Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Dzaga też mi się tak wydaje (chociaż nie wiem ile takie psisko waży), ale co do długości to nawet 5 metrów starczy, ale im dłuższa tym większe pole manewru (jak to napisała atha_maris). I najlepiej żeby była taśmowa, a nie linkowa, bo taki psiak ma siłę :painting:, wiec lepiej żeby się zbyt szybko nie przetarła albo nie pękła od nagłego szarpnięcia.

Link to comment
Share on other sites

Dzaga - nie za duży ten Twój rozrzut ras planowanego psa?:roll: Najpierw shih tzu teraz staffik? :-o

ps. co by nie było, że offtop :p - ja nie lubię flexi. ;) Wolę zwykłą smycz - osobiście uważam, że zapewnia ona lepszą kontrolę nad psem, no i jest wygodniejsza w przypadku, gdy chcę np. psa gdzieś przywiązać.
Aczkolwiek flexi mam i używam np. gdy sucza cieczkuje.

Link to comment
Share on other sites

Ja również używam Flexi :) Jestem bardzo zadowolona, z tym że polecam taśme ni linke - ja mam linke i już 2 razy się przetarła (tylko ta czarna obudowa, ale trzeba było skrócić). Mam Comfort 2 ;) Jak ta się popsuje to kupujemy również flexi również komfort z tym że taśme.. Moja ma taką gume, żeby było wygodnie itd, ale czasmi smycz wypada z ręki i troche się ta guma poździerała, ale to chyba normalne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia_i_Luka']Dzaga - nie za duży ten Twój rozrzut ras planowanego psa?:roll: Najpierw shih tzu teraz staffik? :-o[/quote]
Ja też się w sumie zastanawiałam nad tym rozrzutem, ale pomyślałam, że może Dzaga pyta o smycz dla psa jakiegos znajomego. :hmmmm: Obym się nie myliła.

[quote name='Gosia_i_Luka']ps. co by nie było, że offtop :p - ja nie lubię flexi. ;) Wolę zwykłą smycz - osobiście uważam, że zapewnia ona lepszą kontrolę nad psem, no i jest wygodniejsza w przypadku, gdy chcę np. psa gdzieś przywiązać.
Aczkolwiek flexi mam i używam np. gdy sucza cieczkuje.[/quote]
O tak, przy cieczce Flexi jest niezastąpiona. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś miałam smycz do 20 kg z SumPlasta i mój Harry (york o wadze 3,5 kg) załatwił ją w rok. Smycz przestala działać linka się nie wsuwała i była bardzo zużyta. A teraz mam smycz Flexi Compact 1 (do 15kg) i już dwa lata jej używam i jest w sumie w nienaruszonym stanie (nie licząc zarysowań na obudowie). Więc jestem z niej bardzo zadowolona chociaż wychodzę z nią bardzo rzadko bo i tak w większości przypadków chodze bez smycz ew. biore zwykła nylonową. Na tej smyczy wychodzą moi rodzice i również są zadowoleni wiec polecam smycze Flexi z czystym sumieniem

A tak wygląda moja smyczka:

[IMG]http://img252.imageshack.us/img252/8853/hpim0157aaue5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja nie pamietam jaki jest podział wagowy flexi, ale stafik nie jest ciezkim psem wazy pewnie cos kolo 20kg to nie jest amstaff... :roll:

a co do flexi to przy moim małym psie uzywam, bo dosc bardzo ja lubie, ostatnio psa spuszczam bardzo zadko dlatego jest to dla niego komfort, ale przy wiekszym psie bylabym nastawiona na zwykla smycz, bo jesli przepniemy psiaka z flexi na normalna to mozemy byc pewni ze zaczniemy za psem fruwac :roll: ogromny minus tych smyczy..

Link to comment
Share on other sites

Ja już się zastanawiam nad kupnem smyczy Flexi , ale Summertime do 20 kg 5 metrowej dla Shih Tziaka , ale nie mogę znaleźć tych obroży , może ktoś wie gdzie można kupić taką obróżkę : [url]http://www.flexi.de/english/produkte/alleprodukte/prod_collars_en.html[/url]
??
Też Summertime .

Link to comment
Share on other sites

A co do "staffika" to dzięki mojej błyskotliwej koleżance miałam "przebłysk" miłości do tej rasy , ale sami powiedzcie czy one nie są GENIALNE ?
Niestety nie udało mi się przekonać do tej rasy mamę , więc niezależnie od tego o jakich rasach będę pisała to i tak będę mieć Shih Tzu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzaga']W Karusku znalazłam taką (genialną) obrożę :
[URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=4980&action=prod[/URL]
Będzie idealnie pasować do smyczy Summer automat. taśmy :D .[/quote]


