Jump to content
Dogomania

W jakim wieku zaczęliście szkolić swoje maleństwa ?


efra-husky

W jakim wieku zaczęliście szkolić swoje maleństwa ?  

428 members have voted

  1. 1. W jakim wieku zaczęliście szkolić swoje maleństwa ?



Recommended Posts

[quote name='efra-husky']Proszę podzielcie się ze mną informacją - czy szkolicie swoje psiaki, a jeśli tak to kiedy jest najlepiej zacząć?

Może ktoś przy okazji powie mi do kiedy psiak się uczy (łatwo przyswaja nową wiedzę :wink: )[/quote]Uwazam, ze psiak powinien byc wychowywany juz od pierwszych chwil pojawienia sie w domu.
No chyba ze jest jeszcze slepiutkim oseskiem. :wink:

Czytalam kiedys i CALKOWICIE sie z tym zgadzam, ze psa wychowuje sie, szkoli, ustawia do 1,5 roku.
Pozniej zabawa polega na podtrzymywaniu tego czego sie nauczyl albo, co czesto sie zdarza, naprawianiu popelnionych przez wlasciciela bledow. 8)
Nie wyklucza to oczywiscie nauki w pozniejszym wieku, pod warunkiem ze do tego czasu pies polknal bakcyla nauki i zadny jest posiasc nowe umiejetnosci.

W domowych warunkach psa najlepiej uczyc gdy jest "podglodnialy" czyli przed posilkiem. Chec zasluzenia na smakolyk bardzo motywuje go do wspolpracy.
Lekcja nie moze trwac dluzej niz 5 min. szczeniakowi na dluzej na ogol nie starcza sil. Za to mozna ja powtarzac wielokrotnie w ciagu dnia.
Pisze z wlasnego doswiadczenia, to sie naprawde sprawdza. :D

A tak na marginesie, jest dzial Dogo dotyczacy szkolenia, mozna tam bardzo wiele wyczytac :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję ci Evelinko za informacje :)

Co zaś się tyczy szkoleń - sama wybrałam się z 9-cio miesięczną sunią na tresurę a do działu Wychowanie i Szkolenie często zaglądam by zasięgnąć ciekawych opinii :D

Celem ankiety jest sprawdzenie czy dogomaniacy szkolą swoje psiaki, a jeśli tak to jak wcześnie zaczynają z nimi to szkolenie :)

Także wszystkim dogomaniakom - szkoleniowcom będę wdzięczna za cenne uwagi, które na pewno wykorzystam w przyszłości

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='efra-husky']Proszę podzielcie się ze mną informacją - czy szkolicie swoje psiaki, a jeśli tak to kiedy jest najlepiej zacząć?

Może ktoś przy okazji powie mi do kiedy psiak się uczy (łatwo przyswaja nową wiedzę :wink: )[/quote]na naukę nigdy nie jest za pużno ale im wcześniej tym lepiej bo chdzi oto aby nie popelniac blędow które sie ciągną za psem jak świadomość gorącej szklanki nigdy nie pamiętamy kiedy żeśmy się opażyli ale wiemy że jest gorąca tak też jest na szkoleniach musimy uważać aby czy6ś nie zrazić naszego psa wybierajmy ostrożnie tresera

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że szkolenie (uczenie psa komend) należy zacząć jak najwcześniej, właśnie ok. 3 miesiąca życia. A świadoma socjalizacja szczenięcia przez ludzi powinna się zaczynać, kiedy pieski są jeszcze przy mamusi.

Swojego psa zaczęłam szkolić, jak miał ok. 8-9 miesięcy, bo w takim wieku trafił ze schroniska do mojego domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...