Jump to content
Dogomania

Kazanie księdza na wsi...zabijanie psów


marta23t

Recommended Posts

Powiem ze swojego punktu widzenia i nie musicie się ze mną zgadzać.
Nie interesuje mnie tu że to osoba święta bo nią nie jest.
Kim był św. Franciszek z Asyżu każdy wie... ksiądz pewnie też... A Cytat z Biblii "bracia mniejsi" <- to zwierzęta

Gdybym to ja usłyszała takie kazanie w kościele w środku kazania bym wstała i wyszła a pod kościołem poczekała sobie na księdza i go zjechała równo! Najlepiej przy jak największej liczbie świadków posilając sie cytatami z pisma...
Może chociaż podważyła bym jego autorytet.
To jest nie do pomyślenia żeby osoba mająca głosić dobroć i miłość zabija... co za człowiek!

P.S wiem że nie ty byłeś/byłas na tym kazaniu i nie chodzi o to że miałaś tak zareagować. Ja bym tak zrobiła po prostu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Musze wrócić do tematu bo ciśnienie mi skoczyło... gdybym uczestniczyła w takim nabożeństwie to chyba wstałabym i zapytała gdzie tu miłość lub choćby szacunek dla "braci mniejszych"?! Szlag mnie trafia... czym mu do cholery ten pies szkodził że musiał do myśliwego z nim gonić?Grzyby mu zjadał? :angryy: zamiast pomóc chcąc nie chcąc istocie boskiej, jak powinno nakazywać mu sumienie kazał go zabić...niech nie dziwią się że ludzie odchodzą od wiary i co raz mniej kasy na tace dostają. Szczerze mówiąc wole mieć własne sumienie, własną modlitwę niż takie osoby które "prowadza" do Boga!Tfu!!!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

charakterystyka dzisiejszych chrześcijan to: zrobią wszystko co wielmożny kaznodzieja głosi na kazaniu. A zapytać o wybrany fragment biblii i cisza. No i jeszcze wszyscy razem potrafią wspomagać finansowo ojca dyrektora. (bez urazy, nie piszę o wszystkich - a o większości z którymi miałam przyjemność rozmawiać)

Napisz do kurii skargę o tym kazaniu i Twoim oburzeniu. Doczep się w piśmie do przykazania "nie zabijaj" , że w Twoim odczuciu ksiądz zabijając psa złamał je , co więcej namawia do tego innych ludzi. Napisz, że sprawia mu radość mordowanie psów i jest to zaburzenie psychiczne, powinny zostać mu cofnięte uprawnienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']bez urazy, nie piszę o wszystkich - a o większości z którymi miałam przyjemność rozmawiać)[/QUOTE]
to "na odtrutkę" poczytaj to:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/175320-artykuA-w-Tygodniku-Powszechnym[/URL]
a tu AGA35 oferowała skan jesli nie masz mozliwosci przeczytac w oryginale:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/174159-Ugotowany-A-ywcem-szczeniak-POMOCY/page109[/URL]

nie twierdzę, że to jakaś rewolucja w Kosciele ale warto zauważyć i odnotować, że i w katolickiej prasie pojawiają się czasem głosy sprzeciwu wobec powszechnej znieczulicy i okrucieństwa. Tygodnik nie jest może gazetą, która trafia "pod strzechy" więc mentalność "ludu" będzie dalej kształtować ksiadz proboszcz i jego kazania oraz wiadoma rozgłośnia ale mnie przynajmniej dodaje otuchy, że ma to jakąś przeciwwagę a z głosem w obronie zwierząt nie trzeba w Kosciele schodzić do podziemia czy popadać w konflikt moralny;)

Link to comment
Share on other sites

dawno nie byłam na tym wątku bo mi się jakoś ,,zagubił,, po zmianach na forum:( na mszy ja nie byłam tylko rodzice. do tego kościoła nikt z nas już nie chodzi i nie pójdzie- tym bardziej , że my tam jeździmy tylko na wakacje..gdybym na mszy była ja to byłaby już awantura. co do wszelkiego rodzaju zgłoszeń nie uważam żeby miało to sens:
1/ moi rodzice to nie stali parafianie więc byłby to ich głos przeciw opinii księdza i całej reszty zapatrzonych parafian
2/ nie ma dowodu np. nagrania itd. - a szkoda bo ja bym nagrała:(
3/ rodzice nie będą chcieli pisać pism i robić scen bo taką mają ,,naturę,,- chcą spokojnie żyć a jeśli zrobią burzę w małej miejscowości gdzie jesteśmy obcy zacznie się ,,odpłacanie,,: niszczenie naszego mienia, złośliwości- dobrze wiecie jacy są ludzie:(
aha i dla wszystkich niedowiarków: zdarzenie miało miejsce- czemu miałabym takie historie wymyślać? w imię czego? mnie zamiast złych rzeczy kręcą dobre i wolę pisać o dobrych sprawach ;) i o takich tylko chciałabym pisać.

