Jump to content
Dogomania

wstepny kalendarz zawodow


PaYooK

Recommended Posts

Jak zawsze Grześ mogę na Ciebie liczyć :D !!!! Wielkie dzięki za wyjaśnienia!!!! Myślę, że w tym roku to jeszcze nie bedziemy startować, natomiast może w przyszłym.... Mnie właśnie to velo bardzo fascynuje, bardzo chciałbym, takie zawody zobaczyć, czy u nas gdzieś coś takiego niedługo będzie? Bardzo chciałbym na takie zawody pojechać. Grześ- jeszcze jedno wciąż mam dług- pamiętasz? Myślę, że dług zostanie spłacony jakimś piwkiem przy jakiejś okazji :wink: . Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obecnie z tymi wszystkimi bozymi stworzeniami bez rodowodow.

Czy Ty przypadkiem nie chciałaś nas urazić?

Nie każdego stac an stworzenie sobie w pełni rodowodowego zaprzęgu :cry:

Zwłaszcza, jeśli nowej pasji związanej z zaprzęgowcami nie podziela współmałżonek, bo wydatek jest przecież wspólny.

Dobrze zdaję sobie sprawę z tego, że Związek Kynologiczny ma swoje załozenia, i jest to słuszne, że należy powielać tylko sprawdzone geny.

Ale o ile dobrze czytałam to w ojczyźnie psów i sportów zaprzęgowych wcale nie wygrywają tylko zaprzęgi psów rodowodowych :lol:

Czy kaka "rodowodowa" klasypikacja zaprzęgów nie trąci troche snobizmem i bufonadą. Nie mam bynajmniej zamiaru kogokolwiek urazić, ale mam przecież prawo sytuację tę w ten sposób odbierać.

Katarzyna i jej Mahlemuckie Burki

Link to comment
Share on other sites

No i znowu rozpętałam burzę. :D

Pay, no właśnie o to mi chodzi, i to moje całe utykiwanie jest nad tym, że tych konkfliktów już się nie na naprawić, chociaż generalnie obie federacje mają zbliżone regulaminy. I de facto i rodowodowcy i nierodowodowcy mogą już teraz uczestniczyc we wszystkich zawodach, tyle że w różnych klasach. Jest też jeszcze kilka zawdów orgniazowanych samodzielnie przez niektóre kluby i grupy maszerów. m.in. w Morsku, Wysokiej, teraz na ten weekend gdzies koło Brodnicy, czy W Ostrowie.

Używając słów burki, etc.etc. chodziło mi o początek konfliktu pomiedzy obiema fedreracjami, bo właśnie o "zaprzegowanie" z psami innymi niż rodowodowe psy ras północnych poszło.

Wojtas - chodzi o alaskan husky, czyli mieszanki specjalnie hodowane do sprintów, z którym generalnie żaden zaprzegowiec rasowy nie da sobie rady.

Resztą wyjaśnił Pay, Ati i Grześ. dziękuję. Ja jeżdże tam gdzie mam ochotę

Link to comment
Share on other sites

Kadziumia- zwróc uwagę, że Ati napisała o tych stworzeniach w pierwszej osobie- "możemy" więc też jest posiadaczką pieska bez papierów, a co za tym idzie na pewno nas i siebie nie chciała urazić. Poza tym dobrze Ci radzę, nie prowokuj dyskusji na temat piesków rodowodowych i bez papierów, gdyż primo- takich dyskusji było już wiele, secundo- niewiele z nich wynika, terzio- na forum jest wiele osób, które poważają tylko pieski rodowodowe, i nijak ich nie przekonasz, więc bez sensu dyskutować. Widziałem w naszej grupie temat "zawody w Dziergowicach" lecz nigdy go nie otwierałem. A teraz poczytam, jak będę miał chwilkę. A jednocześnie wiem, kogo pytać o szczegóły związane z velo :D Grześ, oczekuj wielu dziwnych pytań. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ewaka, po raz kolejny wyszła mój brak znajomości tematu. Ciągle czytam i się dowiaduję nowych rzeczy ale jeszcze wszystkiego nie wiem. Fajnie jest rozpętywać burze, prawda :D ? Nie miałem zamiaru Cię urazić absolutnie, lecz czytając moją wypowiedź mogłaś tak to odebrać. Przepraszam i napisz gdzie jeździsz. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Czy kaka "rodowodowa" klasypikacja zaprzęgów nie trąci troche snobizmem i bufonadą. Nie mam bynajmniej zamiaru kogokolwiek urazić, ale mam przecież prawo sytuację tę w ten sposób odbierać.

Katarzyna i jej Mahlemuckie Burki

Psy bez rodowodu mogą być "modyfikowana" więc uważam , podział na psy z lub bez rodowodu jest słuszny . Jak wyobrażasz sobie zawody w których w jednej klasie startowałby malamut z racing dogiem albo z psem którego właściciel mówiłby że jego pies to malamut tylko troszkę nie podobny do malamuta? :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

hej :)

musze powiedziec Ewaka ze sie z Toba zgodze, ja nie wiem czemu nie moga sie te dwie federacje polaczyc ze soba , to ze taka jest sytacja jest wynikiem chorej ambicji niektorych doslownie ludzi, niestety taka jest natura jednak Polakow, musze powiedziec ze zaluje ze nie stratowalem w okresie kiedy psie zaprzegi w Polsce raczkowaly, kiedy wszyscy byli razem, pomagali sobie i kombinowali skad tu sanie np zalatwic:)...no niestety to bylo kiedys :( ...a teraz widac tylko zlosliwosci

ja osobiscie pomimo tego ze mam alaskan husky (ktory nie jest uznawany jako rasa w Polsce) jestem czlonkiem klubu ktory nalezy do PFSZPRP ale akurat tutaj sa ludzie dla ktorych najwazniejsza jet zabawa....ja mam zamiar startowac wszedzie tam gdzie tylko pozwoli mi na to czas i kasa :) .....nie obchodza mnie klotnie oraz to jaka federacja organizuje zawody ..na szczescie jest wiele jeszcze ludzi ktorzy traktuja zawody jako dobre wykorzystanie wolnego czasu i chwala im za to

