dole, że państwo młodzi zamiast kwiatów proszą o zabawki i dary dla domu dziecka. Może warto umieścić tekst w podobnej formie dotyczący naszego schroniska :p

Link to comment
Share on other sites

Astro, oczywiście, że pomysł jest super i oczywiście, że jesteśmy zainteresowani! Jak czytałam Twojego posta, to aż mi ze wzruszenia łzy w oczach stanęły... Naprawdę, jeśli się wraz z przyszłym 'Panem Mężem' zdecydujecie na taki gest, to będzie to piękna sprawa...Rozumiem, że dumasz, w jakiej formie przekazać zaproszonym gościom, że kasa będzie na psy... Proponuję, żebyś zaznaczyła, że będziesz miała wgląd w to na co zostaną wydane podarowane pieniądze i będziesz mogła później przekazać info osobom, które te pieniądze dały.Może nazwij zbiórkę, zbiórką na wirtualną adopcję psów? Albo podkreśl, że na opiekę dla najbardziej potrzebującyh, chorych, starych i szczennych suk... A co do darów rzeczowych, to może być też sucha karma (nawet chyba lepiej niż ta w puszkach) i może ktoś by się 'szarpnął' na budę? I siatki potrzebujemy, takiej na płot i słupki, może komuś po budowie zostało? Albo może napisz w zaproszeniu, że chcecie ufundować boks/y wraz z budą/budami dla szczennych suk (w tej chwili wszystkie mioty w schronisku w Ostrowi są usypiane, bo nie ma jak oddzielić maluchów od reszty towarzystwa)....... W każdym razie, każda forma pomocy dla psów z tego schroniska jest b., b., potrzebna i niezależnie na jaki tekst w zaproszeniu się zdecydujesz na pewno goście coś przyniosą... Z góry wielkie dzięki za każdą formę wsparcia!

Link to comment
Share on other sites

[B]Astra[/B] - tak, i - tylko nie na Paluch. chyba tam mają pod dostatkiem sponsorów, i to bogatszych niż prywatni darczyńcy. zostawiałaś tam coś kiedyś? "proszę tu położyć", albo i krócej, i tyle.

[prywata: jak tam "mój" [B]Toffi[/B]? :))]

a ja przypominam o imprezach - jutro jest [URL="http://www.michalin.pl/wstep_wolny/kalendarz/show_news.php?dayname=20060527&news=test_1147986653.txt"]Bajka o piesku[/URL] - skoro bardziej się liczą psio-eko imprezy, to może warto wydelegować ze 2 osoby, i to może nie najmłodsze, do rozmowy z kierowniczką biblioteki, czy pozwoli chociaż powiesić plakat schroniska albo ulotki rozdać. ale skoro po spektaklu ma być zabawa w plenerze, gry i konkursy - to może to jest coś większego i da radę się ze stolikiem wprosić? może nie tyle chodzi o brzdące oglądające spektakl, tylko o ich mamy i tatów, którzy ich przyprowadzą. a może o współpracę z panią bibliotekarką? skoro taki spektakl wpuściła? w każdym razie - a nuż warto się przejść.
- "Legion, to idź jak możesz"
nie mam ulotek, plakatów i gadanego ;P więc mogę najwyżej robić tłum. czas mam.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem stara i mam gadane, ale nie mogę na bajkę lecieć, bo mam rozgrzebany remont hallu (od 3 tyg) i matka mnie z domu z kundlem (Bravem) wyrzuci jak nie skończę...A, że ambitnie, zaczełam kłaść tynk strukturalny, to mi sie jeszcze zejdzie...Się nastawiam na Ostrów! Na 3 czerwca! Tylko jeszcze zgodę muszę załatwić - może VIVE! namówię na wpółudział, ale chyba dzisiaj nie pracują, bo mi Ania na mail nie opdowiedziała...

Link to comment
Share on other sites

[B]astra[/B] - wspanialy pomysl! znam wielu nowozencow, ktorzy zamiast kwiatow prosza gosci o np. maskotki dla dzieci z domow dziecka. Male podarunki dla psiakow tez mysle, ze sa genialnym pomyslem. 10kg wor karmu Chappi kosztuje max 40 zl, za to kwiatki bylyby bylejakie ale juz wyzywienie do syta dla jednego psa na wiele, wiele dni :loveu: Ja sama na swoje imprezy prosze gosci o karme albo kaske na psiaki, z radoscia przynosza :multi: Nawet niektorzy ten zwyczaj wcielaja w swoje zycie, az milo.

