Jump to content
Dogomania

wstepny kalendarz zawodow


PaYooK

Recommended Posts

ech, o ile wiem to owszem organizujemy biegi dla niepełnosprawnych ale wtedy gdy urządzamy np. Święto Wiosny, wtedy impreza przygotowywana jest głównie dla dzieci i dorosłych upośledzonych. jednak to nie dotyczy Wyścigów. Na wyścigach nie będzie biegu dla niepełnosprawnych na dłuższy dystans co Najwyżej wokół ogniska czy po okręgu. jest oczywiście możliwosc ze taki bieg jednak się odbędzie ale to już niestety okaze sie na koncu lub jesli ktos zechce do czerwińskiej zadzwonić:) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jacek, ale na zawodach jest dokładnie odwrotnie!!! Tutaj rodowodowe - wystawowe husky, takie które regularnie zdobywają uznanie sędziów nie mają czego szukać! Są zbyt ociężałe, za krótkie etc. etc. Na zwaodach "rządzą" papierowce husyk, ale ze specjlanych linii, właściwie niczym się nie różniących już od mieszanek.

Dla mnie największą paranoją jest to, że w klasie C1 - czyli husky tylko rodowodowych, większość z nich nie wygląda już wcale na husky wg wzorca FCI. Natomiast w klasie C3 - gdzie biegają nie tylko rodowodowe husky, większość psów jest zgodna ze wzorcem. Ktoś kto z zewnątrz przyjdzie popatrzeć na zawody i klasę huskich, zawiedzie się często jak trafi na klasę C1, bo psy które tam biegają często bardziej przypominają mieszanki typu alaskan husky niż wyobrażenie o typowym haszczaku. Dużo zajęło mi wytłumaczenie znajomym dlaczego tak jest. Ludzie, którzy kupują nierodowowe haszczaki, często po porstu chcą mieć tak konkretnie wyglądającego psa. Natomiast niektórym zawodnikom, którzy chcą osiągać coraz to lepsze wyniki, jest wszystko jedno jak wygląda pies, byleby był najszybszy, ale z papierem.

Wobec takich praktyk, rzeczywiście traci sens podział na papierowce i bezpapierowce. Chociaż, gdyby je naprawdę zlikwidować, to za prędką chwilę znikłaby już magia psów północy, a w zaprzęgach biegać by były już tylko mieszańce. Coraz bardziej udziwnione, pokręcone etc.

Link to comment
Share on other sites

Pay, znowu się obrażasz??? I dlaczego bierzesz to tak bardzo do siebie?????

Fakt, że Jacek mnie podkręca i ciągle prowokuje, a ja głupia się daję na to nabrać. ;-) Obiecuję, że już nie dam się wciągnąć w podobną dyskusję. Ale musisz przyznać, że dyskusja na temat, nie obecnych, ale przyszłych (tj. w jak w przyszłości będą wyglądać) zawodów może być dosyć ciekawa?

A ty Pay, jesteś wyznaczony moderator i rób z nami porządek.;-) topic o terminach zawodów, to trzeba się go trzymać i już. ajo!

Link to comment
Share on other sites

Pay, o wystawowcach nie pisze nic, bo szkoda pisać. :D Mnie wystawy w ogóle nie interesią, a zaprzegowce wyscigowce, owszem ;-)

A co do Bytomia (Skały), to czy chodzi ci o zawody u Agi B.?

Jesli tak sa to w midach, i nie 22-23.XI tylko 6-7.XII.

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

ELO!!!

i po co znowu zaczynacie bezsensowna dyskusje ???

a jak macie cos do takich psow to moge jush sie nie odzywac na forum bo w pewnym kontekscie jest to rasizm....

:modla: Błagamy , nie obrażaj się na nas . :modla:

obrazic to sie nie obrazam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...