Jump to content
Dogomania

wstepny kalendarz zawodow


PaYooK

Recommended Posts

ELO!!!

przedstawiam Wam wstepny kalendarz imprez:

pazdziernik

11-12 Sieradz

17-18 extrem ale przeniesiony na listopad

25-26 Worona Cup

listopad

15-16 sobotka

grudzien

6-7 Marki - Zielonka

6-7 Nowy Targ

13-14 Wrocki

styczen

31.01-01.02 Bydgoszcz

24-25 Sopot

luty

7-8 Duszniki Zdroj

14-15 Bieszczady

27-29 MŚ Wlochy

marzec

13-14 Jakuszyce

kwiecien

17-18 Nunataki Cross

jest to wstepny kalendarz wiec terminy moga sie zmienic do 30 wrzesnia!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może nie wszystko ale bardzo wiele . Kto z czołowych zawodników przyjedzie na zawody nie zaliczane do punktacji Pucharu Polski ? Dzięki tym zawodnikom sponsorzy wykładają pieniądze na imprezę i to też nie zawsze . Nie tylko ja jestem formalistom , w poście Payooka zabrakło imprez organizowanych przez Otwartą Federację . :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kto z czołowych zawodników przyjedzie na zawody nie zaliczane do punktacji Pucharu Polski ?

Nikt, ale ja dla nich na zawody nie jeżdżę ;-)

w poście Payooka zabrakło imprez organizowanych przez Otwartą Federację

bo też i z rzadka zawodnicy jednej federacji konkurują z drugimi. Nie po to się rozdzielili, żeby teraz się łączyć we wspólnej idei współzawodnictwa :D

Pay dostarczył o co go prosili, dzielny chłopak, ot co. ;-)

A otwarta, jeszcze chyba nie ogfłosiła, chocżai już widzę, że np. KURPŚ pokrywa się z Sieradzem.

Link to comment
Share on other sites

Antu, jak zwał tak zwał. Wszyscy wiedzą o co chodzi. Jest Polska Federacja Sportu Zaprzegowego Psow Ras Polnocnych i Polski Otwarty Związek Stowarzyszeń Sportu Psich Zaprzęgów. Są dwa regulaminy i dwa kalendarze zawodów. A zarządu obu federacji raczej nie chcą ze sobąwspółpracować. Nie mówię o "normalnych" maszerach, któram często jest wszystko jedno, a nierzadko się przyjaźnią.

Ale na żadnym walnym zebraniu żadnej z federacji nie mówi się o konkurencyjnych zawodach, bo programowo jest to zdeklarowane. Przeczytaj sobie tekst sprzed 5 lat:

http://www.ee.pw.edu.pl/czeneka/win/wydaw/czen6/skwirtne.html

kiedy jeszcze wielu z nas nawet zaprzegowców nie miało, a zawody były dla wszystkich te same.

Link to comment
Share on other sites

Żeby ci przybiliżyć Antu, bo możesz nie pamiętać, chodzi poszło głównie o tzw, klasę 3. Bo część nie chciała się ścigać na zawodach z kundlami, burkami, alaskanami i innymi rasami, nawet w odrębnej klasie. Wszystko odbyło się w bardzo nieprzyjemnej atmosferze, co z oświadczenia po części pięknie wynika. A część niesnasek do dzisiaj pokutuje. Najsmutniejsze jest to, że teraz gdy federacja ma klasę 3 (a więc de facto wszystko wróciło do punktu wyjścia) już błędów "dzieciństwa" naprawić się nie da.

Link to comment
Share on other sites

Pay upraszczasz - tu nie chodzi tylko o racing dogi. Chodzi o zasady i tak naprawdę o konflikt personalny pomiędzy dosłownie kilkoma osobami, który podzielił i tak niewielkie społeczeństwo poslkich maszerów. Oczywiście, że monopol nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale moim zdaniem spokojnie teraz mogła by istnieć jedna polska federacja. Przecież Wasza federacja w końcu utworzyła klasę 3, więc o co były te waśnie, pokazywanie sobie nawzajem kto jest tu górą, bójki w ministerstwie o to kto ma JEDYNE prawo do reprezentowania Polski i czyje psy mogą być sportowacami a czyje nie ???? A ja mam gdzieś tę pseudosportowa politykę. NIkt mi nie bedzie mówil, że nie mam prawa reprezentowac polski, bo ktos inny ma na to kwit. Takie praktryki wkurzają mnie jeszcze bardziej .....

moim zdaniem Szybszy (mam spiskową teorię dziejów ;-) to nie jest kwestia dyskutowania, tylko zwykła złośliwość - a o tym sie nie mówi ;-) . W kilku przypadkach mysle nawet, że celowa. ;-) Jest w końcu spora, trzecia grupa celowo lub nie - tych nie należących do żadnej federacji. Wtedy odbywa się przeciąganie pałeczki na dwie strony. Każda przecież prawem natury musi rosnac w siłę. Poza tym wiadomo w ten sposób zwiera sie szeregi i jeszcze bardziej zaciesnia różnice i grupę. Gdyby są zawody w innych terminach, to zdarza sie że maszerzy uczestniczą w zawodach tej drugiej - (i nie sa to wcale własciciele racing dogów, bo takich jest w Polsce na palcach jednej ręki) A po co mają to robić, jak to niemile widziane z założenia?