aha ksiądz nie jest w odosobnieniu osób,, przeciw schroniskom,,: moja fryzjerka jest zdania, że schrony powinni zlikwidować a psy usypiać bo się męczą w klatkach i nie każdy trafi na dom. przy czym Pani ta ma dwa psy ze schronu....ludzie są różni i mają różne poglądy. co począć:( gdybym miała toczyć wojnę z każdym kto ma taką opinię musiałabym tylko to robić!!!! 3/4 osób z którymi mam styczność / uczelnia np./ jest w szoku, że tak się martwię o psy. a na opowieści o schronie pytają się ,,po co,,? i są naprawdę zdziwieni!!! już nie mówiąc o opiniach , że pies to tylko pies:(

Link to comment
Share on other sites

dodam jeszcze, że bez dat, dowodów nie ma szans na nic a walka z wiatrakami to tylko strata czasu:( niestety..zamiast tracić energię na pisanie pism przeciw osobie, która jest autorytetem i której i tak nikt nie cofnie / pamiętacie akcję z księdzem, który miał romans i chodził ze swoją babą po wsi i okolicach? sprawa była w mediach głośna, parafianie bronili księdza a on nadal mimo jasnej winy i łamania zasad nadal jest księdzem. albo księdza, który pod Zieloną Górą miał dwójkę dzieci z różnymi kobietami i cała wieś wiedziała i siedziała cicho??/ wolę w tym czasie pomóc kilku innym psom.
owszem ksiądz powiedział brednie, tłum go wysłuchał ale dzięki Bogu nie szerzy tych debilizmów non stop.:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']to "na odtrutkę" poczytaj to:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/175320-artykuA-w-Tygodniku-Powszechnym[/URL]
a tu AGA35 oferowała skan jesli nie masz mozliwosci przeczytac w oryginale:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/174159-Ugotowany-A-ywcem-szczeniak-POMOCY/page109[/URL]

nie twierdzę, że to jakaś rewolucja w Kosciele ale warto zauważyć i odnotować, że i w katolickiej prasie pojawiają się czasem głosy sprzeciwu wobec powszechnej znieczulicy i okrucieństwa. Tygodnik nie jest może gazetą, która trafia "pod strzechy" więc mentalność "ludu" będzie dalej kształtować ksiadz proboszcz i jego kazania oraz wiadoma rozgłośnia ale mnie przynajmniej dodaje otuchy, że ma to jakąś przeciwwagę a z głosem w obronie zwierząt nie trzeba w Kosciele schodzić do podziemia czy popadać w konflikt moralny;)[/QUOTE]

To też Tygodnik Powszechny:
[I]Jacek Podsiadło[/I]: [I]Zwierzęta są ateistami[/I]
[I]Zostawmy głupotę na boku. Ostatnio spotykam się często z dowodami miłości wobec zwierząt, na pozór nie pozbawionymi sensu, ale... Zdarzały się już w Polsce Msze Święte dla zwierząt. Mamy pierwsze cmentarze dla psów i kotów. W Krakowie ma stanąć pomnik psa. Zetknąłem się też właśnie z reportażem, którego bohater, niewidomy, uskarża się na proboszcza nie chcącego wpuszczać go do kościoła z psem przewodnikiem. W walce o tzw. prawa [/I][I] zwierząt zaczynamy żądać praw dotyczących [/I][I]życia duchowego, zastrzeżonych dotąd dla ludzi.[/I][I] (...)[/I]


Daleka droga jeszcze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']to "na odtrutkę" poczytaj to:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/175320-artykuA-w-Tygodniku-Powszechnym[/URL]
a tu AGA35 oferowała skan jesli nie masz mozliwosci przeczytac w oryginale:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/174159-Ugotowany-A-ywcem-szczeniak-POMOCY/page109[/URL]

nie twierdzę, że to jakaś rewolucja w Kosciele ale warto zauważyć i odnotować, że i w katolickiej prasie pojawiają się czasem głosy sprzeciwu wobec powszechnej znieczulicy i okrucieństwa. Tygodnik nie jest może gazetą, która trafia "pod strzechy" więc mentalność "ludu" będzie dalej kształtować ksiadz proboszcz i jego kazania oraz wiadoma rozgłośnia ale mnie przynajmniej dodaje otuchy, że ma to jakąś przeciwwagę a z głosem w obronie zwierząt nie trzeba w Kosciele schodzić do podziemia czy popadać w konflikt moralny;)[/QUOTE]

