Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Christiane']W jaki sposób?
To prawie niemożliwe, gdyż maxi ma ogromny karabinek a yorkowe obroże małe kółka do przypinania smyczy.[/QUOTE]
da sie :)
np zamiast o kolko wsadza sie w karabin cala obroze

pies napewno ma wieksza trudnosc w ciagnieciu tasmy ale daje rade

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja pudla 5kg keidys prowadzilam na flexi maxi ;D i go nie wciagnelo :)
tyle ze smiesznie wygladalo[/QUOTE]

Ja moją tchórzofretkę prowadzałam na maxi akitowej :diabloti:
Fakt- wyglądało głupio :evil_lol: Ale Fretka miała wybieg :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co sądzicie Cioteczki o tej smyczce? FLEXI COMPACT LONG SMYCZ AUTOMATYCZNA 8M LINKA .[url]http://www.psiraj.pl/sklep-zoologiczny-w-krakowie/detale/1926/68/psy/akcesoria/smycze/flexi-compact-long-smycz-automatyczna-8m-linka.html[/url] Zastanawiam się nad kupne ale chcę się poradzić bo ostatnia smycz flexi mi się przerwała po 2 tygodniach. Poza tym czy jeżeli mam psiaka, który waży 10kg i sięga mniej więcej do połowy łydki ale jest bardzo silny to kupić smycz dla psów do 12kg czy 24 kg?
Bardzo proszę o poradę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkanarekk']Co sądzicie Cioteczki o tej smyczce? FLEXI COMPACT LONG SMYCZ AUTOMATYCZNA 8M LINKA .[url]http://www.psiraj.pl/sklep-zoologiczny-w-krakowie/detale/1926/68/psy/akcesoria/smycze/flexi-compact-long-smycz-automatyczna-8m-linka.html[/url] Zastanawiam się nad kupne ale chcę się poradzić bo ostatnia smycz flexi mi się przerwała po 2 tygodniach. Poza tym czy jeżeli mam psiaka, który waży 10kg i sięga mniej więcej do połowy łydki ale jest bardzo silny to kupić smycz dla psów do 12kg czy 24 kg?
Bardzo proszę o poradę :)[/QUOTE]
jesli pies jest silny to nie ryzykuj i wez ta do 25kg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']jesli pies jest silny to nie ryzykuj i wez ta do 25kg[/QUOTE]
Miałam kiedys psa który wazył ok 12 kg tez był muskularny-dobrze zbudowany kupiłam Flexi
do 25 kg i po miesiącu było po flexi a do 35 kg nie mógł zdrzeć :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Miałam kiedys psa który wazył ok 12 kg tez był muskularny-dobrze zbudowany kupiłam Flexi
do 25 kg i po miesiącu było po flexi a do 35 kg nie mógł zdrzeć :D[/QUOTE]
ja mam suke 17kg w tej chwili
ale jak do mnie przyszla miala 9kg wtedy chodzila na flexi do 12kg ktora zerwala po miesiacu , pozniej gdy miala 12 kg kupilam do 25kg rowniez ja zerwala , teraz ma 17kg i chodzi na flexi do 35kg narazie sie trzyma choc czasami sie naprawde boje , planuje kupic flexi do 50kg zeby miec spokojne spacery bez strachu jednak

moral z tego taki ze nie ma co patzrec na kilogramy tylko na temperament psa :)

Link to comment
Share on other sites

w takim razię kupię 25 i zobaczę jakie będą efekty a wiecie może czym się różni smycz: FLEXI COMPACT LONG od FLEXI COMFORT LONG obie mają linkę 8 metrów.
Aha i czy są jeszcze jakieś smycze automatyczne dłuższe? Bo ja mam wprawdzie linkę 20m ale chodzi mi o smycz.
Bardzo dziekuję za szybkie odpowwiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

A mi poszlo Flexi. Miało niecały miesiac.. Mama do mnie przyszła z psem na automacie, patrzę się a tam pęknięta ta otoczka czarna od linki (w środku jest taka biała linka). No i rozwijało i zwijało sie tylko na jakieś 30 cm. Wywaliłam..

Link to comment
Share on other sites

A ja mam dwie suczki z którymi chodzę razem i każda ma smyczkę 5 m flexi taśma i co najśmieszniejsze wszyscy łącznie ze mną dziwią się że się nie plączą. Są takie cwane że jak już załatwią swoje potrzeby chcą sobie pobiegać to wiedzą jaka jest długość smyczy żeby nie szarpać. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z tym, że to z bazarku i nie mam opakowania :)
Sucz ma 9 kg, a smycz do 12. Z tym, że z poprzednią nie było problemów, a to taka sama była. Tylko, że się wymieniłam.

No i to była linka jak poprzednia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkanarekk']a czym się różni comfot od compact?[/QUOTE]

Comfort ma inną rączkę, niby wygodniejszą - ale to raczej kwestia gustu jak komu wygodniej ;)

A co do Twego poprzedniego pytania, to z tego co mi wiadomo nie ma dłuższych flexi niż 8m.

Link to comment
Share on other sites

Ja 20 lat temu używałam flexi linki dla owczarka collie. Byłam wtedy jeszcze dzieckiem , więc smycz wiele razy wylądowała na ziemi , obudowa była cała porysowana , ale smycz była nie do zdarcia przez ponad 10 lat i nigdy się nie zepsuła. W końcu ją gdzieś zgubiłam , bo była mi niepotrzebna dla następcy - podhalana.

Teraz szarpnęłam się na smycz firmy:
„26Bars & a Band” z serii AVANTGarde - model "Leo", która szalenie mi się podoba. Nie mogę wkleić linka.
Oprócz tego mam flexi summertime różową .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...