W razie utworzenie kiedyś zawodowstwa w Polsce oraz zaprzegowej dyscypliny olimpijskiej na swiecie, o co tak walczą niektorzy, to Olimpijskie założenie równości i tak obie nasze federacje zweryfikuje i postawi pod kreską - w sporcie nie ma miejsca na rasizm. Nie sądzę, żeby przeszedl fakt, że tylko rodowodowe i tylko psy ras pólnocnych mogły brać udział w olimpiadzie.

Kadziumia - to jest kalendarz PFSZPRP

Oczywiscie, jestem tylko fatalną idealistką i chciałabym, żeby się wszyscy połaczyli i jnie było już więcej dyskusji na ten temat...... :cry:

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

ewaka bylem kiedys na zawodach otwartej federacji w pomiechowku zczolgali nas na tych zawodach.... wiec nie dziwie sie ze haszczakowcy itd nie moga sie dogadac z niepapierowcami itd....

Po zawodach w Bialobrzegach pani prezes otwartej robila widły z igly, wiec obie fedracje ciezko sie dogaduja...

z tego cokiedys mowiono zeby oficjalnie nasz sport byl uznany jako sport taki np jak PZPN itp. (kasa na kadre narodowa itp,) to obie fedracje musialy sie polaczyc zeby bylo iles tam klubow zaprzgowych...

teraz po zjezdzie walnym w wawie dowiedzialem sie ze pani minister edukacji i sportu (czy jakos tak) Łybacka ma podpisac papier ze nasz sport to sport ;) (wiem ze to smiesznie slychac ale taka jest rzeczywistosc) i nie wiem czy juz podpisala czy nie....

moim zdaniem na zawodach WSA powinni reprezentowac ludzie ktorzy maja sh itp a IFFS(czy jakos tak) powinni reprezentowac od rancing dogow itp. i obie osady zawodnikow nie powinny sie klocic tylko jakos sie dogadac jak biali ludzie a nie odwieczne klotnie itp.

Link to comment
Share on other sites

Jak sam Pay napisałeś na początku- jest to zarys kalendarza. A gdzie takie osoby jak ja i Kadziumia maja się dowiedzieć co mogą zrobić ze swoimi nierodowodowymi pieskami? Może jest jakiś taki topic gdzieś? Chodzi nam ( mnie na pewno i myslę, że Jej także) oczywiście o zawody i w bliżej nieoreślonej przyszłości ewentualny start w nich. Więc Kadziumia zapytała tu, ale może dałoby się coś szerzej? Prosimy.... :oops:

Ewaka- a burki, kundle i alaskany nie mogą się ścigać? Czy to jaki pies jest dyskwalifikuje go żeby biegał? Nie bardzo rozumiem... Czy to są jakieś gorsze psy? Zwłaszcza alaskany? Myślę, że właściciele takich piesków mogli się poczuć urażeni taką klasyfikacją bez względu na to czy ich pieski mają papiery czy nie. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Obecnie z tymi wszystkimi bozymi stworzeniami bez rodowodow mozemy biegac takze w federacji w ktorej startuje Pay czyli PFSZPRP. Zostala stworzona w kazdej z klas dodatkowa 3 wlasnie dla takich pieskow. Natomiast jezeli interesuja was zawody drugiej federacji to na privie podam wam mail do Ani Bajer ktora njlepiej wam powie gdzie maja swoje zawody.

Link to comment
Share on other sites

Wojtas

Klasa 1 oznacza haszczaki (rodowodowe), 2 oznacza pozostałe psy północy tj. malamuty, grenlandy, samojedy (również tylko rodowodowe), klasa 3 oznacza pozostałe psy tj wszystkie "burki" :wink: nierodowodowe, a alaskany, o których była przy tej klasie mowa to alaskan husky.

Litery oznaczają liczebność zaprzęgu A (7-8 psów), B (5-6), C (2-4), D (2).

Natomiast w klasach pulka, velo (i tu jest Twoje Wojtas pole do popisu - pisałeś, że lubisz jeździć na rowerze) i skandynawka nie trzeba mieć rodowodów. W klasie D chyba też, bo jest za mała konkurencja i nie ma podziału na 1, 2 i 3.

A o zawodach organizowanych poza tymi dwoma ww. organizacjami to się dowiesz tutaj na dogomanii (przynajmniej tak było w poprzednim sezonie). :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...