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

Widocznie jest to ciekawy temat skoro ktoś chce rozmawiać . Znam beznadziejne tematy na których moderator nie reaguje .

nie jestem zawsze w stanie przeczytac wszystkich tematow.... a zwlaszcza teraz gdy zaczela sie szkola.... jesli bedziesz uwazal jakis temat za beznadziejny to daj cynka a nie pozniej bedzie to wypominane....

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za rozpętaną burzę. Oczywiście, masz rację szybszy od dyliżansu, psy nierodowodowe moga być modyfikowane (sama zresztą słyszałam od znajomego biorącego udział w różnych zawodach o krzyżówkach haszczaków czy malamutów z hartami czy whippetami, ktore są w zawodach nie do pokonania, a których wlłaściciele odnoszą je po biegach zawinięte w koce do samochodów). Nie chciałabym również niepotrzebnie wzniecaś kolejnej dyskusji na temat papierowców i niepapierowców. Ja tylko jestem trochę przewrażliwiona w tym temacie z powodu mojej rzekomej głupoty (bo kto rozsadny funduje sobie trzy mahlemuckie burki? Właśnie dzisiaj odbyłam kolejną taką rozmowę).

Ale to nic, własnie przed chwilą walnęłam ze szwagrem lufe :drinking: i już dalej swiat mi sie podoba.

Jeszcze raz przepraszam :oops: :oops: :oops: :oops:

Postaram sie, żeby to juz sie więcej nie powtórzyło.

Oj chyba walnę jeszcze jedną lufę :drinking:

Wasze zdrowie :drinking:

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

ewaka to nie jest centralnie do Ciebie ;) tylko chcialem podkreslic na kolorowo ze nastepnym razem moge nawet palcem nie kiwnac by napisac kalendarz....

a co do psow bez papierow to moga sie z nami papierowcami scigac na tej samej trasie tylko w osobnych klasach i tyle.... a nie odrazu ze wiekszosc papierowcow nie uznaje niepapieowcow... masz psa bez papierow oki nie mam nic przeciwko temu...bo biorac psa ze schroniska sprawiasz dobry uczynek dla psa...ale nie pochwalam rozmnazania psow bezpapierów dla samej kasy...

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Pay za kalendarz.Powiedziales ze na poniedzialek bedzie i byl.Slownosc to cecha rzadko spotykana dzis wsrod ludzi.

Dzieki Wojtas ze odczytales moja wiadomosc tak jak ona brzmiala.

Zgadza sie mam wsrod moich biegajacych psow 2 suki bez papierow, rodowodow i czego tam jeszcze i glosno o tym mowie kazdemu.

Kadziuma troche ostudz swoj temperament, czytaj uwaznie, a jak masz jakies watpliwosci to wal prosto do mnie- to powiem ci jakie jest moje zdanie.

Szybki to co dales w okienku to nie moje slowa, tylko dziewczyny od 3 malamutow.

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

Pay, a jak Ty nie napiszesz to kto to zrobi??? Potrzebny jest zawodowiec, który oświeci takich jak Nas amatorów, zwłaszcza w kalendarzu zawodów, także się nie obruszaj, i pisz dalej ważne informacje.

spoko chetnie napisze kalendarz czy cos ale z niektorych postow wynika na to ze nielubie bezpaierowcow bo tylko podalem kalendarz PFSZPRP

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!
Pay, a jak Ty nie napiszesz to kto to zrobi??? Potrzebny jest zawodowiec, który oświeci takich jak Nas amatorów, zwłaszcza w kalendarzu zawodów, także się nie obruszaj, i pisz dalej ważne informacje.

spoko chetnie napisze kalendarz czy cos ale z niektorych postow wynika na to ze nielubie bezpaierowcow bo tylko podalem kalendarz PFSZPRP

Niemożliwe ! Ja mam "bezpapierowce" a Payook mnie (i moje psy) lubi... :D :wink:

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!!

ELO!!!
Pay, a jak Ty nie napiszesz to kto to zrobi??? Potrzebny jest zawodowiec, który oświeci takich jak Nas amatorów, zwłaszcza w kalendarzu zawodów, także się nie obruszaj, i pisz dalej ważne informacje.

spoko chetnie napisze kalendarz czy cos ale z niektorych postow wynika na to ze nielubie bezpaierowcow bo tylko podalem kalendarz PFSZPRP

Niemożliwe ! Ja mam "bezpapierowce" a Payook mnie (i moje psy)

lubi... :D :wink:

jak widac jestem normalny ;) lubiem lubiem a psiaki fajowe ;)

Link to comment
Share on other sites

No i zostańmy na tym etapie- Pay pisze ważne informacje na forum, próbuje utrzymać nas przy temacie :lol: , My nie prowadzimy pusytch dyskusji na temat piesków z papierami i bez papierów, bo je jednakowo kochamy oraz staramy się w miarę możliwości jeździć na każde zawody czy to w charakterze widza czy zawodnika.

Jeszcze jedno- niektórzy z nas, ci nowi, starają się powstrzymać swoją ognistą naturę na wodzy- czytacze tego tematu wiedzą o kogo chodzi. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...