Jaka cena :crazyeye: obroza dla malego i sredniego psiaka i walneli taka cene :lol: jedyne co mi sie w nich podoba to kolor bo takie wlasnie lubie ;) ale zdecydowanie wole rogzy ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich :) W ciągu ostatnich trzech lat zdążyłam nabyć dwie smyczki firmy FLEXI.
Oto historia pierwszej z nich ( FLEXI classic 1 ):
Po zdemolowaniu kilku automatycznych smyczy z niższych półek, zdecydowałam się na zakup tej oto smyczy. Z początku zachwalałam ja sobie, piesek również był szczęśliwy, lecz pewnego nieszczęsnego dnia, gdy wyruszyłam z rodzinką w góry, smycz ta zakończyła swój żywot.
Gdy schodziłam z niezbyt stromej góry, pewien mężczyzna zjeżdżając z niej na rowerze dobił wprost w linkę smyczy, rozszarpując ją z taką siłą, że mój piesek został bardzo gwałtownie pociągnięty, a ja miałam pokaleczoną szyję i palce. Byłam w szoku, Chico również. Facet tłumaczył się, że jadąc z taką pędkością nie zauważył czarnej linki. Przez kilka kolejnych tygodni wyprowadzałam pieska na zwykłej smyczy, po czym zdecydowałam się na zakup kolejnej wersji, tym razem FLEXI compact 1.
A oto jej historia:
Żeby było ciekawiej, nabyłam kolor czerwony, żeby juz każdy z dużej odległości mógł ją zauważyć. Byłam bardzo zadowolona z nowego zakupu, każdy widzał smycz z daleka, mi osobiście lepiej prowadziło się psa na automatycznej smyczy, wiedząc że nie jest to zwykły cienki sznurek, tylko porządna, widoczna taśma. Po mniej więcej roku czasu, smycz nagle przestała się wciągać. Zrezygnowana oddałam ją do gwarancji, byłam przekonana, ze będą mi wmawiać, ze to z mojej winy. Ku mojemu zdziwieniu po dwuch tygodniach odebrałam zupełnie nowy egzemplarz tej samej wersji smyczy i mam ja do dziś, bez problemu można ją wyczyścić pod bieżącą wodą, wyprać taśmę, dzięki czemu smycz ciągle wygląda jak nowa, a ja jestem przeogromnie zadowolona ! Gdy idę z psem na miasto, zabieram smycz zwykłą i nie mam problemu z taką przemianą, gdyż piesek ładnie chodzi na niej przy nodze, gdy w poblizu nie ma trawki i innych psiaków.

Polecam smycze tej firmy, jednak jak juz ktoś wcześniej wspomniał, raczej wersję taśmową :)

Link to comment
Share on other sites

lady_m - oddając smycz do gwarancji, zwróciłam cały komplet, czyli pudełko, paragon, wszystkie zamieszczone ulotki oraz rzecz jasna
SMYCZ :cool3:, gdyż w razie czego zachowałam je. Wydaje mi się jednak, że gdy będziesz chciała zwrócić smycz bez pudełka, lecz z paragonem to powinni Ci ją uwzględnić, gdyż jak wiadomo najważniejszym warunkiem reklamacji jest właśnie paragon, to bez niego ani rusz ! Pudełko stanowi jedynie dodatek. Przynajmniej według mnie :evil_lol:
Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Bo generalnie mam Flexi bardzo krociutki okres czasu (moze z 2 czy 3 tyg) i juz nam tasma poszla (!!!). Ale napewno nie byla nadgryziona ani nic. Po prostu mojemu tacie zostala raczka w dloni, a pies, sama koncoweczka i karabinczyk poszli w druga strone :lol:
Paragon jeszcze mam, ale niestety mama w trakcie szalonych porzadkow wyrzucila pudelko :placz: I teraz nie wiem czy moge reklamowac czy nie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lady_m']Bo generalnie mam Flexi bardzo krociutki okres czasu (moze z 2 czy 3 tyg) i juz nam tasma poszla (!!!). Ale napewno nie byla nadgryziona ani nic. Po prostu mojemu tacie zostala raczka w dloni, a pies, sama koncoweczka i karabinczyk poszli w druga strone :lol:
Paragon jeszcze mam, ale niestety mama w trakcie szalonych porzadkow wyrzucila pudelko :placz: I teraz nie wiem czy moge reklamowac czy nie...[/quote] Reklamuj, chociaż mi powiedzieli żebym pudełko zostawiła ;) Jaką masz ? może mam taką samą wtedy pudełko mogę odstąpić - mi już przeleciał rok ;) W razie czego to się kłóć! Ja kupiłam myszke do kompa nową za 60 zł chyba i po dwóch czy trzech [U]dniach[/U] mi się zepsuła, a nie miałam opakowania, nie chcięli przyjąć kręcili nosem, ale wykłóciłam się w końcu ;) W razie czego powiedz, że jak ci dają nową smycz to wtedy oddasz im pudełko jak im tak bardzo potrzebne :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[U]Powiem tak:[/U]
Spróbuj ! Przecież nic nie tracisz. Może akurat nie będzie najmniejszego problemu z reklamacją. Weź smycz, wyczyść, gdy jest już dość brudna, zapakuj w ładny woreczek, dołącz paragon i spokojnie, bez obaw przejdź się do sklepu, w którym ją nabyłaś. Wytłumacz spokojnie, ale przekonywująco, co było przyczyną pęknięcia taśmy. Sprzedawca też człowiek, powinien zrozumieć. Ja również obawiałam się, że nie uwzględnią mojej reklamacji, iż kilka dni przed tym, gdy taśma nie chciała się wciągać, pozwoliłam sobie na zanurzenie jej w wodzie w celu ''wyprania'' jej. A widzisz ! udało się ! Nie naprawili, ale w zamian dali mi całkiem nową smycz, z korzyścią dla mnie :evil_lol: Nie zaszkodzi spróbować. Życzę powodzenia. :p

P.S. Jeżeli Cię to pocieszy to na dodatek jestem niepełnoletnia, a takich spławiają bez problemu, a jednak...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][COLOR=RoyalBlue][B]a widzieliście jaka super cena jest tutaj ?? :D planuję ją zakupić :)[/B][/COLOR]
[URL]http://allegro.pl/item191561223_flexi_giant_dla_mocnych_ras_miazdzymy_ceny_.html[/URL][/quote]
prawie 2,5 roku temu też kupiłam za tyle na Allegro swojego Gianta :cool3: Smycz żyje do dziś i ma się świetnie. Nic się nie zacina, nic się nie rwie (tfu tfu tfu, cobym se nie wykrakała :evil_lol:), jedynie obudowa jest troszkę porysowana, ale to normalna sprawa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...