Zapomnialam po wczorajszej wizycie dodac, ze [B]RUDKA[/B] zostala zabrana ze schroniska. To wspaniale, jesli domek bedzie dobry ale zaluje, ze nie zdazylam jej wysterylizowac... nie wiem czy nowy wlasciciel bedzie suni pilnowal...:-( :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara']
Zapomnialam po wczorajszej wizycie dodac, ze [B]RUDKA[/B] zostala zabrana ze schroniska. To wspaniale, jesli domek bedzie dobry ale zaluje, ze nie zdazylam jej wysterylizowac... nie wiem czy nowy wlasciciel bedzie suni pilnowal...:-( :shake:[/quote]

Rudki juz nie ma ???? To sie doczekala dziewczyna... oby tylko trafila w dobre rece....
Laro, a czy Kolargol jeszcze jest? To taka mala maskoteczka na sofe, bardzo przyjacielski malutki czarny psiak z krawacikiem. Byl w zagrodzie dla facetow, tam gdzie Nonio (druga od lewej).

[IMG]http://www.behemot.com.pl/fotki/kolargol3.jpg[/IMG]

Chcialam go wystawic na allegro...

Jak bylysmy w Ostrowii 14go maja, dzien wczesniej trafil tam taki czarny psiak z Ostrowii:
[IMG]http://www.behemot.com.pl/fotki/czarny nowy.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.behemot.com.pl/fotki/czarny nowy1.jpg[/IMG]
Widac, ze psiak byl zadbany i dobrze odzywiony, moze sie komus zgubil, bardzo rozpaczal :( wycie bylo slychac na kilometr od schroniska...
Byl w jednym z boksow w tyle.
Nie kojarzysz czy on jeszcze byl?
Moze Ty Esperanzo go widzialas?????

Link to comment
Share on other sites

Czy jutro - sobota - ktos moze pojechac do schroniska po rottka???? :-(

Witokretko Kochana, ja tych 2 psiakow o ktore pytasz nie kojarze... :shake: byc moze byly. Choc tego czarnego z bialym w boksie to raczej nie bylo.

Link to comment
Share on other sites

Ten czarnu jest w budynku kwarantanny od strony płotu. Siedzi razem z dużym białym psem. Akurat jadl, gdy weszłam do budynku, a ponieważ dużo było do zrobienia, oględzin dokładnych nie zrobiłam. Malutki czarny także jest i powinien jak najszybciej iść do domku. On tak strasznie garnie się do ludzi, prawie tak jak Jasminka :-(

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]To nikt dzis do schroniska po Rottka nie pojedzie????[/COLOR][/B] :-( :-( :-( no przeciez ma szanse byc juz w domu a nie w tym koszmarnym miejscu....:-(


Esperanza jaki jest wynik testu Myszki z SGGW? Cos wiadomo?

Link to comment
Share on other sites

[B]Nasze Maluchy Ostrowskie[/B] maja swoj watek tutaj [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26105"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26105[/URL]

[B]Magdarynko[/B] czy mozesz zrobic na szczeniaki aukcje na Allegro? Zdjecia do wziecia z watku tutaj albo w tym szczeniakowym, informacje tez. Dziekujemy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lara'][B]Nasze Maluchy Ostrowskie[/B] maja swoj watek tutaj [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26105"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26105[/URL]

[B]Magdarynko[/B] czy mozesz zrobic na szczeniaki aukcje na Allegro? Zdjecia do wziecia z watku tutaj albo w tym szczeniakowym, informacje tez. Dziekujemy :loveu:[/quote]

Ok, zaraz je wystawię :)
Od przedwczoraj mam na aukcjach Budrysa i Greykę.
Czy na aukcji maluchów też podać kontakt do esperanzy?

Link to comment
Share on other sites

Aukcja wystawiona: [URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=106720307"]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=106720307[/URL]

Niestety nie znalazłam zbyt wiele o maluchach, więc wszelkie informacje z domków tymczasowych mile widziane :)

Link to comment
Share on other sites

Magdarynko, mam jeszcze 2 zdjęcia Greyki, są troszkę ładniejsze, a w każdym razie więcej na nich widać. Podeślę Ci mailem.
Greyka to uosobienie łagodności i delikatności. Twarda baba jestem (tak z grubsza ;) ), ale ściska mi się gadło za każdym razem, kiedy muszę ją tam zostawiać. :placz:

W sprawie maluchów najlepiej podawać kontakt do Owieczki (u niej jest jedno małe płci żeńskiej, a jeszcze z dwoma Owieczka ma cały czas kontakt), no i może do Lary, gdzie zamieszkał póki co Bolek (czwarty brzdąc).
W sprawie Greyki i Budrysa mogę także inforować także ja - tel. 889 14 935 [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Im więcej kontaktów, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś może się dodzwoni. Oby...

Link to comment
Share on other sites

Czy w wolnej chwili ktoś z Was mógłby napisac, co będzie w Ostrowi, bo że to Dzień Ostrowi, to wiem. To znaczy kto z Was będzie, jak to bedzie itp., co planujecie? Może przez ten tydzień zrobiłabym zbiórke art. spożywczych, czy czegoś potrzeba bardziej, a czegoś mniej? Do Ostrowi mam raptem 80 km, to nie Ukraina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...