To była tylko moja ostatnia obserwacja.
Niestety taka przeciwwaga o której piszesz zdarza się sporadycznie.
Jak byłam małym dzieckiem i chodziłam jeszcze do kościoła stał na plebani mały stary pies na krowim łańcuchu , w błocie. Wierni,zakonnicy przechodzili koło niego za każdym razem idąc do kościoła, wszyscy mieli to gdzieś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona77']hmm ja to widze ciut inaczej:-) podam ci przykład, jestem u babki a ona mi mówi, że nie wysterylizuje kotki bo jej żal bo kotka nie bedzie łowna:diabloti:
Więc są dwie reakcje jak można zadziałać:-) albo babe zwymyślać i dostać drzwiami w nos albo sobie powiedzieć: "ok też człowiek tylko troche mniej mądrzejszy" Zagadałam, zapewniłam, że jak kotka nie będzie łowna to sprawie jej dużo łapek na myszy:-) z humorem, podejściem jeszcze kawe dostałam i po ok 2 godzinach wyszłam z kotką:-) jest takie przysłowie, że na miód złapie się więcej much :-) Twoja nienawiść do księży jest nieuzasadniona a utwierdzanie się w nienawiści jakimś nie dokońca znanym kazaniem jest tylko pretekstem do dalszej nienawiści. A chyba wiemy ile nienawiść religijna uczyniła na świecie krzywd? ile było wojen spowodowanych właśnie taką nienawiścią jak twoja? polecam się nad tym zastanowić. I księża to też ludzie!

A odnośnie tej babki dodam, że nie ma większej "reklamy" sterylizacji jak baba, która nie chciała sterylizować i do tej pory rozpowiadała po wsi herezje a która potem sama wysterylizowała swoją kotke:-) Na księży też można znaleźć sposób;-) ja bym była za listem z podpisami wyrażającym niechęć do takich kazań. Ale komuś się musi chcieć to zrobić bo to, że my sobie tu piszemy...:-)[/QUOTE]

Tu przyznaje rację.Nienawisc potęguje nienawisć. Jestem wierzaca,w moim życiu przeszłam naprawdę wiele i tylko dzieki modlitwie przezwyciężyłam wszystko. Jesli chodzi o księzy ,uwazam ,że sa tacy jak ich wychowano.Owszem ,chodze do koscioła,ale nie daję na tace.Ide jedynie sie pomodlić. Kiedy ksiadz chodzi po kolędzie ,równiez nie daję,bo pasterz jest po to żeby odwiedzić swoich parafian a nie zbierac kasę. Mój maż nie bardzo się ze mną zgadzał,ale teraz jest po mojej stronie. Myślę,że to ludzie psuja czasem ksiezy. Pieniądze potrafią z człowieka porzadnego zrobic kaknalie. Mielismy do niedawna wspaniałego proboszcza. nigdy nie brał za jakieś tam zaświdczenia,czy po kolędzie. Teraz przyszedł ze wsi jakiejs i nie może sie odnależś.Ciagle za mało i mało. Nosem kreci,ze koscioła nie utrzyma. Tamten jakoś utrzymał,wycieczki robił młodzieży. Ogniska.Tak to jest. W kazdym społeczeństwie są dobrzy i żli.Niezależnie od wykonywanego zawodu.Jesli o tego ksiedza chodzi ,to powinno to być gdzies zgłoszone. Co teraz będzie robic młodzież jak bedzie sie nudzic? Pozabija trochę psów,kotów,bo przecież ksiadz tez tak kazał zrobic....

Link to comment
Share on other sites

30 lat chodzę do kościoła, w młodości należałam do duszpasterstwa i w życiu nie słyszałam księdza który by wygłaszał takie brednie.
Owszem czasem po kolędzie chodzą księża, którzy boją się trochę i pytają czy można pieska przytrzymać lub zamknąć bo go jakiś pogryzł, a jeden to mojemu choremu ON życzył dużo zdrowia i cieszył się , że mądry pies i tak kocha moje dzieci.Zdarzają się księża , którzy krytykują postępowanie osób wyskrobujących dzieci a na to miejsce bioracych sobie np. małej rasy pieska ( bo faktycznie ktoś taki może mieć nierówno pod sufitem ) albo krytykują przesadę w miłości do psów.
Ale coś takiego, ze ksiądz nawołuje do zabijania psów to słyszę pierwszy raz. Czy aby na pewno ksiądz tak powiedział? Może wierni przespali pół kazania ( bo przynudzał ) i coś przekręcili? Bo wierzyć mi się nie chce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruda megi']30 lat chodzę do kościoła, w młodości należałam do duszpasterstwa i w życiu nie słyszałam księdza który by wygłaszał takie brednie.
Owszem czasem po kolędzie chodzą księża, którzy boją się trochę i pytają czy można pieska przytrzymać lub zamknąć bo go jakiś pogryzł, a jeden to mojemu choremu ON życzył dużo zdrowia i cieszył się , że mądry pies i tak kocha moje dzieci.Zdarzają się księża , którzy krytykują postępowanie osób wyskrobujących dzieci a na to miejsce bioracych sobie np. małej rasy pieska ( bo faktycznie ktoś taki może mieć nierówno pod sufitem ) albo krytykują przesadę w miłości do psów.
Ale coś takiego, ze ksiądz nawołuje do zabijania psów to słyszę pierwszy raz. Czy aby na pewno ksiądz tak powiedział? Może wierni przespali pół kazania ( bo przynudzał ) i coś przekręcili? Bo wierzyć mi się nie chce...[/QUOTE]

