Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Chefrenek']A to jest taka???[/quote]
tak, jest, nazywa się Maxi

[URL="http://www.flexi.de/Downloads/endverbraucher/PL_EVProsp.pdf"]>>> TU <<<[/URL] jest katalog w pdf'ie produktów Flexi

a [url=http://allegro.pl/item189659735_smycze_flexi_maxi_8m_50kg_tasmanowe_w_super_cenie.html]>>> TU <<<[/url] link do aukcji z allegro ze smyczą Flexi Maxi

Link to comment
Share on other sites

Swoją pierwszą (i jak do tej pory jedyną) smycz "flexi" kupiłam w sklepie zoologicznym za ponad 40zł. Kupując ją znałam wszystkie zalety takiej smyczy, więc nie zaprzątałam sobie głowy możliwym pęknięciem linki czy czymś w tym rodzaju.
Mimo, że moja Nuka jest małym psem, potrafi porządnie pociągnąć smycz. Kiedy ze szczeniaka zmieniała się w podrostka, rozwaliła, że się tak nieefektownie wyrażę, szelki, chcąc bliżej poznać oddalonego o pare metrów kota :cool3:
Już wtedy siłę miała sporą i jest tak nadal. Kiedy więc dowiedziałam się, że "flexi" potrafią się przerwać i nie są o wiele bardziej trwałe od zwykłej smyczy, zaczęłam się trochę obawiać o mój nabytek. Jednak "automat" miło mnie zaskoczył, ponieważ mimo licznych pociągnięć w stronę innych psów, kotów, ukochanego samochodu i wielu innych obiektów - nadal się trzyma. Działa bez zarzutu :)
Co prawda myślę o zakupie takiej samej smyczy, lecz taśmowej. Jeszcze nie teraz, może za jakiś czas :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']psuja sie poniewaz te przykladowe 10kg napisane na opakowaniu to jest sila nacisku jaka smycz wytrzymuje ,ja dla 7kg psa kupilam smycz na ok.20kg i narazie(od 1,5roku) sie nie zepsula...:cool3:[/quote] Na mojej do 15 kg chodziła dorosła wyrośnięta boksia i się nie zepsuła ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam Flexi, która ma chyba ze 20 lat... no kilkanaście na pewno. Kupiona dla Koralinki, fakt- ona była małym, spokojnym pieskeim, ale chodził na niej też Pałek, a on już spokojny to nie jest. :shake: Teraz uzytkuje ją Skorson, więc pewnie jeszcze pociągnie;)
Właśnie przyszła nowa Flexi dla Pałka, medium, ciekawe ile ta wytrzyma:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Ja mam Flexi, która ma chyba ze 20 lat... no kilkanaście na pewno.

Wow... Mam nadzieje, ze i moja tyle wytrzyma :razz:

Zgadzam sie z Wami.. suche i czyste bucicki i nie trzeba latac w kazde krzaki i błoto razem z psem...

Link to comment
Share on other sites

po przeczytaniu tych postów jutro chyba też kupię Flexi , ale jeszcze nie wiem czy taśmę czy linkę, mój ONK waży około 40 kilogramów ...mam ochotę na taśmę o długości 8 metrów a to wydatek rządu 80 pln....nie jest tanio , ale za to solidnie ...

Link to comment
Share on other sites

Chefrenku, dziękuje, Twoj to cudo :)
Waldek, co do linki nie radze, tym bardziej ze masz ONka. Ja mialam linkę dla mojej wczesniejszej buldozki i kiedys dla jamnika, oboje nie wazyli 15 kilo a po kilku dniach zerwali.. Wiec sie zrazilam i chodzili na zwykłej. Dopiero teraz postanowilam kupic automatyczną, ale juz z tasmą.

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem za Flexi raczej, ostatnio chciałam w pobliskim zoologiku zorientować się cenowo.
Sprzedawca pokazał mi jakąś inną markę, hm...no nie pamiętam nazwy, ale powiedział, ze jest zbliżona jakościowo do Flexi, a była o połowę tańsza...I nie wiem, czy mu ufać, czy kupić Flexi :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...