Ja wierzę. Ksieża sa rózni. Mielismy proboszcza kilka miesiecy,który w pewną piekną noc zabrał wszystkie pieniadze zbierane na budowę koscioła i znknął......Czy ktoś mógby w to uwierzyć??

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ja uwazam, ze nie nalezy uogolniac. Kazdy ksiadz wychowal sie w jakims srodowisku i w wielu przypadkach podczas kazania przekazuje nie tylko tresci z pisma swietego, ale takze to czego nauczyl sie "za mlodu".A niestety z szacunkiem dla zwierzat wsrod ludzi jest nadal nienajlepiej.
Ja poznalam na slubie syna ksiedza Polaka, ktory podczas pogawedki chwalil sie swoim labradorem (zreszta stwierdzil, ze zwierzeta niejednokrotnie sa lepsze od ludzi). Kilka dni wczesniej dostalam email, ze dwa labradory szukaja wspolnego domu. Zapytalam wiec czy nie bylby zainteresowany. A on zapytal sie o kolor tych psow. Gdy powiedzialam,ze jeden czarny, stwierdzil,ze nie moze. Powod? Mieszka z nim staruszek ksiadz Australijczyk,ktory nie toleruje czarnych zwierzat . Ot taka fobia. Ale drugi ksiadz musi sie dostosowac. Na szczescie oba pieski znalazly wspolny dom.
Niegdys mialam ostra dyskusje na forum mojej rodzinnej miejscowosci. Chodzilo o bezdomne psy. Rozumiem, ze ktos sie boi psow, ale nie moge tolerowac tekstow typu,porozjezdzac je, dolozyc mu z kopa itp..W pewnym momencie ktos probowal mnie pouczyc, ze biblia mowi iz czlowiek moze robic ze zwierzetami co chce, bo Bog dal mu takie prawo.
Wytlumaczylam mu, ze Bog dal nam Ziemie, nie po to ,abysmy usmiercali stworzone przez Niego zwierzeta i rosliny, niszczyli Jego dzielo, ale zebysmy gospodarzyli i szanowali Jego dar. Dobry gospodarz nie niszczy powierzonego mu gospodarstwa, nie zneca sie nad zwierzetami, nie wycina sadu,nie spala trawy,nie rujnuje zabudowan.Nie zabije np.zaby, bo ona mu pomaga.
Do ludzi myslacych nawet najgorsze kazania nie dotra. Gorzej z wykolejencami, bo takie kazanie tylko ich upewni, ze postepuja "zgodnie z prawem bozym".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='ruda megi']30 lat chodzę do kościoła, w młodości należałam do duszpasterstwa i w życiu nie słyszałam księdza który by wygłaszał takie brednie.
Owszem czasem po kolędzie chodzą księża, którzy boją się trochę i pytają czy można pieska przytrzymać lub zamknąć bo go jakiś pogryzł, a jeden to mojemu choremu ON życzył dużo zdrowia i cieszył się , że mądry pies i tak kocha moje dzieci.Zdarzają się księża , którzy krytykują postępowanie osób wyskrobujących dzieci a na to miejsce bioracych sobie np. małej rasy pieska ( bo faktycznie ktoś taki może mieć nierówno pod sufitem ) albo krytykują przesadę w miłości do psów.
Ale coś takiego, ze ksiądz nawołuje do zabijania psów to słyszę pierwszy raz. Czy aby na pewno ksiądz tak powiedział? Może wierni przespali pół kazania ( bo przynudzał ) i coś przekręcili? Bo wierzyć mi się nie chce...[/QUOTE]

nie bądź śmieszna- po co miałabym pisać coś co nie miało miejsca?a wg kościoła to, że np. zwierzęta mają służyć ludziom i są dla nich to powszechna opinia. a skoro księża są tacy święci to skąd te ich romanse, nieślubne dzieci , molestowania?? ksiądz to tylko człowiek- jak każdy więc wyjmij głowę ze swojego świata religijnej ułudy i zaściankowej wiary w ciemno bo skoro mi nie wierzysz a wierzysz księdzu jak to jest - w końcu jest takim samym, zwykłym człowiekiem jak ja czy Ty!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...